Dolomity, italské alpy

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod mike » čtv srp 29, 2019 21:10

Mapy se daly koupit primo v San Candidu za 8 Euro, ale uz je to par let.

Zastavka tam podle mapy je, ale kdyz tam budes takhle brzo, tak celkem neni duvod, aspon se pokochas Dolomity i zespoda. Jak jsem tam vzdycky dorazil az nekdy vecer.

Zas tak naslapane to neni, kdyz vyjdes rano dostatecne brzo, tak by to melo byt celkem v pohode. Ja jsem totiz myslim jeste obchazel tri veze dokola, coz tak hodinku prida. Vybaveni netreba, to zajisteni je tak A/B, akorat jeden dlouhy zebrik byl docela rozviklany. V Rakousku bych predpokladal, ze ho uz vymenili, ale v Italii tezko rict :) Je to ale frekventovana trasa, takze bych se nebal, ze spadne zrovna s tebou.

Karimatku a zdarak tam vozim vzdycky, ale obvykle jezdim, az jsou zavrene chaty. Nekde je rozumne misto na spani prave jen u chaty, a to nejde, kdyz je otevrena. Kdy jedes?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod Pavelsni » pát srp 30, 2019 8:16

Jo, vzhledem k čas. rezervě to nechám náhodě a kdyžtak si to vyšlápnu pěšky. Ony jsou tam z ČB do Sillianu asi 4 přestupy, tak bude spíš náhoda, když to všechno vyjde. Ačkoliv Rakušáci snad jezdí na čas.

Jsem zvyklý vyrážet brzy ráno, tak by to mohlo klapnout, ale nebudu to zbytečně honit a když bude hezky, můžu spát někde v závětří. Zrovna u věží bych se chtěl taky náležitě pokochat, když už tam budu.
Jo, díky za vzpruhu, budu doufat, že utrhnutí žebříku vyjde na někoho jinýho :)

Zatím to vypadá na týden od 7. října. Uvidím, jak to bude s chatama, ale spaní si s sebou taky radši ponesu.
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod mike » pát srp 30, 2019 14:55

To by jeste mely byt relativne dlouhe dny a kdyz vyrazis rano brzo, tak bys to mel v pohode do soumraku stihnout. Chaty zaviraji prave v tehle dobe, ale zalezi na pocasi. Kdyz je pekne, klidne to natahnou do pulky rijna, kdyz je hnusne, tak zavrou s koncem zari. Taky je to chata od chaty, takze to chce byt pripraveny na vsechny moznosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod Pavelsni » pon zář 9, 2019 19:25

Tak nám napadl první sníh...nevim, kolik v Dolomitech, ale v Livignu prej přes 20 cm. Jedu na víkend na Pasterze v Rakousku, tak doufám, že to zase rychle sleze.

Dostal jsem se k mapám v oblasti Alta Via 4, ale jsou to 1:50 000 (freytag&berndt). Přemejšlim, že si k tomu radši pořídím ještě aspoň jednu od Tabacco, přece jenom 1:25 000 už je něco jinýho.

Koukám, že členství v Alpenverein se dá koupit už teď a platí na celej příští rok. Stačí se registrovat na ALPENVEREIN.CZ, abych měl slevy na chatách i v Dolomitech?
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod mike » pon zář 9, 2019 19:35

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/italie-snih-alpy-pocasi-livigno.A190909_150208_zahranicni_dtt píše:V alpských oblastech krajů Tridentsko, Furlansko-Julské Benátsko nebo Veneto by mohlo podle předpovědi meteorologů napadnout až mezi čtyřiceti a šedesáti centimetry sněhu, což je v tomto období roku rarita.

To je pomerne hodne, ale i tak si myslim, ze to do rijna roztaje. Mozna neco zustane na vrcholech.

Na slevy ti staci prukazka AV a tu musis dostat kdekoliv si clenstvi zaplatis. Slevy ale plati jen na chatach CAI, coz zdaleka vsechny nejsou.

