Nejbližší třítísicovky

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nejbližší třítísicovky

Příspěvekod JanCouka » čtv srp 8, 2013 8:24

Zdravím, mám dotaz ohledně nějaké víkendovky na nějaké nejbližší třítísicovce v Alpách. Co je nejblíž a docela schůdné bez nějakého ledovcového vybavení (nějaký ten řetěz nevadí). Případně jestli někdo víte kam nejvýš se v Alpách dostat bez ledovcového vybavení a vybavení na ferraty....Díky

Honza
JanCouka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned dub 7, 2013 10:49

Re: Nejbližší třítísicovky

Příspěvekod Vachon » čtv srp 8, 2013 9:44

Ad nejbližší, dost záleží na tom, odkud jseš, že? Pokud z Čech a nevadilo by, že to je "skoro" 3000, tak se nabízí Zugspitze nebo Hochkönig, ty blízko jsou. Opravdové třítisícovky pak např. v Zillertalských Alpách, mohl by tě uspokojit třeba Hoher Riffler (3231m) od jihu, na něj vybavení nepotřebuješ.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Nejbližší třítísicovky

Příspěvekod JanCouka » čtv srp 8, 2013 10:04

O Zugspitze nebo Dachsteinu vím. Jsem od Uherského Hradiště, takže docela daleko. Hřeben Zillertálských Alp se dá přejít bez vybavení?? Nebo jeho část např. za 3 celé dny??
JanCouka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned dub 7, 2013 10:49

Re: Nejbližší třítísicovky

Příspěvekod Vachon » čtv srp 8, 2013 10:14

Aha, tak to máš opravdu dál, proto se ptám. Ten hlavní (myslím hraniční) hřeben bez vybavení nepřejdeš, ale je tam Berliner Hohenweg, kterou ano (i když tam jsou zajištěné úseky) a přes 3000 se na ní, případně právě těmi odbočkami, dostaneš.
Z UH to máš ale blíž třeba i do Taur.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Nejbližší třítísicovky

Příspěvekod JanCouka » čtv srp 8, 2013 10:23

A ve Vyoských Taurách se dá jít na pár dní nějaký trek??
JanCouka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned dub 7, 2013 10:49

Re: Nejbližší třítísicovky

Příspěvekod Vachon » čtv srp 8, 2013 13:44

V těch nižších částech, např. Schobergruppe, neledovcové výškové přechody jsou; osobně to tam z tohohle pohledu neznám, když už se tam vydám, je to spíš na ledovec, ale myslím že třeba Mike by věděl, jak je solitér, má tyhle typy cest prochozený.
Zvážil bych i Nízké Taury, sice tam jseš taky těsně pod těch 3000m, ale najdeš tam taky krásné přechody.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Nejbližší třítísicovky

Příspěvekod Zdéňa » čtv srp 8, 2013 13:56

A co mikova doporučovaná oblast Venedigergruppe? Viz zde.
Za sebe bych doporučil Oztalské Alpy, ale to už je hodně z ruky..
Ještě mě napadá Ankogel ve Vysokých Taurách, ale nevím, jak moc velký přechod se ta dá udělat :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Nejbližší třítísicovky

Příspěvekod mike » čtv srp 8, 2013 17:57

Treky ve VT samozrejme mozne jsou. Doporucuju uz po nekolikate pruvodce od Rotheru, viz zde. Pomoci nej se da trek v Nizkych i Vysokych Taurach krasne naplanovat a nakombinovat podle casu. Vcetne odbocek na vrcholy.

Co se blizkych tritisicovek tyce, tak urcite Ankogel a Sauleck. Trek mezi nima se da udelat taky, ale prechod pres Celler Hutte neni jednoduchy a letos bych se bal, ze bez macek a cepinu nepujde. Moc pekny je prechod pres Hochalmspitze, ale ten uz je narocnejsi a bez macek a cepinu se neda a navic je cast po ledovci. Je tam jeste Hafner, tam jsem nebyl, ale pry lehka 3k.

Tenhle rok je dost neobvykly, koncem jara napadla v Alpach spousta snehu a vydrzela az doted. Byl jsem pod Venedigerem v minulych tydnech a snih byl i tam, kde jsem ho nikdy driv nevidel a mistni rikali to same. Takze i na trasach jindy v pohode schudnych bez vybaveni mohou byt macky a cepin potreba. Jde hlavne o severni a vychodni svahy.

Mohl bys dat cast Venediger Hoheweg i s odskokem na vrcholy, ktere jsem popsal v odkazu, co daval Zdena vyse. Nejdriv na Badener Hutte, to jde nekolika zpusoby, zajimavy je pres Wildenkogelscharte, odkud se da vybehnout i na vrchol, ktery je lehce nad 3k. Sli jsme to pred vic nez 10 lety a tenkrat to bylo dost fyzicky narocne, sileny krpal a dalka. Technicky v pohode, nejvetsi nebezpeci bylo, ze mne za to tehdejsi pritelkyne po navratu (byli jsme v Matrei po pulnoci) zabije, ale nastesti na to uz nemela silu ;-)

Z Badener Hutte se da vybehnout na Kristallwand, ale cast feraty vede severni stenou, takze letos bacha a overit na chate podminky. Prechod na Bonn-Matreier Hutte pres Galtenscharte muze byt opet problematicky, protoze severni svah je dlouhy a strmy a nejspis tam bude snih. Z chaty se da na Sauleck, ktery ted vypadal v pohode, akorat jsem nevidel jeho severni stranu, po ktere se kousek pod vrcholem jde. Ale lidi jsem na vrcholu videl, tak snad jo. Prechod na Eissee Hutte v je pohode, vystup na Weissspitze by mel byt taky. Snih bude, ale tam to neni strme a byva vyslapana stopa. V nejhorsim bys dosel jen na Walhornertorl, ktery je pres 3k a sam o sobe stoji zato (vyhled na ledovce). Prechod na Sajathutte opet v pohode, vystup na Kreuzspitze normalkou taky. Pres Sajatkopfy to letos bude horsi, koukal jsem zdalky a misty tam byl snih.

Jeste varovani. Sestup z Eisseehutte do udoli je nad chatou Bodenalm po prave strane potoka pres den uzavreny. Stavi tam novou cestu ( :evil:) a obcas odstreluji skaly. Doporucuju zakaz neignorovat, je to fakt nebezpecne. Chodi se po leve strane, ale obcas se mozna musi cekat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nejbližší třítísicovky

Příspěvekod Petrs » pát srp 9, 2013 13:42

Ted o víkendu jsme byli v oblasti Goldberggruppe, to máš taky docela blízko. Úplně bez sněhu je třeba Shareck po hřebenu přes Niedersachsenhaus a myslím, že i na vedlejší Sonnblick chodili lidi bez ledovcové výbavy (závěr vpravo po skalním hřebínku), ale to nevím jistě, tam jsme nešli. Rozhodně mi připadalo, že je v tý oblasti o dost míň sněhu než v sousedni Ankogelgruppe.
Petrs
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát čer 14, 2013 13:54

Re: Nejbližší třítísicovky

Příspěvekod lara » pát srp 9, 2013 15:36

na vedlejší Sonnblick se dá jít buď po zmiňovaném skalním hřebínku, který je ovšem docela vzdušný. pokud člověk trpí závratí, tak bych to nedoporučovala. a nebo se dá jít po ledovci. loni, když jsme tam byli, to chodili po tom ledovci turisti v nízkých botách a bez výbavy. :roll:
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)


Zpět na Tipy

cron