Lyžování v Alpách pro studenty

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod Ctitel » úte úno 12, 2013 1:33

Zdravím,

chtěl bych Vás poprosit o tipy na nějakou (jak už v názvu napovídá - pro studenty) levnou lyžovačku v Alpách. Sháním nějaké levné středisko s ubytováním pro pětičlennou partu studentů.

Žádnou preferovanou oblast nemáme, prozatím jsme byli jen v Hochkaru s ubytováním s Lackenhofu. Ohledně střediska, mělo by být větší než Hochkar, přece jen je lepší ty sjezdovky trochu střídat, ale pokud nějaká sjezdovka opravdu stojí za to, klidně nepohrdnem ani něčím menším a hlavně, aby to středisko bylo nějak cenově dostupné - minulý rok Hochkar 28€/den. Letos si takové iluze nedělám, ale prozatím máme v hledáčku Zillertal se 44€/den a ten skok je znatelný :roll:
Ubytování u střediska, mělo by být okolo 500Kč/os/noc, nejlépe do 500Kč, včetně všech poplatků. Jsme ochotni trochu přimhouřit oko, ale muselo by to odpovídat ceně (kvalitou, blízké sjezdovky, apod.)

Jednalo by se nejspíš o termín 20.2. - 24.2. nebo 6.3. - 10.3. (4 noci).

Dopravu máme vlastní a vzdálenost (z Opavy) nás nějak moc netíží.

Poslední věc - vím, že ty termíny jsou celkem naknap, tak by jsme to přinejhorším zkusili na "blind". Máte s tím někdo nějaké zkušenosti ? Jestli je to vůbec reálné ?

Za všechny tipy, zkušenosti, komentáře předem děkuji!


Jestli jsem na něco zapomněl, doplním.
Ctitel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř úno 8, 2012 23:28
Bydliště: Opava

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod mike » úte úno 12, 2013 2:13

Ubytovani realne nejspis je, ale bez sluzeb. Tj. ne klasicky penzion se snidani, ale neco, cemu rikaji ferienwohnung. V podstate neco jako apartman nebo patro v dome, zaplat za cely a delej si, co chces. Pro 5 lidi by se to uz vyplatit mohlo. Dalsi moznost je ciste privatni ubytovani nekde na farme, tam by mozna se dalo vejit do ceny i se snidani. 20 Euro na noc se da v lete celkem normalne, ale zima je drazsi.

Konkretni ubytovani nedoporucim, jen dam tip na oblast. Lungau a ubytovani v Mautendorfu nebo okoli. Odtud se pak jezdi do Obertauern (spousta sjezdovek, snih az do jara) nebo se zustane na miste a jde se na Grosseck/Spiereck. Pripadne na dalsi sjezdovky v okoli. Cena za kombinovany skipas je, koukam, 40 Euro na den a mirne klesa s poctem dnu (docela podrazili...). Do Obertauern jezdi skibus v cene nebo se da autem. Bydlet primo v Obertauern nedoporucuju, je to extremne drahe.

Jezdit na blind bych nezkousel, v sezone je vsude plno a jestli neco sezenete, tak hodne drahe. Tohle chce predem a mas nejvyssi cas zacit shanet. Bud na Netu a telefonovat nebo si sehnat katalog vybrane oblasti (driv je davalo/posilalo rakouske kulturni centrum) a telefonovat. Katalogy jsou lepsi, protoze Rakusaci jsou trochu zaostali a na Netu je toho min a spis to drazsi. Dalsi moznost je zajit do nejake male cestovky, dat jim pozadavek a oni to zarizovani udelaji za tebe (a mirnou provizi).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod pavproch » úte úno 12, 2013 7:34

hned první nabídka: cena lepší, druhý termín jak požadováno:

http://www.alpy.cz/zima/rakousko/alpy-s ... ?Term=true
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod Luci Luc » úte úno 12, 2013 9:11

