Orlické hory

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Orlické hory

Příspěvekod Blaf » sob říj 20, 2007 18:24

caues.chceme s kamosem vyrazit na par dni 3-4 do Orlickych hor, ani jeden jsme tam nebyli, tak to moc nezname....pomuzete pls nekdo poradit ktere vrcholy jsou fajn, nejakou trasu?:) chceme spat ve stanu, zadny penzion....diky moc :wink:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » sob říj 20, 2007 18:35

Jenom vím, že až dojdete k Náchodu, byla by škoda nepodívat se na opevnění. Speciálně dělostřeleckej srub Březinka mne nadchnul. A to jsem pacifista jak prase :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » sob říj 20, 2007 18:45

Sice o tom viem prd, ale ako sa vravi, na VS ta sice nenaucia nic nove, ale naucia ta, kde najst to, co prave potrebujes. A tak odporucam poslat maila alebo SZ Venovi, ktory sa tam motal minuly rok nejakych pat dni. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Blaf » sob říj 20, 2007 18:56

dikes dikes
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Tomík » sob říj 20, 2007 19:44

Párkráte jsem je přešel :-) Mám je rád...
Hele, osobně doporučuju to moc neřešit. Počítej, že i v těchle horách můžeš mít za pár dnů sníh, takže se připravit i na to, a zkusit plánovat spíš nějakou oblast, boční hřeben nebo tak něco. Hlavní hřebenovka bývá kdykoli o víkendech plná lidu (jestli to napadne, tak na běžkách). V těch "okrajových" částech je také krásně, a lidi skoro ne.

A můžše to taky koncipovat jako poznavácí výlet po památkách.
Třeba těch meziválečnejch (viz ta opevnění)
Anebo po zaniklých pohraničních obcích. Třeba zkusit najít kostel bez střechy...
Prostě vem podrobnou mapu, zjisti si jaká máš k dispozici dopravní spojení a z toho vycházej.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod -ant- » ned říj 21, 2007 12:43

Nedávno jsem se tam tři dny potloukal a s těma lidma je to na husto akorát na Jiráskově cestě od Masarykovy chaty. Cosi jsem o výletíku do Orlických hor napsal, tak se na to mrkni a treba ti to v necem pomuze. Jmenuje se to Zdatní turisté v Orlických horách. :wink:
Naposledy upravil -ant- dne pát bře 14, 2008 18:51, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod Blaf » ned říj 21, 2007 13:25

budu se opakovat...dikes :wink:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod sx02 » ned říj 21, 2007 13:29

3-4 dny jsou na orlicky hory skoro az moc. ;-)
Moje doporuceni -
1) Rozhodne nevynechej Delostrelecky srub Hanicka. (nebo pripadne ten Dobrosov). Pokud pudes po hrebenu tak cestou k nemu je celkem dost velkejch bunkru, vyplati se si udelat i mirnou zachazku. Baterku rozhodne ssebou.
2) Neratov - Rekonstruujou tam velky stary poutni kostel, cela vesnice je takova prijemna komunita, je tam chranena dilna. (bohuzel je to zasity, pokud nechces po silnici tak je to zachazka od hanicky a stejnou cestou zpet)

3) Ad spani - na Velky destny (idealni poloha uprostred hor) se da spat v mistnosti v kiosku pod vrcholem. - je cleorocne otevrena a jsou tam i lavicky - nadhera.

Ad trasa - sel jsem to z Olešnice v Orlických horách kam se dá slušně dostat a po hřebeni až Klášterce nad orlicí (a busem do žamberka). Je to vpodstatě celej vrcholovej hřeben, je to na 2-2,5 dne svižný chůze. ((20km+35km) Hanička byla zavřená)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod patentik » ned říj 21, 2007 13:37

sx02 píše:3-4 dny jsou na orlicky hory skoro az moc. ;-)
Moje doporuceni -
1) Rozhodne nevynechej Delostrelecky srub Hanicka. (nebo pripadne ten Dobrosov).


