Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: rodinná dovolená ČR

Příspěvekod scinkk » stř led 24, 2018 14:13

No s tim moc zkusenost nemam, ale obecne, kdyz vis lokalitu, tak me hned napadl ten booking.com, vlastne jsem to tak jednou i udelal a vysledek dobry. Kazdopadne server tohoto typu ma vyhodu v univerzalnosti informaci, takze tam najdes fotky (idealne uzivatelske) a recenze, coz mi prijde u ubytovani asi nejdulezitejsi. Ostatne stejne hledam hotel v zahranici u more, jen na jinem webu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: rodinná dovolená ČR

Příspěvekod dudy » čtv led 25, 2018 9:23

Výše zmíněná metoda postýlek na mapě je nejlepší.
Většina zařízení má svůj web a na něm fotky, které přebírá booking, takže vlastně jedinou nadstavbou bookingu je to, že je spousta zařízení pokupě, uživatelské recenze a vyšší cena (booking si bere provize a telefonátem na přímo se dá výrazně ušetřit).
Navíc teda se mi stalo, že booking požadovaný pokoj v dané lokalitě nenabízel popř. tvrdil. že je obsazeno a po telefonu jsem zjistil, že je volno...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: rodinná dovolená ČR

Příspěvekod nomadm » čtv led 25, 2018 10:26

já si právě taky myslím, že když do toho vstoupí nějaký prostředník typu booking, že na tom musí nějak taky profitovat a mělo by se to odradit v ceně, navíc jsou tyto stránky pro mě nepřehledné a vrcholem je někde na stránce mimimetrovým písmem napsané, že cena nezahrnuje to a to...a hned jsme měli 60 euro navíc za ptákoviny....
další kapitolou jsou pak různé slevomaty, apod. tady taky moc zkušeností nemám..
nomadm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: úte pro 5, 2006 15:12

Re: rodinná dovolená ČR

Příspěvekod pavproch » úte dub 21, 2020 12:57

Letos to vypadá na dofču v Kocourkově. Kam?

Uvažuju o nějakém atypickém termínu (ie. asi ne čebrenec, že) v České Kanadě - už sme tam raz byli s bajkama ve Starém Městě pod Landštejnem a bylo to fajne.... takové "málo civilizované"...

Zkuste sem naházet tipy.... bajk, nějaká voda aby tam byla, aby to nebyla lautr rovina a pokud možno NE "velkomě100".

Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod Lipon » úte dub 21, 2020 14:49

hele, letos to bude na pikaču všude
atypickej termín bude hledat 1/4 lidí, stejně tak jako atypický místa
typický místa budou obležený lidma, který jinak jezdí na "běžnou" dovolenou
vem si, že okolo lokálního komína budou muset jet všichni ti, kdo by jinak vyrazili do hor za kopečky (Dolomity, Rakousko, Francie apod.) a ti budou taky hledat netypický termín a netypické místo; ve finále budou lidi všude, zas tak velkou zemičku nemáme
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod mike » úte dub 21, 2020 16:23

Ach jo. Vim, ze uz to pisu aspon popate, ale v tenhle situaci nema smysl planovat dopredu na vic, nez tyden nebo dva. Situace se meni kazdym okamzikem. Lidi s mentalitou planovace z Basniku jsem nikdy nechapal, ale chapu, ze je to pro ne dneska tezke :twisted:

V lete muze byt vsechno jinak. Trochu optimismu z Rakouska:

Země také uvažuje o postupném otevírání svých hranic pro zahraniční turisty. Jednání podle kancléře Kurze vede zatím s Českem a Německem.

„Jsme tu v kontaktu obzvlášť se zeměmi, které jsou (v boji s koronavirem) podobně úspěšné jako my, jako například s našimi německými a českými sousedy,“ uvedl Kurz. Podle něj tento postup odpovídá pokynům Evropské komise, podle které by měly členské země EU o otevření hranic nejdříve jednat se svými sousedy.


Ono je teda klidne mozne, ze nam Rakousko hranice otevre, ale estebacka skvadra ve vlade neotevre nase ven...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod pavproch » úte dub 21, 2020 17:24

Kurafiks, já nechu plánovat termín, ale destinaci. Nejseš ty taky autista? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod pavproch » úte dub 21, 2020 17:43

Znáte to tam někdo, je to k čemu?

