Ceska Kanada - poradite?

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ceska Kanada - poradite?

Příspěvekod wlashack » úte zář 12, 2006 10:46

ahoj, chystam se poprve do ceske kanady. pesky, vikendova turistika s batohem na zadech, spani pod sirakem. a byl bych vdecny za jakoukoli radu typu kudy je hezky se vydat, kde se da dobre prenocovat, co je dobry si nenechat ujit, kam se podivat, zdroje pitne vody (studanka), kde je nejaka sikovna hospoda, priapdne rozumny nocleh kdyby lilo, odkud a cim se tam nejlip dopravit (vlak, bus) apod. proste cokoli uzitecneho vas napadne. diky.
wlashack
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát zář 1, 2006 22:02

česká kanada

Příspěvekod Ctirad » úte zář 12, 2006 11:58

Podle mně je nejlepší vlakem dojet do Jindřichova Hradce a odtud skvělou úzkorozchodnou lokálkou do Nové Bystřice. Vysednout můžeš už na některé prťavé zastávce po cestě. Pak doporučuju zamířit na hrad Landštejn, u kterého je i skvělá hospoda v selském stylu. Okolo je krásně všude, třeba směrem na Kunžak.
Ctirad
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát led 13, 2006 11:43

Příspěvekod pripluv » úte zář 12, 2006 12:43

Bylo by škoda vynechat cestu z Landštějna do Slavonic, lemovanou řopíky (myslím, že tam jsou někde dva unikátní LT-36, nebo tak nějak), pak tam je kdesi pozůstatek nějaké pravěké vesnice (jméno jsem zapoměl, je to kousek od Slavonic).
Spát se tam dá všude, když se trocha zašiješ a nebudeš dělat borčus.
Jo a stav se do Kaprouna, legendární úzkokolejné zastávky, kde vyhodili z vlaku Járu Cimrmana :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod fia » úte zář 12, 2006 14:03

jestli se stavíš v Kaprouně jako, že to vřele doporučuju, mezmi sebou nějaký kamínek...teda pokud máš vztah k Cimrmanovi, má tam hned u zastávky mohylu. Lanštejn je super, jen tam bývá dost lidí...teda v létě.
to je ta vesnice u Slavonic:Pfaffenschlag
...byla jsem tam, pěkné místo, ale vcelku nic tam není jen zbytky základů
Úzkorozchodku taky doporočuju.
U Kamenice nad Lipou je Nová ves tam jsme narazili na prýma hospůdku ze starou "tetičkou", je to 2 roky, tak těžko říct jestli tam ještě je, i když pokud půjdete od Bystřice, tak je to pro vás z ruky. Ve Slavonicích se dá občas jít do podzemí, taky super. Bunkrů je v okolí Slavonic mraky. Lesy krásné, liduprázdné, občas borové, vońavé...
Jinak my jsme tam dělali puťák pro děcka na 10 dní a šli jsme to od Kamenice nad Lipou až do Suchdola, pak si to děcka spluly do Majdaleny na lodích...bylo to super...prohlídka kláštera v Albeři se svíčkou v ruce je taky fajn
fia
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát kvě 5, 2006 6:38
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » úte zář 12, 2006 14:12

fia píše:...to je ta vesnice u Slavonic: Pfaffenschlag

Jo to je ono, takhle nějak divně to znělo :D

fia píše:...vcelku nic tam není jen zbytky základů.

To je fakt, ale když už se jde okolo, tak stojí za to, těch pár set metrů zaběhnout vedle.

fia píše:Bunkrů je v okolí Slavonic mraky...

To jo, ale samej řopík :D . LT-36 jsou jenom tam a nikde jinde na světě (snad teď nekecám).

fia píše:...puťák pro děcka na 10 dní a šli jsme to od Kamenice nad Lipou až do Suchdola, pak si to děcka spluly do Majdaleny na lodích...

