České Švýcarsko - uzavřené Pavlínino údolí

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

České Švýcarsko - uzavřené Pavlínino údolí

Příspěvekod smorajs » čtv srp 5, 2021 14:48

Ahoj všem,

Během září nás čeká pochod, jehož součástí musíme nezbytně přejít ze Studenýho do Rynartic. Jak vidno na mapě (https://en.mapy.cz/s/dujuzehune), jediná spojka mezi těmito obcemi vede skrz uzavřenou oblast, která obklopuje Pavlínino údolí.

Jde jenom asi o 1 km a nešli bychom skrz samotné údolí, pouze bychom uzavírku "štrejchli" příchozími cestami.

Znáte tuto oblast a je dle vás reálné se takto "prosmýknout" touto krátkou částí uzavřeného úseku? Popř. máte nějaké obecné zkušenosti s uzavřenými trasami - jak moc se to hlídá, vymáhá, apod. (zejména když jde o takto okrajovou část)

Předem díky, budu moc rád za každou radu.
smorajs
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 5, 2021 14:41

Re: České Švýcarsko - uzavřené Pavlínino údolí

Příspěvekod apuka » čtv srp 5, 2021 15:06

Ja Ti nevi, ale kdyz na mapach.cz zadas hledat cestu mezi tema dvem vesnicemi, tak Ti najde, jak to muzes projit mimo uzavrene casti. Jo, je to asi 4,5 km, ale to neni zas tak velky kus...

Jako tu oblast vubec neznam, nikdy jsem tam (asi) nebyl. Jen se mi zda, ze je tu velice jednoduche reseni, ktere nevyzaduje vymyslet, jak obejit zakazy, resp. jak je porusit tak, aby mi nehrozil postih... Navic kdyz je ta uzavera kvuli odstraneni nebezpeci padu stromu a vetvi, tj. kvuli bezpecnosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České Švýcarsko - uzavřené Pavlínino údolí

Příspěvekod smorajs » čtv srp 5, 2021 15:30

Ta obchozí cesta 4,5 km se mi vůbec nelíbí, tu silnici trochu znám a nechce se mi po ní ani trochu jít pěšky, to už radši risknu padající větev.

V podstatě jediná jiná alternativa je dojít do Dolní Chřibské a tam počkat na autobus, což je taky opruz.

V lese bychom reálně byli asi 600 metrů, samozřejmě že bych radši neporušoval předpisy, ale tady moc variant není, proto se ptám nakolik je právě tento krátký úsek nebezpečný / uzavřený oprávněně. Lesy ČR velmi pravděpodobně uzavírají plošně všechny přístupové cesty, aby nikdo nelezl do údolí.
smorajs
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 5, 2021 14:41

Re: České Švýcarsko - uzavřené Pavlínino údolí

Příspěvekod mike » čtv srp 5, 2021 16:07

Znam to tam a udolim jsem sel vickrat, ale uz je to hezkych par let. Neresil bych ani tak predpisy a vymahani, jako ty padajici vetve nebo stromy. Rychlym hledanim jsem nezjistil, proc je to uzavreno. Jestli tam neco tezi nebo likviduji nejakou kalamitu. V obou pripadech se ale muze nebezpeci menit z hodiny na hodinu a kdyby tam zrovna neco delali, tak bych tam nelezl. Takze to bud risknout a rozhodnout se na miste podle situace nebo jit na jistotu a naplanovat trasu jinak.

Taky zalezi na tom, co je to za akci a o kolik jde lidi. Sam bych to vubec neresil a rozhodnul se az na miste, ale jestli jde o nejakou hromadnou akci, tak bych naplanoval trasu jinak.

BTW, zacina mne docela stvat blby zvyk zverejnovat informace na FB, kam se clovek bez prihlaseni nedostate. Proto jsem kompletni info nedohledal :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České Švýcarsko - uzavřené Pavlínino údolí

Příspěvekod apuka » čtv srp 5, 2021 16:33

mike píše:zacina mne docela stvat blby zvyk zverejnovat informace na FB, kam se clovek bez prihlaseni nedostate. Proto jsem kompletni info nedohleda
Ne ze by me ten zvyk nesral, ale v tomto pripade se na to nevztahuje. Mas to na strankach mesta Decin. (Vim , ze je to priblbly link, ale nechce se mi na nem pracovat - tot je vysledek asi minuty vyhledavani. Na mapach.cz je napsano, proc to je uzavrete, vcetne cisla narizeni mesta a to cislo uz Ti google najde.)

