Čo robiť s 10 dňami starej dovolenky do konca roka?

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Čo robiť s 10 dňami starej dovolenky do konca roka?

Příspěvekod monaro » úte říj 16, 2012 11:03

Zdravím, mám trochu paradoxnú dilemu: do konca roka musím vyčerpať v práci 10 dní voľna lebo inak prepadne (údajne teda...). Kam by ste na mojom šli vy, čo by ste podnikli? V lete by mi to bolo jasné, behal by som po Tatrách, ale teraz tam nie sú príliš priaznivé podmienky, tak uvažujem nad alternatívou. Lenže nechce sa mi ležať pri mori, ponuka CK v tomto období je značne zredukovaná, aspoň čo som pozeral. Ináč sa venujem tak zľahka lezeniu, turistike, cyklistike, jazním na motorke... len nejak mi dochádza inšpirácia čo teraz. Nemám pas a nechcem ho vybavovať expres kvôli poplatkom, takže najradšej niečo kam sa dá cestovať s občaňákom. Ideálne by bolo more kde sa dá aj plávať keď nie som práve otužilec.
Vopred dík za tipy.
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Re: Čo robiť s 10 dňami starej dovolenky do konca roka?

Příspěvekod Indy » úte říj 16, 2012 11:54

vetsinou se to da prevest bez propadnuti.

- predvanocni a vanocni obdobi na chate v tatrach pokud to rodinna situace umoznuje, protoze tam bude klid a jini lidi nez po vetsinu roku.

- kuknout se dolu na jih, napr meteora, olymp etc. je dost mozny ze zanedluho to uz nebude tak prijemna destinace.

deckard...proc zrovna tak expresivni smajl?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Čo robiť s 10 dňami starej dovolenky do konca roka?

Příspěvekod Lipon » úte říj 16, 2012 12:08

oblast Středozemního moře, co třeba Sicílie, Malorca/Menorca, Malta, vzdálenější destinace jako Kanáry nebo Azory (re Azory - moře chladnější celoročně, ale třeba zas můžeš vidět velryby a mraky delfínů)
když už musíš vybrat 10 dní, tak jeď radši někam dál, po kontinentu to můžeš kouskovat z příští dovolené
nenapsal jsi max. rozpočet
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Čo robiť s 10 dňami starej dovolenky do konca roka?

Příspěvekod Rembrandt » úte říj 16, 2012 13:53

Zajdi do cestovky a řekni jim to, cos tady napsal a oni ti určitě poradí, kam zajet k teplému moři jen s občankou, v tom by snad měli mít přehled. 8)
exitus acta probat
Uživatelský avatar
Rembrandt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 168
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:14
Bydliště: Ostrava

Re: Čo robiť s 10 dňami starej dovolenky do konca roka?

Příspěvekod apuka » úte říj 16, 2012 21:32

Indy píše:vetsinou se to da prevest bez propadnuti
Podle nadpisu je to "stara dovolena", ta se musi vycerpat do konce dalsiho roku, prevest dal se da jenom v dost specifickych pripadech. A neda se ani proplatit. Na druhe strane, kdyz zamestnavatel neurci vyber do 30.6. (toho nasledujiciho roku), tak se nemusis ohlizet na "zajmy zamestnavatele, staci jenom min. 14 dnu dopredu mu rict, "sefe, za dva tydny ve stredu jedu na dovolenou :t:t ; ja vim, ze budeme mit zaverku a spoustu prace, ale trhni si nohou" :DJenom nevim, jestli po navratu bys nenasel zrusene svoje pracovni misto :mrgreen:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Čo robiť s 10 dňami starej dovolenky do konca roka?

Příspěvekod Indy » stř říj 17, 2012 10:04

v ramci dobryvch vztahu jde ledasco. striktne podle zakona je to jak pises.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Čo robiť s 10 dňami starej dovolenky do konca roka?

Příspěvekod Lipon » stř říj 17, 2012 11:15

podle popisu zakladatele vlákna asi nebude úplně v pozici "hele, Veno, by se mi víc hodilo to neofiko vybrat příští rok" "tak jo Pepiku, ofiko si v prosinci na dovče, v únoru budeš ofiko 10 dní v práci", tim bych se asi tak do detailu nezabývatl

nejsem si úplně jistý, jestli cestovka bude schopná z fleku říct destinace, obzvlášť pokud jde o zámořské departmenty

teď mě napadlo, že třeba Reunion je francouzským územím, teplé moře na koupání tam je, krásné kopce na chození taky (znám jen z fotek a vyprávění známého, nebyl jsem tam), jen je to trochu víc finančně náročné, info třeba tu
stejně tak lze s občankou na Martinique, Guadeloupe - [ur=http://www.mzv.cz/paris/cz/konzularni_informace/zamorska_uzemi_francie_dom_tom/index.htmll]zdroj zde[/url]
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Čo robiť s 10 dňami starej dovolenky do konca roka?

Příspěvekod Olchor » stř říj 17, 2012 19:27

Zízni třeba na airstop.cz , Kanáry, Madeira, Portugalsko za cca 5000Kč, akorát je to výprodej německých CK, takže je nutno dojet někam do němec.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko


Zpět na Tipy