Dachstein 28.9-5.10 pocasi

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Dachstein 28.9-5.10 pocasi

Příspěvekod RUMcajs » stř zář 5, 2007 13:36

Cus,
nebyl jste tam nekdo nedavno? Zajima me, jestli uz tam zase zacalo snezit a neceka tam na nas pul metru snehu :-)

Taky za link na nejakou webkameru bych byl vdecny.
Cestu planujem vlakem z Usti nad Labem.

P.S. Zazitek nemusi byt kladny, hlavne ze je intenzivni.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod norman_64 » stř zář 5, 2007 13:42

ja tam budu tyden před tebou,tak ti napíšu...připomen se mi :wink: ----i když tyden je dlouhá doba :|
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod RUMcajs » stř zář 5, 2007 13:58

norman_64 píše:ja tam budu tyden před tebou,tak ti napíšu...připomen se mi :wink: ----i když tyden je dlouhá doba :|


Jedes autem, nebo vlakem? Shanim hlavne info o spojeni, prestupech atd., tak aby jsme na miste stravili co nejmene casu bloudenim a hledanim.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod pavproch » stř zář 5, 2007 14:01

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Caba » stř zář 5, 2007 14:13

My jedeme ve stejnem terminu na Totes gebirge coz je kousek :D
Caba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: stř pro 28, 2005 15:40
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Klíma » stř zář 5, 2007 14:39

nebo www.alpy.net jak mi tu nekdo poradil....
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod Frankfurt » čtv zář 6, 2007 5:33

norman_64 píše:ja tam budu tyden před tebou,tak ti napíšu...připomen se mi :wink: ----i když tyden je dlouhá doba :|


Jdete tam pres Adamka nebo pres Wiesberghaus alternativně Simony hütte?
Frankfurt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 6, 2007 5:28

Re: Dachstein 28.9-5.10 pocasi

Příspěvekod drson » sob zář 8, 2007 23:40

RUMcajs píše:Cus,
nebyl jste tam nekdo nedavno? Zajima me, jestli uz tam zase zacalo snezit a neceka tam na nas pul metru snehu :-)

Taky za link na nejakou webkameru bych byl vdecny.
Cestu planujem vlakem z Usti nad Labem.

P.S. Zazitek nemusi byt kladny, hlavne ze je intenzivni.

Já sem se vrátil ve středu . Od pondělí nám sněžilo !!! na horách musí být kvanta sněhu . Pár silnic včetně Glosglotneralpenstrase uzavřeno ,na některé úseky pouštěly jen se zimní výbyvou(sněh.řetězy ) .
drson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte kvě 2, 2006 23:36

Re: Dachstein 28.9-5.10 pocasi

Příspěvekod RUMcajs » pon zář 24, 2007 9:57

RUMcajs píše:Cus,
nebyl jste tam nekdo nedavno? Zajima me, jestli uz tam zase zacalo snezit a neceka tam na nas pul metru snehu :-)

Taky za link na nejakou webkameru bych byl vdecny.
Cestu planujem vlakem z Usti nad Labem.

P.S. Zazitek nemusi byt kladny, hlavne ze je intenzivni.


Tak jak? Nejake cerstve info o snehu atd.?
Slo by to i bez macek a cepinu? (doufam ze dorazi z Barsportu vcas)

Predem dik za info.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod norman_64 » pon zář 24, 2007 10:12

no tak myslím ze cepín a macky urcite ..sli jsme tam od simony hutte...Pocasi bylo idealni -modré nebe = hromada germánů (fronty) bez vybavení ohrožují všechny okolo... Ta ferata co jsme lezli (spis kluci - me ti lanovkáři tak vytocili ze jsem to ve 1/3 otocil) byla hodne pod ledem...kluci natahovali fixy.... ono jeste ti dneska napíše Papun podrobnější report :wink:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod RUMcajs » pon zář 24, 2007 11:45

norman_64 píše:no tak myslím ze cepín a macky urcite ..sli jsme tam od simony hutte...Pocasi bylo idealni -modré nebe = hromada germánů (fronty) bez vybavení ohrožují všechny okolo... Ta ferata co jsme lezli (spis kluci - me ti lanovkáři tak vytocili ze jsem to ve 1/3 otocil) byla hodne pod ledem...kluci natahovali fixy.... ono jeste ti dneska napíše Papun podrobnější report :wink:


Dikys. Jakou feratu jste sli? Johan?
Hlavnim cilem vyletu je dosahnout vrcholu, stihneme-li to rychle, tak behem dalsich dni i nejakou feratu, napr. Johan.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod norman_64 » pon zář 24, 2007 12:09

johana ne samozrejme....pockej na Papuna...ma doma atlas ferat,tak ti to vyhledá a poreferuje :wink:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod pajinste » pon zář 24, 2007 13:46

ahoj
já byl teď na Rauchecku...a sněhu tam bylo celkem dost...
pajinste
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř črc 25, 2007 9:54