Český les (na jih od Rozvadova až po Českou Kubici) - kromě jednoho zrychleného průletu kdysi (bramborem1 blahé paměti) sem tam nikdy nebyl, neznám...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod apuka » úte dub 21, 2020 18:14

mike píše:Země také uvažuje o postupném otevírání svých hranic pro zahraniční turisty. Jednání podle kancléře Kurze vede zatím s Českem a Německem
Mne zrovna toto moc velkym optimizmem nenaplnuje. Pokud Nemci, Rakusane, Cesi a Slovaci nepujdou k mori, tak se obavam, ze se skoro vsechno sejde dokopy v A a to bude mazec. Uz posledne roky tam byvalo cele leto hooodne preplneno, sehnat slusne ubytovani na slusnem miste nebylo jednoduche a ted hrozi jeste vice. Na SK to same, jen tam hudou hlavne Cesi a mistni, Nemcuna Rakusanu na horach tam moc nebude, leda ze bynsi z DDR spomenuli na V. Tatry...
Miku, Ty budes mit vyhodu, ze se tam klidne vyberes mimo sezonu. Bohuzel my, co musime skloubit a zesouladit dovolene s kolegami, moznosti ostatnych z rodiny (podobne problemy, resp prazdniny), do toho terminy nasazšni nekolika (pro spolecnost) zivota dulezitych projektu - a mas tak omezene moznosti, ze budes jeste rad za kazdy tyden, co se dozvis dopredu, kam muzes. A jeste vice pokud se dozvis alespon budes dva tydny dopredu ze doopravdy muzes planovat. Potom Ti uz jen zustava doufat, ze se do odjezdu nic nezmeni a nezakazou vyjezd nebo vjezd....
A taky doufat, ze po navratu na Tebe neuhodi zase dva tydny karanteny...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 21, 2020 18:27

apuka
je ti lito ze v dobe koronavirove nemas narizenych 14 dni dovolene jako nekteri moji znami? bych rekla, ze jeste letos budem radi, ze budeme mit dovolenou tak, ze budeme moct NEKAM vypadnout a ne "dovolena" nucena v podstate doma pac "nikam nesmis"

jinak ten ceskej les me taky zajima, sice mi to na turistiku prijde dost asfaltovy, ale nekdy v budoucnu bych se tam rada podivala taky. Letos uvidim... na mych vyletech po cr malokdy potkam cloveka, su zvedava, jak se to letos zmeni...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod mike » úte dub 21, 2020 19:18

@pp: i destinace zalezi na tom, co bude. Nebo snad chces rict, ze kdyz budes moct jet do Rakouska nebo i do Tater, pojedes do Ceskeho lesa? ;-)

apuka píše:Pokud Nemci, Rakusane, Cesi a Slovaci nepujdou k mori, tak se obavam, ze se skoro vsechno sejde dokopy v A a to bude mazec. Uz posledne roky tam byvalo cele leto hooodne preplneno, sehnat slusne ubytovani na slusnem miste nebylo jednoduche a ted hrozi jeste vice.

Jednak si myslim, ze jestli pujde Rakousko, tak Chorvatsko taky a jestli ne, tak tam stejne jezdi jiny druh lidi, nez do hor. To, co pises, taky neni uplne pravda, to platilo akorat pro proflakle oblasti typu Dachstein, Oetztal apod. V mem oblibenem Osttirol jsem zadny zasadni narust nezaznamenal a pod Ankogelem jsem byl naposled skoro sam (na podzim).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod Zdéňa » úte dub 21, 2020 19:28

Jo, myslím, že když otevřou Rakousko nebo Slovensko (oba případně), tak bude velký tlak aby otevřeli i Chorvatsko, což nám přidá i Slovinsko. Zatím tyhle země vypadají v číslech ok, tak proč ne. A ikdyby otevřeli jen to Rakousko.. tak se vždy dají vybrat oblasti, kde tolik lidí nebude. Nehledě na to, že většinou delší dovolenou jak prodloužený víkend se snažím dávat mimo prázdniny.
Tak ten prodloužený víkend na chatách na jižní straně Venedigeru by nakonec letos mohl vyjít :wink: :supz:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod mike » úte dub 21, 2020 19:52

Nejasal bych predcasne. Bures jede na PR vlne a muze udelat cokoliv. Ridi se podle nalad na FB a jeho volici nejsou lidem, co jezdi do Rakouska, zrovna nakloneni. Klidne si dovedu predstavit jen Chorvatsko a s vyjezdni dolozkou, aby ten navrat do mladi byl uplny :twisted:

Moje heslo: necekej nic a muzes byt jen prijemne prekvapen.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod karaya1 » úte dub 21, 2020 20:16

mike píše:Moje heslo: necekej nic a muzes byt jen prijemne prekvapen.

