Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod TooMooX » stř led 5, 2011 20:35

Jsem člověk spořivý a tudíž vím, že se gratis parkuje pod Štrbou na křižovatce. Přesto mám technickou otázku.

Co když zaparkuji (na záchytné parkoviště ne před hotel) brzy ráno, třeba před 6:00. Takto brzy nikdo parkovné určitě vybírat nebude a ani nezjistím jestli se tento den vůbec k tomu chystají. Že mi jej doúčtují při odjezdu taky asi nehrozí většinou se vracím pozdě.
Jak toto řešíte ? Potýkal jsem se s tím už na Malé Fatře, kde taky vybírají až po 8:00 a já chtěl vyrazit za svítání a ne s davy.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod Hans3 » pát led 21, 2011 23:10

A jezdíš z Česka do Tater na přepálený fritovací olej, nebo na normální naftu? Esli na diesel, tak betelně přeplácíš a nejaké lóve za parking už ťa neohrozí. :rock:
Cesta je cíl...
Hans3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: pon pro 6, 2010 11:52
Bydliště: Praha

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod Koudy » pát led 21, 2011 23:17

myslím si, že jistota je zastavit v tatranské štrbě a nahoru vyjet zubačkou a je to bez potíží, i když ta taky stojí nějaký eura
Uživatelský avatar
Koudy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv říj 7, 2010 21:39
Bydliště: Hízov a obydlená zatáčka

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod Koudy » sob led 22, 2011 11:15

a jinak se vyplatí domluvit s nekým místním, jestli tam můžete nechat auto třeba před barákem, a vzít s sebou třeba flašku vína na Slovensku to není problém se takhle domluvit, aspon z mé zkušenosti..
Uživatelský avatar
Koudy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv říj 7, 2010 21:39
Bydliště: Hízov a obydlená zatáčka

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod rezna » sob led 22, 2011 11:44

a ja myslim ze resite ptakoviny - protoze to parkovny jsou uplne minimalne prachy - vzhledem k tomu kolik platim za dopravu OL-VT - navic ve 4 lidech se v pohode rozpocita a je to jen minimum - a vzhledem k cene cestovani vlakem jsme stale sporivi az az ...
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod Hans3 » sob led 22, 2011 14:45

rezna: přesně tole jsem měl na mysli. Investuje do auta, pak tisíce do paliva na cestu a najednou je zatěžko zaplatit pakatel za parkovné.

Opravdoví spořivci stále jezdí na čundry a tůry stopem a pěškobusem.
Cesta je cíl...
Hans3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: pon pro 6, 2010 11:52
Bydliště: Praha

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod Koudy » sob led 22, 2011 20:30

já teda jako student si půjčím auto od hodných rodičů a to znamená, že investuji pouze do benzínu a všechno co ušetřím, můžu ivestovat třeba do výbavy, a až budu vydělávat tak taky nebudu řešit dvě tři stovky za parking
Uživatelský avatar
Koudy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv říj 7, 2010 21:39
Bydliště: Hízov a obydlená zatáčka

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod rezna » sob led 22, 2011 20:37

Koudy píše:já teda jako student si půjčím auto od hodných rodičů a to znamená, že investuji pouze do benzínu a všechno co ušetřím, můžu ivestovat třeba do výbavy, a až budu vydělávat tak taky nebudu řešit dvě tři stovky za parking


- naposledy asi 3 mesice zpatky vysla cesta autem pro 4 z Olomouce do Tatranske Lesne asi na 350,- na jednoho (VW Sharan II, 1.9TDi, 85kW)

- tentokrat bylo ale parkovne zadarmo - auto stalo u penzionu, kde mame zname

- ale kdyz jsem byl 2 roky zpatky ve strbe prislo parkovne asi na 300 SKK na den -> nejakych 70 SKK na jednoho - to bylo asi 50 CZK - opravdu smesna castka na to resit kde stat zadarmo nebo nedejboze hledat nekoho kdo me necha stat u baraku za flasku vina - to to vino + projezdenej benzin + cas prijdou znacne draz

to je ta moje uvaha

navic pokud jsi student a mas na to jet do VT, tak opravdu parkovny je to posledni co bych resil
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod bibi » sob led 22, 2011 21:52

