Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod MaO » čtv bře 24, 2011 12:53

Ahoj chtěl bych vás poprosit o nějaké dobré tipy na procházky po Vysokých Tatrách. Podmínkou je, by to nebylo moc obtížné, jedu s přítelkyní a nemá v podstatě žádné zkušenosti. Nerad bych ji bral někam, kde by to pak mohlo pro ni být nebezpečné. Já osobně bych chtěl moc na Rysy, ale předpokládám, že to asi bude pro ni moc exponované. Jedeme tam na 7 dní koncem května. Hledal jsem tady na foru a nepodařilo se mi bohužel nic nalézt, proto zakládám nové vlákno. Díky za rady a tipy
Uživatelský avatar
MaO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv led 20, 2011 10:16

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod conny » čtv bře 24, 2011 13:32

to bude jeste platit zimni uzavera (na Rysy nelze), takze podle meho nazoru je vsechno, co bude otevrene s trochou opatrnosti zvladnutelne.

kde budete bydlet?
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod Kimit » čtv bře 24, 2011 13:35

Přesně tak. Obecně všechny turistické trasy jsou za příznivého počasí a za předpokladu odpovídajícího oblečení/obutí zvládnutelné.
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod MaO » čtv bře 24, 2011 14:06

Bydlet budeme kousek od Popradu ve Velkém Slavkově. Jedeme autem, takže nebude problém popojíždět. A kam byste nám tedy doporučili vyrazit? Zatím máme jasno jen ve výletu na Lomňičák lanovkou a pak jeden den proflákat v termálkách. Ideální by byla nějaká hezká tůra na celý den. Já osobně bych ocenil i nějakej kousek cesty kde se jde za pomoci řetězů, aby to nebyl zase úplně chodník jak ve městě, ale v rámci možností mé přítelkyně ( bojí se výšek ) :roll:
Uživatelský avatar
MaO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv led 20, 2011 10:16

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod Petras » čtv bře 24, 2011 14:45

Buďto Vodopád Skok a nebo mrkni pro inspiraci SEM.
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod Boulderman » čtv bře 24, 2011 14:56

Skok je super nápad, dalo by se pak pokračovat dál, ale tou roční dobou bude v sedle do Furkotské doliny určitě sníh (zažil jsem ho tam i v srpnu).
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod jedik » čtv bře 24, 2011 16:13

Určitě Jehněcí štít. Ale chce to mít aspoň nějakou kondičku. Je to na celý den a jsou tam i trochu řetězy :)
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod conny » čtv bře 24, 2011 16:51

jedik píše:Určitě Jehněcí štít. Ale chce to mít aspoň nějakou kondičku. Je to na celý den a jsou tam i trochu řetězy :)


tak tento chodnik je urcite uzavrety :mrgreen:

co by som doporucila okrem toho skoku (co je fakt pekna vychazka) je terryna alebo zbojnicka, to su skor uz tury ako vychadzka, ale zvladnutelne.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod mike » čtv bře 24, 2011 17:21

Jahnaci stit je jedna z nejpeknejsich tur v Tatrach, ale zacatecnici by mohla odradit. Kondicku to opravdu chce, zvlaste zacatek je docela strma a na Tatry netypicky "divoka" stezka. Zadne schody, jako jinde. Bez spani na Brncalce je to taky docela dlouha tura.

