Údolím rieky

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Údolím rieky

Příspěvekod Borek » čtv led 5, 2012 10:39

Ahoj tuláci.
Zima síce ešte ani poriadne nezačala (u nás na Záhorí) a mne už začínajú brnieť nohy. A tak by som rád si nachystal prvý jarný výšlap. Už tradične ho robíme údolím nejakej rieky. Nie je to obvykle moc do kopca a tak na rozbeh to stačí. v minulosti sme prešli : Údolím rieky Rokytná, Oslava, Bílý potok, Bobrůvka-Loučka, Moravice a časť Svratky a Bystŕice. Ale teraz mi nejak začína chýbať inšpirácia. Tak poraďte a doporučte. Vzdialenosť cca 50-65 km, dve noci,spanie vonku, hospúdky občas. Viem, že tam nemám Sázavu, ale tam som bol dávnejšie a už vtedy sa mi to zdalo strašne preplnené.
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Re: Údolím rieky

Příspěvekod Mařena » čtv led 5, 2012 12:16

Dám dva tipy:
1) Chrudimka - ze Slatiňan proti proudu (níž to není zajímavý), až k prameni a zase zpátky podél Krounky, ještě se dá přidat Novohradka, která protéká Toulovcovými Maštalemi
2) Divoká Orlice - Potštejn, Litice, Pastviny, Zemská brána, zase se to dá zkombinovat - třeba se Zdobnicí
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Re: Údolím rieky

Příspěvekod zbuddy » čtv led 5, 2012 13:16

Kurnik, mastil jsem tady s přestávkami návrh na pochod údolím Berounky od Plzně až skoro po Beroun, toulání kolem Křivoklátu i s odkazy (nejen na Křivoklátské pivo), ale při pokusu o odeslání se ztratil, neboť jsem byl mezitím odhlášen a já si to předtím nezkopíroval do Ctrl+V :twisted: ](*,)
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Údolím rieky

Příspěvekod Indy » čtv led 5, 2012 13:29

vytahl bych Orlici, z vody je skvela a vede tam stezka podel.

a co Hornad?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Údolím rieky

Příspěvekod deckardph » čtv led 5, 2012 13:39

Pro tebe to bude asi daleko, ale kdyby někdo hledal podobnou zábavu tak maximálně luxusní je cesta podél Jizery (riegrova stezka ze Semil do podspálova) To maximálně doporučuju mam to kousek za barákem a fakt si tam připadám skoro jak v horách (výborná je i stezka co vede o něco vejš nad řekou). A pak je taky výborný udolý řeky Kamenice od soutoku s Jizerou až třeba po navarov, nebo i obráceně je tu i pár trampskejch osad kde maj udělaný vcelku luxusní bivaky na přespání. Jinak obojí vede po turisticky značený cestě, ale terén může bejt pro někoho náročnější má to takovej horskej ráz ta krajina tady :wink:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Údolím rieky

Příspěvekod Indy » čtv led 5, 2012 13:43

jj, riegrovka je moc pekna.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Údolím rieky

Příspěvekod vita.jerabek » čtv led 5, 2012 18:51

Dobrá je Střela, úseky Toužim - Žlutice, nebo Chyše - Mladotice. Případně Úterský potok Trpísty - Toužim. Ale oboje je pro Tebe asi dost z ruky...
Krásná žena bez kázně je jako zlatý kroužek na rypáku vepře
Uživatelský avatar
vita.jerabek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte lis 23, 2010 18:06
Bydliště: Kralupy

Re: Údolím rieky

Příspěvekod eva marova » pon led 9, 2012 21:33

Pokud by nevadila vzdálenost tak je možná i dolní Lužnice. Z Tábora do Bechyně je něco přes 30 km, dá se jít až do Týna. Většinou se jde po pěšině v údolí (kaňonu) po značené cestě, lidé jsou, ale mimo léta se dají přežít, občas chaty - většinou na druhém břehu. V případě zájmu doplním podrobnosti.
eva marova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř bře 14, 2007 13:25

Re: Údolím rieky

Příspěvekod zbuddy » pon pro 9, 2013 10:37

Borku, odkaz na 7 z nejkrásnějších českomoravských údolí řek: http://cestovani.idnes.cz/nejkrasnejsi- ... -cesku_tom
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Údolím rieky

Příspěvekod honzi » pon pro 9, 2013 10:51

Když Lužnici u Bechyně, tak přidat Židovu strouhu.Taky se tam najde par trempských osad a bivaků a moc hezky.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Údolím rieky

Příspěvekod Chmeld4 » pon pro 9, 2013 17:40

V Židově strouze "pod převisem" jsem přespal teď ze soboty na neděli. Šli jsme jí od mostu u Březnice k ústí do řeky. Večer sněžilo, ale ráno po tom nebylo ani stopy (3°C). Moc pěkná procházka je to jak v zimě tak v létě. V létě je to možné absolvovat téměř celé vodou (i s capartama :) ). Taky je poměrně velká šance tam chytit nějaké bouldristy a skálolezce jak se snaží neodpadnout z převisu :twisted:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy


Zpět na Tipy