Vetsi dojem nez Dobrosov ci Hanicka na me udelala tvrz Bouda - sli jsme z Mladkova kde zacina naucna stezka po opevneni a pres prvni obycejne ropiky a vetsi pechotni sruby jsme se dostali pres boudu az na Hanicku. Ta trasa byla tehdy super - zacit od nejmensi pevnosti a zakoncit to v atomovem krytu na Hanicce
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod sx02 » ned říj 21, 2007 13:42

patentik píše:
sx02 píše:3-4 dny jsou na orlicky hory skoro az moc. ;-)
Moje doporuceni -
1) Rozhodne nevynechej Delostrelecky srub Hanicka. (nebo pripadne ten Dobrosov).


Vetsi dojem nez Dobrosov ci Hanicka na me udelala tvrz Bouda - sli jsme z Mladkova kde zacina naucna stezka po opevneni a pres prvni obycejne ropiky a vetsi pechotni sruby jsme se dostali pres boudu az na Hanicku. Ta trasa byla tehdy super - zacit od nejmensi pevnosti a zakoncit to v atomovem krytu na Hanicce

Bouda mi bouzel ve sbirce chybi. JInak ale i z druhy strany je to pekny - zacina to na klasickech ROPicich a ca 5-7km pred hanickou zacnou i pechotni sruby. (je jich tam nekolik - na Anenskym vrchu jsou dva asi i propojeny - bohuzel byl jsem tam sam, a pote co jsem malem spadl o patro niz, protoze jsme prehlidl kvuli slaby baterce schody, tak jsem to radsi vzdal ale planuju se tam vratit)
(byl jsem tam na zacatku leta takze nektery byly jeste zatopeny)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod patentik » ned říj 21, 2007 13:46

No ja tam byl uz dobrych 12 let zpet a tez zdaleka ne vse mam projite - v lednu se tam ale chystam zpet doufam na prodlouzeny vikend a tez doufam ze vsude kolem bude kraaaasne bilo :)
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Blaf » ned říj 21, 2007 13:48

no jinak pokud byste si tam chteli udelat vylet uz ted....treba prodlouzeny vikned....odchazime ted v patek, nebo ve ctvrtek....tak jste vitani!!!!
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Re: Orlické hory

Příspěvekod george1 » ned říj 21, 2007 13:53

Blaf píše:caues.chceme s kamosem vyrazit na par dni 3-4 do Orlickych hor, ani jeden jsme tam nebyli, tak to moc nezname....pomuzete pls nekdo poradit ktere vrcholy jsou fajn, nejakou trasu?:) chceme spat ve stanu, zadny penzion....diky moc :wink:


3-4 dni jsou akorát. Dojeď busem do Olešnice a jdi pořád po žlutý až na hranici. Tam je na polské straně celnická budka bez celníků. Na verandě se dá dobře přespat. Pak to vemte do Polska na Cierne Bagno (superašeliniště) a pak zpátky kolmo po sjezdovce na Masarykovu chatu. Podle času pak můžete dojít jen do boudy na Velké Deštné a nebo až na křižovatku Pěticestí, kde je taky boudy HS a pod přístřeškem je lavice pro spaní dvou osob. Mají tam dřevo a ohniště - voda je 100 metrů dolu po cyklostezce.
Dál můžeš jít po hřebenovce a i z prohlídkou Haničky v klidu dojdeš k silnici co vede do Bartošovice a do Kunvaldu. Zhruba 500 metrů před silnicí vpravo (než dojdeš na silnici a asi 50 metrů vpravo od turistické cesty) je velký dělostřelecký srub, ve kterém opět můžete velmi dobře spát. Je to jediný srub v OH, který má funkční studnu. Vždycky najdeš dost povalených smrků na podestýlku. Vyplatí se i zajít dolů do hospody (Bartošovic) a pak se na noc vrátit. Třetí den v pohodě dojdeš po hřebenu přes Zemskou bránu až do Mladkova a nad Mladkovem na poznávacím okruhu (opevnění) zase najdeš pár řopíků na spaní.
Stan bych netahal - vždycky je kde přespat.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod Blaf » ned říj 21, 2007 13:58

ty jo ten plan nevypada spatne....asi ho pouzijeme s tim ze ale nakonec to vidim na 3 dny takze ten 3.den se uz nejak odpoledne stahneme zrejme na vlak domu
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hafi » ned říj 21, 2007 14:49

