Kam vyrazit za zimními sporty

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kam vyrazit za zimními sporty

Příspěvekod Hella » čtv říj 3, 2013 12:23

Zdravím všechny, chystáme se vyjet v zimě na lyžovačku, ale pořád zvažujeme kam vlastně jet. Mnoho našich známých nám radí ať vyrazíme do Rakouska. Je to prý taková ta první zastávka pro toho kdo rád lyžuje. Jenže ono se řekne Rakousko, je tam toho tolik, že stejně nevíme co by pro nás bylo lepší. Dá se říct, že nejsme úplní začátečníci, ale závodníci taky ne :D Koukala jsem na oblast Ski Amadé. Připadá mi, že je tam hodně míst kde se dá pořádně zalyžovat. Pokud máte někdo zkušenosti s Amadé, budu ráda za vaše odpovědi.

EDIT by -pp-: odstraněn link pro podezření na pokus o neplacenou reklamu..
Hella
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 26, 2013 10:54

Re: Kam vyrazit za zimními sporty

Příspěvekod Sedmikraska » čtv říj 24, 2013 13:57

Tohle by mě také zajímalo. Doposud lyžovala jsem jenom ve vlasti, čas zkusit zahraničí...
Sedmikraska
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 24, 2013 12:48

Re: Kam vyrazit za zimními sporty

Příspěvekod mED » čtv říj 24, 2013 15:09

Ahoj, záleží, jak pokročilí jste lyžaři a jestli preferujete sjezdovky nebo free ride. A taky, jestli chcete nějaký atrakce po lyžování.
Ski Amade je obrovská oblast a podle mě je blbost přejíždět mezi středisky (hlavně, pokud jedete poprvé).
Moje tipy:
Schladming, Obertauern - střední lyžaři (případně děti), blízko do ČR, noční život
Bad Gachstein - dobrý free ride, super lázně
Saalbach - tady si vybere každý, dobrý free ride a fun parky, noční život
Naasfel - rodinná pohodička na AT/IT hranicích, tzv "Slunné Aply"
Zillertal - ledovc (Hintertux), pro maximální užití bych doporučil spíše lepším lyžařům
Sölden - vysoký kopce (3000m), noční život

Tak si vyber:)

E: imo s ani jedním střediskem ze seznamu neuděláš chybu, jde jen o preference..
next!
mED
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 29, 2013 13:31

Re: Kam vyrazit za zimními sporty

Příspěvekod grco » čtv říj 24, 2013 15:13

Vyber zalezi na vela faktoroch.

Ci to musi byt ladovec alebo nie, ci nevadi vacsia vzdialenost, ci nevadi vyssia cena... atd.

Klasicka destinacia cechov je napriklad Hintertux. Je to tam OK, ale kaslal by som priamo na Hintertux. Najlepsie sa ubytovat vo Vorderlanersbachu a chodit na Rastkogel.

Potom mas klasicky Otztal, Pitztal, Stubai... Na freeride je dobry Voralberg (St. Anton) alebo Silvretta (byva tam kopa snehu).

Z Prahy za 4.5 hodiny si napriklad v Kitzbuhli, kde si mozes skusit najtazsi zjazd svetoveho pohara http://www.kitzbuehel.com/en/sports_leisure/winter/skiing/streif

Ked chces luxus a mas penize, mozes skusit Lech Zurs... :)

Kazdopadne je velmi mala sanca, ze vyberies nieco, co bude horsie ako v CR :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Kam vyrazit za zimními sporty

