Mezinárodní jízdenky

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod martinnakole » sob srp 24, 2013 9:26

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s nakupováním mezinárodních jízdenek na vlak?

Konkrétně by mě zajímalo -
- jestli nevíte, jak a kde zjistit ceny (IDOS mi sice najde trasu, ale jakmile je to do zahraničí, nemám tušení, kolik může cesta stát)
- nějaký fígle, jak ušetřit :)

Předem díky.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod zoul » sob srp 24, 2013 10:12

Na e-shopu Českých drah si můžeš leccos vyklikat s přesnou cenou a jsou tam vidět aj slevy třeba na IN kartu.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod martinnakole » sob srp 24, 2013 11:07

Díky moc.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod apuka » sob srp 24, 2013 11:22

Jeste jednodussi zpusob zjisteni ceny je www.jizdenka.cz.
Jenom to nezobrazuje zpatecni City Star slevu - krome Slovenska. Co je velka skoda, ponevadz je to vetsinou nejvyhodnejsi cena. A nenajdes tam specialni jednosmerne slevy "Sporoticket Europa"!

Pro zeleznice bych ja jeste doporucil si vzdy zkusit i zahranicni server, tj. zeleznicni spolecnost "druheho konce" cesty. Muzes tam najit casto lepsi ceny a i takove, ktere CD nenabizi. Napr. www.bahn.de - toto ma vyhodu, ze muzes jizdenku koupit i pres net, ale i pres StudentAgency.

A kdyz chces na cast cesty pouzit napr. TGV, nocni vlaky nebo ty slevy a pod., tak zkus vsechny drahy, pres ktere to chces. Ja jsem takto hledal manzelce z Parize do Basileje a Francouzi meli uz jenom drazsi jizdenky, Svycari jeste i nejlevnejsi. Tam ma kazda zeleznice nejake sve koty (vetsinou) na slevnene jizdenky. Zase musim pochvalit francouzske drahy - jizdenka (n ajinou linku) TGV objednana pozde vecer pres jejich web, poslali papirovou jizdenku zdarma na Moravu a treti den jsme ji meli ve schrance.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod chufu » sob srp 24, 2013 12:52

jízdenky na e-shopu ČD jsou koupit jen do určitých stanic. Nejde to kamkoliv.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod apuka » sob srp 24, 2013 14:24

Martine, jeste kdybys nam rekl presneji oblast(i), kam by chtel jit, tak by se dalo asi lip poradit, jak usetrit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod martinnakole » sob srp 24, 2013 15:17

Slovensko, Německo, Rakousko (prostě Tatry a Alpy). Chtěl jsem si tak ze zvědavosti zjistit, za kolik se tam dá přibližně dostat, a nikde mi to nešlo najít.

Ty jízdenky na e-shopu mi ale stačej, přesně to jsem potřeboval. Sice to nabízí jen včasný jízdenky do pár míst, ale aspoň je to pak levnější :P
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod chufu » sob srp 24, 2013 15:33

na tu včasnou sme jeli Olomouc-Poprad zpáteční pro 2 za cca 1300,-. na nádru to stálo o 300,- víc, takže dobrá úspora. škoda jen, že to není do více stanic. Ale hlavní destinace tam jsou, takže vcelku pohoda.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod apuka » sob srp 24, 2013 16:01

JJ, vcasne jizdenky jsou dobra vec. A jedna rada, pokud nemaji do nejblizsi stanice, zkus dalsi (a pripadne jeste dalsi). Muze se stat, ze uspejes. Jinak potom na Slovensko po vcasnych jizdenkach je nejvyhodnejsi zpatecny City Star, to vyjde nekdy levneji jak mistni jizdenky na obou stranach hranice.
Nemecko a Rakousko - divej se po mistnich drahach www.bahn.de a www.eobb.at taky se muze stat, ze najdes lepsi nabidku, resp. ze jeste je. Do Rakous jeste muzes kombinovat domaci jizdenku z EURegio jizdenkou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod smrdisjakopes » stř zář 4, 2013 13:56

