Kam na Via Ferrata ??

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kam na Via Ferrata ??

Příspěvekod Mates_RR » sob dub 14, 2012 20:58

Ahoj všem. Obracím se na vás s dotazem kam na ferraty? Informací je všude mnoho, ale stále nemohu najít uspokojivou odpověď. Tady je soupis toho, jaká by byla moje představa:

-Chtěl bych jet v létě (červ.-srpen).
-Chci aby tam bylo "teplo" (žádnej sníh atd).
-Toužím po krásnejch výhledech a výškách.
-Chci aby v tom místě bylo více cest (snažší a těžší). - Chtěli bychom jet i s holkama, tak nejprve se vydat na zkoušku snažší a pak případně těžší)
-Chci aby tam bylo nějaké levné ubytování. Nejlépe kemp.
-Obtížnost tak C-D
- a kdyby to bylo kolem komína, tak bych se nezlobil (německo,rakousko)
- a vůbec by mi nevadilo, kdyby se dalo dolů jet lanovkou kdyby se něco po**alo.
*je to jen představa, žádné konkrétní podmínky :)

Díky za každou radu popř link ... :prayer:
Uživatelský avatar
Mates_RR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob kvě 9, 2009 19:48

Re: Kam na Via Ferrata ??

Příspěvekod conny » ned dub 15, 2012 8:56

lanovka se mne osobne zda dost zbytecna, bud se neco pos.re na vystupu alebo na sestupu (a k tomu se obvykle vola vrtule), ale rozhodne ne u horni stanice lanovky *
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Kam na Via Ferrata ??

Příspěvekod Mates_RR » ned dub 15, 2012 10:07

Zbytečné možná i ano. Jen asi obava ze zničujícího výstupu a představa, že bych pak musel ještě několik hodin sestupovat mě trošku děsí :((
Uživatelský avatar
Mates_RR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob kvě 9, 2009 19:48

Re: Kam na Via Ferrata ??

Příspěvekod axi12 » ned dub 15, 2012 10:17

tak si musíš vybrat ferratu, kde bude výstup ne tak zničující, abys byl schopen ještě slézt dolů ;)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Kam na Via Ferrata ??

Příspěvekod conny » ned dub 15, 2012 11:00

lanovka ma jednu obrovskou nevyhodu, jezdi do nejakeho casu (treba do ctyr), a kdyz pocitas, ze se svezes dolu a nekde se cestou nahoru seknes a nakonec to nestihnes, mas docela zavazny problem. nebo musis spechat hlava nehlava, abys to stihnul, to je taky dost blbe.

fakt bych spolehala na vlastni nozicky, je to rozumnejsi.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Kam na Via Ferrata ??

Příspěvekod Mates_RR » ned dub 15, 2012 11:41

OK, tedy bod s lanovkou škrtáme :)
Nějaký konkrétní tipy ? :((
Uživatelský avatar
Mates_RR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob kvě 9, 2009 19:48

Re: Kam na Via Ferrata ??

Příspěvekod axi12 » ned dub 15, 2012 12:19

Dolomity ?? Myslím, že tam si vybereš ;)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Kam na Via Ferrata ??

Příspěvekod kropt » ned dub 15, 2012 12:20

Tak taky něco konkrétního - aby si tu neměl jen všeobecné rady:

Výchozí bod: městečko Lofer cca. pět hodin autem z Brna.
Ubytování: Camping Grubhof - jeden z nejlepších campů co jsem měl zatím možnost poznat
Ferraty v okolí: na rozlezení s'Schuasta Gangl moc pěkná ferrata na náhorní plošinu Steinplatte - k nástupu se dá vyjet i lanovkou (nebo cca 1/2 hodiny od nástupu je parkoviště a sestup k němu trvá hodinku) - info tu http://www.steinplatte.co.at
Přímo nad kempem se tyčí kapesní pohoří Loferer Steinberge jsou v něm krásné tůry a hlavně pěkná ferrata Nackter Hund a hned vedle přes údolí je další kapesní pohoří Leoganger Steinberge a v něm dvě ferraty Leoganger Nord a těžší Leoganger Sud, nedaleko je ještě jedna těžká D ferrata Weisse Gams Klettersteig.
No a cca 20 km daleko je středisko Fiberbrunn a hora Wildseeloder a krásná ferrata Henne.

V okolí je mnohem víc možností - třeba hora Watzman a její ferrata Watzmann Überschreitung Klettersteig...