Asi tak, mentálně jsem už sto ojro zálohy za móře škrtl, necelých dvě stě za booking u Bohinského jezera se dá vrátit až někdy do června, tak to nechávám plavat. Ale nepočítám s tím, že by to vyšlo, termín je na konci června a to nevidím moc růžově. Holt letos budu rád dvojnásobně, že máme chalupu v Orličkách.
Bydlím kousek od Brna v místech, kam se chodí "větrat" spousta lidí z města - v pracovní dny brzo odpoledne se to dá celkem všude, v nepracovní zůstáváme na neznačených cestičkách, bo na profláklých místech se to nedá. Očekávám, že v případě zavřených hranic to takhle bude vypadat v létě všude. Dobrý termín na dobré místo bude něco jako paní Colombová :wink:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 21, 2020 20:32

Pavproch: Nemyslím to nijak zle, ale proč se odsud tedy neodstěhuješ, když je to tady Kocourkov? Lidi si neváží toho, že se mají dobře. Jedna občanská válka s následným hladomorem by to spravila.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 21, 2020 20:36

Mawenzi píše:jinak ten ceskej les me taky zajima, sice mi to na turistiku prijde dost asfaltovy, ale nekdy v budoucnu bych se tam rada podivala taky. Letos uvidim... na mych vyletech po cr malokdy potkam cloveka, su zvedava, jak se to letos zmeni...


Jak se říká: Není umění zažít dobrodružství na druhém konci světa, umění je prožít dobrodružství v lese za barákem.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod dudy » úte dub 21, 2020 22:40

mike píše:...Ono je teda klidne mozne, ze nam Rakousko hranice otevre, ale estebacka skvadra ve vlade neotevre nase ven...



Jako že zase budou koukat péesáci smutně přes dráty, jak na druhé straně Rakušáci deset metrů od plotu chlastaj pivo ve výletní restauraci, akorát že místo vlčáka budou mít na klopách logo AGF v řepkové ratolesti?
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod mike » úte dub 21, 2020 23:51

Vsechny staty maji zavrene hranice zvenku, ale my i zevnitr. My a Severni Korea. Co se v mladi v StB naucis... :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 22, 2020 5:09

karaya
bydlim od brna.na spatnou stranu, samy asfalt a pole a 5m2 lesa 15 kinut autem... hm, ale.v tom.lese neni ani noha kdyz je 20st a jsou volny 4dny v kuse... tzn.ja.sice nikam.vypadnout z domu nemuzu ale kdyz chodime se psem tak ani joha jako vzdy a kdyz ke.muz odveze do lesa, tak taky ani noha, takze to ma i svoje vyhody.

vzpomela jsem si na vandr 2018, cca 66km na 3 dny, volno v cervenci, lidi hyli jej na doubravce bilek - chotebor a jinak 60km prakticky uplne bez lidi... a takhle to mam.vzdycky. dem.tam nekoho potkam.na rozcestniku...

byla sem 2018 2x na pulcinskejch stenach... ani noha. asi 3 lidi... poprve dest a mlha, podruhe konec zari.
clovek si proste musi umet vybrat. stejne jako apukou komentovamy ze liduorazdjy beskydy neexistujou... ja sla kus hranice od trince dolu a lidi byli presne na dvou mistech, na rozhledne kam.vede od pl strany lanovka a na girove na pive... jinak ani noha... takze snad budu kit stestini letos.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod pavproch » stř dub 22, 2020 6:56

@vebloud: protože sem vlastenec, co sice (blbě) špačkuje, ale Kocourkov bych za nic nevyměnil... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod pavproch » stř dub 22, 2020 6:58

@majk: jo, i když otevřou A a SK, tak pojedu s rodinou na dofču tady v CZ

páč: do ta3 se mnou drahá 3/4 a juniorka už nechtějí (junior jo) a do A ani omylem (sou to burani a dělají peklo na cestách ref AR)

ten Čles semi zamlouvá čímdáltímvíc.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod aksam » stř dub 22, 2020 8:36

Český les na kolo je bezvadný, není tam taková turistická infrastruktura jako na Šumavě. Nemyslím si, že tam budou davy, i kdyby se v létě nedalo vyjet ven.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod apuka » stř dub 22, 2020 9:15

Zdéňa píše:otevřeli i Chorvatsko, což nám přidá i Slovinsko.
Tak toto vubec neni jiste. Jak jsem neco malo cetl vyjadreni nasich vrchnich prikazcu, tak spise se uvazuje o leteckem koridoru do Chorvatska. Autem to nemusi byt tak zhave...