Netusim, kde je uzavera, ale jak pise conny, tury k obema chatam jsou fajn. Za sebe bych pridal jeste Hincova plesa, kde muzes pritelkyni nechat odpocinout a vybehnout si na Koprovsky stit. Prijde mi to hezci, nez Rysy, ktere mne docela zklamaly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod jedik » čtv bře 24, 2011 17:35

Hups, nojo, uzavírka mi nedošla O:)
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod chufu » čtv bře 24, 2011 22:34

Kromě vrcholových výstupů, které jsou fyzicky náročnější, je to všude nastejno. Žádná hrůza. Když to zvládla manželka a dokonce moje máti došla v teniskách na Terinu, tak to musí zvládnout každý. Chce to jen trochu fyzičky.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod mike » čtv bře 24, 2011 23:51

S tim bych si dovolil nesouhlasit. Priecne sedlo je pro slabsi povahy na hranici (psychickych) moznosti, sestup ze Sedielka byva pod snehem dlouho do leta a pro svatecniho turistu muze byt nebezpecny (videl jsem tam ujet holku, nastesti to skoncilo jen odreninama), prechod pres Prielom muze dat taky zabrat a za mlhy se da na druhe strane zabloudit a sejit do spatneho udoli apod. Na druhe strane magistrala je vydlazdena nuda, cesta na Rysy az po chatu otravne schodiste... proste bych rozlisoval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod conny » pát bře 25, 2011 8:20

ved na terynu sa nemusi ist cez priecne sedlo. a myslim, ze ta cast je v zime tiez uzavreta.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod chufu » pát bře 25, 2011 8:43

Ty přechody dolin jsou náročné, ale jinak žádná hrůza.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod MaO » pát bře 25, 2011 9:01

Díky moc za tipy a rady :)
Uživatelský avatar
MaO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv led 20, 2011 10:16

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod mike » pát bře 25, 2011 20:14

conny píše:ved na terynu sa nemusi ist cez priecne sedlo

Dokonce ani nesmi :twisted: Jednosmerka vede opacne. Reagoval jsem na poznamku, ze vsechny cesty krome vrcholovych jsou v Tatrach nastejno, coz nejsou ani nahodou. Resp. pro zkuseneho turistu jsou vsechny znacene lehke, ale z pohledu zacatecnika to vypada jinak, jeste si na to dokazu vzpomenout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod chufu » pát bře 25, 2011 22:23

Máš pravdu. Beru to spíš podle sebe, což není zrovna objektivní. Mea culpa
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod TooMooX » pon bře 28, 2011 19:41

Boulderman píše:Skok je super nápad, dalo by se pak pokračovat dál, ale tou roční dobou bude v sedle do Furkotské doliny určitě sníh (zažil jsem ho tam i v srpnu).


To by snad neměl být až takový problém ne ? Koncem května tam bude určitě odpoledne maximálně rozbředlý sníh. Žádná klouzačka kdy by byli nutné mačky. Mě to přišlo jako až moc jednoduchá tůra. Tedy je tam pár fyzicky náročnějších stojek do kopců, ale to snad na každý Tatranský vrchol. No asi kromě vyvážení se lanem na Lomničák :D
Kromě cca prvních pár metru sestupu (jištěné řetězy) do Furkotské doliny naprosto bez jakýchkoliv technických úskalí. Možná byli všechny schovaný pod sněhem ? :D Zde můj report a fotky z této tůry
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod Boulderman » úte bře 29, 2011 8:23

no, mně to problém nedělalo, šel jsem to dvakrát, jednou vzpomínám, že v srpnu tam byly fakt docela hromady sněhu a pokud to chtějí jít už tak brzo, tak je otázkou jak ot tam bude vypadat. počítám s tím, že chce jít s děvčicou, která toho moc nepochodila a nemá zkušenosti. je určitě lepší jít na jistotu, než aby se někde zasekla a nebo nedej bože rozšířila seznam českých turistů "zůstanuvších" v tetrách...
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod apuka » čtv bře 31, 2011 8:58

Bože, lidičky, přemýšlejte trochu!

To, co je pro zkušeného a trénovaného turistu lehké, pro nezkušeného, netrénovaného a špatně vybaveného člověka může být i životu nebezpečné - i v Tatrách!
navíc doporučujete túry, kde se v daném čase musí porušit sezónní uzávěry (tj. neudržovaný stav trasy a samozřejmě pěkná pokuta, navíc omezené možnosti záchrany)...

