Kam o víkendu?

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kam o víkendu?

Příspěvekod charlie.v » pon úno 20, 2012 9:15

Zdravím všechny,
chtěl bych vás poprosit o radu. Na tento víkend (25.-26.) jsem měl delší dobu naplánovaný výlet do Krkonoš na sněžnice (Pec-Růžohorky-Sněžka-Slaski dom (spaní) a další den Slonecznik a zpět do Pece), vysoké lavinové nebezpečí to však pravděpodobně zhatí (včera 4, dneska 3).
Chtěl bych vás proto poprosit jestli nemáte nějaký nápad na alternativní program? Mělo by to být na dva dny, na sněžnice to být nemusí ale bylo by to super :-) Napadl mě třeba Ještěd?
Vyjíždíme z Prahy, vzdálenost tak do 150 km.

Všem předem moc děkuji za jakékoliv návrhy!
Karel
Islandofil.cz - osobní blog o Islandu
Twitter: Carl Carlsson
charlie.v
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon lis 7, 2011 19:23
Bydliště: Praha

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod mike » pon úno 20, 2012 19:22

Jizerky. Snehu nahore spousty, na sneznice fajn, dojezd z Prahy taky v pohode. Jedine zasadni minus jsou davy bezkaru, kdyz je pekne, ale na sneznicich muzes mimo stopy a tam je klid.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod charlie.v » úte úno 21, 2012 9:26

mike: Díky za nápad, byl bys tak hodný a mohl jenom zběžně napsat nějakou trasu? Stačí jenom místo kam dojet autem a kam pokračovat? V podstatě vůbec to tam neznám, takže nemám tušení.
Díky moc!
Islandofil.cz - osobní blog o Islandu
Twitter: Carl Carlsson
charlie.v
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon lis 7, 2011 19:23
Bydliště: Praha

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod amigo » úte úno 21, 2012 9:59

tedy ja bych v prvni rade doporucil trosku samostatnosti a pouzivani vyhledavace. pak bys tu nasel minimalne dve prakticky totozna vlakna "kam na sneznice", tudiz bys nemusel zakladat toto duplicitni. a za druhe bych doporucil opet trosku samostatnosti, koupit mapu jizerek a trasu si naplanovat sam, treba i s ohledem na bezkarske trasy.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod Vachon » úte úno 21, 2012 12:07

Se sněžnicemi na běžkařské trasy nehleď, zaměř směr a jdi cestou necestou. Pro případ, že budeš uchvácen, nezapomeň čelovku na návrat.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod grco » úte úno 21, 2012 14:09

@amigo: aj keby tu mapu uz mal, tak nevidim nic zle na tom, popytat sa na tip, na nejaku konkretnu turu, niekoho kto tam nieco uz absolvoval a moze odporucit co stoji za to
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6890
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod Kuba Turek » úte úno 21, 2012 14:18

Tvůj krkonošskýn plán je i v největším lavinovém nebezpečí bez problémů. Je to pořád po hřebeni po široké cestě. Normálně to chodí běžkaři za každého počasí.

Pokud ale chceš jinam, kde je méně lidí, tak je Ještěd správná volba. 1. den z Chrastavy přes Malý Ještěd a Ještěd na Pláně (levné ubytko a jídlo). 2. den přes Javorník až kam dojdeš, třeba na Kozákov.

Můžeš jít po neprošlapané cestě pořád po hřebeni, nebo po vyšpapané turisticko-běžkařsko-pěšácké trase pod ním. Lidi jsou jenom po silnici z Výpřeže na Ještěd a pak sjezdaři z Ještědu na Pláně. Pak už jenom pár turistů na lyžích.

Kdykoliv můžeš sestoupit do údolí a odjet vlakem nebo busem. Prostě ideální romantická túra na dosah civilizace.

Tady jsou fotky v zimě na lyžích: http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=3322

Tady jsou fotky v zimě na kole: http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=7459
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 736
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod deckardph » úte úno 21, 2012 14:32

Určitě bych doporučil se jít podívat na Frýdlantský cimbuří nebo Ořešník. Blbý je, že na sněžnicích toho moc za den neujdete tak bych doporučil se pokud možno dopravit do Hejnic a odtud cestou necestou k cíli. Jinak na sněžnicích by mě v jizerkách štvalo to, že při překonávání dlouhejch vzdáleností je to tam v podstatě rovina (na běžky ideál) Na druhou stranu jsou tam taky prudký a nepřístupný srázy, že jsou na běžkách nepřístupný a na sněžnicích budou taky peklo :lol: (Kdyby jste chtěli si dát peklo tak doporučuju jít od skály jménem Krásná máří nahoru na vyhlídku na Divé máří je to možná jeden z nejobtížnějších terénu v čr vůbec :twisted: )
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod Kuba Turek » úte úno 21, 2012 17:00