Co se map tyce, zvaz, ktere opravdu potrebujes. Na zacatku IMO moc ne, tam je dost znacenych cest a jinudy se ani moc neda. Zato ke konci (oblast Marmarole, Sorapis a Antelao) se podrobna mapa obcas dost hodi. 003 a/nebo 016 jestli si to spravne pamatuju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod Pavelsni » pon zář 9, 2019 20:10

Jo, četl jsem stejnej článek. Uvidíme, ale má být ještě teplo, tak to beztak sleze.

OK, beru na vědomí.

Nějak podobně jsem uvažoval, ten začátek bych měl zvládnout s těmahle a na tu druhou část zřejmě něco pořídím. Chtěl bych jít tak 4 dny, tudíž končit někde u Sorapisu.

Ty tam vyrážíš letos taky?
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod mike » pon zář 9, 2019 22:19

Od Sorapisu se da sejit primo dolu do San Vito di Cadore. Tim ale prijdes o nejzajimavejsi cast, prechod pres sedlo Forcella di Ghiacciaio pod Antelaem. Nevim ale, jestli je uz pruchodne, pred par lety tam byly vetsi sesuvy na ceste k ferate. Taky nevim, jestli by ses do toho pustil bez jisteni, ferata neni tezka, ale prevyseni je slusne a muze to byt psychicky narocne. Porad nahoru po obrovske desce :)

Rad bych kousek na jih odtud, ale uz moc nepocitam s tim, ze mi to zdravotni stav dovoli :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod Lipon » úte zář 10, 2019 14:55

jj, v Pá po poledni při odjezdu z Livigna začalo hustě kypat, ochladilo se na 2 stupně, ráno v 8 byly přitom 4 stupně
kolega, co jel přes Forcola pass (z Livigna směr St. Moritz), už jel po bílé silnici
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod Pavelsni » úte říj 8, 2019 16:17

Tak snad vyrážím v pátek brzy ráno. Bohužel to vyjde na víkend, ale už se mi to nechce dál posouvat.
Co jsem našel na webu, jediná otevřená chata na AV4 už je jen R. Auronzo (mohla by mi vyjít na oběd, ale bude tam asi natřískáno vzhledem k tomu, že zavírají v neděli). U Dreischuster hutte jsem nenašel Winterraum (na wikipedii se tváří, že jo, ale všechny ostatní zdroje píšou, že ne), tak se snad půjde svalit někde u chaty. U chat po cestě by měly winterraumy fungovat.
Blbý je, že při zpáteční cestě přes Cortinu budu muset ještě někde přenocovat (nejspíš to nezvládnu v trhu), snad to půjde někde u Sillianu nebo Lienzu (nějakej tip, kde se svalit...?)
Mapy jsem nakonec sehnal od Kompassu, 1:25000, Dolomiti Ampezzane, je tam skoro celá AV4 kromě úplnýho začátku a posledního dne, ale to ani nepotřebuju.
Tak snad to klapne.
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod mike » úte říj 8, 2019 17:30

Auronzo je velka chata s velkou jidelnou a bohuzel se tam da dojet autem. Tam bych nespal ani kdyby mi platili ;-) Na jidlo jsem se tam stavoval taky a mam pocit, ze to nebylo nic moc, uz si to ale moc nepamatuju. Lidi tam byli, ale jde to rychle, jsou na to zarizeni, samoobsluha jak v bufaci. Vezmes tac, jdes kolem pultu a bud si sam beres nebo si rikas. Jestli si to teda nepletu s nejakou jinou :)

U Dreischuster Hutte jsem myslim spal primo na verande nebo mozna na drevene lavici? Ted nevim, ktera je ktera, ale jde to u obou chat na zacatku. Drevena veranda je na spani idealni, je rovna a nestudi. Samozrejme kdyz na chate nikdo neni :) Navic jsou kolem rovne louky, takze misto na spani urcite najdes, akorat asi budou dost podelane od krav.

Pres Cortinu jsem aspon do Budejovic vzdycky dojel, ale v Rakousku se da prespat v podstate kdekoliv. Tipy nemam, v takovem pripade vylezu na nadrazi a najdu nejaky penzion nebo hotel. Sillian, Lienz, Mallnitz, no problem. Kdyz se budes snazit, tak by ses do 20 - 30 Euro mel vejit, kdyz ne, tak do 40 - 50 urcite.