1) cestou z olešnice k hranici nevynechavat hospodu.
2) bacha - budka je sice opuštěná, ale ráno nás odtama vyhaneli ceský benga
3) nevim jestli nemyslis to peticesti, nevim jak se to jmenuje, ale kus za masarykovou chatou (nemam moc v hlave jak velky kus) byla bouda, kde v jedny pulce byla HS, s tim ze slouzili i jako bufet a v druhy (jinak zcela krytý a uzavřený dveřma) byly nejaky lavice a stoly, kde se dalo (a smelo) spat. ale veslo se tam cca tak 10-15 lidi v pohode, takze myslim, ze jsi toto nemyslel :((
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8459
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hans » ned říj 21, 2007 15:34

No už bylo skoro vše řečeno, ještě můžu dodat že je to plný malejch bunkrů, kde se dva lidi v pohodě vyspěj, ovšem hodně z nich není zrovna příliš čistejch. Ohledně toho sněhu, kámoš tam včera byl a řikal že tam už sníh je, a že na hřebenech by se klidně mohl udržet aj pro běžky. Ale byla to jen skoupá informace. V Orlickejch nejen že máme chalupu ale už jsem tam dvakrát byl na treku, pokaždý bez stanu, takže myslim že s dobrym spacákem není problém se pořádně vyspat.

Kdybych si měl vybrat mezi OH a Krkonošema, beru Orlický, tam je aspoň v nejhezčích místech stále divočina!
"...Že řvoucí stádo celebrit je znak tohoto století
Nechcem bejt IN, chceme bejt OUT..." --INSANIA--
Hans
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř kvě 2, 2007 18:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod george1 » ned říj 21, 2007 15:44

Hafi píše:1) cestou z olešnice k hranici nevynechavat hospodu.
2) bacha - budka je sice opuštěná, ale ráno nás odtama vyhaneli ceský benga
3) nevim jestli nemyslis to peticesti, nevim jak se to jmenuje, ale kus za masarykovou chatou (nemam moc v hlave jak velky kus) byla bouda, kde v jedny pulce byla HS, s tim ze slouzili i jako bufet a v druhy (jinak zcela krytý a uzavřený dveřma) byly nejaky lavice a stoly, kde se dalo (a smelo) spat. ale veslo se tam cca tak 10-15 lidi v pohode, takze myslim, ze jsi toto nemyslel :((


ad1) hospodu určitě nevynechat, k budce je to pak asi 10 minut.
ad2) ráno benga nevadí. jen musíte říci, že jste hranici přešli ještě v povoleném časovém limitu. V zimě myslím do šesti večer.
ad3) ne to jsem nemyslel. Stále ještě dál, za kaplí asi 1 km je obdobná bouda, ale má obrovskou zastřešenou verandu s dřevěným lůžkem. Taky tam prodávají čaj, pivo, tatranku a kafe a prodavač jezdí v létě na osmou, v zimě na devátou. Ještě jsem ležel, kluk dělal oheň, tak jsem pozdravil, objednal si kafe a pomalu vstal. Neřekl ani slovo. Takže dobrý.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod george1 » ned říj 21, 2007 15:47

Hans píše:No už bylo skoro vše řečeno, ještě můžu dodat že je to plný malejch bunkrů, kde se dva lidi v pohodě vyspěj, ovšem hodně z nich není zrovna příliš čistejch. Ohledně toho sněhu, kámoš tam včera byl a řikal že tam už sníh je, a že na hřebenech by se klidně mohl udržet aj pro běžky. Ale byla to jen skoupá informace. V Orlickejch nejen že máme chalupu ale už jsem tam dvakrát byl na treku, pokaždý bez stanu, takže myslim že s dobrym spacákem není problém se pořádně vyspat.

Kdybych si měl vybrat mezi OH a Krkonošema, beru Orlický, tam je aspoň v nejhezčích místech stále divočina!


Když budete spát v řopíku, tak hlavně nezapomeňte dát igelitku na komínek. Já zapomněl a v noci na mě kapalo.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod Vilík » pon říj 22, 2007 20:16

Hafi píše:1) cestou z olešnice k hranici nevynechavat hospodu.


Hospodu nevynechavat nikdy a nikde!!!
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno


Zpět na Tipy

cron