Mao: je to ještě zimní období, tzn. že prakticky řetěz nenajdeš nebo může být pod sněhem. Můžeme Ti tady dávat rady, ale v první řadě se vždy přizpůsobujte počasí a podmínkám (sníh, lavinové nebezpečí, zmrzlé chodníky!!! - na to bacha, hlavne zrána a tam ,kde nesvítí sluníčko) - to zjistíte na místě u Horské služby, resp. měly by to vědět i v hotelech. nenech se zatlačit do uzavřených oblastí.
Jinak bych doporučil z jednodušších procházek Skok a/nebo Popradské pleso (dá se to zkombinovat a v pohodě stíhat) se západem Slnka na Štrbském plese u Hotelu Kempinsky (vyhlídka na Nízké a Západní Tatry, Choč, ...), z trocha složitějších Sliezsky dom (od električky, zpátky do Smokovců) - může být "náročné", když bude svítit silné Slunce do zad - nebo z Hrebienka na Zamkovského chatu a Skalnaté pleso (pokud nebude zledovatelý chodník) a z náročnějších Téryho chatu a Zbojníckou chatu - tady bych doporučoval pořádné boty a návleky a hlavně dávat bacha na zledovatělých úsecích. Tyto dvě túry mohou být v poklidu na celý den, ale počítejte s možnými problemy v případě zhoršení počasí (např "fujavica").
A úplně na prvním místě bych doporučoval si uzavřít pojištění na zásah HS - můžete v popradě, Smokovci nebo Štrbském plese i na žel. stanici za (myslím) 0,5 EUR na den!!!
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod kakos » čtv bře 31, 2011 10:21

@apuka: ta posledni veta s trema vykricnikama, je velice zajimava :smt023 , nemas nejaky blizsi info, pripadne odkaz, dikh :wink:
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod Kuba Turek » čtv bře 31, 2011 12:07

kakos píše:@apuka: ta posledni veta s trema vykricnikama, je velice zajimava :smt023 , nemas nejaky blizsi info, pripadne odkaz, dikh :wink:


Na ochranářské zimní uzávěry bych kašlal, ale na téměř všech vrcholcích a přístupových cestách bude ležet sníh a led aspoň v některých částech cesty. Takže je to dost nebezpečné v teniskách nebo trekových botkách.

Doporučit lze v tuto dobu výstup na Brnčalku (alias Chatu u Zeleného plesa) z Bílé vody. Pokud bude chuť, síla a počasí, dá se pokračovat na Kopské sedlo a dále dolů do Javoriny. Pokud už nebude sníh (to uvidíš z chaty anebo se zeptáš obsluhy), dá se vystoupit na Svišťovku a dál k lanovce na Skalnaté pleso.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 736
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod apuka » čtv bře 31, 2011 12:53

Info o pojištění na železnici SK: http://www.slovakrail.sk/index.php?id=poistenie1

No jo, dá se kašlat na zimni uzávěry - to je typický český přístup, že jo :evil: . Jenomže se potom nesmíme divit, když se bude uzavírat něco dalšího a dalšího. Krom toho, Slováci začali brát vážněji toto porušování - nebo můžeme říct, přišli na další způsob obrání turistů o peníze, je to otázka pohledu. Ať si každý dělá, jak myslí, ale neměl by nikdo navádět jiného k porušení zákonů... Já osobně budu zákazy dodržovat, protože pro mně je důležitější, aby Tatry zůstaly zachované, jaké jsou a je mi někdy do pláče, co si tam někteří "turisté" dovolují a jak po nich příroda vypadá. A taky bych rád, kdyby i ta zvířata tam zůstali, protože bez nich to nejsou opravdové Tatry...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod chufu » čtv bře 31, 2011 14:54

Kuba Turek píše:Na ochranářské zimní uzávěry bych kašlal



Hmm, dobrý. Na co potom jsou? Aby si každý řekl " seru na to", předpisy jsou na nic? =D>
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod TooMooX » čtv bře 31, 2011 21:10

kakos píše: nemas nejaky blizsi info, pripadne odkaz, dikh :wink:


