Víkend v rakouských Alpách

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Víkend v rakouských Alpách

Příspěvekod BMAJTZ » stř črc 17, 2013 9:52

Zdravím, rád bych na víkend (2 dny) zajel do blízkých rakouský Alp a potřeboval bych nějaké tipy a návrhy co kdy kde a jak. Uvažoval jsem o Raxu protože je to ještě docela dostupné. Jelikož bych to chtěl koncipovat jako lowcost chtěl jsem se zeptat zda někdo neví jestli je ten camp v Keiserbrunnu 47°44'3.454"N, 15°47'29.366"E stále ještě zdarma. Případně zda nevíte o něčem dalším zdarma v dané oblasti. Za ty dva dny bych rád stihl dva výstupy nejlépe nějakou koukatelnou hrou a jednu ferratu obtížnosti tak C (víc ne). Z hor jsem zvažoval Hochtor (2 369 m) případně Planspitze (2 117 m) z ferrat zatím představu nemám. Rozhodně uvítám jakékoli tipy na strávení dvou dnů v alpách (2 celodenní tůry) střední obtížnosti. Jednu horu s výškou okolo 2 500 m, klidně i výš (3 000 m), ale nechce se mi tahat moc výbavy (jako například lano mačky) takže rozhodně něco bez sněhu. Druhou potom nějakou rozumnou ferratu. Plus tipy na přespání, nemusí to být ani camp, ale hlavně za nejlépe nula nákladů. Budu vděčen za jakékoli tipy.
Uživatelský avatar
BMAJTZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř kvě 12, 2010 11:31
Bydliště: Brno, ale často i Třanovice u Českého Těšína.

Re: Víkend v rakouských Alpách

Příspěvekod Vachon » stř črc 17, 2013 19:43

Ten Hochtor se dá zvládnout za den z Johnsbachu, zpátky přes Hesshütte a před odjezdem si dát ještě ferátu v údolí.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Víkend v rakouských Alpách

Příspěvekod BMAJTZ » čtv črc 18, 2013 12:41

S tim počítám, že to dáme za den. Jelikož jdu s drahou plovičkou tak to bude stačit na cely den, ferratu až druhý. Spíše mi jde o info jestli někdo nemá nějaký tip. A potom o info jak je to s tim campem?
Uživatelský avatar
BMAJTZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř kvě 12, 2010 11:31
Bydliště: Brno, ale často i Třanovice u Českého Těšína.

Re: Víkend v rakouských Alpách

Příspěvekod TooMooX » čtv črc 18, 2013 20:21

:D Zadarmo je a podle toho to tam tak o víkendech vypadá.
http://hohewand.xf.cz/A1.jpg
http://hohewand.xf.cz/A2.jpg
V neděli odpoledne už se to tam vylidňuje http://hohewand.xf.cz/A3.jpg

Bylo to tam tak přeplněné že se spalo i na tom odpočívadle před Keiserbrunnem. Hezky si všichni ještě v 7:00 vyspávali pod zákazovou ceduli. Jinak i na dalších odpočívadlech se tak porůznu váleli lidé v bivakovacích pytlích u aut :-))

Já jsem hold nespolečenský typ a raději jdu brzy spát. K tomu mám rád klid a né bujaré popíjení a halekání do ranních hodin. Já na 4 dny zakempoval zde: http://hohewand.xf.cz/A8.jpg Na konci zástavby před parkurovou dráhou nebo co to tam mají koníčkaři. S podivem ač tam byla o víkendu akce tak tam byl poměrně klid a sobotní velmi tichou diskošku utnuli v 22:00 :-..
Parkoviště (otáčiště aut) pro několik aut a pravděpodobně obecní travička z obou stran. http://hohewand.xf.cz/A9.jpg

----------------

Jinak doporučuji Hohe Wand. Taký vlastně zadarmo kemp :D Panu správci je to jedno zda mu tam něco dáte. Jen tam nemáte dělat bordel http://www.horyinfo.cz/view.php?cisloclanku=2011110007 Už se tam ale staví moderní zázemí a tak je třeba využívat tohoto "bezplatného" provizoria. Jinak stejné ceny má i ten kemp nahoře na plošině u té Zoo. Ten je také mnohem větší, ale nevím jak to tam funguje a co je tam za zázemí... Večer tam nikdo nic nevybíral.
O víkendu stejně jako Keiserbrunn v obležení CZ a SK.