Rakousko jsem vlakem zcestoval dokonale :D

Pro osoby mladší 26 let je nejideálnější pořídit si v ČR u ČD In kartu s Rail plus (1 rok 150 Kč, 2 roky 250 Kč, 3 roky 330 Kč), tento Rail plus pak dává slevu po Evropě; pokud jste tedy mladší 26 let, pořídíte v létě jízdenku Sommerticket OBB, stojí cca 59 euro, platí na všechny státní vlaky v Rakousku (tedy skoro 100% spojů, provozované společností OBB či DB). Teď se podržte, ta jízdenka platí neomezeně po celé léto, tj. od začátku července do druhého zářijového týdne. ;) Pokud jste mladší 20 let, stojí pouhých 39 euro! Vzhledem k normálním cenám se vyplatí už za jednu delší jízdu.

Pokud jste starší, můžete využít ekvivalent české Včasné jízdenky. Jmenuje se Spar scheine a lze ji koupit výhradně online (www.oebb.at). Jde vlastně o snahu totálně vyprodat všechna místa ve vlaku, aby spoje jezdily plně obsazeny. Ceny začínají na 9 eurech a rostou úměrně (vždy o 10 euro) s obsazeností spojů. Lze je koupit pro vzdálenost min. na 150 km a více. Příkladně, jste ve Vídni, koupíte jízdenku Spar scheine do Linze, jedete za 9 euro, popř. za 2x 9 euro, pokud zakoupíte i zpáteční. Stejně tak můžete ale narazit na jízdenku za 9 euro do Bregenzu k Bodamskému jezeru, kam by vás klasická jízdenka vyšla kolem 70 euro! Můžete ale také jet do nějaké "vesnice", taky za 9 euro, pokud seženete místo. Nevěřil jsem tomu, ale třeba i 3 dny předem (min. objednání lístku je 3 dny před odjezdem) najdete takhle levná místa v podst. do všech destinacích v Rakousku. Jen si pamatujte, a je to totéž pravidlo jako u ČD, že lístek kupujete na konkrétní spoje/e, na jiné vám platit nebude.

Spar scheine se prodává i ve verzi Evropa, a to v ceně od 19 euro jednosměrně. Za tuhle cenu se v pohodě dostanete do Budapešti z celého Rakouska. Když budete mít štěstí, tak seženete i lístek od 19 euro do Itálie (pravidelně jezdí přímé vlaky Wien-Villach-Venezia-Řím). V případě cesty do zahraničí pak doporučuji kombinovat Spar scheine Rakousko se Spar scheine Evropa, když neseženete hned volné místo.
smrdisjakopes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 4, 2013 13:44

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod mike » stř zář 4, 2013 23:13

smrdisjakopes píše:Pokud jste starší, můžete využít ekvivalent české Včasné jízdenky. Jmenuje se Spar scheine a lze ji koupit výhradně online (http://www.oebb.at). ... Jen si pamatujte, a je to totéž pravidlo jako u ČD, že lístek kupujete na konkrétní spoje/e, na jiné vám platit nebude.

To nevypada spatne. Tusis, jak se resi, kdyz ti konkretni spoj ujede? Vinou OEBB. Posledne, kdyz jsem jel do Rakouska, tak mi ujelo uplne vsechno. Zacalo to opravou trati Summerau - Linz, kde se prestupovalo na bus, a ve vlaku byli bohuzel piciklisti, co pri prestupu zdrzovali tak, ze v Linzi mi ujel pripoj a pak pak uz nejelo podle jizdniho radu vubec nic a nakonec jsem musel jet uplne jinou trasou, abych se ten den do cile vubec dostal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod smrdisjakopes » čtv zář 5, 2013 16:31

Já doufám, že jsou to inteligentní lidi a že ty spoje na sebe nějak navazujou, popř. se řekne průvodčímu a on zavolá vlakvedoucímu z navazujícího spoje, aby počkal. Jinak na konkrétní spoje to platí u Spar scheine. U Sommerticketu to platí na všechny vlaky.