Příspěvekod apuka » čtv říj 24, 2013 19:25

Ja jsem tam sice v zime nikdy nebyl, ale podle zkusenosti z leta bych doporucil nevybirat si hlavni stredisko/-a dane oblasti, ale nejakou vedlejsi vesnici. Sjezdovky dobre urovni budou i tam a kdyz se bude chtit, tak se do hlavniho strediska da dostat jednoduse autem nebo busem (casto i skibusem zdarma). A kdyz nekdo nepotrebuje ten nocni zivot, tak usetrene penize za stejnou nebo lepsi kvalitu ubytovani stoji za ten vetsi klid :-).
Myslim tady napr. Sölden nebo Obergurgl/Hochgurgl v Ötztalu, Mayrhofen nebo hlavne Hintertux v Zillertalu, StAnton v Arlbergu, Ischgl v Paznauntal (Silvretta)...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kam vyrazit za zimními sporty

Příspěvekod mike » čtv říj 24, 2013 19:41

mED píše:... Obertauern - střední lyžaři (případně děti), blízko do ČR, noční život

Jj, akorat bych doporucil se ubytovat nekde jinde a dojizdet. Ubytovani v Obertauern je silene drahe. Lepsi je bydlet nekde dole v Lungau (Mautendorf apod.). Tam navic byva lepsi pocasi a kdyz je na hrebeni hnusne, da se jit na Grosseck - Speiereck.

No, diskutujeme hezky, ale prvni prispevek mi nejak smrdi spamem...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kam vyrazit za zimními sporty

Příspěvekod pavproch » čtv říj 24, 2013 20:07

(už) nesmrdí, to sa ti enem zdálo.... :twisted: :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kam vyrazit za zimními sporty

Příspěvekod Kuba Turek » čtv říj 24, 2013 20:35

To jsou pořád Ti samí. U nás to taky zkoušejí :axe:
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Kam vyrazit za zimními sporty

Příspěvekod mike » čtv říj 24, 2013 21:12

Jsem si toho vsimnul uz puvodne, ale na mobilu a pak na to zapomnel. Kazdopadne se to ted potvrdilo, protoze "autorka" zalozila konto, zaspamovala, rano zkontrolovala, jestli jsme to prehlidli a od te doby uz tu nebyla.

Mozna bychom meli rict Vojtosovi, at majiteli tech stranek posle fakturu za reklamu. KT by mel taky, jelikoz je to schopen dotahnout az k soudu. Co rikas, Kubo? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kam vyrazit za zimními sporty

Příspěvekod mED » čtv říj 24, 2013 22:07

a co IP ban?:)
next!
mED
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 29, 2013 13:31

Re: Kam vyrazit za zimními sporty

Příspěvekod mike » čtv říj 24, 2013 22:16

Kdyz to jde, tak jo, ale oni obvykle pouzivaji dynamicke IP adresy od nejakeho broadbandu a ty se meni. Takze to prestane fungovat a muze to odnest nekdo nevinny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kam vyrazit za zimními sporty

Příspěvekod Kuba Turek » pát říj 25, 2013 9:51

mike píše:Mozna bychom meli rict Vojtosovi, at majiteli tech stranek posle fakturu za reklamu. KT by mel taky, jelikoz je to schopen dotahnout az k soudu. Co rikas, Kubo? :twisted:


1) Nikdy jsem nikoho nežaloval. Vždycky jsem se u soudu jenom bránil a nehodlám na tom nic měnit :-)

2) Těžko bys u soudu dokazoval, že Ti vznikla nějaká škoda a případně v jaké nezanedbatelné výši (podle občanského nebo ještě teď obchodního zákoníku), pokud by Ti šlo o prachy. Taky to asi nenasadíš na nějaký trestný čin (podle trestního zákoníku), pokud bys je chtěl nechat potrestat. Takže snad si stěžovat na nějaký živnostenský úřad, pokud viník podniká. To se ale bude téměř jistě rovnat příslovečné cestě na lampárnu.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Kam vyrazit za zimními sporty

Příspěvekod mike » pát říj 25, 2013 16:08

Skoda :twisted: Myslel jsem poslat normalni fakturu za reklamu a kdyz by ji neproplatili, tak soudne vymahat. Sice nemas zadnou smlouvu, ale sluzba byla poskytnuta resp. poskytli si ji sami bez ptani ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Tipy