Celá tahle oblast je moje srdcová záležitost - jezdíme tam už asi 10 let každou zimu na lyžování (naučil jsem se tady lyžovat) a posledních několik let i v létě chodit po kopečkách.
Loni jsme tam vezli naše známe a dělal jsem pro ně tuto prezentaci.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Kam na Via Ferrata ??

Příspěvekod kropt » ned dub 15, 2012 12:22

axi12 píše:Dolomity ?? Myslím, že tam si vybereš ;)


Myslím že to nesplňuje požadavek někde poblíž - přece jenom do Dolomit je trochu dál.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Kam na Via Ferrata ??

Příspěvekod axi12 » ned dub 15, 2012 12:31

Juj, to máš pravdu. Ale zase všechny další to splňuje na jedničku! Low-cast ubytování, obtížnosti snad všechny od A do E, výhledy taky super... jen ta cesta
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Kam na Via Ferrata ??

Příspěvekod Mates_RR » ned dub 15, 2012 15:31

kropt píše:Tak taky něco konkrétního - aby si tu neměl jen všeobecné rady: atd atd

Super!!! Díky moc za perfektní a vyčerpávající popis! Vypadá to přesně tak, jak jsem si představoval.
Návíc je nedaleko (téměř po cestě) Orlí hnízdo, které si přeji již dlouho navštívit....
Ještě jednou ti moc díky :prayer: =D>
Uživatelský avatar
Mates_RR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob kvě 9, 2009 19:48

Re: Kam na Via Ferrata ??

Příspěvekod Mates_RR » ned dub 15, 2012 19:04

Kropte, koukám, že to tam máš zmáknuté. Já to okouknul a radostí jásám.. . Když to tam znáš, mohl by jsi mi ještě prosím napsat další možnosti v okolí (nejen ferraty)? Co třeba rafting, nějaký ten relax a další vyžití, když už tam člověk bude ? :-..
Uživatelský avatar
Mates_RR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob kvě 9, 2009 19:48

Re: Kam na Via Ferrata ??

Příspěvekod axi12 » ned dub 15, 2012 19:08

Tyjo, to vypadá super. A z ČB to mám ještě blíž, to by se dalo stihnout tak za tři hodinky, že?

Děkuji za super tip:-)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Kam na Via Ferrata ??

Příspěvekod kropt » ned dub 15, 2012 19:56

Mates_RR píše:Kropte, koukám, že to tam máš zmáknuté. Já to okouknul a radostí jásám.. .

:prayer: ó, díky.
Mates_RR píše: Když to tam znáš, mohl by jsi mi ještě prosím napsat další možnosti v okolí (nejen ferraty)? Co třeba rafting, nějaký ten relax a další vyžití, když už tam člověk bude ?


Rafting - přímo kempem teče řeka Saala - na ni vodáci určitě jezdí, kemp byl plný lidí s krátkýma kajakama (nevim jak se jim říká) na divokou vodu.
Relax - v nedalekém Unkenu je pěkné venkovní koupaliště a krytý bazén a o kousek dál v německém Bad Reichenhall jsou velké termály Rupertus Therme. Další vyžití.. je toho tam hodně, záleží na tom, co tě baví - hned v blízkém okolí dvě parádní soutěsky, nějaké zpřístupněné jeskyně - na denní tůry přímo nad Loferem krásné horské louky (Almen), nebo vysoké hory (Loferer Steinberge) dvoudenní přechod z Bertechsgadenu do Loferu přes Steines Meer - a na výlety autem to není ani moc daleko pod Grosglockner a nebo do Kaprunu. Poslední dva roky jsme tam byli i s naším prckem (teď mu budou tři) a pokaždé bylo co dělat.
Ale to už si všechno vygooglíš.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Kam na Via Ferrata ??

Příspěvekod kropt » ned dub 15, 2012 19:57

axi12 píše:Tyjo, to vypadá super. A z ČB to mám ještě blíž, to by se dalo stihnout tak za tři hodinky, že?


JJ hodinu do Linze a pak tak hodinu a půl až dvě do Loferu.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Kam na Via Ferrata ??