Dokonce mi jednou průvodčí řekl ve vlaku Graz-Barnbach, který provozovala výjimečně soukromá společnosti, že můj lístek tu sice neplatí, ale že ať to nechám být a novej si nekupuju :D Obecně mi přijde rakouský vlakpersonál milejší a ohledně navazujících spojů vzdělanější - možná taky tím, že nemají tolik lokálek, jako u nás...
smrdisjakopes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 4, 2013 13:44

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod mike » čtv zář 5, 2013 19:50

Spoje sice navazuji, ale nekdy je na prestup jen par minut a kdyz se neco podela, tak se nestiha. V mem pripade jsem prestupoval z lokalky na EC a to fakt nepocka. Opacne jo, pruvodci klidne zavola, ale to kupodivu uz i u nas. Jinak souhlas, v Rakousku mi skoro vzdycky sami od sebe reknou, kde prestupovat a nekdy i nastupiste. A kdyz vlak zastavi nekde v poli, tak uz za chvili pruvodci hlasi, co se deje a jak dlouho to bude trvat. U nas nevidano, ale jinak se to taky docela lepsi. Aspon tam kde jezdim uz jsou pruvodci vetsinou fajn. Clovek si tu zmenu uvedomi, kdyz nahodou jede na Slovensko, tam si je asi chovaji nekde ve skanzenu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod Wiking » pát zář 6, 2013 6:53

Levne cestovani vlakem - NEMECKO

Kupodivu to zde jeste nikdo nepopsal.. Takze napisu neco ja, sice to nebude 100% uplne, ale alespon neco.

Pominu studentske slevy, karty ISIC atd.. bavme se jen o koupi jizdenky a zaplaceni u prepazky, popr. zaplaceni u pruvodciho.

Cestovani vlakem po Nemecku je drahe, velmi drahe.
Pro srovnani: Trasa Drazdany->Berlin (200km) stoji vlakem asi 40,-€
To je silene moc.
Nekolikrat rocne tuhle trasu jezdim autem, a abych nebyl sam, napisu inzerat ze nabizim svezeni na http://www.mitfahrgelegenheit.de (neco jako spolujizda.de)
Tam se plati 5€ za kazdych ujetych 100km, samozrejme celkova cena je pak o domluve, ale tech 5€ / 100k je doporucena a orientacni cena, OK?
Uz se stalo, ze do par hodin byly vsechny 3 volny mista obsazeny. To plne chapu, ja si beru autem 10€ a vlak stoji 40€ :-&
Jinak tenhle organizovany autostop (spolujizda) je opravdu genialni vynalez, stranka je sice jen v nemcine, ale kdyby nekomu nebylo neco jasne, napiste mi SZ z dotazem.
Jsou tam i okolni staty (kolem Nemecka) kde zacina nebo konci nejaka trasa. Fakt to maji dobre udelany.

Ale zpet k vlakum:
Dle meho nazoru je jedine prijatelne cestovani v nemecku takzvany Wochenende-ticket.
http://www.bahn.de/p/view/angebot/regio ... cket.shtml
Tam se plati 42€ a 5 osob vas muze jed odkudkoliv kamkoliv. Plati to od pulnoci do 03:00 nasledujiciho dne (tedy 27 hodin) neni tam napsano odkud kam se jede, takze si kazdy muze jet kam chce.
Tedy od pulnoci z patku na sobotu do 03:00 do nedele, nebo od pulnoci ze soboty na nedeli do 03:00 do pondeli, OK? JINDY TO N E P L A T I !!!! Vyjimky nejsou.
Jen tyto 2 terminy.
Taky se s tim ruzne cachruje, ze kdyz vas napr. nebude 5, ale jen 2 tak se vas treba nekdo zepta jestli to mate ten ticket a jestli jedete tam a tam a kdyz jo, tak jestli muze jet s vama a obvykle nabidne 5€ spoluucast \:D/ proste je to o domluve.
Popr. pri vystoupeni z vlaku se vas taky nekdo zepta mate li to a za par € to odkoupi a jeste na to pojede nekam dal..
Jedina nevyhoda je ze se daji pouzit jen regionalni vlaky (ne ICE , ECE, a takovy ty drahy rychliky) a napr pokud pojedete od danske hranice (Flensburg) na jih Bavorska, tedy skutecne pres cele Nemecko od severu k jihu, napr do mestecka Oberstdorf, musite nejen asi 8x presedat, ale potrebujete i 16 hodin casu.. tak je jasny ze pro nejaky vystresovany a vecne pospichajici managery to neni to prave, ale pokud jste mladi, mate prazdniny a chcete poznat krajinu a lidi.. berte to.. oficialni nazev je tedy: Schönes-Wochenende-Ticket.
Budete li 2, vyjde vas prejeti Nemecka z jednoho konce na druhy (asi 1000km) na 500.-KC na osobu. Budete li 5 lidi, jen na 200,-kc/ osobu.. to je myslim si levne..
:rock:
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod apuka » pát zář 6, 2013 13:26