My jezdíme na moelltalerský ledovec. Letos mi bylo doporučeno ubytko přes cestovku od kámošů, co jezdí častěji, takže ho jedu na velikonoce. Výhodou tohoto ubytka je právě cena, jsou to apartmány a další výhodou je to, že když se dojede na místo, tak cestovka mívá k dispozici místní skipasy, takže se velmi často stává, že je nabídnou a pak se lyžuje za 50% z běžné ceny. Tuším, že denní skipas tam vyjde na 37E. Znám tam samozřejmě i jiná ubytování, sama raději jezdím k naší "mutter Reiter", ale ta zdaleka neodpovídá Tvým požadavkům a to je cena za ubytování. Jinak bych tam doporučila jakékoliv ubytko, jsou na dobré úrovni. Jinak přímo u tohoto domu staví skibus, je tam i restarace, lze přikoupit, snídaně, polopenzi, či plnou penzi, dole pod apartmánama je místní supermarket __II Sama jsem nezkoušela, vyzkouším na velikonoce, ale slyšela jsem chválu. Středisko jako takové na lyžování je moje nejoblíbenější. V sezoně málo lidí, většina dá přednost Pitztalu, nebo něčemu takovýmu. Mě zas nenadchnul Pitztal a nechápu, co na něm všichni vidí :roll:

Ubytko http://www.ckpk.cz/zima/rakousko~mollta ... pDopravy=0

Tady můžeš mrknout na fotky, co mám z listopadu http://luciluc.rajce.idnes.cz/Moelltal_2.-5.11.2012/

Ofiko stránky střediska http://www.gletscher.co.at/
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod Hafi » úte úno 12, 2013 9:14

...já bych s tím na blind nebyl tak kategorický, dle mě vždy něco seženeš. Loni jsme přijeli na do Zell am See, měli připravených pár telefonních čísel z internetu a hned na první bydleli za 17E (samozřejmě bez snídaně)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod Luci Luc » úte úno 12, 2013 9:15

Na blind to samozřejmě jde, ale většinou se dá sehnat spíš dražší ubytko. Ty levnější jsou dostatečně dopředu pryč. Naše mutter Reiter má třeba nacvakaný celoročně a mám problém se k ní dostat. Levnější ubytko v sezoně seženeš třeba 20km od ledovce a musel bys dojíždět. Pro mě je tohle bohužel nepřijatelný. Neumím si představit, že bych si nědala ten jejich výbornej svařák :mrgreen:
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod tajfun » úte úno 12, 2013 13:50

zkus se mrknout treba i sem http://www.puxtravel.cz/
minulej rok jsem s nima byl v Risoulu, tyden se skipassem, ubytkem v apartmanech a dopravou se da poridit od 4k+ takze pohoda, navic koncem sezony tam potkas snad jen studenty z cech :D takze se tam i dobre kali :wink:
Uživatelský avatar
tajfun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř črc 20, 2011 23:16
Bydliště: Praha

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod Ctitel » úte úno 12, 2013 15:08

mike píše:Ubytovani realne nejspis je...

Ano, s tím že to bude bez stravy, pouze ubytování, s tím jsme očekávali.
Na oblast se podívám, ohledně katalogu... letos už si podle něj asi nevyberem, ale kdy vychází aktuální číslo a kde přesně se dá sehnat ?

pavproch píše:Hned první nabídka...

Hodně lákavá nabídka, díky za tip.

Luci Luc píše:My jezdíme na...

Mölltaler jsme měli vybraný jako úplně první, jak nás mělo jet ještě 8, dost slušný pobyt nám nabídla cestovka Zimní alpy, ale nakonec jsme to nevzali, protože nám to pár členů odmítlo...
Mám taky tušení, že k mutter Reiter jezdí každoročně strýc s rodinou :)
Ještě k té cestovce co píšeš... ubytování vypadá dobře, ale ty skipasy za polovinu, nabízejí taky oni ?

tajfun píše:Zkus se mrknout...

