Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod jurabike » čtv črc 25, 2013 17:15

ty jo tak z te Javoriny to vypadá zajíamvě kouknu na mapě ...jen to už bude od usvitu do soumraku. akce :) délkou..

Standartní trasy už všechny prochozené,tak ještě hledám nějaké špeky ;-) než se přesunu na jiné pohoří (VHT).

ta fera už je v provozu? :)
Uživatelský avatar
jurabike
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř čer 20, 2012 17:52
Bydliště: Prostějov

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod pavproch » čtv črc 25, 2013 17:29

a čo ja viem? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28061
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod apuka » čtv črc 25, 2013 18:30

"jen to už bude od usvitu do soumraku"
bacha, ze kdybys nahodou chtel dodrzovat Navstevny rad TANAPu, tak az hodina po vychode slunicka az hodina pred zapadem, ne od usvitu do soumraku. A PP ma pravdu, lidi tam (vetsinou moc nepotkas, ale pri zacatku za usvitu a konci za soumraku par medu mozna jo :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod fps » čtv črc 25, 2013 18:34

- já bych doporučil trasu ze Štrbského Plesa - Mlýnskou dolinou - Bystré sedlo/Bystrá lávka - Furkotskou dolinou - Štrbského Plesa, je to stále po žluté, tady to je dobře popsaný http://kamnahory.sk/Turistika/Vysoke-Ta ... Plesa.html, přechod přes Bystré sedlo/Bystrou lávku je pro mě maximum co jsem na horách ochoten přejít, když jsem to šel loni, tak jsem za celou cestu potkal jenom pár lidí, kromě tedy okolo Štrbského Plesa
- můžete někdo napsat proč je to na každé mapě jinak napsáno, Bystré sedlo nebo Bystrá lávka?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod jurabike » čtv črc 25, 2013 19:36

apuka: dík ;-) o tom právě vím,že je s tím nějaky problémy že by člověk neměl se motat :) otázkou je důvod = plašení zvěře je ještě nějaký jiný?

fps: ty jo..tak to vypadá festovně ! to musím zkusit v září...až se ještě příorda pěkně vybarví to musí byt echt zážitek
Uživatelský avatar
jurabike
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř čer 20, 2012 17:52
Bydliště: Prostějov

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod Miras » čtv črc 25, 2013 19:51

Přesně to co píše fps jsme šli vloni začátkem září. Je to určitě moc pěkná trasa, ale za nás tam byly teda docela davy :| Zašel jsem si ještě na Predné Solisko a z něj zpátky dolů už tolik lidu nebylo, ale ani ta cesta už tam nebyla nějak zvlášť zajímavá. Kdyby si chtěl mrknout, tak fotky a trasu máme tu.
Možná vyrazit brzo ráno, ale mám pocit, že jsme jeli nahoru snad první zubačkou, ale přesně už si to nepamatuju.
Pozor na to, že je to jednosměrka. Našlo se i pár expertů, co to šli obráceně, ale zrovna na Bystré lávce z toho byl docela špunt. I když chápu, že to má něco do sebe, nám to vycházelo tak, že nejlepší výhledy byly zpravidla proti slunci...
Ad Bystrá lávka/Bystré sedlo. Jsou to dvě různé věci, kousíček od sebe. Přes Bystré sedlo se chodilo dřív, to je teď zavřené a chodí se přes Bystrou lávku. Tuším že ze směru od Mlýnské doliny je Bystré sedlo víc napravo. Snad to nepíšu obráceně.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod ita » čtv črc 25, 2013 20:00

tak Skok a Solisko jsou dálnice...
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod TooMooX » pát črc 26, 2013 6:10

O tom, že ne Bystrá lávka jednosměrná jsem neslyšel... Nepleteš si to s Priečným sedlem?
Bystre sedlo je až pod Furkotským štítem. Ano vedla tudy značka při sestupu z něj (do Furkotské) lze nalézt výrazné náznaky chodníku a dokonce i turistické značky na skalách. http://www.goat.cz/index.php?path=VysokeTatry_Vrcholy_FurkotskyStit_FurkotskyStitVystupy Jinak každopádně doporučuji zajít si až na Furkotský (obtížnost nula :D ) Případně skalnatějším hřebínkem až na Hrubý Vrch http://www.sprievodca.ta3.szm.com/hruby.html Opět nic náročného.

Ferrata už je myslím hotova. Teda nevím zda úplně celá... ale kamarádka tam tudy už šla. Jen říkala, že je problém ji najít... Víc nevím, nezajímal jsem se. Předpokládám, že je to stejně Béčkovej přidrž choďák, pokud to tedy vede hřebenem.


Pokud se nebojíš zeleného mužíčka případně si vybaven průkazkou :D
Je pěkná tura Granatová lávka. http://www.goat.cz/index.php?path=VysokeTatry_Speciality_GranatovaLavka_GranatovaLavka Překrásná procházka !!! Můj popis včetně GPX http://toomoox.blogspot.cz/2012/08/20120819-vysoke-tatry-granatova-lavka.html Bradavice je už ale jiný level a dolu do Zvodné lávky se slaňuje... Ale Granátová lávka pokračuje i pod Bradavici. Takže toto není třeba řešit. Jen od Bradavice je chodník hodně nevýrazný a i mužící sporadičtí. Chce se to jen tak nějak držet ve schůdné linii pod hřebenem. Lze ale dojít až na Východnou Vysokou a z ní sestoupit dolu už po značce zpět.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod pavproch » pát črc 26, 2013 7:04

TooMooX píše:Ferrata už je myslím hotova. Teda nevím zda úplně celá... ale kamarádka tam tudy už šla. Jen říkala, že je problém ji najít... Víc nevím, nezajímal jsem se. Předpokládám, že je to stejně Béčkovej přidrž choďák, pokud to tedy vede hřebenem.

dovolím si oponovat, není to tak dávno (lobi) sme s JR ten hřebën přeběhli a..... první, vodorovná) část ze sedielka je vzdušná ale nijak obtížná, potom tam je přelez asi 2 nebo tří vežiček za II UIAA a závěrečný výšvih na hlavu širokej věže je docela strmina (jedn dýlka tak za III UIAA) .... jestli(jako že už asi jo) to dokurwili železem, tak je to na guvno....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28061
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod Miras » pát črc 26, 2013 7:23

TooMooX píše:O tom, že ne Bystrá lávka jednosměrná jsem neslyšel... Nepleteš si to s Priečným sedlem?