Sakra, tak to měly děcka dobrý * .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Česká Kanada

Příspěvekod Strider2 » úte zář 12, 2006 23:05

Souhlasím se vším výše napsaným... Česká Kanada je naprosto super. A teď v babím létě to muší bejt (dámy prominou) uchcávačka. :D
PS:Doporučuju ten Kaproun a oblast okolo Landštejna...ale v Český Kanadě snad nejde šlápnou vedle:). Btw. ať žijou JHMD(úzkokolejka) a banda skvělejch nadšenců která ji udržuje.
Jenom s tem hospodama to není jako na Žižkově:)... Ale ve větších vesnicích jsou všude(Rudolec,Staré Město,Kunžak,...). Taky doporučuju Graslovu sluj.
LZ forever:)!
Strider2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř srp 30, 2006 20:43
Bydliště: Čechy

Příspěvekod Mařena » stř zář 13, 2006 7:58

Jeden tip přímo ve Slavonicích : kdo si vybaví film Cesta z města, tak tam je hájenka obklopená všelijak vyřezávanými a tvarovanými samorosty. Tato hájenka se nachází na krji Slavonic, přímo u silnice, myslím,že je to směrem na Stálkov - každopádně se tímto směrem dojede na výše zmiňovaný Pfaffenschlag.
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod fia » stř zář 13, 2006 8:13

jj, ta hájenka je super
fia
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát kvě 5, 2006 6:38
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vilík » stř zář 13, 2006 14:25

Ve Slavonicich je taky hezka vez a supr pekarna, kde maji hafo dobry pecivo... :wink: A jinak je to tam vsude dobry...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod mifr » stř zář 13, 2006 16:49

S tim opevnenim je to trosku slozitejsi,ale to by bylo na delsi povidani :) Kazdopadne ma Pripluv dobry prehled...V tomto useku jsou dva druhy objektu LO vzor 36 a 37. Cisla jsou podle let vzniku, jako u vsech vojenskejch veci (treba kanady vz. 60, vz. 90 atd.). Ty LO vz. 36 jsou uz dost vzacny, protoze jich bylo mene,nez vyspelejsich vz. 37, a nebyly tak kvalitni-nebyly jeste zkusenosti s zelezobetonem...Svetovy unikat je cele opevneni v nasi zemi,cili tyto objekty bezpochyby take...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petras » pát zář 22, 2006 17:29

Přípluv píše:Jo a stav se do Kaprouna, legendární úzkokolejné zastávky, kde vyhodili z vlaku Járu Cimrmana :wink: ...


Tak to teda prrrrrrr mistra Cimrmana nevyhodili nýbrž "byl vyloučen z veřejné dopravy" to jenom pro pořádek. Jinak celá oblast Č.K. je na čundříčky naprosto supr.
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod mifr » úte říj 3, 2006 18:51

Jinak jenom tak mimochodem k tematu: v srpnu vysla nova mapa KCT 78 Česká Kanada a Slavonicko... A vite, ze mapy KCT vydane v roce 2006 jsou "nove"? Ja jeste zadnou nevidel, ale cetl jsem o tom...Uz nemaji stare vojenske podklady, ale nove od Zememerickeho uradu...Navic jsou rozdeleny mapova a textova cast...Ale to uz je OT a tak koncim... *
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vilík » úte říj 3, 2006 19:01

mifr píše:Jinak jenom tak mimochodem k tematu: v srpnu vysla nova mapa KCT 78 Česká Kanada a Slavonicko... A vite, ze mapy KCT vydane v roce 2006 jsou "nove"? Ja jeste zadnou nevidel, ale cetl jsem o tom...Uz nemaji stare vojenske podklady, ale nove od Zememerickeho uradu...Navic jsou rozdeleny mapova a textova cast...Ale to uz je OT a tak koncim... *


To chces rict, ze si budu muset zvykat na novy mapy? :(( Takhle sem navyklej na armadni podklady a orientace je por me uz skoro automaticka...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod brhel » úte říj 3, 2006 20:46

v Kaprounu bacha na divočáky. je to už pár let (asi 15 :lol: ), co sme tam potkali větší stádo
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Ježo » stř říj 4, 2006 11:23

Vilík píše:
mifr píše:Jinak jenom tak mimochodem k tematu: v srpnu vysla nova mapa KCT 78 Česká Kanada a Slavonicko... A vite, ze mapy KCT vydane v roce 2006 jsou "nove"? Ja jeste zadnou nevidel, ale cetl jsem o tom...Uz nemaji stare vojenske podklady, ale nove od Zememerickeho uradu...Navic jsou rozdeleny mapova a textova cast...Ale to uz je OT a tak koncim... *


To chces rict, ze si budu muset zvykat na novy mapy? :(( Takhle sem navyklej na armadni podklady a orientace je por me uz skoro automaticka...