Prej ferratovej ráj pro začátečníky.... ehm no nevím žádnou "lehkou" ferratu něco jako jako v Raxu Hans-von-Haid-Steig sem zde teda nenašel... Akorát po 2 úspěšných výlezech té 30m srandičky Blutspur klasifikované za E ! Nabyl dojmu že HTLka D-E bude brnkačka. http://hohewand.xf.cz/TOPO_HTL.jpg Možná pro někoho kdo má festovní ruce bo lezky... ale ne pro invalidu jako jsem Já :D Já si to na ní užíval celé 4 hod (solíčko) z toho tak 2 hod tam provisel zaštandovaný v expresce :D :mrgreen:

Mě se líbila nová ferata na kterou jsem natrefil při nástupu do Wildenauersteigu (ten je celej jen kramlích a na celé feratě je tak 10m lana !!!!, ale ta jeskyně je fajn) http://hohewand.xf.cz/TOPO_new.jpg
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Víkend v rakouských Alpách

Příspěvekod BMAJTZ » pát črc 19, 2013 8:51

Super, diky za vycerpavajici odpoved vcetne tipu na prespani, perfektni urcite si vyberu a za tipy.

Tak jsem to už naplánoval. Nakonec to vidím s přespáním na chatě.

Gstatterboden - Wasserfallweg - Planspitze - Hesshütte (přespání ze soboty na neděli) - Hochtor

ještě musím dovymýšlet sestupovou trasu, buď zpět přes Hesshütte a Wasserfallweg a nebo do Johnsbachu kde se mi ještě na neděli líbila ferátka Johnsbachklettersteig. S tou feratou se mi to zdá docela slušné, jenom nevím jak se potom z toho Johnsbachu dostat zpět do Gstatterboden kde bude auto. Google říká asi 12km pěšky navíc po silnici tak nad tím docela zvažuji jak moc to chci hrotit. Nevíte jak je to s případným stopem v této oblasti?
Uživatelský avatar
BMAJTZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř kvě 12, 2010 11:31
Bydliště: Brno, ale často i Třanovice u Českého Těšína.

Re: Víkend v rakouských Alpách

Příspěvekod mike » pát črc 19, 2013 19:12

Prespani si radej zarezervuj, v sezone ze soboty na nedeli muze byt dost plno.

Sestoupit bys mohl z Hochtoru primo do Johnsbachu, jestli se ti chce tahat cely batoh pres vrchol. Nesel jsem tam, ale shora mi prislo, ze by to melo jit, jestli mas jisty krok (docela strme a na stezce misty sut a pisek).

O stopu v rakouskych horach jsem uz nekde psal. Funguje uplne skvele, dokud neni tma. Otazka ale je, jestli z Johnsbachu vubec neco pojede, ale v nedeli k veceru by mohlo. Akorat to asi budou spis turisti a ti kupodivu moc neberou, to spis mistni. Na hlavni uz by to nemel byt problem. Kdyz jsem pred par lety v listopadu sesel dolu po Wasserfallweg, zastavilo mi bud prvni nebo druhe auto a borec mne dovezl az na nadrazi v Admontu, i kdyz si kvuli tomu par km zajel. A to uz byla tma a mrzlo, takze by nikdo rozumny turistu necekal a v temne soutesce by nikomu nezastavoval ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Víkend v rakouských Alpách

Příspěvekod BMAJTZ » pát črc 19, 2013 23:17

Mno to prespani asi risknu, jelikoz vyrazim za par hodin snad to nejak pude, kdyztak bych prespal nekde na podlaze ve vstupni hale. Je fakt ze bych jim mohl jeste brnknout rano ale to uz asi nema moc velky vyznam.
Uživatelský avatar
BMAJTZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř kvě 12, 2010 11:31
Bydliště: Brno, ale často i Třanovice u Českého Těšína.

Re: Víkend v rakouských Alpách

Příspěvekod mike » pát črc 19, 2013 23:38

Zkusil bych zavolat i rano, tim nic nezkazis a mozna dostanes misto, ktere by zabral nekdo z drive prichozich. Kdyz nebude zadne, tak az dorazis, zkus se zeptat, jestli by ti treba neotevreli winterraum. Ten je docela velky, asi tak 8 - 10 mist. Rozhodne prijemnejsi, nez spat nekde na podlaze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Víkend v rakouských Alpách

Příspěvekod Vachon » sob črc 20, 2013 20:37

Směr Johnsbach - Hochtor - Hesshütte je mnohem příjemnější než naopak, pokud si to tak umíš naplánovat.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Víkend v rakouských Alpách

Příspěvekod Kuba Turek » sob črc 20, 2013 20:48

Hochtor je chodecké peklo ze všech stran. Planspitze jakbysmet. Daleko, vysoko, furt po kamení nebo korytem potoka.
Naposledy upravil mike dne sob črc 20, 2013 21:11, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 736
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Víkend v rakouských Alpách

Příspěvekod mike » sob črc 20, 2013 21:17

Kvuli tomu se snad do hor chodi, ne? :twisted: Mne tedy prisel vystup od Hesshutte uplne pohodovy a kratky. Ohledne vystupu z Johnsbachu ma nejspis pravdu Vachon, ze nahoru to bude lepsi nez dolu. Zkusim nekdy priste az se tam dostanu.

