Tipy na trasy po cechach pod stan

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Tipy na trasy po cechach pod stan

Příspěvekod pz1982 » čtv bře 21, 2013 19:45

Ahoj vsem,

chceme s pritelkou vyrazit tento rok na nekolik treku po cechach s prespanim pod stanem. Hledali jsme na internetu nejaky portal nebo forum, kde by byly dobre tipy na tury, ale kupodivu jsme na nic pouzitelneho nenarazili. Bud jsme nasli jen jednodenni tury (casto jen jako okruhy), nebo tury pro rodiny s prespanim nekde v hotelech na vikend. Tak jsme nabehli do knihkupectvi s vizi, ze zde neco musi byt. No a situace byla dost podobna jako na internetu. Popravde jsme z toho docela zklamani.

A proto jsme tady, abychom vas pozadali jestli byste nam poradili kde sehnat pouzitelne informace, nebo nam dali tipy na tury.

Predem dekujeme za odpovedi!

Pavel a Martina
pz1982
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv bře 21, 2013 19:35

Re: Tipy na trasy po cechach pod stan

Příspěvekod skabry » čtv bře 21, 2013 20:00

Ahoj, vřele bych doporučil naše velké Beskydy. V případě nouze se dá vždy najít nějaká chata či přístřešek a stan na noc skoro kdekoliv :-)
skabry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 7, 2008 15:13

Re: Tipy na trasy po cechach pod stan

Příspěvekod Skipp » čtv bře 21, 2013 20:32

Ahoj!

Jojo Beskydy, Jeseníky, skoro všude se na tu jednu noc dá. Hlavně po sobě poklidit!

Já si vždycky otevřu mapy.cz, kde mají turistické trasy a vymýšlím si treky podle teho. Potem zjistit předpověď a hurá na kopec.

:t:t
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Tipy na trasy po cechach pod stan

Příspěvekod scinkk » čtv bře 21, 2013 20:40

Hm no nevim, podle me v tuzemsku si to tak nejak kazdy planuje sam, ci spise neplanuje, rekne si, ze chce vyrazit do te a te oblasti, nejaka ta priblizna trasa a pak se vyrazi a uvidi :) Znacenych tras je vice nez dost, prespat se da teoreticky kdekoliv :) Se stanem je to mozna lehce komplikovanjsi, proto si myslim, ze u nas prevazuje chozeni bez stanu :) nejaky tipy by se asi nasly na treking.cz, ale vetsinou jsou to spise popisy z cest nez primo navod/pruvodce.
Se stanem bych urcite vyrazil na Sumavu, kde zridily ofiko nocoviste, ale sam jsem zatim neotestoval, ale mame nekdy v planu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Tipy na trasy po cechach pod stan

Příspěvekod pz1982 » pát bře 22, 2013 14:07

Dekujeme vsem za prispevky! treking.cz nam nejak uniklo a kupodivu to vypada hodne dobre! Kdybyste meli jeste nejake dalsi tipy kde nabrat potrebne informace tak sem s tim.
pz1982
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv bře 21, 2013 19:35

Re: Tipy na trasy po cechach pod stan

Příspěvekod lenny_vej » pát bře 22, 2013 17:54

Beskydy a Javorníky, Jeseníky, Šumava,... nebo třeba České středohoří, to je taky dobrý a musím říct, že se mi tam líbilo nad očekávání. Krkonoše jsem šla jenom s přespáním v chatě.
Já si teď dělám zálusk na Krušné hory, ale pořád nevím, jestli pěšo, nebo kolmo.
Zejména Beskydy v čistě dámském složení jsem si fakt užila :D (http://bedrisek.rajce.idnes.cz/2006_07_ ... ek_254.jpg)
Všude to bude nádherné, takové, jaké si to uděláš. Máš strach z neznáma, ale i kříšťálovou jistotu, že domov máš všude. Zabloudit nemůžeš, všechno nosíš s sebou, kam dojdeš, tam je tvůj cíl. (M. Nevrlý, Karpatské hry)

http://syrpa.blogspot.com
https://www.instagram.com/liscigulas/
Uživatelský avatar
lenny_vej
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte čer 29, 2010 6:40
Bydliště: Praha

Re: Tipy na trasy po cechach pod stan

Příspěvekod mike » pát bře 22, 2013 22:30

K trasam jeste dodam Luzicke hory a Ceskosaske Svycarsko. Tam je problem se spanim, jelikoz je to NP, ale na nemecke strane se obcas najdou mista na bivak nebo se to da jit jako posledni den po prechodu Luzickych hor. Variant se da najit spousta. Da se treba dojet do Liberce, vylezt na Jested, prejit po hrebeni do Luzickych hor a ty prejit (pres Hvozd a Luz) az na nadrazi do Jedlove nebo jeste kousek pokracovat smer Studenec. 2 - 3 dny. Chce to jen vzit mapu a zacit planovat :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Tipy

cron