Jojo, jestli Jizerky na sněžnicích, tak určitě severní strana. Je strmější, méně obydlená, skalnatá a všeobescě zajímavější. Na den vyjde hřebenovka přes Stržový vrch k Oldřichovskému sedlu (hospoda a spaní) nebo až do Ferdinandova (dvě hospody a v jedné se dá domluvit spaní). Druhý den se dá vystoupat jedním ze Štolpichů (třeba přímo přes jmenovanou Maří) na náhorní plošinu Jizerek, a pak jít třeba přes Černou horu na jih nebo se vrátit do Oldřichova cestou necestou, křižmo přes uválcované běžkařské dálnice.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 736
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod vita.jerabek » úte úno 21, 2012 17:39

Novohradské hory - pasáže okolo hranice - Kamenec - Pohoří - Janovy Hutě - Stříbrné Hutě - Zlatá Ktiš. Šli jsme to o uplynulém víkendu a pa-rá-da. Běžkaři jsou tam relativně málo spatřovanou zvěří. Stan s sebou.
Krásná žena bez kázně je jako zlatý kroužek na rypáku vepře
Uživatelský avatar
vita.jerabek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte lis 23, 2010 18:06
Bydliště: Kralupy

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod mike » úte úno 21, 2012 19:22

Souhlas s deckardph a KT, kdyz Jizerky, tak ze severu. Hejnice nebo Bily Potok. Konkretni trasa se doporucuje tezko, zalezi na aktualnim stavu snehu, pripadne stopy a taky kondici. Ve volnem terenu pocitej maximalni rychlost 2 - 3 km/h, pri presunech po magistrale se da klidne 6 - 7, ale je to docela otrava. V podstate rovina a kolem furt jezdi nejaci bezkari :twisted: Obcas to muze byt i nebezpecne, nekteri nezvladaji ani male kopecky, mavaji kolem sebe hulkama a s revem padaji do skarpy. Rozhodne doporucuju prostudovat mapu a hlavnim tahum se pokud mozno vyhnout. Ale zas jak kdy, ted v nedeli bylo na magistrale asi 10 cm prasanu, bezkarske stopy uplne zafoukane a bezkari zadni, nadhera. Na druhou stranu to byla drina, nepotkal jsem za cely den vubec nikoho a celou cestu jsem si proslapaval, pricemz dole byl snih mokry a tezky a stejne se boril jak prasan. 19 km a utahany jak v lete po 50.

Pro inspiraci trasy, co jsem tam letos sel. Vsechny na jeden den bus + vlak z Prahy a zpet tj. 8 - 9 hodin casu na miste:

Bily Potok - Frydlantske cimburi - Smedavska hora - Jizera - Na Knejpe - vodopad ve Stolpichu - Oresnik - Hejnice
Oldrichov - Ptaci vrchy - Holubnik - Cerna hora - Snezne vezicky - Na Knejpe - Poledni kameny - Frydlantske cimburi - Bily potok
Liberec - Mlynaruv kriz - Rudolfov - prehrada Bedrichov - Nova louka (bezkarske peklo) - Holubnik - ledopady ve Stolpichu - Hejnice
Bily potok - Hubertka - Tisina - Smrk - Predel - Palicnik - Bily potok
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod charlie.v » čtv úno 23, 2012 10:19

Děkuji vám všem za cenné rady. Nakonec jsem volal na HS do Pece kde mi potvrdili, že trasa po hřebeni je schůdná (tak, jak psal Kuba Turek). Je tam trochu problém se spaním (Dom Slaski je plný, zkouším ještě Jelenku na druhé straně) ale pokud se to vyřeší tak pojedu tam (přece jen to tam znám o dost lépe než Ještěd).
Nicméně velice děkuji i za další návrhy, myslím, že pomůžou nejen mně při plánování dalších výletů do hor!!
Díky!
Karel
Islandofil.cz - osobní blog o Islandu
Twitter: Carl Carlsson
charlie.v
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon lis 7, 2011 19:23
Bydliště: Praha

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod Vachon » čtv úno 23, 2012 11:25

Zkus Luční, ne?
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod charlie.v » úte úno 28, 2012 13:31

Takže jsme zpět, nakonec jsme opravdu museli zamluvit Luční boudu. Ubytování tam je už za 350 Kč (spacák na půdě) a ještě k tomu netopilo topení :-) Počasí bylo krásné, na hřebenech hodně foukalo a viditelnost malá ale super, zbytečně jsem se toho bál.
Ještě jednou díky za rady, příště vyzkouším ty Jizerky!