Příspěvekod papun » pon zář 24, 2007 17:47

RUMcajs píše:
norman_64 píše:no tak myslím ze cepín a macky urcite ..sli jsme tam od simony hutte...Pocasi bylo idealni -modré nebe = hromada germánů (fronty) bez vybavení ohrožují všechny okolo... Ta ferata co jsme lezli (spis kluci - me ti lanovkáři tak vytocili ze jsem to ve 1/3 otocil) byla hodne pod ledem...kluci natahovali fixy.... ono jeste ti dneska napíše Papun podrobnější report :wink:


Dikys. Jakou feratu jste sli? Johan?
Hlavnim cilem vyletu je dosahnout vrcholu, stihneme-li to rychle, tak behem dalsich dni i nejakou feratu, napr. Johan.


Tak jsem zde. Germani jsou neohleduplne svine, hovada a sebevrazi, potazmo ohrozovaly vsechny. Ale to neresme.

Ferrata na vrchol byla schudna jen ze zacatku, pak sly lana pod snich a jak psal partak tahaly se fixni lana. Par mistecek se i solovalo, ale nedelalo mi to moc fajn a moc nedoporucuju. Cepin a macky 100% - bez toho to rovnou zabal. Podle vyhledu s pocasdim bude snehu maximalne pribyvat. Kazdopadne sebou i lana a mraky vercajku a zkusenosti. Nevim jakou mate partu, ale opravdu by tam mel byt nekdo kdo dobre vi co a jak. Hodne sme musely improvizovat.

Sestup byl docela jasny. Slanit dolu. Takze pokud mozno dlouhe lana.

No jak rychle dosahnete vrcholu nevim, ale pocitejte s velkou rezervou. Nam to trvalo moc dlouho.

Jinak sme mely vic nez uzasne pocasi, takze zazitek z vystupu vynikajici.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Mařena » stř zář 26, 2007 12:49

Soudě podle množství tebou založených vláken ohledně výstupu na Dachstein soudím, že s podobným kopcem nemáš zkušenosti ani ty, ani nikdo z tvých parťáků, se kterými se tam chystáš. To ještě nemusí být až tak na závadu, koneckonců každý nějak začínal a právě Dachstein je pro spoustu Čechů taková typická první "velehora".
Nicméně k tomu dodávám:
- zjisti si dostatek informací - na internetu je toho mraky, stačí hledat, např. zde jsou průvodce, předpověď počasí, odkazy na webkamery a další zdroje
-
papun píše:Cepin a macky 100% - bez toho to rovnou zabal. Podle vyhledu s pocasdim bude snehu maximalne pribyvat. Kazdopadne sebou i lana a mraky vercajku a zkusenosti. Nevim jakou mate partu, ale opravdu by tam mel byt nekdo kdo dobre vi co a jak.
Pod tohle se můžu podepsat. Bez maček a cepínu se od Simonyhutte možná i dostanete (pokud někde nespadnete do trhliny) pod severní stěnu pod závěrečný výšvih, ale pak to asi sami zhodnotíte, že dál to prostě nepůjde.
- mrkni se na počasí, nahoře napadne hafo sněhu, ve kterým se budete brodit po kolena a od Simony je to na vrchol přece jen kus cesty, když už, tak bych šel z jihu přes Hunerkogel, tam to snad bude až k Dachsteinvarte projeté rolbou.

Zkrátka - já bych se na to v tomhle termínu vykašlal a jel na nějaký menší kopec, třeba v oblasti Solné komory. V opačném případě budeš potřebovat ohromnou kliku, aby ses dostal nahoru a ještě větší , aby ses dostal dolů. Přeju hodně zdaru a šťastnou volbu.
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod RUMcajs » stř zář 26, 2007 13:08

Mařena píše:Soudě podle množství tebou založených vláken ohledně výstupu na Dachstein soudím, že s podobným kopcem nemáš zkušenosti ani ty, ani nikdo z tvých parťáků, se kterými se tam chystáš. To ještě nemusí být až tak na závadu, koneckonců každý nějak začínal a právě Dachstein je pro spoustu Čechů taková typická první "velehora".
Nicméně k tomu dodávám:
- zjisti si dostatek informací - na internetu je toho mraky, stačí hledat, např. zde jsou průvodce, předpověď počasí, odkazy na webkamery a další zdroje
-
papun píše:Cepin a macky 100% - bez toho to rovnou zabal. Podle vyhledu s pocasdim bude snehu maximalne pribyvat. Kazdopadne sebou i lana a mraky vercajku a zkusenosti. Nevim jakou mate partu, ale opravdu by tam mel byt nekdo kdo dobre vi co a jak.
Pod tohle se můžu podepsat. Bez maček a cepínu se od Simonyhutte možná i dostanete (pokud někde nespadnete do trhliny) pod severní stěnu pod závěrečný výšvih, ale pak to asi sami zhodnotíte, že dál to prostě nepůjde.
- mrkni se na počasí, nahoře napadne hafo sněhu, ve kterým se budete brodit po kolena a od Simony je to na vrchol přece jen kus cesty, když už, tak bych šel z jihu přes Hunerkogel, tam to snad bude až k Dachsteinvarte projeté rolbou.

