Mondsee - Drachenwand

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Mondsee - Drachenwand

Příspěvekod Warkis » úte říj 15, 2013 15:18

Drachenwand je velice pěkná ferrata. Doporučuji se na ní vyšplhat v termínu jako já, tedy v polovině října. To se ještě dá spát ve stanu v letním spacáku a přitom není nikde ani noha. Celé Mondsee a okolní města už jsou dávno osvobozená od turistického nátlaku, stejně jako samotná ferrata Drachenwand.

V tuto dobu se ovšem špatně shání kemp na stanování (jsou tam jen nějaké drahé chatky). Já osobně žádný nenašel, přespal jsem u jednoho pána na zahradě za to, že jsem mu ji posekal (+ jsem dostal večeři atp.). Nejsem si jist, zda bude mít každý podobné štěstí a nevím, jak je to tam se stanováním na místních loukách. Přecijen je to tam samý zbohatlík (pozemky u takového jezera budou drahé).

Předpověď počasí mi vyšla. Na doporučení jsem používal yr.no a windguru.

Stopování k Mondsee je jednoduché a příjemné. Z hranic přes Linz se tam dá stopem dostat za tři hodiny (cca 160 km?). Doporučuji si napsat ceduli.

Ferratový set jsem si půjčoval cestou v Budějovicích v HUDY. Když si v daný den set půjčíte pozdě a vrátíte brzo, tak by se vám tyto dny neměly počítat do ceny.

Pokud máte nějaký časový limit, v jakém musíte stihnout ferratu, tak bacha na cestu zpět (z hory). Je delší, než se zdá. A při mokru a blátě skoro i horší, než samotná ferrata.

K obtížnosti ferraty:
Poměrně obtížná, nepoužíváte-li ocelové lano na lezení, nýbrž jen na jištění. V některých místech jsem se lana chytnout musel, ačkoliv jsem doufal, že to zvládnu bez něj.
Každopádně se na ferratě nikde nezaseknete, i když přeceníte své síly. Když to nejde po skále, tak to vždy půjde po laně.

Hodně štěstí.
Co podpis, ale jmelí...
Uživatelský avatar
Warkis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát říj 12, 2012 14:27

Zpět na Tipy