Komp-ass je nejhorsi volba, ale je to celkem slusne znacene, snad to pujde. Predpoved vypada zatim dobre, takze ani mlhy by nemely byt a kdyby prselo, tak stejne neni dobry napad se nekam po vapenci splhat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod Pavelsni » úte říj 8, 2019 18:06

Právě proto chci dojít na Fonda Savio, abych nemusel spát na Auronzu. Ale uvidím, jak to půjde. Bufetem nepohrdnu, zvlášť když to bude jediný pořádný jídlo za 4 dni.

Jo, taky si myslim, že to nebude problém, verandy mám na spaní taky rád.

Já bych právě rád šel poslední den od jezera Sorapis a to si myslim, že nemam šanci se přes Cortinu do ČB dostat, ale to ani nevadí. Spíš to nebudu hrotit a protáhnu to, když bude hezky, prohlídnu si město, atd. Trochu jsem koukal na satelitní mapy u Sillianu, Lienzu, že bych zalezl někam do lesa, ale moc tam toho není, tak přinejhorším vyhledám levnej penzion.

Mě se líbilo, že je na jednej mapě postižený skoro celý území, ale uvidím, jak to koresponduje se skutečností. Kdyžtak mám i půjčený nějaký starší 1:50000 a průvodce v angličtině (r. 2004).
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod mike » úte říj 8, 2019 18:28

Jo, na Savio bys mel dojit v pohode a tam je winterraum slusny. Auronzo je typicky mastnacka chata, vetsina lidi tam dojede autem a chce neco sezrat. Ono to myslim nebylo vylozene spatne, jen proste na italske pomery nic moc. Velkovykrmna :)

Teda, nevim, kudy chces jit, ale od jezera Sorapis budes rad, kdyz budes v udoli nekdy vecer :) Bych to nehrotil a prespal nekde nahore (treba u Rifugio San Marco) a rano sesel do udoli. Nebo uz vecer a prespal nekde nad vesnici, cestou do San Vita jsem potkal nejake louky, tam by se urcite neco naslo. Osobne bych zustal nahore a trochu to tam obhlednul, je to tam docela pekne. Bud si zajit pod Sorapis k bivaku nebo pod Antelao. Neni prece zadny duvod spechat, na cestu stejne potrebujes cely den.

Komp-ass ma dobre pokryti, ale kvalita nic moc. Obcas jsou to omalovanky, ktere nemaji s realitou moc spolecneho :) Tady by ses ale ztratit nemel, orientacne narocne to zacina byt az tam, kde koncis. Cesta pres sedlo pod Antelaem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod Pavelsni » úte říj 8, 2019 18:49

Je mi to jasný. Byl jsem před 3 týdny na ledovci Pasterze a to byla teprve pout (mysleno Matejska :roll: )

Já právě koukal, že od jezera se dá dojít k sedlu Tre Croci, odkud by měl jezdit bus do Cortiny. To by byl fakt kousek, ale začal jsem přemejšlet přesně o tom, co píšeš, zůstat nahoře celej den a až večer se přesunout někam tak, abych se za druhej den dostal domů. San Vito mě začíná zajímat jako potenciální konec treku. Jenom dotaz, nezačíná právě za Sorapisem nějaká těžší ferata? Ale beztak to půjde obejít ze západu, když tak koukam na mapu.
Uvidím, tohle budu řešit až na místě, nalajnovaný do puntíku to zase mít nemusím, trochu dobrodružství neškodí :) To se týká i těch map.

Každopádně díky za tipy, už se těším.
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod mike » úte říj 8, 2019 19:11

Njn, tri veze jsou bohuzel nejvetsi mistni atrakce.

