Mezinárodní jízdenky

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod Hafi » úte črc 22, 2014 10:42

Nene, píše to "Tarif již není dostupný", tedy jízdenka, nikoli rezervace.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod martinnakole » úte črc 22, 2014 10:57

No nevim, podle mě se to chová úplně debilně. Ukáže mi to cenu jízdenky 504 Kč (která už ale nejde koupit, ani na nádraží), ale tu hlášku o nedostupnosti tarifu mi to ukazuje v sekci s výběrem rezervace. Ach jo, čert aby se v tom vyznal.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod Olchor » stř črc 23, 2014 10:31

Jen k té slevě CityStar - pro Slovensko lze koupit i v den odjezdu, pro ostatní státy 3 dny předem.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod Wiking » stř črc 23, 2014 11:48

Neni to nic noveho pod sluncem a asi vetsina to tady uz bude znat: ale pokud ne, tak:

Uplne genialni vec je Labe/Elbe Ticket.

Kdo by chtel pojezdit po cesko-nemeckem pohranici, pres cesko-saske Svycarsko atd..

Stoji to 400,-kc, plati to pro az 5 osob, a je mozno s tim jet napr z Decina (a ted nove i z Rumburku) az napr do Drazdan ( i kus dal) tam cely den chodit nebo radeji jezdit tramvaji nebo busem (zdarma, taky na tento ticket) a vecer zpet....
POZOR: V CR to stoji 400,-kc, v Nemecku uplne to stejne stoji 32€ :axe: takze kazdy logicky myslici clovek to radeji koupi v CR :mrgreen:

Plati to tady vsude kde je to barevne vyznaceno: https://www.vvo-online.de/doc/Linienver ... e-Labe.pdf
Muj nazor: genialni vec, deleno 5 lidmi = 80,-kc na osobu a srandy kopec cely den k tomu.
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod mike » pát srp 15, 2014 22:03

Nastvaly mne CD. Pred mesicem jsem si koupil jizdenku z Decina do Bad Schandau. Protoze na trati smer Decin byly vyluky a nebylo jiste, jestli stihnu bus do Hrenska, na prestup je par minut. Vlak dojel na cas, a tak jsem sel na bus s tim, ze jizdenku projedu pozdeji. Chtel jsem tenhle vikend, vytahnu jizdenku a koukam, ze uz je neplatna. Platila 14 dni :evil: Co to ma byt? Jeste nedavno platily mezinarodni jizdenky mesic a pamatuju dobu, kdy platily dva mesice. Je to jen stovka, ale nastvali mne, pekna svinarna.

Vedle mi lezela jizdenka z Italie. Vnitrostatni a plati mesic... Tak je to spravne, nikdy jsem nechapal, proc CD jizdenky plati jen dva dny a clovek musi navic jizdu nastoupit prvni den. Penize dostali, tak jim snad muze byt jedno, kdy pojedu. Jizdenka neni na konkretni spoj.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod martinnakole » pát srp 15, 2014 23:21

Mě teď zase naštvali slovenský ŽSR. Chtěl jsem si koupit u pokladny vnitrostátní jízdenku z Bánský Bystrici do Horní Lidče Gr a ty prevíti mi to neprodali, prej že bych jim musel ukázat českou jízdenku z Horní Lidče Gr někam dál (do Prahy). Jak jim mám tu jízdenku asi ukázat, když ji budu kupovat až za hranicema ve vlaku? Tak jsem si musel koupit mezinárodní až přímo do Horní Lidče a těch pár kilometrů navíc za hranicema mě stálo asi 5 €, za to jsem mohl mít skoro pět piv. :?

Nechápu, že to maj udělaný takhle debilně a už vůbec nechápu, jak jim mám vysvětlit, že za hranicema nepojedu načerno a i kdyby, tak to stejně neni jejich věc. ČD jízdenku na hranici taky v pohodě prodaj a nikdo po mně u pokladny ještě žádný jízdenky dál vidět nechtěl.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod martinnakole » pát srp 15, 2014 23:30

Btw, nevíte někdo, podle čeho se počítá cena CityStar jízdenek?
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod mike » pát srp 15, 2014 23:51

5 Euro? To myslis vazne? Jednou za cas zrovna tam jezdim, primo do Horniho Lidce (spravne je muzsky rod ;-)), obvykle z Ziliny, a jizdenky jsou docela levne, maly pohranicni styk tomu tusim rikaji a mam pocit, ze to vyjde skoro nastejno s vnitrostatni. Bud se neco zmenilo nebo te pekne natahli. Nejspis ti prodali mezinarodni jizdenku na celou trasu a mozna jeste bez slevy Rail+, na kterou jsi mel narok, jestli mas In-kartu. Asi jsi narazil na aktivniho blbce, jizdenku ti taky nemaji co kontrolovat, to je vec pruvodciho. Muzes mit treba IN100, kilometrickou banku apod.

Ad CityStar: je to stat od statu, da se to nekde najit na webu CR. V Rakousku je to myslim tak, ze prvni ma slevu bud 25% bez Rail+ a 35% s Rail+ a kazdy dalsi az do 5 osob plati 50% ceny prvniho. Neco mi rika, ze dneska je to uz 80%, 50 bylo driv, ale hledat se mi to zrovna nechce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mezinárodní jízdenky

Příspěvekod martinnakole » sob srp 16, 2014 0:13

Prostě mezinárodní jízdenka Bánská Bystrica - Horní Lideč stála myslim 10.3 €, což mi přišlo nějak moc. Zkoušel jsem to koupit u dvou pokladen (ještě před tim v Brezně, kde jsem u nádraží čekal na bus) a s úplně stejnym výsledkem. Paní se zamyslela, zeptala se kolegyně v okýnku vedle, co s tim, a společně se shodly na tom, že do Horního Lidče Gr mi vnitrostátní jízdenku prodat nemůžou, leda že bych jim ukázal českou jízdenku dál. Bohužel jsem neměl čas se dohadovat, měl jsem na tam ty přestupy a koupení jízdenek jen pár minut.

Nevim jestli ten rozdíl byl nakonec 5€ nebo víc nebo míň, ale prostě jsou to prevíti.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Předchozí

Zpět na Tipy