To jsem viděl na boudě HZS na Štrbským u těch skokanských mustků... To bude určitě to pojištění od Union. To jde uzavřít i SMSkou jestlik se nepletu (Tudíž jestli se vám něco stane a nebudete pojištění. Rozdělejte oheň pošlete SMSku a v 0:01 volejte 18300 ať vás zachrání a ušetříte :finga: .
Mrkni SEM:
PS: pro tebe by to nebylo :D Tipuju, že tam bude 3000 výjimek, kdy ti nic neuhradí. Žádný trandání po hřebenu na Satana :mrgreen:

Pokud se radikálně neochladí tak koncem května už bude sníh jen na hřebenech...

Momentálně je tam luxus klouzačka Sváteční turisti mají útrum nebo bruslej :D
Dnes se mě ptál jeden hned kousek za Štrbským plesem. Jak, že je to daleko na Popradsky. Jak jsem viděl ty jeho tenisky tak mu říkám hooodně dlouho, protože je tam led. Na to odpověděl, že je to určitě jen mokrý sníh a upaloval dále. Snad to chudák vzal aspoň letní trasou... (zimní jsem nešel ale ta bude na 100% ještě exkluzivnější)
Za to ve vyšších polohách ideál podmínky na turistiku. Z rána firn a odpoledně sněžná břečka.

K čemu uzávěry, když se za prachy dají obejít (členstvím v nějakým horolezeckým spolku) Víte už o někom kdo opravdu dostal pokutu ? Já byl v Tatrách už fakt hooodněkrát a i při uzávěře a zatím nikdy nic...

-------
Zpět k tématu:
Prostě jděte k jakémukoliv dolinou k nějakému plesu a užijete si krásný pohledy na okolo čnící se vrcholky. Ono dost těch ples je položeno už taky ve slušné nadmořské výšce. Tudíž i toto by mohlo být dostatečně vyživené.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod Kuba Turek » čtv bře 31, 2011 22:06

chufu píše:
Kuba Turek píše:Na ochranářské zimní uzávěry bych kašlal

Hmm, dobrý. Na co potom jsou? Aby si každý řekl " seru na to", předpisy jsou na nic? =D>

Samozřejmě tenhle konkrétní zákaz je úplně na nic. Tady jsou důvody:

1) Je sice v návštěvním řádu (a měl by mít tedy pouze ochranářský důvod), ale ve skutečnosti si v něm ochřála polívčičku horská služba (aby si zjednodušila práci a ubyly jí mrtvoly).

2) Odpovědnost za své zdraví a život má na horách jen turista. Jestli se špatně vybaví nebo něco zvorá, je to jeho věc.

3) Ochrana zvěře zákazem zimního vstupu je chiméra. Zvěř se stahuje z dolin a štítů do lesa a tam jsou turistické cesty otevřené.

4) Když si pořídíš kartičku, můžeš i tam, kde platí zimní uzávěra. Vstup je povolen všem organizovaným horolezcům, takže třeba ČHS, UIAA, DAV, JAMES.... Prostě normální buzerace.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 736
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod Mot » pon dub 4, 2011 22:00

Ola, přihodím taky trochou do mlejna a jako začátečník bych mohl doporučit navštívit ve Vysokých Tatrách Hincovy plesa. Autem můžete dorazit do Nového, bo Starého Smokovce, kde se v klidu ubytujete v kterémkoliv penzionu, nebo hotelu. Na výběr je toho dosti. My sme spali v autě na konci Starého Smokovce bez jediného problému :wink: Tůra na kterou vás odkazuju je s poklidným přivstáním a pohodovým tempem na den s tím, že můžete vyšlápnout i na Polske Pleso, kde už při vrchu leží trochu sněhu, ale za ten pohled a rozhled to stojí, jinak se můžete kochat Gerlachovským štítem, pod kterým vás povede stezka. Dálniční známka po D1 vyjde asik na 4Eura a je na tejden jestli nemlžím :(( Každopádně držím palce a užijte Tatry!
Mot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 8, 2010 20:36

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod TooMooX » úte dub 5, 2011 6:48

Mot píše:Ola, přihodím taky trochou do mlejna a jako začátečník bych mohl doporučit navštívit ve Vysokých Tatrách Hincovy plesa.