No to ste mu teda pomohli...
Prečo to rieši? Hm, asi má dôvod. A na jeho mieste by ste to možno riešili tiež...
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod Hans3 » sob led 22, 2011 22:09

bibi: no to víš, "Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá" :drinkers:
Cesta je cíl...
Hans3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: pon pro 6, 2010 11:52
Bydliště: Praha

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod rezna » sob led 22, 2011 22:14

bibi píše:No to ste mu teda pomohli...
Prečo to rieši? Hm, asi má dôvod. A na jeho mieste by ste to možno riešili tiež...


lebo je z ciech? ;)

ja mam totiz obcas pocit ze na vybaveni za x tisic tu mame vsichni, ale na to zaplatit par kacek za sluzby nemame a zkoumame jak to obechcat

stejne tak jako ma cech na dovolenou v chorvatsku (jeste k tomu autem, ze? - prece nepojedem rodino autobusem) - ale tam vari na plynaku, aby nemusel do hospy, veze plnej kufr mineralek aby nemusel koupit tam a spi pokoutne buhvi kde, aby nemusel platit za ubytko - ale je v chorvatsku a to se pocita!

chapu ze lide co jedou stopem s batohem na zadech a nekde mesic putujou, toto resi - ale ne pokud mam auto a ne pokud chci na dane misto snad jeste nekdy jet - pak je potreba to tam podporit financne - at uz se jedna o parkovny ve vesnici, dat si jidlo na horske chate, nebo zaplatit si ubytko a jidlo v chorvatsku - kdyz toto neudelame, tak mistni obchodnik z nas nic nema a taky muze krachnout a my se pristi rok nebudeme mit kam vratit
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod Koudy » ned led 23, 2011 0:18

je rozdíl mezi tím zaplatit si parkovný na štrbským a dát si jídlo někde na chatě popřípadě zaplatit přespání, to s klidem udělám, ale abych platil parkovný, který většinou v čechách a na slovensku je přemrštěný a kolikrát to neni ani hlídany, to zaparkuji radsi půl kiláku vedle a ty peníze teda vrazim radši do opravdových služeb...

a už vidim, jak to tady dopadne, budem se hádat co je a co není služba...:D
Uživatelský avatar
Koudy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv říj 7, 2010 21:39
Bydliště: Hízov a obydlená zatáčka

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod kakos » ned led 23, 2011 4:15

Koudy píše:je rozdíl mezi tím zaplatit si parkovný na štrbským a dát si jídlo někde na chatě ........a už vidim, jak to tady dopadne, budem se hádat co je a co není služba...:D
:smt023
si taky prisadim, rad zaplatim za vstup do slovraje, za winteRUM v alpach, dokonce bych byl i za nejaky solidni vstupny do vsech tater, mater a fater bez tech salenych uzaver a zakazu, ale nekrestansky parkovny, kdy si kdejakej takej pronajme ci koupi kus asfaltu a hraje si na podnikani - bych se vy..al :evil:
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod TooMooX » ned led 23, 2011 8:51

Primárně mi šlo o řešení parkingu před "otvírací" dobou parkoviště !

Na podporu podnikavců tam máte ty davy co se tam válí v létě. Já chci do Tater vyrazit X krát do roka a tak potřebuji co nejmenší náklady. Proč platit např. za parking na posledním parkovišti na Štrbském 5e když na začátku se parkuje za 3,5e
Jezdím na benzín, protože přestavba na LPG už se mi nevyplatí. Vlakem ? Abych se řídil jizdím řádem/zabil x hodin cestováním/řešil dopravu na konkrétní výchozí místo a zaplatil podobnou cenu (nemám slevové karty a opravdu se v těch jejich nabídkách neorientuji) Zajedu to to okolo 30-35l benzínu tj 1000-1200kč.

Hlavně nejsem zdechlý abych si musel prdel vyvézt až někde k lanovce a tam jen přesednout a zdolat vrchol... Mimo sníh je elegantní řešení do auta přibrat kolo (křusku) a nahoru na chatu si vyšlápnout. Stejně se tam nedostanete ani autem. Garantuji, že cestou zpět k nezaplacení. Než to nudné šoupaní bot po asfaltu na parkoviště.

K tématu
Momentálně /22.1./ na Štrbském plesu je ZDARAMA parkování hned za podjezdem koleji u té cesty (malinké parkoviště) /je tam cedule zdarma/ Zato nahoře na posledním parkovišti číhá výběrčí !
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod Ježo » ned led 23, 2011 8:59

bibi píše:Prečo to rieši? Hm, asi má dôvod. A na jeho mieste by ste to možno riešili tiež...