Tam už jsem psal na začátku prosince, ale měl jsem tehdy jiné požadavky na termín a počet lidí, tak to asi zkusím znovu :)

K tomu vyjetí na "blind" - je to samozřejmě až krizové řešení, kdyby jsme nestihli nic sehnat, ale jsem rád že píšete, že se to dá :)
Jinak všem moc díky za rady :wink:
Ctitel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř úno 8, 2012 23:28
Bydliště: Opava

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod mike » úte úno 12, 2013 18:33

Ctitel píše:Na oblast se podívám, ohledně katalogu... letos už si podle něj asi nevyberem, ale kdy vychází aktuální číslo a kde přesně se dá sehnat ?

Proc ne? Katalog je na celou sezonu. Asi jsem to nenapsal jasne. Je to katalog penzionu a privatu v dane oblasti. U kazdeho je kratky popis a udaje, co je k dispozici (napr. sprcha v pokoji/na patre apod.) Plus adresa/mapka, cena a kontakt. To je vse a zbytek je na tobe, udelas si vyber a pak sednes k telefonu a zkousis, kde maji volno. U privatu se bohuzel bez nemciny neobejdes, v penzionech obcas mluvi i anglicky. Jinymi slovy, neni to zadny katalog cestovky s terminama, ciste seznam ubytovani a domlouvas se primo s majitelem.

Katalogy byvaly na rakouskem kulturnim centru v Praze. Pozdeji je na vyzadani posilali. Uz jsem to hodne dlouho nepotreboval, takze aktualni stav nevim. Zkus hledat. Driv jsme to takhle vyuzivali kazdorocne a fungovalo to skvele, takze bych cekal, ze to bude fungovat i nadale.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod Luci Luc » úte úno 12, 2013 23:17

Oni Ty skipasy nabízí až, když se tam ubytuješ a pokud je už někdo nevyfouknul, tak se ptají, zda je máte a zda nechcete místní. Není to jistý, ale kdyby se naskytlo, tak je to jednoznačně plus :wink:
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod Luci Luc » úte úno 12, 2013 23:29

Ještě byh přidala poznatek o přímém objednání ubytka v Rakousku. Většinou mají problém s čechama a i když se budeš přímo dotazovat, tak 90% raději napíše, že má obsazeno. U nich totiž platí zamluvení ubytka bez zálohy a my češi sem si u nich vypěstovali blbou pověst, protože sme něco zamluvili a nedorazili :roll:
Dřívě jsem měla s objednáním jakéhokoliv ubytka problém, ať to bylo Na Oeatcher, Mariazell, Mitterbach, či Moelltal. Vždy jsem obeslala půl dědiny a na 30tý pokus sem teprve něco našla.
Dnes mám příjmení bez OVÁ, email končí .com a oni neví, kdo jim píše. Od té doby seženu ubytko na první pokus \:D/
U některých ubytek už mám dobrou pověst trvalého hosta, takže mě to už bezproblémů zamluví a když mám třeba dojet, tak mi i napíšou, že někdo odjel dřív a zda si nechcu pobyt prodloužit __II
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod Ctitel » úte úno 12, 2013 23:43

mike píše:Proc ne? Katalog je na celou sezonu.


Protože jestli chceme jet už za týden, tak nevím jak bych ho stihl sehnat a ještě si stihnout něco vybrat. Ale díky za tip, určitě si o tom něco pozjišťuju a příští rok využiju :wink:

Luci Luc píše:Oni Ty skipasy nabízí až, když se tam ubytuješ...


To je škoda, jinak bych ten Molltal asi jistě vybral :|

Luci Luc píše:Většinou mají problém s čechama a i když se budeš přímo dotazovat, tak 90% raději napíše, že má obsazeno.