Vubec, ja bych se na nic zatim netesil vsechno se uvidi. Staci neco maleho, nepovedene uvolneni, jak u nas, tak ve kterekoliv z techto krajin a je po ptakach. Napr. se uvidi u nas, jak budou vypadat vysledky testu tak ode dneska po pristi pondeli. Ted jeste jsou mnohdy vysledky z vikendu, kdy bylo testu malo.
Mawenzi píše:je ti lito ze v dobe koronavirove nemas narizenych 14 dni dovolene jako nekteri moji znami?
To byla reakce na mikovo nepochopeni, jak muze nekdo dlouho dopredu planovat dovolenou. Nekteri to proste tak delat musi. Resp. nemusi dopredu planovat, ale vedi uz zacatkem roka nebo i vice, kdy bude tu dovolenou mit.
Vlastne vsichni zamestnanci by to tak meli podle ZP mit - kazdy zamestnavatel musi mit plan dovolenych udelany na zacatku roku. Ze se to mnohdy tak nedeje vim (ale inspekce prace toto dost kontroluje). Vim, ze to neni svate pismo a meni se. Ale kdyz uz je ten plane jednou "oficialne" hotovy, zamestnavatel bere zodpovednost za to, ze termin zmeni -vcetne uhrad nakladu, ktere tim zamestnanci vznikne napr. za rezervace.
Co se tyce narizeni dovolene - toto je zakladni pravo zamestnavatele, on urcuje termin nastupu a delku, zamestnanec nema zadne zakonne pravo si vybrat dovolenou, kdyz se mu zachce. Samozrejme, zamestnanec by to mel teoreticky urcit po dohode se zamestnancem.
Muj osobni pristup je k tomu takovy, ze je to jedna z veci, na ktere jsem se koukal a zjistoval, kdyz jsem shanel praci. Taky jsem se na pravidla pri pohovorech ptal. Ale toto je otazka toho, jak se kdo stavi k prijimacim pohovorum a vyberu zamestnani. Ja nemam problem se ptat na veci, ktere MNE zajimaji a obcas velice prekvapim druhou stranu :lol: - ale vim, ze vetsina lidi to takto nedela, resp. se ptaji hlavne na penize, benefity a jine vyhody a je jim jedno vsechno ostatni. Na tyto veci jse se ja v zivote neptal.
Mawenzi píše:apukou komentovamy ze liduorazdjy beskydy neexistujou... ja sla kus hranice od trince dolu a lidi byli presne na dvou mistech, na rozhledne kam.vede od pl strany lanovka a na girove na pive... jinak ani noha...
Ale pokud jsi sla hranice od Trince dolu, tak jsi asi sla polsko-ceske hranice. Ty, stejne jako Girova nelezi v MS Beskydech ale Jablunkovskem Mezihori. A Pulcinske skaly jsou zase v Javornikach. :wink:
Ale jinak jsi musela mit stesti na spatne pocasi na tech hranicich - my jsme tam prestali chodit pred mnoha lety prave kvuli tomu, ze od Cantorije az po Stozka byvalo plno Polaku, prave z lanovky a kvuli par otevrenym stankum s "obcerstvenim" po ceste. Ale mozna se to zmenilo. Pravda, kdyz jsem slapali z hrebene dolu k autu, za dve hodky jsme se setkali pouze s jednym konskym povozem - nastesti na nem sedel nas byvaly soused z Noveho Jicina( :shock:), tak nas zbylych asi 6 km po asfaltce vzal.