To vyznělo jako jedna tůra. Nebo vážně jako jednodenní lehkou turu doporučuješ přechod Tatranské magistraly/případně Batizovské/Velické doliny aby jses prošel pod tím Gerlachem. Odtud na Hincovo pl. a dále přes Rysy??? až na Wielki staw ? To by bylo min na 3 dny :D

Na Hincovo pleso je nejlepší start ze Štbského plesa a jako bonus si, když tak dát výšlap do sedla/vrchol Koprovskéh štítu Je tam opravdu krásně :wink:
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod Majky » úte dub 12, 2011 10:24

cestovne aj horske poistenie sa da vybavit cez smsku ale podla mojich informacii a skusenosti to ponuka len slovensky T-Com a Orange ... ja ako pouzivatel O2 som bol tymto nahrany .. neviem ako to funguje v roamingu. Velkou vyhodou je ze momentalne sa da cestovne aj horske poistenie vybavit skoro na kazdej stanici ZSR. Ked som siel na zimny vystup na Chleb a Velky Krivan v Malej Fatre jednoducho som v Martine vystupil z vlaku siel ku okienku kde sa vydavaju listky a vypisal papier ... sice bola pani prvy krat sokovana lebo nevedela co ma robit ale nejak sme to zmakli. Poistenie mozem len odporucit ... za 50 centov mate zastresenu kompletnu zachranu v pripade nudze myslim ze do 10 000 €.
Majky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát srp 27, 2010 7:54

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod thea » čtv dub 14, 2011 11:19

Hincova plesa jsou určitě super nápad (je to sice dost daleko, ale není to moc prudké, taková procházka) navíc pokud budete mít pěkné počasí určitě se dá vylézt aspoň do sedla pod Koprovským štítem, tam se dá cca i po sněhu bez něčeho extra na nohou... a když to bude i dál fajn, tak na Koprovský a nebo přejít sedlo a vracet se druhou stranou (nemám včil u sebe mapu tak si nejsem jistá kde to tam končí, tipla bych Tri studničky... ;-) ). Jinak klasika Teryna a Zbojnická je super vždy... Tohle byly kdysi dávno moje první tři dny v Tatrách ;)

Jinak je hezký výlet i z Tatranské lesné (kolem vodopádů) po žluté na Hrebienok z něj na Skalnaté pleso a odtud buď lanovkou na Lomničák a nebo dál až na chatu pri zelenom plese (ale to aspoň pro srábotky jako já radši bez sněhu nebo s minimem - šli jsme to když zrovna zaválo, stopy žádné, značky žádné... no comment). ](*,)

Na Jahňačí štít bych se se sněhem radši nevydávala, ačkoli možná aspoň kousek by se dalo, aspoň k plesům...

Jestli bude teplé jaro a kvést kytky, tak stojí za to vylézt na Sliezsky dom a odtud pod Večným dážďom do Kvetnice a ev. dál až na Polský hrebeň pak ale asi nejlépe zpět na Sliezsky dom (nebo moc krásná trasa dolů do Biele vody kolem Litvorového plesa, ale je to pořádný kusanec) a nebo na Zbojárnu ale to bude asi o ústa...

Jsem se rozepsala, tak pardon, ale tohle všechno jsem osobně šla a nebyla to taková hrůza... (o ostatním mlčím ;)
thea
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát dub 8, 2011 19:14

Další

Zpět na Tipy