Hodně dobré vědět, co jsme zatím psali přímo, tak nám ani neodepsali, natož aby nám napsali, že mají obsazeno, pro příště píšu jen z mého gmailu.com a všechny údaje bez diakritiky :D
Ctitel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř úno 8, 2012 23:28
Bydliště: Opava

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod mike » úte úno 12, 2013 23:48

Luci Luc píše:Ještě byh přidala poznatek o přímém objednání ubytka v Rakousku. Většinou mají problém s čechama a i když se budeš přímo dotazovat, tak 90% raději napíše, že má obsazeno. U nich totiž platí zamluvení ubytka bez zálohy a my češi sem si u nich vypěstovali blbou pověst, protože sme něco zamluvili a nedorazili :roll:

:shock: tohle ti rekli nebo si to myslis? Ono totiz tech 90% opravdu obsazeno v zimni sezone mit muze. Jestli to vis jiste, tak je to sila (a lidi co nam kazi povest bych nakopal). Driv to takhle rozhodne nebylo.

Jeste mne napadl tip. Na spouste mist v Rakousku funguji informacni centra. Staci tam zajit, rict pozadavek a oni se pokusi ubytovani najit. Uz jsem to nekolikrat pouzil a vzdy uspesne. Je to lepsi, nez behat po meste a hledat neco volneho. Zvlast po sezone, kdy spousta penzionu i privatu zavira. Tohle by nejspis mohlo fungovat i kdyz se jede na blind. Akorat to chce zjistit, kde infocentrum je a kdy ma otevreno. Melo by se to dat najit na Netu. No a taky se tam vlastne da zavolat rovnou odsud.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod Luci Luc » úte úno 12, 2013 23:50

Jo to je ono. Buď napíšou, že obsazeno, nebo se ani neobtěžují odepsat. Zrovna Mutter Reiter sem dřív psala mnohokrát a nikdy ani neodepsala a pak mi to dycky domluvil kamoš, co k ní jezdí 4x ročně. Když sem napsala z emailu com, tak odpověděla ještě ten den a dnes už si mě pamatuje :twisted:
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod Luci Luc » úte úno 12, 2013 23:56

Mike, jezdím do rakouska přes 10let. Dřív to byl problém vždy sehnat ubytko, dnes ho seženu bezproblémů, pokud se nezapomenu a nenapíšu požadavek ze seznam.cz :roll: Bavila jsem se o tom s více lidma, co jezdí i 2x do měsíce a mají stejnou zkušenost :cry:
Turistický centra nevyužívám, protože mě většinou zajímají konkrétní ubytka nejlépe hned u vleku :oops: Už su za ty léta zmlsaná :twisted:
Mrzí mě přístup našich lidí a proto se znažím vždy předcházet situacím, abych si tam já neudělal blbou pověst. Taky jsem již na jedno ubytko nedorazila, ale asi měsíc předem jsem to normálně zrušila, napsala důvod a bez problémů to zrušili a dnes tam normálně jezdím. Je to jen o té komunikaci a nezachovat se jako ignorant, kterej nemá zaplacenou zálohu, tak ho nenutí to dojet, nebo řešit 8)
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod mike » stř úno 13, 2013 0:04

Ted jsem si spocital, ze ja 16 ;-) Driv jsme tam volali a problem nikdy nebyl. Je pravda, ze expritelka umela dobre nemecky, tak mozna proto. Pozdeji jsem mailoval a taky ne, ale ted mne napada, ze jsem mel vlastne .com adresu... Jinak naprosty souhlas, stat se muze cokoliv, ale dat vedet je snad samozrejmost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod mike » stř úno 13, 2013 0:09

Jeste jedna vec. Ty .cz adresy mohou spadnout do spamu nebo byt zahozene uz u providera. Ona jich totiz spousta pouziva ruzne blacklisty a nektere z nich berou ceske freemaily a VS kompletne jako podezrele. Narazil jsem na to u minuleho zamestnavatele, ktery takovou vec taky pouzival a mne se zacaly ztracet maily. Bylo to timhle a neslo s tim nic rozumneho udelat, musel jsem vsechnu .cz komunikaci presunout na freemailovou adresu.