V celych tech MS Beskydech se posledne roky hodne zvetsilo mnozstvi lidi - turistu, cyklistu, bezcu. Jeste najdes mista, kde jich pres tyden mimo sezonu a za ne nejlepsiho pocasi moc neni, ale uz se zacinaji rozlezat i tam. Nebo muzes chodit po spevnenych (nebo totalne rozjezdenych) lesnych cestach, ktere vedou odnekud nekam, pokud "jen" chces byt v prirode, nebo na ZDRPR nebo chozeni do prace jako u PP, jsou OK. Ale mne se zda, ze je to skoda, nevyuzit krasne vyhledy z vrcholu, kdyz jsou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 22, 2020 9:36

apuka
taky sme vzdy museli mit rozplanovanou vetsi cast dovolene v breznu, ale... letos to asi je jinak.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod apuka » stř dub 22, 2020 10:24

Na zakonech se nic nezmenilo :wink:

Ale jasne, jsou ted ponekud zmenene podminky - rekl bych, ze je naplnene ustanoveni §220 (mysleno to "je to nezbytne z provoznych duvodu")
Zaměstnavatel může v dohodě s odborovou organizací a se souhlasem rady zaměstnanců určit hromadné čerpání dovolené, jen jestliže je to nezbytné z provozních důvodů; hromadné čerpání dovolené nesmí činit více než 2 týdny
"Jen tak" naridit vsem TED dovolenou uplne koser by nebylo, protoze to naprosto popira hlavny duvod dovolene - "zotaveni a oddych", jak to predtim bylo nazyvano primo v ZP.

Taky je neco jineho, kdyz zamestnavatel slusne vysvetli, ze co se u nej (z hlediska fungovani a obchodu/prijmu) deje a pozada, at kdo je ochotny, si vezme dovolenou. To bych ja asi bez problemu udelal, protoze si stejne uplne nemyslim, ze v lete bude prilis moc jinych moznosti. Ale taky je mi jasne, ze pro nekoho je toto velice tezce snesitelne. Opravdu zadne zotaveni ani oddych v tomto case doma z toho nebude.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod mike » stř dub 22, 2020 17:12

pavproch píše:páč: do ta3 se mnou drahá 3/4 a juniorka už nechtějí (junior jo) a do A ani omylem (sou to burani a dělají peklo na cestách ref AR)

Hmm, to jsem uplne nepochopil. Kdo jsou burani? 3/4 s juniorkou nebo Rakusaci? :-k

Ze s tebou nechteji jet do Tater chapu. Kam byste ale jinak jeli, kdyby neprisel virus?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod mike » stř dub 22, 2020 17:18

apuka píše:Vlastne vsichni zamestnanci by to tak meli podle ZP mit - kazdy zamestnavatel musi mit plan dovolenych udelany na zacatku roku. Ze se to mnohdy tak nedeje vim (ale inspekce prace toto dost kontroluje).

Nastesti to ani jeden z mych zamestnavatelu za poslednich 25 let nemel :twisted: Nebo mozna papirove kvuli byrokratum mel, ale na nas to nemelo zadny efekt a nevedeli jsme o tom.

apuka píše:Vim, ze to neni svate pismo a meni se. Ale kdyz uz je ten plane jednou "oficialne" hotovy, zamestnavatel bere zodpovednost za to, ze termin zmeni -vcetne uhrad nakladu, ktere tim zamestnanci vznikne napr. za rezervace.

V rozumych firmach to chodi tak, ze se predem dohodnes, nez si neco zarezervujes. A ano, kdyby to pak zamestnavatel zmenil, tak ti naklady uhradi.

apuka píše:Co se tyce narizeni dovolene - toto je zakladni pravo zamestnavatele, on urcuje termin nastupu a delku, zamestnanec nema zadne zakonne pravo si vybrat dovolenou, kdyz se mu zachce. Samozrejme, zamestnanec by to mel teoreticky urcit po dohode se zamestnancem.

Jaky si to udelas... Nekolikrat jsem volal sefovi az z vlaku, ze jsem na ceste do Alp a ze si beru dovolenou 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod pavproch » stř dub 22, 2020 17:40

Rakušáci sou vidláci a jejich cajti sou besní z detektorů radarů (které mám ve všech svých autech) = takže mě tam u nich zřejmě už nikdy neuvidí. Howgh.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod pavproch » stř dub 22, 2020 17:42

Z5 k ČLesu - aji na AF.cz sem dostal potvrzení už zde napsaného (@aksam: kuju) že je to tam na bajk sqělé. Asi tam teda pojedu. Ešče ale nevím kdy, s kým a tak. Du pořádně študit fernet a mapu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Rodinná dovolená CZ 2020 (ref korona)

Příspěvekod mike » stř dub 22, 2020 17:47

Rakusaci trochu vidlaci jsou, ale celkem prijemni a hlavne maji Alpy. Co ti brani si ten detektor odpojit a pro jednou jet slusne? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Tipy