Jo tak, myslel jsem, ze chces pokracovat po AV4. Feraty zacinaji prave po ceste od jezera k bivaku Comici a pak jeste poradny kus pod vychodni stenou. Ja jsem tenhle usek nesel, nemel jsem prilbu a nechtelo se mi tam, ta vychodni stena je obrovska, skoro kolma a traverzujes primo pod ni. Misto toho jsem to od vzal primo pres udoli a s AV4 se znovu potkal az pod Sorapisem. Ze zapadu si myslim moc nepomuzes, tam je taky dlouha ferata pred bivakem Slataper. U bivaku jsem byl a skaly pod nim byly dost pusobive :) Na feratu jsem se ale podivat nesel (lezl jsem na Sorapis), treba to nebude tak zle. Rozhodne bych si to ale nastudoval, nez bych tam vlezl. Vyhoda muze byt poloha, na tuhle case bude cely den svitit slunce, zatimco vychodni stena je ve stinu a na podzim tam muze byt dost kosa a vlhko.

NZ, uzij si to a pak napis, jake to bylo :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod Pavelsni » čtv říj 10, 2019 16:34

Ještě, prosím, jak je to nahoře s vodou? Budu brát radši všude, kde to poteče, ale jsou např. nějaké prameny u chat?
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv říj 10, 2019 18:49

Pavelsni píše:Ještě, prosím, jak je to nahoře s vodou? Budu brát radši všude, kde to poteče, ale jsou např. nějaké prameny u chat?

Nevím, kam přesně jedeš a jak vysoko (nečetl jsem celé vlákno, sorry), ale obecně na podzim v Dolomitech s vodou blbý, holt vápenec... Chaty už jsou většinou skoro všecky v zimním režimu a vzhledem k tomu, že výše položené chaty berou vodu dlouhatánskou (stovky metrů až pár km) gumovou trubkou někde z pod ledovce, který jsou dneska malinkatý (díky, globální změna klimatu), tak bývají zazimovaný, tj zavřený a vypuštěný a rozpojený i kohoutky a "pramínky" u chat, i když má chata otevřený winterraum. Nevím, jak je tam teď sníh, můžete rozpouštět, my to naposled řešili večerní procházkou ke zbytkům ledovce a sekáním ledu do igelitek cepínem :) Později v zimě, když už je hafo sněhu, to moc neřešíš, vodu máš napadanou všude okolo, stačí ti vařič a dost paliva, ale podzim bývá na toto všude na krasovém vápenci špatný.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod mike » čtv říj 10, 2019 19:26

Presne tak. Mam pocit, ze uz jsem to tu nekde psal. Proto mj. doporucuju toho pruvodce, protoze tam jsou prameny popsane. Bez nej to chce holt brat vodu, kdyz je (dobra) a studovat mapu, kde by mohla byt dalsi. Jenze ty mas jednak Komp-ass, na ktery se spolehnout neda ani ohledne stezek, natoz vody, a navic na podzim muzou byt i vetsi potoky vyschle. Kdyz je na chate winrerraum a voda je nekde blizko, tak to tam obvykle je napsane.

Kdyz je aspon nejaky snih, tak je to nekdy zachrana, ale co koukam na webkamery, tak to nevypada. Na zapade Italie ted snezilo, ale na vychod to asi nedoslo.

FrantaKrajta píše:a vzhledem k tomu, že výše položené chaty berou vodu dlouhatánskou (stovky metrů až pár km) gumovou trubkou

Jj, jednou jsem za tmy sel a ke konci lezl aspon kilometr po trubce od chaty az na konec k prameni, ktery uz netekl. Nakonec jsem trubku nekde uprostred rozpojil a nabral z ni zbytky vody, co v ni zustala. Kupodivu bez nasledku :) Rano pak prijel chatar a rikal, ze vodu uz nema asi mesic. Poradil mi pramen asi 200 hm pod chatou, byl skvely a na mape nebyl.