Zkrátka - já bych se na to v tomhle termínu vykašlal a jel na nějaký menší kopec, třeba v oblasti Solné komory. V opačném případě budeš potřebovat ohromnou kliku, aby ses dostal nahoru a ještě větší , aby ses dostal dolů. Přeju hodně zdaru a šťastnou volbu.


Dikys,

prave diky radam a odkazum, co jsem ziskal na netu a v diskuzich jsem vybral vyvaveni.
Macky, cepin a dalsi vybaveni mam, polovina veci vsak neni vlastni,
takze jsem si potreboval i zjistit, co s sebou tahat a co shanet ci kupovat.
Prece jen let do CR a za ani ne 15h pote sedet ve vlaku do Hallstatu je akce "kulovy blesk" bez moznosti zajit si do obchodu kvuli st.svatku.
Zkusenosti jsou, ale prevazne letni, takze nevalne.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod papun » stř zář 26, 2007 13:19

RUMcajs píše:
Mařena píše:Soudě podle množství tebou založených vláken ohledně výstupu na Dachstein soudím, že s podobným kopcem nemáš zkušenosti ani ty, ani nikdo z tvých parťáků, se kterými se tam chystáš. To ještě nemusí být až tak na závadu, koneckonců každý nějak začínal a právě Dachstein je pro spoustu Čechů taková typická první "velehora".
Nicméně k tomu dodávám:
- zjisti si dostatek informací - na internetu je toho mraky, stačí hledat, např. zde jsou průvodce, předpověď počasí, odkazy na webkamery a další zdroje
-
papun píše:Cepin a macky 100% - bez toho to rovnou zabal. Podle vyhledu s pocasdim bude snehu maximalne pribyvat. Kazdopadne sebou i lana a mraky vercajku a zkusenosti. Nevim jakou mate partu, ale opravdu by tam mel byt nekdo kdo dobre vi co a jak.
Pod tohle se můžu podepsat. Bez maček a cepínu se od Simonyhutte možná i dostanete (pokud někde nespadnete do trhliny) pod severní stěnu pod závěrečný výšvih, ale pak to asi sami zhodnotíte, že dál to prostě nepůjde.
- mrkni se na počasí, nahoře napadne hafo sněhu, ve kterým se budete brodit po kolena a od Simony je to na vrchol přece jen kus cesty, když už, tak bych šel z jihu přes Hunerkogel, tam to snad bude až k Dachsteinvarte projeté rolbou.

Zkrátka - já bych se na to v tomhle termínu vykašlal a jel na nějaký menší kopec, třeba v oblasti Solné komory. V opačném případě budeš potřebovat ohromnou kliku, aby ses dostal nahoru a ještě větší , aby ses dostal dolů. Přeju hodně zdaru a šťastnou volbu.


Dikys,

prave diky radam a odkazum, co jsem ziskal na netu a v diskuzich jsem vybral vyvaveni.
Macky, cepin a dalsi vybaveni mam, polovina veci vsak neni vlastni,
takze jsem si potreboval i zjistit, co s sebou tahat a co shanet ci kupovat.
Prece jen let do CR a za ani ne 15h pote sedet ve vlaku do Hallstatu je akce "kulovy blesk" bez moznosti zajit si do obchodu kvuli st.svatku.
Zkusenosti jsou, ale prevazne letni, takze nevalne.


Ja osobne mam zakladni lezecke zkusenosti. Ale byl snama horsky vudce a jen diky nemu sme bezpecne doslky nahoru i dolu. Pokud nemas zkusenosti se zakladanim standu jistenim, slanovanim. A taky musis pocitat, ze se muze neco posrat. Tak bych tam ted nelezl. Ale nechi te ani podcenovat. Predpokladam, ze najaky snih pripadne, ale asi toho nebude zase nejak markantne.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Re: Dachstein 28.9-5.10 pocasi

Příspěvekod RUMcajs » stř říj 17, 2007 9:37

Tak jsem to ve zdravi prezil, pocasko nadhera. Misto GTX jsem mel vzit kratasy :-)

No a tady je par fotek:
http://www.rumcajs.ulfree.net/Webgaleri ... Dachstein/

P.S. Nekupujte bagl Rosima :-)
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod pajinste » pon říj 22, 2007 18:54

hm....pěknej výlet,hned bych jel taky :? ...na kolik tě vyšel lístek??
pajinste
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř črc 25, 2007 9:54


Zpět na Tipy

cron