Jen si nejsem jisty, ze Ti to moc pomuze. Proste padajici stromy a jejich casti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České Švýcarsko - uzavřené Pavlínino údolí

Příspěvekod mike » čtv srp 5, 2021 16:48

To bude asi tim, ze jsem hledal neco trochu jineho ;-) Hnusny link ti protentokrat odpustim, jelikoz tohle dela Google a vydolovat z nej adresu PDFka je docela narocne (bych je zabil...).

Prave, nepomuze. Lesy CR si vyzadaly uzaveru, odduvodnily ji nebezpecim padu stromu a dostaly ji. Jaka je realita z toho nepoznas, proste chteji klid na praci ;-) A aby jim tam nikdo nelezl, coz je pochopitelne.

Ja takhle dopredu neplanuju a na mapy u nas moc nekoukam, proste se seberu a jedu, takze na takove veci narazim az v terenu. Kalamit uz jsem prolezal hodne, ale kdyz tam zrovna neco delaji, tak si davam sakra bacha a obchazim sirkokym obloukem. Padajici strom ma celkem daleky dosah a po cloveku s motorovkou nemuzes chtit, aby neustale koukal, jestli se mu tam nemota nejaky nahluchly turista.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České Švýcarsko - uzavřené Pavlínino údolí

Příspěvekod smorajs » čtv srp 5, 2021 16:54

Díky za podněty. Budeme jenom dva, takže můžeme kdyžtak operativně zdrhat jiným směrem, když nebude zbytí. :)

Souhlasím, když uvidíme aktivní práce tak se tam určitě motat nebudeme. Co jsem vyčetl tak to tam řeší už X měsíců a nijak aktivně v tuto chvíli nepracují, uvidíme jak za měsíc.
smorajs
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 5, 2021 14:41

Re: České Švýcarsko - uzavřené Pavlínino údolí

Příspěvekod mike » čtv srp 5, 2021 17:05

Normalne neco takoveho proste obejdes, tady je trochu problem s terenem, ale jak tak koukam na mapu, tak by to mohlo jit pres louky a potok prejit pod vedenim, je tam prusek. Osobne bych to fakt neresil predem a zaridil se podle situace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České Švýcarsko - uzavřené Pavlínino údolí

Příspěvekod smorajs » čtv srp 5, 2021 19:59

Vidíš, ten průsek je super nápad, doufám tedy že potok bude překročitelný, ale kousek dál máme nocleh, takže se kdyžtak i můžeme namočit. Díky!
smorajs
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 5, 2021 14:41

Re: České Švýcarsko - uzavřené Pavlínino údolí

Příspěvekod mike » čtv srp 5, 2021 21:27

NZ, jak je tam hluboko uz si nepamatuju a taky zalezi, jak bude predtim prset. Myslim, ze by to jit melo a jsou tam docela blizko dva brody. Spis bych se bal sestupu, jsou tam skaly a je to docela zariznute, vetsinou se ale slezt da. Uvidis sam na miste. Dej pak vedet, at vime, jak to dopadlo :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: České Švýcarsko - uzavřené Pavlínino údolí

Příspěvekod ketrin » pát srp 6, 2021 6:15

Já jsem Pavlínino údolí procházela v půlce května a žádné uzavírky ani prací v terénu jsem si nevšimla, byl tam klid.
Přebrodit řeku tam a zpátky jsem ovšem v jednom místě musela, protože dřevěná lávka a schodožebřík určené k traverzu skály ve výšce asi 20 m byly v takovém rozkladu, že já bych to sice přešla, ale čuba kterou jsem měla s sebou ne. Ale to bylo před začátkem hlavní turistické sezony a navíc ještě byl covidový lockdown, tak to snad potom opravili. Anebo to zrovna opravují :-k
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: České Švýcarsko - uzavřené Pavlínino údolí

Příspěvekod lukasvanura » pon lis 8, 2021 14:47

Údolí jsem procházel 28.10.2021 a průchod je a byl vždy možný. Nesmělo a v podstatě ani nesmí se procházet údolím jako takovým po červené značce od křižovatky s modrou do Jetřichovice koupaliště. Ale moc lidí to nedodržuje. Správa NP a CHKO se snaží těžit, ale není to moc platné. Celé České Švýcarské je plné mrtvých a občas padlých stromů.
lukasvanura
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 8, 2021 14:39


Zpět na Tipy