Mohl jsem si za to ale sam, nechtelo se mi tahnout vodu nekolik hodin, podle mapy jsem prechazel nekolik potoku, a tak jsem si rikal, ze doberu tam. Jenze vsechny byly vyschle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod mike » čtv říj 10, 2019 19:29

FrantaKrajta píše:my to naposled řešili večerní procházkou ke zbytkům ledovce a sekáním ledu do igelitek cepínem :)

Ja jsem jednou vecer pobihal okolo bivaku s igelitovym sackem a sbiral do nej zbytky snehu, co zustaly na boruvci :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod Pavelsni » stř říj 16, 2019 19:19

Tak jsem včera přijel z Dolomit a bylo to úžasný! Přivezl jsem si teda pochroumanou nohu, ale ta bude snad v cajku. Co se týče počasí, bylo to naprosto ukázkový babí léto, jedna Italka prohlásila, že jsem chytil 4 nejhezčí letošní podzimní dny.
Vzal jsem to ze San Candida, první noc byla na Tre Scaperi, nikdo nikde, spal jsem na verandě na lavicích (jenom tam celou noc dělaly myši pěknej kravál). Ráno vyrazil na Tre Cime, jenže jsem v zápalu stoupání asi po půl hodině zjistil, že jdu korytem potoka, kde nejsou značky, GPS tam nešla, tak jsem se vrátil, vzalo mi to hodinu a spoustu sil, navíc jsem se kopnul do nohy, což pak ještě sehrálo roli. Tre Cime krásný, nečekal jsem, že to bude tak obrovský a majestátní. Lidi se začali srocovat u chaty Tre Cime, na Auronzo pak dálnice. Plánoval jsem nocleh na Fonda Savio, času by bylo dost, ale přišel jsem na Auronzo tak zmordovanej (nevyspalej, noha začala bolet), že jsem tam ač nerad musel přespat. Ale recepční mile překvapila, měl jsem to za 19 € i se snídaní (lager pro 6 lidí, s kartičkou AV).
Další den ráno byla krásná inverze v údolí směrem na město Auronzo, prošel jse fotografy východu slunce a na Fonda Savio už šel úplně sám. Ferrata pohodová, takový mě vyhovujou. Jelikož jsem chtěl dohnat, co jsem předchozí den zameškal, vzal jsem to z F. Savio na Col de Varda přes Forcella del Diavolo a ještě jedno sedlo, bylo to nahoru dolů a pár zajimavejch žebříků a lan tam bylo taky. Z Col de Varda dolů na Misurinu, tam jsem zvednul párkrát ruku a sympatickej italskej pár mě hodil na Passo Tre Croci. Odtud vpodvečer na Lago del Sorapis. V jezeře už je jen malá louže nalevo, jinak suchý. Ale i tak pěkné místo. Chata zavřená, zatarasenej přístup, ale chataři to tam rekonstruovali a když jsem se zeptal na winterraum, ochotně mě tam zavedli, ještě přinesli vodu, byli to pohodáři. Winterraum je asi úplně novej, ale je pro 6 trpaslíků, kdyžtak můžu poslat foto. Lehl jsem si na zem, jinak bych se asi nevyspal. Další den jsem si plánoval přechod do Cortiny přes celej masiv (Punta Nera, Faloria), jenže ráno jsem se probudil a noha bolela jako prase. Zkoušel jsem to rozchodit, ale nešlo to, tak jsem belhal zpátky na Tre Croci a nejkratší cestou podél silnice do Cortiny na bus. Došel jsem tam vyřízenej, ale zvládnul jsem to (zaplaťpánbůh za hole).
Večer jsem ještě přejel do Sillianu a tam úplně náhodou našel v lese hned za nádražím parádní přístřešek (zřejmě sem omladina chodí chlastat).
Líbilo se mi tam moc, hory jsou to parádní, škoda jen toho zranění. Ale i tak jsem si to užil, určitě jsem tam nebyl naposled :) A to počasí bylo až kýčovitý 8)
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod Zdéňa » stř říj 16, 2019 19:55

Jj taky jsem byl pondělí - neděle. Spíš fotit než chodit, ale i tak jsme nějaké treky dali a pod stanem to byla celou dobu paráda. Hodím pak nějak pár fotek.
K výbavě:
- Viking 600 byl tak akorát (možná trošku na hraně, jelikož má 10 let). Každou noc krom neděle bylo těsně pod nulou.
- I na focení stačila lehká péřovka (a to jsme kolem východu stáli třeba hodinu a půl na jednom místě)
- Jakmile člověk odešel od sedla nebo lanovky dál, tak jsme potkávali v týdnu minimum lidí, o víkendu trošku víc ale furt málo.