Zkousela ses nekdy ptat mistnich, jestli to opravdu takhle vidi a .cz ignoruji? Nerikam, ze nemuzes mit pravdu, ale nezda se mi to. V Rakousku si zakazniku vazi a snazi se jim vyjit vstric. Osobne jsem nikdy nemel ani naznak problemu s tim, ze jsem z CR.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod Luci Luc » stř úno 13, 2013 0:12

Ještě bych ráda třeba podtrhla středisko STUBAI, které jistě stojí za pozornost *
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod mike » stř úno 13, 2013 0:15

Cvicne jsem si zkusil najit infocentrum v Mauterndofru: tady. Taky jsem zkusil najit ubytovani pro 5 lidi a naslo dokonce i za nizsi cenu. Jen se to chce koukat ma mapu, hleda v cele oblasti. Takze by nemel byt problem si tam bud zavolat nebo si to rovnou najit a domluvit s majitelem. Katalogy tam maji taky a na pozadani poslou, tohle ale bude rychlejsi a jednodussi. Pocitam, ze v jinych oblastech to bude podobne, takze staci par hodin u pocitace a urcite se neco najde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod Luci Luc » stř úno 13, 2013 0:25

Mike, ono je to z čechy trošku složitější. Dokonce jsem o tom hovořila i s historikem a prý se dodnes učí na základních školách v dějepise o nás mnoho nepravd. Mají nám za vinu pád monarchie a rozdělení. Svýho času nám záviděli přemyslovce, protože sme tehdy byli dál, než oni. Pokud dojedeš na místo a poznají Tě osobně, tak s Tebou problém nemají, ale všeobecně čechy nepovažují za dobrý národ. Moje sestra byla třeba poslední léto na jazykovém kurzu ve Vídni a dojela velmi překvapená, co o nás všechno vědí. Mají přehled o naší politické situaci, ví kdo u nás vládne, kdo je prezident a celkově o nás ví opravdu dost a zajímají se. Kdo z náš čechů ví, jak se jmenuje rakouský prezident a jaké mají ministry? Přiznám se bez mučení, že poznám max. jejich vlajku :mrgreen:
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod Vojtos » stř úno 13, 2013 14:01

Ono je to dost o konrétních lidech, některé pravdy jsou tak trochu obecné a ne vždy pravdivé. O Němcích se zas říká že nemají rádi Rakušáky, někdo ti řekne že je to pravda a někdo že ani náhodou. Já jsem zatím měl asi kliku zatím my všude odpověděli na email i s CZ, každopádně poslední tři roky vede STUBAI a ubytko je furt stejné, takže to nemusím řešit.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod grco » stř úno 13, 2013 17:39

Luci Luc píše:ale všeobecně čechy nepovažují za dobrý národ


A kto povazuje cechy za dobry narod? :twisted: hehe :-..
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod pavproch » stř úno 13, 2013 17:42

bratia, nie? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod mike » stř úno 13, 2013 18:19

grco píše:A kto povazuje cechy za dobry narod? :twisted: hehe :-..

Nejspis ti sami, co povazuji za dobry narod Slovaky 8) :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod Luci Luc » stř úno 13, 2013 20:22

grco píše:A kto povazuje cechy za dobry narod? :twisted: hehe :-..

Pamatuju si, že ve Funchalu na Madeiře jsem šla v přístavu na večeři a obsluhovala nás Ruska, která bylo naprosto nadšená, že su z ČR, protože prý strávila nějaký čas v Praze :lol:
A v Portugalsku na Algarve mi říkali, že máme dobrej hokej a Jágra :lol:
Uživatelský avatar
Luci Luc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát črc 17, 2009 9:33
Bydliště: Rousínov u Vyškova

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod grco » stř úno 13, 2013 20:25

mike píše:Nejspis ti sami, co povazuji za dobry narod Slovaky 8) :twisted:

Tak medzi tych sa ja nepocitam :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lyžování v Alpách pro studenty

Příspěvekod wawrik » stř úno 13, 2013 20:25

Nejaký tip na apartmán s kuchynkou v Söldene schovaný nemáte? Zabudol som rezervovať ubytko pred Vianocami, a po návrate z treku je už - samozrejme - v Söldene všetko obsadené. Začiatkom marca je tam nasraté celé Nemecko aj Rakúsko...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11


Zpět na Tipy