No, asi jsem příliš zvědavý, ale mě by zajímal právě ten důvod, proč má potřebu tohle řešit. A taky by mě zajímalo, co dělají podobné úspory s karmou...

Jo, párkrát se mi "podařilo", že jsem přijel na parkoviště a nikde nikdo, zaparkoval, šel na tůru a potom se vrátil a už tam zase nikde nikdo nebyl. Ale fakt tohle nevyhledávám - myslím si, že to je jeden ze znaků kultury nebo alespoň toho, čím se liší např. Skandinávie od Balkánu.
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod brhel » ned led 23, 2011 12:38

no, ono se třeba z parkovného možná platí v zimě vyhrnutí sněhu z parkoviště...
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod mike » úte led 25, 2011 0:44

Ježo píše:A taky by mě zajímalo, co dělají podobné úspory s karmou...

:-k zanese se tryska? ;-)

Sorry, taky nemam setreni za kadou cenu rad a jestli mame nekde v zahranici spatnou povest, tak kvuli tomuhle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod bobo » úte led 25, 2011 15:17

s tym parkovanim je to podla mojich skusenosti takto, zalezi od konkretneho parkoviska :) viem o jednom, kde uz o piatej buntosia pani v kriklavych vestach a inde zase pred siedmou nie je nikoho....treba odsledovat alebo mat stastie....s odchodom je to uz jednoduchsie.. mne to aspon parkrat vyslo tak, ze som zaparkoval na opacnom konci ako je budka, pripadne aspon dost daleko, pri odchode treba vycihat, kym pan vo veste niekoho kasiruje, pokial mozno veelmi daleko od tvojho auta, sam rychlo nasadnut a odist za roh, kde cakaju partaci s batohmi :) ale treba na to aj vhodne parkovisko, v pripade jedineho vyjazdu z parkoviska tato technika neplati :) ...
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod Kuba Turek » úte led 25, 2011 15:38

Neřeším to. Když chjtějí zaplatit, zaplatím. Když tam nikdo není, tak neplatím.

Kdekoliv v Evropě mi to nečiní problémy s výjimkou Česka a Slovenska. Většinou je to v civilizovaných zemích tak, že když většina lidí zaparkuje a pak konzumuje nějakou službu, je parkoviště zadarmo (permice ve skiareálech, ubytování na chatách či v hotelech, podzemní garáže u obchodů, parkoviště na silnicích s mýtným apod.)

V horách je často zvykem, že nejbližší parkoviště u významné lanovky je placené a každé vzdálenější je zadarmo (např. lanovky na Midi nebo na Torino), případně je vjezd na silnici s parkovišťátky někdy zavřený kvůli plným parkovacím místům, ale jezdí po ní zadarmo bus (např. Val Ferret, Val Masino).

V Česku a na Slovensku je vinou pokřiveného rozpočtového určení daní pro obec jedna z mála možností, jak vydělat, pronajmout kus silnice nebo asfaltového placu (které se postavily z našich daní) soukromníkovi a ten vybírá peníze za odstavení auta, ale pak ho klidně nechá vykrást nebo zničit, protože si napíše na ceduli, že za nic neodpovídá. To se mi nelíbí.

K Tatrám: Od božího rána do noci sedí hlídač v budce na Bílé vodě pod Brnčalkou, ale stejně se tam auta vykrádají.

K penězům: Do Tater se z Prahy vyplatí jet autem ve čtyřech lidech, jinak je to levnější vlakem na hromadnou jízdenku (od dvou lidí více) nebo City Star. ...pokud tedy nepočítáš jen benzín, protože ti někdo auto půjčí zadarmo.

Poznámka k MTB: Na kterou chatu v Tatrách jezdíš na kole? Já to zkusil jen 2x na Brnčalu a s hartailem a pevnou vidlicí a batohem s horolezeckým harampádím na zádech to byl hardcore. Přemýšlím ještě o tábořišti na Poľaně, ale nevím, jak bez velkého úsilí dojet do ústí Bielovodské doliny. K Téryně bych teda na kole nechtěl...
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod Indy » úte led 25, 2011 16:11

klidne nejake euro uronim, ale ne za to ze jsem mel auto vykradene uz kdyz jsem s nim prijel, to teda nasr*t.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod terkad » úte led 25, 2011 16:23

bobo píše:...mne to aspon parkrat vyslo tak, ze som zaparkoval na opacnom konci ako je budka, pripadne aspon dost daleko, pri odchode treba vycihat, kym pan vo veste niekoho kasiruje, pokial mozno veelmi daleko od tvojho auta, sam rychlo nasadnut a odist za roh, kde cakaju partaci s batohmi :)...