Jinak panove, mam pocit, ze tazatel uz nejspis odpociva na Hesshutte, takze dalsi info uz mu nepomuze ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Víkend v rakouských Alpách

Příspěvekod Kuba Turek » sob črc 20, 2013 21:38

Z Hesshütte po ferátě to není špatné. Ale přímo z Jonsbachu tím hnusným údolím a nahoře hlinito-šutrovitou stěnou. Tfuj! Furt nahoru nekonečným kopcem. A to mám Gesäuse moc rád. (Mimochodem, vždycky jsem si myslel, že šestihodinový sestup je leda tak pohádka klasiků z Matterhornu. Vloni jsme tak dlouho šli z Ödsteinu do Jonsbachu.)
Naposledy upravil mike dne sob črc 20, 2013 22:02, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 736
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Víkend v rakouských Alpách

Příspěvekod BMAJTZ » pon črc 22, 2013 12:47

Zdar, tak jsme to nakonec šli klasicky jak jsem to naplánoval Gstatterboden - Wasserfallweg - Hesshutte - Josefinesteig - Hochtor - Schneeloch - Johnsbach. Mno musím říci, že na dva dny to bylo docela dost a jsem rád, že jsme to šli zrovna takhle. Z druhé strany si myslím, že je to technicky mnohem těžší výstup. Docela mě zklamala ta jakože ferata Wasserfallweg, čekal jsem od toho trochu víc, výstup na Hochtor mi v porovnání přišel daleko zajímavější. Cesta na Planspitze byla do toho krpálu docela v pohodě i když je pravda, že z druhé strany od chaty je asi trochu zábavnější (podle toho jak jsme sestupovali), na druhou stranu je to delší a po 1600 výškových metrech jsme měli už docela dost. Potom jsme přespali na chatě, ubytování tedy na můj vkus docela hodně drahé, asi budu muset zauvažovat nad Alpen Verain (či jak se to jmenuje) jestli tohle chci provozovat častěji, protože za matraci na podlaze vysolit 24 éček mi přijde i na rakouské poměry hodně (venku se spát samozřejmě nedalo, respektive nikdo to tam neprovozoval, ani nějak schovaně). Na ten Hochtor jsme nakonec šli po Josefinesteig a opět podobně jako s tou Planspitzi jsem rád, že jsme to šli zrovna takhle. Kdybychom chtěli jít tou druhou cestou bylo by nutné sestoupat od chaty asi na 1100 výškových (chata 1699) a potom se nahoru drápat z druhé strany. Upřimně řečeno ta cesta od chaty byla docela v pohodě, ale je fakt, že ten Schneeloch vypadal dost hodně zajímavě, když jsme z něj sestupovali. Sestup po Schneeloch byl tedy opravdu docela strmý, nebezpečné to nebylo, ale vzdušné docela dost. Jít z druhé strany od Johnsbachu tak tam asi vypustíme duši, i když pár lidí se tam našlo co to šlapalo. Navíc konec by mě asi docela bavil, ale přetrpět to nudné peklo lesem a ještě tou planinou s těmi borovicemi by mě asi docela psychicky deptal. Nakonec jsme došli do toho Johnsbachu a stopli si asi 4. projíždějící auto a boryš nás hodil zpět k autu, takže naprosto v pohodě a na ty dva dny tak akorát.
Uživatelský avatar
BMAJTZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř kvě 12, 2010 11:31
Bydliště: Brno, ale často i Třanovice u Českého Těšína.

Re: Víkend v rakouských Alpách

Příspěvekod Kuba Turek » pon črc 22, 2013 22:54

Gratuluju!
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 736
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Víkend v rakouských Alpách

Příspěvekod Vachon » úte črc 23, 2013 19:36

Tak to je známá věc, že ubytování bez AV na rakouských chatách je prohibitivní (oni tam prakticky nikoho takovýho nemaj, tak je to pro nedůvtipné cizince).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Víkend v rakouských Alpách

Příspěvekod jurabike » čtv črc 25, 2013 15:59

díky za inspiraci !
Uživatelský avatar
jurabike
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř čer 20, 2012 17:52
Bydliště: Prostějov

Re: Víkend v rakouských Alpách

Příspěvekod karitapepe » pát srp 2, 2013 8:00

:t:t někdo v Hohe Wandu Gebirgsvereins Klettersteig – obtížnost D ? Měla by to být nová feratta :mrgreen:
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Víkend v rakouských Alpách

Příspěvekod jurabike » pát srp 2, 2013 13:08

Uživatelský avatar
jurabike
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř čer 20, 2012 17:52
Bydliště: Prostějov

Re: Víkend v rakouských Alpách

Příspěvekod karitapepe » pon srp 12, 2013 20:11

karitapepe píše::t:t někdo v Hohe Wandu Gebirgsvereins Klettersteig – obtížnost D ? Měla by to být nová feratta :mrgreen:

tak jsem ji minulý týden lezl, kratičká, ale pěkná ferratka, místy těžší než třeba Hans von Haidsteig, kterého jsem lezl den předtím :t:t
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava


Zpět na Tipy