Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 19, 2015 18:11

na zacatku kounicove je I parkovaci dum ale je asi mastnej:( jinak jaselka/za cervenym kostelem a tam by se mel dat flek najit v tech ulickach.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod pavproch » pát čer 19, 2015 18:31

ve všední den dopoledne je to v centru Brunnu potrat najít JAKÉKOLI místo na parkování.... prozatím sem ale vždycky něco našel buď na placeném parkovišti naproti Grandu (autobusák) nebo u hotelu Continental...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod booze » pát čer 19, 2015 18:49

naproti Grandu to hlidaji nasi "spoluobcane" a jednou mi pani rika: "pane nebojte ja vam to pohlidam, je to tady plne cikanu." (byla uplne ucebnicova) :lol:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 19, 2015 20:49

tteba u malyho tesca je dycky mista dost, a zadax se dokonce da u byvaly ferony. misto se najit obcas da, ale je to blby, clivek musi chvili crkat nebo udrlat par kolecek. co vim, u pekandy je novej parkovaci dum, ale nevzpomenu si na tu ulic z hlavy, sle de videt rrklama kdyz se jede z novejch sadu kolem petrova na silingrak tak je to ta ulic asi pod - za laznema. ale 20 minut pesky asi taky nikdo k hudy jit nechce.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod sobb » stř čer 24, 2015 9:50

v Brně parkujem většinou na Jarošce (třída Kapitána Jaroše) či v přilehlých uličkách nebo na Vlhké, podle toho, kam potřebujem jít

kolem Veveří v okolních uličkách, případně dál směrem od centra, jde většinou taky něco najít
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod vonkreuz » stř čer 24, 2015 10:50

Parkoval jsem nakonec v parkovacim domu, myslím ulice Kounicova.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod pavproch » ned říj 4, 2015 19:18

Několik postřehů k parkování ve VT, které se mohou hodit:

a) ve Smokovci (hned vedle dolní stanice pozemnej lanovky na Hrebienok) zcela čerstvě otevřeli podzemní garáže s placeným krátkodobým parkování.... teda i dlouhodobým, ale krátkodobé tam vyjde levněji než vedle na venkovním parkovišti provozovaném městem VT
podzemní do 3 hodin = 4.5E
veřejné = myslím 6 nebo 8 E (celodenní, kratší nemají)
(pozor, v tom podzemí je celodenní ale zase výrazně dražší - myslím 10 nebo dokonce 12 E)

píšu jaxem to zahlíd/zapamatoval si, praktická zkušenost chybí, mám tam "hned vedle" svou vlastní garáž...

b) V tatranskej Poliance sem neska zahlíd (pro mě neznámé) parkoviště, zřejmě free .... na příjezdu do polianky od smokovce ("Cesta slobody", jinak II/537) je odbočka doleva směr Gerlachov, Batizovce. Asi 100 m za kolejema po levé straně je parkoviště jako kráva, na 99% neplacené.

Obrázek

c) neska odpoledne na placeném parkovišti "tri studničky" (pod Kriváněm) stála auta (placeně) až vysoko v lese (bývalém, neska polom), tolik tam bylo lidu teda aut.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod sobb » pon říj 25, 2021 12:57

Dotaz na místní znalce - budeme potřebovat zaparkovat ve všední den v Praze, někde v blízkém okolí křížení Vršovické a Kodaňské. Podařilo se mi zatím najít parkování v NC Eden - 3 hodiny zdarma, pak 40 kč/hod. Nebo přímo na Kodaňské a v okolí je několik fialových zón, kde jsem se dočetla, že se dá parkovat za 30 kč/hod až po dobu 12 hodin a jsou tam parkovací automaty.
Bývá ve fialových zónách nebo v Edenu přes den volno, nebo máme očekávat beznadějnou zaplněnost? Jsou ty fialové zóny v terénu nějako srozumitelně odlišené od modrých?
Případně jiné tipy, kde tam zaparkovat?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod mike » pon říj 25, 2021 18:28

Parkovani neznam, ale muzete nechat auto u mne a dojet tam MHD. Jestli je to na vic, nez par hodin, tak se to vyplati.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod sobb » pon říj 25, 2021 20:45

Díky za nabídku, ale přijedem přesně z opačné strany a nebude moc času jezdit přes Prahu a pak MHD zpátky. Teď jsem vymyslela ještě variantu, že zaparkujem na P+R u Hostivaře a Laďa tam sjede metrem. A já zatím budu hlídat naše poklady v autě :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod mike » pon říj 25, 2021 21:02

Nebo muzes mezitim dojet ke mne a Lada pak prijet metrem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod sobb » pon říj 25, 2021 21:09

Neblázni, bych se bez navigátora ztratila a už byste mě nikdy nespatřili, navěky bych bloudila po Praze :lol: Jsme se tam párkrát ztratili i s navigátorem (teda navigátor byla moje osoba, tak to není zas až tak překvapivé :mrgreen: )
Ale kdyby ses náhodou strašně nudil, tak mi můžeš zajet dělat společnost, ono to asi bude na dlouho :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod mike » pon říj 25, 2021 21:25