PS: Středeční ranní inverze na Lagazuòi byla boží.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod mike » stř říj 16, 2019 19:59

@Pavelsni: fajn, tak to vyslo aspon castecne :) Jak sis nakopnul nohu? Pro tyhle pripady nosim gel proti bolesti (aktualne Aulin) a uz mi parkrat akci zachranil. Mensim zranenim se jednou za cas clovek nevyhne, a tak chce mit s sebou neco, cim je vyresis. Gel, desinfekci, prasky, proste rozumnou lekarnicku.

Pavelsni píše:Ráno vyrazil na Tre Cime, jenže jsem v zápalu stoupání asi po půl hodině zjistil, že jdu korytem potoka, kde nejsou značky, GPS tam nešla

Teda, tam se nepovedlo zabloudit ani mne :D Co mas za GPS?

Pavelsni píše:Plánoval jsem nocleh na Fonda Savio, času by bylo dost, ale přišel jsem na Auronzo tak zmordovanej (nevyspalej, noha začala bolet), že jsem tam ač nerad musel přespat. Ale recepční mile překvapila, měl jsem to za 19 € i se snídaní (lager pro 6 lidí, s kartičkou AV).

To je na Italii velice slusna cena a zrovna tam bych to fakt necekal. Jake bylo jidlo?

Pavelsni píše:Winterraum je asi úplně novej, ale je pro 6 trpaslíků, kdyžtak můžu poslat foto. Lehl jsem si na zem, jinak bych se asi nevyspal.

Fotku sem klidne dej. Tohle se nekdy stane, taky vim o bivaku, kde maji palandy presne 180 cm a jsou mezi pevnyma stenama. Mam taky 180 a nespi se mi tam dobre.

Pavelsni píše:Líbilo se mi tam moc, hory jsou to parádní, škoda jen toho zranění. Ale i tak jsem si to užil, určitě jsem tam nebyl naposled :) A to počasí bylo až kýčovitý

Jj, kdo jednou zazil, tak se tam chce vracet :) Na podzim je tam tohle pocasi bezne, jen se to chce trefit do spravneho tydne. Mels stesti, az na tu nohu teda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod Pavelsni » stř říj 16, 2019 20:30

mike píše:@Pavelsni: fajn, tak to vyslo aspon castecne :) Jak sis nakopnul nohu? Pro tyhle pripady nosim gel proti bolesti (aktualne Aulin) a uz mi parkrat akci zachranil. Mensim zranenim se jednou za cas clovek nevyhne, a tak chce mit s sebou neco, cim je vyresit. Gel, desinfekci, prasky, proste rozumnou lekarnicku.

Já mám takovej sprej na rány (naraženiny), ale koupím něco lepšího. Druhej den jsem o noze nevěděl, ale další den to přišlo k sobě a bolelo od rána. Sklouznul jsem ze skály a bouchnul se do holeně těsně nad nárt. Doktor dnes řikal, že tam nic není, ale jsem doma a leduju, chození zatím bolí.

mike píše:Teda, tam se nepovedlo zabloudit ani mne :D Co mas za GPS?

Hele já ráno nějak vypnul, šel jsem rovnou za nosem, přelejzám kameny a najednou koukám, že tam jsou vysoký stupně a hluboký laguny. Chvíli to vypadalo na vyšlapaný místa, ale to prostě udělala voda. Byl to hlubokej kaňon, GPS mám jen v mobilu, takže jsem se nasraně vrátil zpět. Ale právě tam jsem si nakopl tu nohu.

mike píše:To je na Italii velice slusna cena a zrovna tam bych to fakt necekal. Jake bylo jidlo?

Taky jsem byl překvapen, po tom, co jste tu psali. Řekla mi 12 € za lager, jestli chci k tomu večeři nebo snídani nebo obojí (30€) a že si to můžu v klidu rozmyslet a zaplatit až ráno. Mladá sympatická Italka :wink: Snídaně sice žádná vejce nebo párky, ale byl švédskej stůl a mohl sis vybrat, co chceš (pečivo, med, máslo, marmeláda, lupínky, mléko, atd.) Vzal jsem si toho hodně a stačilo mi to.

mike píše:Fotku sem klidne dej. Tohle se nekdy stane, taky vim o bivaku, kde maji palandy presne 180 cm a jsou mezi pevnyma stenama. Mam taky 180 a nespi se mi tam dobre.