Příspěvekod andrejslavkov » pát kvě 18, 2012 17:09

pokud tu uvádíme srdeční záležitosti tak, já jezdím na ferraty taky do Dolomit , sice je to ještě kousek dál ale jen o kousek a konec konců když už sedíš v autě a jedeš tak jestli o dvě hodiny dál je třeba pro mě jedno. Jezdíme do Cortiny Dampezzo. Nad Cortinou je Olympijský kemp, pěkný a rozumné ceny, v okolí jsou moc pěkné ferraty od jednoduchých až po náročné . Nad kempem je jednoduchá ale moc pěkná ferrata Giovany Barbara a pak už náročnější Strobel -taky pěšky z kempu , pak lanovkou z Cortiny na vrchol Tofanu a tam z jedné Tofany na druhou Tofanu jednodušší ferratka Lemon -Ferenton, ale nádherné rozhledy to už jsi v třech tisících metrech. Na protější straně údolí kde je Cortina je vrchol Cristalo tam taky lanovkou a dvě ferraty jednodušší -Dibona a náročnější Bianchi. Ještě je u kempu Etore Bovero , ale to je hromosvod s dlouhým nástupem. No a v blízkém okolí jsou další a další. A když se pokazí počasí a prší tak sjedeme k jezeru Garda do městečka Arco a kempu ZOO a v okolí jsou další krásné ferraty akurát už v nižší nadmořské výšce, ale tři čtyři dna tam taky prolozíš. No a Mezi Cortinou a Gardou je Madona di Campilion a tam nejkrásnější ferraty na světě tři Bochety. Prostě Dolomity na věčné časy.
Andrej
andrejslavkov
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát kvě 18, 2012 16:37

Re: Kam na Via Ferrata ??

Příspěvekod Tamca » sob kvě 19, 2012 8:02

z jedné Tofany na druhou Tofanu jednodušší ferratka Lemon -Ferenton,

Andreji, jedu s kamoškama do Dolomit, bydlet budeme v Arabbě, to je kousek. Jak tahle ferata vypadá, zvládne ji i člověk dosud jen chodící a bez feratového setu? Mě feraty baví, ale holky se na ně moc netváří, tak nevím. Dík za radu.
Tamca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob dub 28, 2012 14:47
Bydliště: Brno

Re: Kam na Via Ferrata ??

Příspěvekod Rookie » čtv srp 28, 2014 11:46

Ahoj,
chtěl bych vás poprosit o radu. Jedeme k Bodamskému jezeru, máte nějaké tipy na pěkné ferraty obtížnosti C/D v okolí Oberstdorfu atd? Předem děkuji za případné odpovědi. Tomáš
Rookie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon kvě 3, 2010 7:54

Re: Kam na Via Ferrata ??

Příspěvekod slezacekm » čtv srp 28, 2014 12:29

rád bych taky napsal svoji srdcovku a třeba to někomu pomůže nebo bude inspirovat.
Jezdíme do blízkosti Salzburku k Mondsee. hned v blízkosti je skvělá ferrata Drachenwand. jsou tam kempy, jezero, koupání, celkem krátké nástupy. zároveň se dá spát zadarmo na parkovišti pod Drachenwand. Stačí kousek popojet k ferratě Postalklamm, je to spíše taková sranda v soutěsce, ale má moc pěkný D konec, který se ale dá obejít. no a kousek dál už je Hallstatt, kde je spousta možností na lezení. zároveň nedaleko je i Dachstein ať už ze strany Hallstattu nebo přejet na stranu druhou do Ramsau.
Mám to tam rád hlavně kvůli nepřebernému množství možností, koupání a lezení nad jezery. Když není počasí nic moc, dá se přejíždět z jedné oblasti do druhé.
detaily mohu klidně doplnit na přání
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Kam na Via Ferrata ??

Příspěvekod Sleepy » sob zář 20, 2014 19:39

Hoj chlapi,
mohl bych poprosit o nějaké tipy? Plánujeme někdy během příštího měsíce navštívit ferraty než napadne sníh a chtěl bych poradit kam nejlépe? Feraty polezeme poprvé i když v lezení máme nějaké základy. Obtižnost bych viděl asi na B/C na začátek. Žádný přeháňky. Chceme tam jet jenom na prodloužený víkend, takže v pátek ráno vyrazit v pondělí večer se vrátít (čím blíž tím líp). Taaaakže? Kam? Z výchozího bodu Ostrava nebo Brno. A hlavně levno (tím myslím vstupy, nevím jestli se někde za vstupy neplatí) jinak sme kluci od bobří řeky, přežijeme s kilem špaget klidně i týden. Cena piva nás netankuje. \:D/
Ehm?
Uživatelský avatar
Sleepy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob lis 9, 2013 0:02
Bydliště: Ostrava


Zpět na Tipy