Mas GPS, ne? ;-) Navic je tohle jednoduche, projedes celou Prahu po magistrale, u Bulovky se vyhnes atentatnikum, abys nedopadla jako Heydrich, na Kobylisich se prilepis za bus a az to zacnes poznavat, jsi u mne :twisted:

Mam pocit, ze se nebudu nudit, ale budu spat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod Vexo » pon říj 25, 2021 21:54

fialove zony jsou dost o stesti v tech mistech, hledat nejlepe dle skrz aplikaci mapy.cz, pres ni se to da i jednoduse zaplatit a prodlouzit dle potreby na dalku.
V Edenu by snad misto melo byt vzdy.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod sobb » pon říj 25, 2021 21:58

mike: Naše GPS se ztratí vždy při té nejvhodnější příležitosti, například při bloudění v centru Milána :wink: Nečekám, že s Prahou by to nebylo podobný :twisted: Ostatně při našich blouděních jsme původně taky jeli po nějaké hlavní ... a nedopadlo to :lol:

Spaní je nuda, můžeš radši zajet na pokec :wink:

Vexo: děkuju. My jsme zpátečníci a nejsme mimo domov online, takže trapně hledám parkovací automaty. Ale ten Eden tedy vypadá kdyžtak nadějně.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod mike » pon říj 25, 2021 22:05

V centrum Milana je jedno, jestli mas GPS nebo ne, dulezitejsi je mit klakson. Znam Itala, co se odtud odstehoval do Prahy, jen aby tam nemusel jezdit :twisted:

To ti pripomenu, az zas budes ve 4 rano zivat :twisted:

Chjo, zpatecnici... kolik platis za tarif? Tipuju, ze za stejne penize muzes mit to same i s daty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod sobb » pon říj 25, 2021 22:12

Ale to ani ne, v Itálii se jinak jezdí docela dobře. Jen je dobrý aspoň trochu vědět, kam člověk jede. Jsme si to tam projeli sem a tam a pak se našli i bez té pitomé GPS. Vlastně taková vyhlídková jízda :D

Máš spát jak normální lidi a mohli jsme se potkat :wink: :twisted:

Tarif? Data? Já? Na důchodcovským mobilu po babičce? A v Laďově případu na mobilu s W. Mobile, kde už taky nefunguje vůbec nic? :wink: Nás asi trochu přeceňuješ 8)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod mike » pon říj 25, 2021 22:17

Asi jste tam nejeli v odpoledni zacpe. Ja jo, v buse na letiste. Peklo, trvalo snad hodinu, nez jsme se z centra vymotali, nastesti jsem mel do odletu dost casu.

Normalni lidi? Zadne neznam ;-)

Asi vam budu muset mobil ukradnout, coz vas prinuti koupit si novy, jako to prinutilo mne ;-) Taky jsem mel WM a novy je uplne jina trida. Za tech 10+ let sel vyvoj hodne rychle. Si pak rekni, at ti to predvedu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod sobb » pon říj 25, 2021 23:45

Sice je to už OT, ale ještě doplním - v Miláně jsme byli večer. Sice provoz a občas i to troubení (a to Laďa rád :lol: ), ale jinak pohoda. Popravdě řečeno, jestli Itálie, nebo naše silnice, tak mi většinou přijde lepší ta Itálie.

Jistěže neznáš, když je při svém životním stylu nemáš možnost potkat :wink:

No jo, když mi leží většinou mobil někde vypnutý ve skříni, v autě, v batohu. A kvůli těm pár situacím, kdy by se jeho chytrost hodila svoji lenost v pořizování nového nepřemůžu. Holt plán příští pětiletky, maximálně dvou 8-[
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod mike » úte říj 26, 2021 0:03

Vecer je to mozna jine. On si ten Ital vazne stezoval, ze je to peklo, jelikoz bydlem na jiznim okraji Milana a letiste je na severnim. V Praze nema problem.

Vsak je to tak lepsi pro vsechny zucastnene :twisted:

Kdybys mela pouzitelny, tak ho mozna i pouzivas ;-) Mne docela usnadnil vylety. Kde je znacka? Kdy jsem naposled videl znacku? Jdu jeste po znacce? Kouknu na mobil a vidim, ze nejdu :twisted: Zrovna vcera.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod lojzmen » úte říj 26, 2021 21:44

Obě cesty kolem Černé Ostravice už od rozcestí Černá až na Bílý Kříž, od května: dopravní obsluze vjezd povolen.
Dopravní obsluha jsou ti, co tam bydlí, nebo pracují (musíš dokázat).
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Parkování na horách i ve městech - rady kde/jak

Příspěvekod AlexBeck » pon lis 29, 2021 7:47

"křižovatka" pod Štrbskym plesem - odpočivadlo

Obrázek

K tomu se dá napsat jen, že Štrba jsou chamtiví z*rdi :vom:
Těch autobusu by se tam vešlo i 10. Tu šlo jen od tama vyhnat neplaticí auta :vom: Přitom kterej jejich masťňák došmajda ten kilák nahoru do legolendu? Toto využivali jen turisti, ze kterých stejně nic nemaji tak jako tak.
Dřív měli domluvu jen ze silničařemi.Ti tu plochu neodhrňovali. Kdo by neměl v autě lopatu :-..
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Předchozí

Zpět na Tipy