Tak tohle už je moc. Není ti to blbý? :((
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod bobo » úte led 25, 2011 16:56

nie, nie je...viackrat som parkoval na platenych parkoviskach, ale za ucelom strazenia auta, resp. nejakej jeho ochrany...ale ked je to parkovisko nestrazene, neohradene, skratka niekto podnikavy chce len spenazit kazdy kus afaltu a kludne x km od civilizacie za nulovu protihodnotu, tak s tym mam vnutorny problem, chapes...ono toto je problem vacsiny podnikatelov a v Tatrach obzvlast, vsetci by radi ryzovali, ale malokto peniaze investuje do rozsirenia, skvalitnenia sluzieb a pod...ale o tom som nechcel :)
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod mike » úte led 25, 2011 17:56

=D> skvele bobo. Jeste bys mohl napsat, jak ujet z benzinky s plnou nadrzi bez placeni, jak projit bezpecnostnim ramem v obchode, aby nezacal jecet nebo treba jak utect bez placeni z hospody.

Kdyz se ti nejaka sluzba nelibi, tak mas jako zakaznik jedinecnou moznost, jak se placeni vyhnout. Sluzbu nevyuzit. Kdyz to udelaji vsichni, podnikavec bude muset zlevnit, pridat hodnotu, jinak zkrachuje. Nabidka/poptavka, trh. Rozhodne ale neni v poradku sluzbu vyuzit a nezaplatit.

Co se Tater tyce souhlasim. Nesmyslny navstevny poriadok a mizerne sluzby se zoufalym pomerem cena/vykon. Takze jsem se zachoval podle toho, co pisu vyse, a prestal jsem tam jezdit. Ty jako "domaci" by ses to jeste mohl pokusit ovlivnit primo (stezovat si), mne to nestoji zato, kdyz Alpy nabizeji uplne vsechno lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod TooMooX » úte led 25, 2011 19:26

mike píše:Kdyz se ti nejaka sluzba nelibi, tak mas jako zakaznik jedinecnou moznost, jak se placeni vyhnout.


Což ve většině případu nejde. Tolik zákazových značek (stání/zastavení) jsem opravdu pohromadě neviděl co bývá vidět ve vesnicích přiléhajícím zajímavým nástupním bodum.
Já osobně nejsem takový extrém jako bobo, ale když můžu tak rád ušetřím. Na rozdíl od většiny tu totiž nejde v mém případě jen o pár drobných. Pokud nic nepokazí plány tak nevidím problém zvládnout i 20x akcí což by byla už znatelná suma za parkování. Nejsem nějaký kravaťák co prachy neřeší. Jen zapálený turista, který i poslední prachy prolije nádrží a do výplaty pak nemá málem ani na ten suchý chleba.

Šlo mi hlavně o parkování (neúmyslné) před tím než začnou vybírat parkovné. Jak poznám, že je to parkoviště soukromý pozemek a hrozí například odtah ??? Nebo toto není možné bez nějaké varovné značky ?

Pro Kuba Turek
Objevil jsem toto kouzlo teprve nedávno. Dojet na každou horskou chatu opravdu nepůjde, ale například ušetřit si nějaký km chůze často ano. Základ je horské kolo v takovém stavu že by jej nikdo nechtěl ani zadarmo a nemusíte se strachovat jestli na vás počká :)

Mám vyzkoušené jen
*Zverkovka -> Ťatliakova chata.
*Popradské pleso vlak -> Popradské pleso
*Pribylina - > Račkova ATC (i když jsem tam párkrát parkoval před tím kempem /podzim mimo provoz/ a podle značek se to asi nesmí, ale porušuje to tam tolik lidí. Nebo že by to bylo už za tou vyhrazenou vzdálenosti ? (na začátku je zákaz - vymezený v úseku x km) Bez problému by šlo dojet na kole až do poloviny (po konec lesa/ Prostředná) Račkovy doliny.

