Dvoudeňák s dětma

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Dvoudeňák s dětma

Příspěvekod eweeleen » stř dub 10, 2013 23:02

Zdravím všechny,

už několik dní lovím na internetu a stále nemůžu najít to pravé co hledám. Chystám se s dětmi z turistického oddílu vyrazit na pořádný dvoudenní výlet (zatím jsme chodili na kopec nad město jen přespat). Můj problém spočívá v nalezení toho správného místa. Ráda bych našla nějaké místečko, kde už by bylo ohniště (abychom zbytečně nedělali nové), třeba i se srubem a lavicemi. Jedno takové máme kousek od tábora, ale tam to děti znají, chci aby poznali nová místa. Mám dva tipy, ale nejsem si jistá, jestli je to to pravé.

1. Z Oslavan na zříceninu Kraví hora, zde přespat, ohniště tu je. Druhý den do Kralic nebo Popovic na vlak. Co se mi tu nelíbí je to, že na nejbližší zdroj vody je pod kopcem, a místo se nachází na turistické trase, obávám se, aby tam necouralo moc lidé.

2. Z Dolních Louček do Trenckovy rokle, zdroj vody, ohniště, srub (narozdíl od prvního místa jsem tu ale nebyla) Druhý den na vlak někam. Prý je tam ale dost náročná cesta, nevím jak by to děcka z krosnou na zádech zvládli.

Chtěla bych vás všechny proto poprosit o radu, jak by ste to viděli vy, popřípadě tipy na další místa, někde na západ, severozápad od Brna. Nejlíp údolí Oslavy, Jihlavy, Chvojnice apod...
eweeleen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 10, 2013 22:12

Re: Dvoudeňák s dětma

Příspěvekod Indy » stř dub 10, 2013 23:13

v chribech si muzes vybrat nekolik tras, kde jsou utulny i s ohnistem. problem je dostupnost, tedy vlakem se tam nedostanes, byl by to pochod smrti. je treba se priblizit autobusem, a to nejspis nebude az takova hitparada.

jedna z moznosti je z Otrokovic, z vlaku, a koncit na +-Buchlove(sejit do Buchlovic, a tam uz bus do Brna primo na E50). ale zacina se stoupanim, a celkova trasa neni uplne kratka.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Dvoudeňák s dětma

Příspěvekod Osanos » stř dub 10, 2013 23:28

Zřícenina Zubštejn u Pivonic nedaleko Bystřice nad Pernštejnem.
Super místo - krásná upravená zřícenina hradu, velmi pěkné okolí, je tam ohniště s lavičkama.
Loni jsme tam s děckama zakončovali celoroční hru a přespávali - na takové akce myslím ideální.
Trochu nevýhodou by mohlo být, že přes den tam v sezóně courá docela dost turistů, a často tam i někdo přespává. Je tam ale fakt spousta místa, s náma tam byl jeden pár ve stanu a byly na druhé straně hradu asi 200 metrů od nás, vůbec jsme se nepotkávali.
Voda tam myslím není, ale když ve vesnici dole každý nabere petku, je to ok :wink:

Trenckova rokle je hodně pěkná, na přespání jsem nezkoušel, přístup údolím kolem řeky je trošku divoký, ale myslím že v létě v pohodě (byli jsme tam i s malýma děckama, bez velkých báglů teda). V zimě za sněhu a ledu je to kapánek drsnější :-..
Osanos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob led 7, 2012 15:08
Bydliště: Brno

Re: Dvoudeňák s dětma

Příspěvekod eweeleen » čtv dub 11, 2013 13:08

Tý jo, ten Zubštejn mě zaujal, to vypadá dobře :) Právě bych taky ráda někam, kde sem ještě sama nebyla, abych taky poznala něco novýho :)
eweeleen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 10, 2013 22:12


Zpět na Tipy