Jo, prave jsem investoval do noveho Kralickeho Snezniku. Nove mapy se lisi tim, ze maji cerveny pruh misto stavajiciho zluteho a IMHO hodne neprehlednou orientacni mapku na titulni strane. Navic ani ta textova cast neni pravidlem, napr. ten Kralicky Sneznik, myslim, ze i ta Ceska Kanada ji ma na zadni strane mapy. Dale jsem nasel nekolik ukroku zpet, jako napriklad v hlavicce uz neni uveden rok vydani, ale jen cislo vydani, text na hornim hrbetu je nesmyslne centrovan na stred. Prvni pohled do mapoveho obsahu me zdesil, na druhy jsem se uz trochu rozkoukal, cas ukaze, co je zvyk a co je opravdu mape vlastni. Kazdopadne neni na prvni pohled patrne jakekoli zlepseni, snad krom u nekterych map rozdeleni mapa + sesitek (a to jeste ne stylem SK VKU turistickych map, ale jen jak to bylo u drivejsich KCT Krokonose). Uvidime, cas a konkretni srovnani ukaze.

P.S. Moderatori, separatni thread na toto tema?
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » stř říj 4, 2006 11:27

jezo píše:...u nekterych map rozdeleni mapa + sesitek...

A to mě právě vadí, zlatej popis na druhý straně...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Ježo » stř říj 4, 2006 11:31

Přípluv píše:
jezo píše:...u nekterych map rozdeleni mapa + sesitek...

A to mě právě vadí, zlatej popis na druhý straně...


Proč? Mě právě přišlo docela nepraktické a k mapě neohelduplné ji pořád převracet rub - líc a zpět. (P.S. Ano, i přes to, že mapy oblepuji.)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » stř říj 4, 2006 11:44

jezo píše:Proč?

další krám navíc. Tak ať ta mapa je aspoň oboustranná, ať se to místo nějak využije...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vilík » stř říj 4, 2006 16:32

Přípluv píše:
jezo píše:Proč?

další krám navíc. Tak ať ta mapa je aspoň oboustranná, ať se to místo nějak využije...


Plne souhlasim...

A jestli tam neni rok vydani, tak je ta mapa uz z principu na (nenapada me slusny vyraz).

No asi si v nejblizsi dobe nejakou poridim (ono chodit podle mapy z 1992 je misty ponekud akcni) a pak to zhodnotim pohledem snad budouciho kartografa...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ježo » stř říj 4, 2006 16:57

Vilík píše:A jestli tam neni rok vydani, tak je ta mapa uz z principu na (nenapada me slusny vyraz).


Samozrejme tam je, vzadu v tirazi. Myslel jsem to, ze na titulni strane vzdy pred tim byvalo cislo vydani i s rokem, ted tam zustalo pouze cislo vydani. Uznavam, ze je to detail...

Jinak co se tyce ,,bookletu": libi se mi spis system text zvlast, setrim tim mapu, muzu zaroven sledovat text i mapu a pokud text nepotrebuju, muzu ho klidne nechat doma. Ale to je asi vec nazoru :D
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod zitka » stř říj 4, 2006 17:41

v české kanadě nešlápneš vedle nikde, byla jsem tam mockrát, na sport. kurzu, na puťáku atp., kousek máme chalupu, takže určitě bych doporučila:
landštejn, úzkokolejku jhmd, jindřišské údolí a vítkův hrádek, ještě lepší je údolí hamerského potoka, klášter v klášteru I, pfaffenschlag, montserrat, bývalé železárny u dolního bolíkova, kaproun, a vcelku opuštěnou pohraniční oblast s rakouskem jižně od landštejna, rybníky, lesy, plno žulových skalek a kamenů a krásné vesničky, z měst a městeček: jindřichův hradec (komplex hradu, zámku), slavonice (sgrafita, podzemí, kostelní věž), dačice (zámek, cukr), český rudolec (malá hluboká) a okousek dál telč a javořickou vrchovinu…
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » ned říj 8, 2006 19:27

Teď jsem toto náhodou kdesi našel:

Úzkorozchodné tratě vedoucí z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a z Jindřichova Hradce do Obrataně o celkové délce 79 km mají rozchod 760 mm. Na tratích je celkem 29 stanic a zastávek. Nejvyšší povolená rychlost na těchto tratích je 50 km/h. Nejnovější zastávka byla uvedena do provozu 7. listopadu 2000. Motorové lokomotivy, které vozí novější úzkokolejné vagónky z roku 1966, pocházejí z let 1954 – 1958.

Jinak něco málo je i zde.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám


Zpět na Tipy