** Nemám tuchy, ale doufám že půjde dojet (dotlačit a svézt se zpět) i na Sliezký dom ???
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod mike » úte led 25, 2011 19:45

TooMooX píše:Já osobně nejsem takový extrém jako bobo, ale když můžu tak rád ušetřím. Na rozdíl od většiny tu totiž nejde v mém případě jen o pár drobných. Pokud nic nepokazí plány tak nevidím problém zvládnout i 20x akcí což by byla už znatelná suma za parkování. Nejsem nějaký kravaťák co prachy neřeší. Jen zapálený turista, který i poslední prachy prolije nádrží a do výplaty pak nemá málem ani na ten suchý chleba.

Nejak mi to nesedi dohromady s timhle:
TooMooX píše:Jezdím na benzín, protože přestavba na LPG už se mi nevyplatí. Vlakem ? Abych se řídil jizdím řádem/zabil x hodin cestováním/řešil dopravu na konkrétní výchozí místo a zaplatil podobnou cenu (nemám slevové karty a opravdu se v těch jejich nabídkách neorientuji) Zajedu to to okolo 30-35l benzínu tj 1000-1200kč.

Protoze kdybys byl opravdu takovy chudacek, co nema ani na chleba, tak si to info o slevach za hodinku na Netu zjistis a usetris podstatne vic, nez za parkovani. Ale ono to bude spis v tomhle, co?

Ciste pro informaci: penize resit v podstate nemusim (ale kravatu jsem mel naposled pred par lety na pohrbu) a presto jezdim vlakem nebo busem. Skoro kazdy vikend.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod Aldo » úte led 25, 2011 19:58

@ Mike no a já zase vlakem nejezdím páč mě uráží stav drah vs. cena jízdného. Raději jezdím autem i když je to dražší. Nevím co ti tady nesedí úplně ho chápu.
Jestli máš raději vlaky je to celkem Tvá věc, on jezdí autem a má pro to asi důvod, stejně jako já.
Nicméně TooMooX se ptal na něco velmi konkrétního, co by mě také zajímalo a odpovědi byla snůška neužitečné diskuse. :-k :roll:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod pavproch » úte led 25, 2011 20:04

TooMooX píše: Co když zaparkuji (na záchytné parkoviště ne před hotel) brzy ráno, třeba před 6:00. Takto brzy nikdo parkovné určitě vybírat nebude a ani nezjistím jestli se tento den vůbec k tomu chystají. Že mi jej doúčtují při odjezdu taky asi nehrozí většinou se vracím pozdě. Jak toto řešíte ?


Tohle maj dobře vyřešený na Horních mísečkách či jaxe to menuje pod medvědínem v obrohorách... ráno v šest přijedeš, závora zvednutá.... když odjíždíš v době, kdy je stráženo, musíš bezahlen (rozumných 60 nebo 100), dyž až pozdě večer, závora je zase zvedlá... (prakticky vyzkoušeno... 2x bohoušku, 2x....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod Hans3 » úte led 25, 2011 20:18

Aldo: už jsi dlouho zcela zřejmě nejel vlakem! V současné době v oblasti Beskyd a směrem Tatry zcela srovnatelné s Rakouskem a daleko převyšující ty humus vlaky v Itálii (zejména na jihu). :wink:
Takže fakt nevím, co Tě může urážet.
Cesta je cíl...
Hans3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: pon pro 6, 2010 11:52
Bydliště: Praha

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod mike » úte led 25, 2011 20:24

Aldo píše:Nevím co ti tady nesedí úplně ho chápu.

Nesedi mi rozpor mezi tim, ze ze sebe na jedne strane dela chudacka, ktery by po zaplaceni parkovneho umrel hlady, a na druhe strane nepouziva nejlevnejsi variantu cestovani. Volba drazsi ale pohodlnejsi varianty je v poradku, kdyz si to muzes dovolit a priznas (si) to, jako ty.

@Hans3: zas bych to tak neprehanel, Rakousko je prece jen trochu jinde a nemyslim jen RailJet. Jezdim tam docela casto. Se severni Italii to uz mozna misty srovnatelne je, na jihu jsem nejel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Parkování Štrbské pleso, ale i obecně na horách...

Příspěvekod pavproch » úte led 25, 2011 20:27

alešu, nenech se vykolejit... :mrgreen:

mám stejnej názor jako Ty: po 15 letech sem loni jel 2x vlkem (z donucení) a dalších 15 zase nepojedu...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Další

Zpět na Tipy