Zjistil jsem, že nevím, jak vložím foto...?Img a cesta do PC? Tohle bylo asi i delší, ale šířka přesně na karimatku, takže jinak než na jeden bok se tam nevejdeš. Navíc věci nejsou kam dát. Zas tam byly čistý deky, tak jsem si aspoň pěkně vystlal místo na zemi. Den přede mnou tam byl Ital (ferratář) a řikal, že se moc nevyspal.

mike píše:Jj, kdo jednou zazil, tak se tam chce vracet :) Na podzim je tam tohle pocasi bezne, jen se to chce trefit do spravneho tydne. Mels stesti, az na tu nohu teda.

Jo jo, asi to taky tak budu mít :D Když jsem odjížděl v úterý ráno, měl tam akorát přijít déšť, ale dnes už údajně bylo zase pěkně. Noha bude snad v pohodě, celkovej dojem mi to nezkazilo.
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod Pavelsni » stř říj 16, 2019 20:41

Zdéňa píše: Jakmile člověk odešel od sedla nebo lanovky dál, tak jsme potkávali v týdnu minimum lidí, o víkendu trošku víc ale furt málo.

Souhlasím, kromě Tre Cime jsem taky potkal lidí minimum. Byl tam krásnej klid.
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod mike » stř říj 16, 2019 23:19

Pavelsni píše:Já mám takovej sprej na rány (naraženiny), ale koupím něco lepšího. Druhej den jsem o noze nevěděl, ale další den to přišlo k sobě a bolelo od rána. Sklouznul jsem ze skály a bouchnul se do holeně těsně nad nárt. Doktor dnes řikal, že tam nic není, ale jsem doma a leduju, chození zatím bolí.

Narazena holen umi bolet dost, ale da se to zvladnout. Pred par lety jsem se v Dolomitech prizabil a mj. mel krvavou bouli prave na holeni. Nedalo se toho ani dotknout, jak to bolelo. S Aulinem to slo a mohl jsem i chodit, bral jsem teda prasky (jsou jen na recept), jelikoz jsem byl potluceny cely, ale lokalne pusobi Aulin gel stejne. Zkus ho, uvidis sam. Sice funguje nejlip, kdyz se pouzije hned, ale i ted by mel pomoct. Dvakrat denne mazat, klidne i tyden. Nakonec, nedoporucil ti doktor neco takoveho?

Pavelsni píše:Zjistil jsem, že nevím, jak vložím foto...?

Nejdriv zmensit na max 1280x1024 a pak pridat jako prilohu (pod boxem na odpoved nejdriv vybrat a pak Prilozit soubor).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod Pavelsni » čtv říj 17, 2019 11:21

mike píše:Zkus ho, uvidis sam. Sice funguje nejlip, kdyz se pouzije hned, ale i ted by mel pomoct. Dvakrat denne mazat, klidne i tyden. Nakonec, nedoporucil ti doktor neco takoveho?

Doktor doporučil Voltaren a podobný věci, mám ještě Artrin, ten je více na přírodní bázi. Co tak zjišťuju, bude to asi trochu na dýl, ale myslim, že se to pomalu zlepšuje. Příští víkend chceme na čundr na Berounku, tak snad budu schopen. To se naštěstí moc nenachodí :D

mike píše:Nejdriv zmensit na max 1280x1024 a pak pridat jako prilohu (pod boxem na odpoved nejdriv vybrat a pak Prilozit soubor).

joo, ja jsem slepej, dík.
IMG_20191014_074643.jpg

IMG_20191013_175725.jpg
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod mike » čtv říj 17, 2019 22:49

Pavelsni píše:Doktor doporučil Voltaren a podobný věci, mám ještě Artrin

No, proc ne, ale kdyz kostival, tak radej Traumaplant, tam je ho jednak vic a jednak je obsah opravdu zaruceny. I tak jsou ale podobne veci na dlouho, klidne 14 dni. Voltaren doktori doporucuji casto, ale na mne treba moc nefunguje, ale mozna jsem vyjimka. Nebo to doporucuji z tradice a ty novejsi a ucinnejsi neznaji :) Jinak chapu, ze nekdo nechce brat prasky, taky to delam jen v nouzi nejvyssi, ale u kremu pouzivaneho jen lokalne prirodni/neprirodni neresim. Tam je podstatna ucinnost.