K cestovani vlakem v Nemecku: neni pravda, ze je to NUTNE drahe. Staci si zadat na www.bahn.de trasu a termin a on nabidne spojeni vcetne nejlevnejsi mozne jizdenky (Schones Wochenend Ticket jsem nezkousel). Napr. spominane Drazdany - Berlin pristi tyden ve ctvrtek rano cena 19 EUR (Sparschein) bez jakehokoliv prukazu, koupe online, tisknes jizdenku doma). Spoje s vyuzitim ICE jsou vetsinou drazsi.
Dalsi moznosti je kombinovat okolite vetsi mesta a mistni spoje zvlast, kdyz neni nic dobreho, blizko hranic zkusit jeste zahranici za hranicemi (napr. misto Berlin - Regensdorf /Mnichov zadat Berlin - Salzburg).

Velice podobne je to i v Rakousku, jenom tam ten jejich system www.oebb.at neni tak prehledny. Auz jsem psal, ze kdyz nekdo chce jit pres Viden nekam daleko na zapad Rakouska, tak radeji at sezene jizdenku do ciloveho mista z Bratislavy, je to velice, opravdu velice citelne levnejsi, zvlaste pro vice lidi CityStar a muze se to kombinovat s nejakyma Euregio a Vcasna jizdenka jizdenkami CD.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod Wiking » pát zář 6, 2013 19:06

Ano Sparscheine (Setrici listek) existuji, ale jejich pocet na cely vlak je omezen urcitym poctem. Nevim kolik jich je.. lhal bych, kdybych rekl ze jich je 10 nebo 20 na cely vlak.. coz neni moc... a dost. Pak jsou vyprodane a pak uz se kupuje za draho!!
Ma to smysl spise pri lidi kteri to koupi dny ci tydny predem, pak ano.. o tom neni pochyb.
Navic je to treba koupit z domu pres pocitac, a zaplatit bankovnim prvodem z uctu nebo kreditkou, kterou treba ja nevlastnim..
a pokud nekdo stoji v tu dobu zrovna z baglem na nadrazi, je mu to k nicemu
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod Olchor » sob zář 7, 2013 17:23

apuka píše:Jeste jednodussi zpusob zjisteni ceny je http://www.jizdenka.cz.
Jenom to nezobrazuje zpatecni City Star slevu - krome Slovenska. Co je velka skoda, ponevadz je to vetsinou nejvyhodnejsi cena.

Ale zobrazuje. Jenom musíš zadat datum odjezdu minimálně 3 dny od současného data.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod apuka » pon zář 9, 2013 12:19

Tak CityStar opravdu zobrazuje, od 6 dnu do mesice dopredu. Ale zobrazilo se to az na asi treti refresh stranky se stejnymi datami :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod axi12 » pon říj 14, 2013 18:45

Prosím, poradili byste mi nejlevnější možnost, jak se dostat z Brna/Prahy do Budapešti? Levněji než Student Agency (298,-/415,-).

Kdy? Tak, abych byl v Budapešti 25. října v pět ráno. Popřípadě v kombinaci se zpáteční 5. listopadu, odjezd z Budapešti možný od devíti večer.