Nepletu, opravdu mluvím o Bystré lávce. Na všech mapách co jsem viděl je ta žlutá přes ní kreslená jako jednosměrka, i jsem to na dost místech četl. Když to teď ale zkouším googlit, tak nacházím akorát že se jedná o směr doporučený, nikoliv přikázaný, ještě schválně doma mrknu do papírový mapy.
Každopádně se tam dva lidi proti sobě vyhýbají s obtížemi a když je tam provoz (což je asi docela často), je z toho na lávce špunt.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod pavproch » pát črc 26, 2013 7:44

imho jednosměrná není...

Obrázek


mám doma v TA3 ještě i Harmanec 1:25000 vydání 1:25000 )ale nepodívám sa, bo do TA3 fčíl nejedu)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28061
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod ita » pát črc 26, 2013 7:53

Já mám Shotcart novější vydání (2012 tuším?) a je tam jednosměrka.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod chufu » pát črc 26, 2013 8:08

Taky myslím, že je tam doporučený směr a ne jednosměrka. Jinak je to Václavák jako vše v Tatrách v létě. Jak už sem tu psal, chce to vyrážet brzo ráno.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod Miras » pát črc 26, 2013 8:13

Shocart to jako jednosměrku kreslí (zdroj cykloserver).
Ale to je jedno, vždyť píšu, že se jedná nejspíš jen o směr doporučený, nikoliv přikázaný :-)
Krom toho původní dotaz zněl na cestu málo profláklou a bez lidí, což tohle stejně moc nesplňuje...
Přílohy
bystra.JPG
bystra.JPG (76.35 KiB) Zobrazeno 9186 krát
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod fps » pát črc 26, 2013 15:10

já když jsem šel loni trasu Štrbského Plesa - Mlýnskou dolinou - Bystré sedlo/Bystrá lávka - Furkotskou dolinou - Štrbského Plesa, bylo to v říjnu, a bylo krásné počasí, tak jsem tam nepotkal za celý den ani nohu, samozřejmě že okolo Štrbského Plesa bylo lidí dost, já bych do Vysokých Tater o prázdninách nikdy nejel, ale to platí třeba i o Alpách, nejenom kvůli těm davům lidí, ale taky kvůli vedru
Naposledy upravil fps dne ned črc 28, 2013 13:23, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod chufu » pát črc 26, 2013 20:29

anó :mrgreen: kvůli vedru bych tam taky nejel

hej, nauč se už pravopis :mrgreen: :wink:
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod TooMooX » sob črc 27, 2013 5:59

A to Já bych zase na hory kvůli vedru jel... Bo už třeba v 1700 m n.m hlásej o 15 céček míň než tu :wink:
http://www.meteoblue.com/en_US/weather/forecast/week/skalnate-pleso_sk_7245
http://pocasi.idnes.cz/
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod Kuba Turek » ned črc 28, 2013 15:22

pavproch píše:
TooMooX píše:Ferrata už je myslím hotova. Teda nevím zda úplně celá... ale kamarádka tam tudy už šla. Jen říkala, že je problém ji najít... Víc nevím, nezajímal jsem se. Předpokládám, že je to stejně Béčkovej přidrž choďák, pokud to tedy vede hřebenem.

dovolím si oponovat, není to tak dávno (lobi) sme s JR ten hřebën přeběhli a..... první, vodorovná) část ze sedielka je vzdušná ale nijak obtížná, potom tam je přelez asi 2 nebo tří vežiček za II UIAA a závěrečný výšvih na hlavu širokej věže je docela strmina (jedn dýlka tak za III UIAA) .... jestli(jako že už asi jo) to dokurwili železem, tak je to na guvno....


Když lezeš přímo hřebenem, tak tam jedna či dvě délky jsou opravdu za III. Ale dá se to nějak zprava ošmelit. Ještě jsem tam tu ferátu neviděl, ale snad ji povedou tamtudy bokem.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 736
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod Kuba Turek » ned črc 28, 2013 18:04

Tady jsem našel starou fotku, jak to tam vypadá bez drátu:

Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 736
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod AlexBeck » úte črc 30, 2013 12:21

Ferrata určitě není ještě hotova. Šel jsem tudy minulý týden (z Priečného na Širokou vežu)
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod AlexBeck » pát pro 31, 2021 7:43

Asi to tu ještě není
https://www.mtbiker.sk/clanky/124711/prva-vysokohorska-zaistena-cesta-na-slovensku-ferrata-priecne-sedlo-.html

Samyca načančaná ve videju jako by lezla kde co :D Obtížnost A-B. No zase z v zimě by to mohlo stát za to omrknout. Pokud vubec něco z ní čouhá (asi ne)
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Vysoké Tatry - pěší tůry tipy

Příspěvekod apuka » pát pro 31, 2021 18:54

Ta ferata ma nejvetsi vyhodu, ze konci az za tim nejneprijemnejsim sutovym sestupem ze sedla (smerem na Zbojnicku).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Předchozí

Zpět na Tipy