Karel
Islandofil.cz - osobní blog o Islandu
Twitter: Carl Carlsson
charlie.v
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon lis 7, 2011 19:23
Bydliště: Praha

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod Vachon » pon bře 19, 2012 13:50

V sobotu mě mile překvapila Výrovka. Pohodlné ubytování v pokojích s povlečením a koupelnou za cenu matrazzenlageru na Luční, slušné zacházení, sice trochu retro 80. let, ale poutníkům s potřebou složit hlavu pod střechou poblíž krkonošských hřebenů můžu jen doporučit.
vyrovka.jpg

Jo, a abych nezapomněl, teď už byl odtátý, ale za chalupou mají umělý ledopád.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod maximo » ned dub 1, 2012 19:21

ahoj,
ja s moji babou vyrazime o velikonocnim vikendu prolezt Ceske svycarsko.Uz se tesim po dlouhe zime prvni stanovani.A co vy?
maximo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř bře 14, 2012 19:11

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod rezna » ned dub 1, 2012 23:19

tady je moc teplo - Lotyssky narodni park Sigulda do jisti :)
Naposledy upravil mike dne pon dub 2, 2012 17:47, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod PRC » pon dub 2, 2012 11:38

Pojedu od soboty do pondělí velikonoční na hochschwabe (2277 m.n.m.). Sněžnice, mačky, stan, žďárák, bágl aj. rád půjčím. Odjezd v so brzo ráno z Brna. Podíl na dopravě. Místa je dost (W téčko).
cermakpa(závin)seznam(botka)cz
PRC
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 14, 2008 9:38
Bydliště: Brno

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod Skipp » pát lis 9, 2012 7:18

Mám koupený lístek na vlak, s kterým mohu po celou zítřejší sobotu jezdit po celé ČR. Nebyl by nějaký nápad, kam si zajet na pěkný výlet tak, abych se stihl do půlnoci vrátit? Jsem z MS kraje. Díky.

edit Skipp: Tak musím můj dotaz trochu pozměnit. Na dvě hodiny odpoledne jsem si domluvil scuka s kamarádkou v Brně. Proto zužuji oblast na okolí Brna. Přemýšlel jsem, že bych zajel ráno vlakem do Adamova a tam někde pochodil. Nějaké tipy?
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod tombo » sob lis 10, 2012 18:09

Český národ na tom nebude tak špatně, když se pořád najdou takoví, kteří nejsou líní,
vezmou pár starých pneumatik, ledničku nebo otoman a zahodí je v lese.
Uživatelský avatar
tombo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv čer 19, 2008 13:23
Bydliště: kousek od Brna

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod Chmeld4 » pát kvě 3, 2013 12:31

Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod rebi » pát kvě 3, 2013 15:21

Zvazuju totok na zitrek.
JARNÍM ČESKÝM KRASEM 50 km, 35 km, 25 km, 15 km
nepridate se nekdo?
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod HaKu39 » sob kvě 11, 2013 20:13

Ahoj,
příští víkend jsme chtěli vyrazit na cca 4 dny na Gardu na ferraty. Bohužel předpověď zatím vypadá dost špatně. Chtěl jsem tedy poprosit o tip, kam vyrazit někam do hor. Spát chceme venku. Vzdálenost víceméně nehraje roli. Díky moc za tipy!
HaKu39
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř kvě 18, 2011 17:41

Re: Kam o víkendu?

Příspěvekod Jesterka6 » sob kvě 11, 2013 21:00

HaKu39 píše:Ahoj,
příští víkend jsme chtěli vyrazit na cca 4 dny na Gardu na ferraty. Bohužel předpověď zatím vypadá dost špatně. Chtěl jsem tedy poprosit o tip, kam vyrazit někam do hor.


Teď jsme se vrátili z Alp od Spital am Pyhrn (na dohled od Totes Gebirge). Včera prudce zapršelo, dneska od 1500 sněžilo.
Počítejte s tím, že výš - ca od těch 1500-1700 na severních svazích budou sněhová pole (nad těch 1800 bylo něco i na jihu), tj. ferátka může být lehce pod sněhem. Zvláš´t když je to větší pohoří- např. Gesause vypadá hoodně zasněženě. Pokud na feraty, vybírala bych spíš jednotlivé kopce, nebo menší a nižší hřebeny- nebo nějaké předhůří.
Uživatelský avatar
Jesterka6
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát dub 12, 2013 15:31
Bydliště: Praha


Zpět na Tipy