Za jakékoli tipy díky :) Jo... a jede šest lidí, takže skupinovky jsou možné :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod Hafi » pon říj 14, 2013 19:27

...pokud máte k dispozici tak autem. Finančně to za náklady na benzín vyjde líp a ušetříš dvě noci na lavičce, bo takto ráno/večer se z/do pešti (hádám na letiště) nedostaneš.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod apuka » úte říj 15, 2013 14:57

Jedine autem nebo jeste lepe stopem.

Teda nevim, ale chtit se dostat z Brna do Budapesti a zpatky (pokud jsem to dobre pochopil) verejnou dopravou za min jak za 415 Kacek.... Spocitej, kolik je to Kc na kilometr... A kazdopadne jenom doprava na letiste v BP bude stat asi docela dost, nemluve o tom z v 5 rano tam byt nebude tak jednoduche...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod axi12 » úte kvě 27, 2014 11:41

Dotaz. Víte někdo o nějaké slevě na ČD, jak se dostat z Prahy do Žiliny, resp. Ružomberoku za cenu okolo 300kč? Nebo ještě zpáteční cesta z Popradu do Prahy tak za 450?

Já jestli má vůbec cenu na to nádraží chodit nebo ne :D

Díky :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod JohnyFK » úte kvě 27, 2014 12:54

U ČD jsem se pod 450 za Žilinu nedostal, snad jedině režijka by pomohla. Ale Regiojet se dá sehnat už od 243 korun. :wink:
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod apuka » úte kvě 27, 2014 13:19

U CD je nejmensi cena PHA-ZA 19EUR, tj u nich ted 438Kc za CD LowCost. Jedine ze bys mel Inkartu a povedlo by se Ti poskladat nejake Vcasne jizdenky do Trince, atd... ale nejsem si jist....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod axi12 » úte kvě 27, 2014 13:29

Jo, RJ vim a asi beru. InKartu mám, ale nebudu to dělat tak komplikovaně.

Dik
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod Hafi » úte kvě 27, 2014 15:51

...jestli jsi sám, tak to lepší nebude. V přítomnosti nějakých dětí do 15 let se na požadovanou cenu dostaneš v pohodě pomocí víkendové skupinové jízdenky (jen sobota, neděle, svátky)

V.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod axi12 » úte kvě 27, 2014 17:26

Jsme dva, to jsem zapomněl říct. Ale i tak, to se dostanu max tak na 500.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod martinnakole » pon črc 21, 2014 23:20

Můžete mi někdo vysvětlit, jak funguje kupování jízdenek po e-shopu ČD, když je k nim potřeba rezervace? Potřebuju koupit jízdenky na Slovensko (noční vlak cca za 14 dní) a e-shop mi píše "Vašemu požadavku nebylo možné vyhovět. Tarif již není dostupný." a jízdenku mi neprodá. Přitom pro 2 lidi se mi jízdenku ještě koupit povedlo a v ukazovalo mi to, že je vlak poloprázdnej...

(A samotnou rezervaci mi to klidně prodá, tak proč ne sakra celou jízdenku?)
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod Hafi » úte črc 22, 2014 8:04

Přes web to nabízí jen jízdenky Včasná jízdenka/Sparnight, který je do každého vlaku uvolněn jen omezený počet. Ty už jsou nejspíš vyprodané. Rezervací ti to prodá kolik chceš, ale jízdenky k nim musíš na nádraží (lze nechat i na odjezd, ale výhodnější je myslím sleva Citystar, kterou ju nutno koupit pár dní předem, nevím jestli 1 nebo 3). Každopádně ještě levnější asi bude varianta včasné jízdenky kamsi na Ostravsko a k tomu dle běžného tarifu koupit jízdenku na hranici a dále (a první část si koupíš klidně online hned, druhou na nádraží před odjezdem za běžnou cenu).

Pokud jde o noční vlak, může se vyplatit vzít i lůžko místo lehátka, je levnější lůžko online (v rámci "Včasné jízdenky) než lehátko na nádraží.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod martinnakole » úte črc 22, 2014 9:15

Aha, už to chápu. Vyprodaný jsou včasný jízdenky, ne rezervace. Ale přitom to píše úplně obráceně.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Další

Zpět na Tipy

cron