Winterraum vypada celkem OK, palandy jako na beznem bivaku, mozna o par cm uzsi :) Ale zas jsou aspon rovne a nejsou tam priserne italske prolezene dratenky. Veci se davaji na protejsi luzko nebo tam, kde je volno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod tsunami » sob říj 19, 2019 22:39

Z motorky (enduro/rally) jsem byl pořád potlučený, vyzkoušel jsem kde co a ve finále fungují nejlépe Aulin gel a Traumaplant + teda nepadat :-)

Jinak bacha na ty různé gely proti bolesti v kombinaci s přímým sluncem, umí to napáchat nepěkné "spáleniny". Osobně nemám tu zkušenost, protože na moto vozím dlouhé a při turistice jsem se ještě tak nepotloukl. Ale kamarád si namazal tuším voltaren na krk a vypadalo to jak kdyby ho žahla medůza.

Tohle vlákno mě navnadilo, Dolomity mám rád na moto a autem na masňáka jsem tam byl vícekrát, většinou procházka do 2-4h a tradá dál. Si tak říkám, že příští rok bych se tam mohl vydat na dovolenou po svých :-)
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod mike » pon říj 21, 2019 18:03

tsunami píše:vyzkoušel jsem kde co a ve finále fungují nejlépe Aulin gel a Traumaplant + teda nepadat

Jj, Aulin na akutni stavy/prvni pomoc, Traumaplant na chronicke a doleceni. Vyjimka jsou narazena zebra, tam rovnou Traumaplant, funguje lip a stejne to trva aspon 14 dni.

tsunami píše:Jinak bacha na ty různé gely proti bolesti v kombinaci s přímým sluncem, umí to napáchat nepěkné "spáleniny". Osobně nemám tu zkušenost, protože na moto vozím dlouhé a při turistice jsem se ještě tak nepotloukl. Ale kamarád si namazal tuším voltaren na krk a vypadalo to jak kdyby ho žahla medůza.

Tohle dela Fastum gel. Je stejne dobry, jako Aulin gel, ale kvuli tomuhle ho stahli z volneho prodeje a je jen na predpis (driv jsem ho pouzival a kvuli tomuhle presel na Aulin). Riziko reakce na slunce je docela velke a neni to pekne. O Voltarenu nevim, ze by to delal, ale je to klidne mozne. U Aulinu jsem zatim zaznamenal jen zlute skvrny na ponozkach, ktere se daji vyprat.

tsunami píše:Tohle vlákno mě navnadilo, Dolomity mám rád na moto a autem na masňáka jsem tam byl vícekrát, většinou procházka do 2-4h a tradá dál. Si tak říkám, že příští rok bych se tam mohl vydat na dovolenou po svých :-)

Asi bych mel prestat Dolomity vychvalovat, jinak tam zacne jezdit vic Cechu, nez je zdravo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod tsunami » pon říj 21, 2019 18:20

Klidně je možné že jsem Voltaren poletl s Fastum gelem.

Neboj, do Dolomit pojedu nejdřív příští rok na začátku léta a to ještě spíš s kolem. Takže nějaké výrazné opotřebování turistických stezek ode mně nehrozí. :-D
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod mike » pon říj 21, 2019 18:34

Mam pocit, ze zrovna od tebe opotrebovani stezek hrozi vic, nez od jinych :twisted:

(zrovna vcera jsem se pokousel vysvetlit nemecke rodince, ze v prirodni rezervaci by nemeli sbirat ploche kameny ze stezky, skladat je na hromady a vyluzovat na nich "tony" nebo co to provadeli :roll:)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Tipy