Možná levné chatky v pohraničí?

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Možná levné chatky v pohraničí?

Příspěvekod george1 » úte zář 18, 2007 12:17

Nevím, co je na tom pravdy, ale právě mi telefonoval kamarád, že v souvislosti se Schengenem bude MV ČR prý prodávat příští rok budky na hraničních turistických přechodech. To by byla dobrá cesta, jak získat levně základny v chráněných oblastech a např. vytočit šumavské ochránce.

Ale ona tam bude určitě nějaké komplikace. Když jsem chtěl řopík na cyklostesce v Orlických horách (že bych v létě provozoval bufet), tak se mnou vyběhli na MO ČR velice rychle.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod djx1 » úte zář 18, 2007 12:21

Myslis neco jako tohle? Uz jsem to tu parkrat psal, ze se mi to ve Skotsku moc libilo.
Ale bojim se, ze u nas to tak nemuze dopadnout:-(
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod george1 » úte zář 18, 2007 12:36

djx1 píše:Myslis neco jako tohle? Uz jsem to tu parkrat psal, ze se mi to ve Skotsku moc libilo.
Ale bojim se, ze u nas to tak nemuze dopadnout:-(


Spíš myslím, že to budou takéhle boudy jako na tomto obrázku:
http://www.staremestopl.cz/vismo/galeri ... 98&p1=1019
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod djx1 » úte zář 18, 2007 12:43

george píše:
djx1 píše:Myslis neco jako tohle? Uz jsem to tu parkrat psal, ze se mi to ve Skotsku moc libilo.
Ale bojim se, ze u nas to tak nemuze dopadnout:-(


Spíš myslím, že to budou takéhle boudy jako na tomto obrázku:
http://www.staremestopl.cz/vismo/galeri ... 98&p1=1019

Asi tak :smt022
To by musela vzniknout nejaka organizace ktera by za nas bojoval :D
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod kvik » úte zář 18, 2007 13:18

U nas ked sa Lesy SR chceli zbavit niektorych chatiek, tak sa podarilo dat ich do uzivania miestnym turistickym oddielom a pod. Ale tam neslo o odpredaj ale dlhodoby prenajom. Viem ze takto napr. vznikla Cabanka v Kremnickych vrchoch - dostali ju zadarmo do uzivania skauti (nejaky jeden oddiel z Bystrice), s tym ze sa o to budu starat a nechaju to k dispozicii vsetkym turistom. Uz to funguje dlhsie a zatial bez problemov. Tak mozno keby sa hlavne menej atraktivnych bud chytili tie spravne organizacie, by to slo :)
kvik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř zář 12, 2007 9:33

Příspěvekod george1 » stř zář 19, 2007 6:44

djx1 píše:
george píše:
djx1 píše:To by musela vzniknout nejaka organizace ktera by za nas bojoval :D


Tak mi to tam vysvětlovali. Že bych si musel založit nějakou vojensky zaměřen nadaci nebo zájmové sdružení se zaměřením na vojenskou historii. Řopík upravit do původního stavu, ale s jejich souhlasem atd. A pak, že bych potřeboval milion razítek, včetně správy CHKO a že je vlastně už mimo cestu, takže k němu v rezervaci nesmím apod.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod djx1 » stř zář 19, 2007 7:24

george píše:
djx1 píše:
george píše:
djx1 píše:To by musela vzniknout nejaka organizace ktera by za nas bojoval :D


Tak mi to tam vysvětlovali. Že bych si musel založit nějakou vojensky zaměřen nadaci nebo zájmové sdružení se zaměřením na vojenskou historii. Řopík upravit do původního stavu, ale s jejich souhlasem atd. A pak, že bych potřeboval milion razítek, včetně správy CHKO a že je vlastně už mimo cestu, takže k němu v rezervaci nesmím apod.


A ted mi rekni, komu by se do toho chtelo:-( Zas to nesmyslne papirovani s nejistym koncem. Stejne to skonci jako na tom obrazku, co sem nekdo nahore dal:-( Kdyz nekdo nebude chtit papirovani, vytasi peniz a hned to bude lehci. Barak opravi, udela obcerstveni a je to.
Chjooo. Co jsem se tak o tom snazil zjistovat, tak ve Skotsku je to snadnejsi. Tam tu zriceninu dostanou, dostanou na ni par penez od statu. Ostatni penize vyberou mezi clenama. A stat vi, ze tech par korun dal na rozvoj turismu. Jenze v CR to porad nikdo nechce chapat.
Strasna skoda.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Možná levné chatky v pohraničí?

Příspěvekod Vilík » stř zář 19, 2007 8:33

george píše:Ale ona tam bude určitě nějaké komplikace. Když jsem chtěl řopík na cyklostesce v Orlických horách (že bych v létě provozoval bufet), tak se mnou vyběhli na MO ČR velice rychle.


Ropik je trosku jina liga... Prece jen je to stale vojensky objekt...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Možná levné chatky v pohraničí?

Příspěvekod Rujir » stř zář 19, 2007 10:47

Vilík píše:Ropik je trosku jina liga... Prece jen je to stale vojensky objekt...


Ked pren armada nema vyuzitie, tak je to asi taky vojensky objekt, ako latrina u nasej babicky (pre ktoru uz tiez nie je vyuzitie, odkedy ma zumpu :mrgreen: ).
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod george1 » stř zář 19, 2007 11:34

kvik píše:U Ale tam neslo o odpredaj ale dlhodoby prenajom. :)


No a teď si vem, že chceš čerpat prachy na rozvoj CR z Integrovanýho operačního programu a podmínkou je, že ten objekt vlastníš. Teda zatím stejně nečerpáš, protože ti naší pí....vé to ještě pořád nedokázali nechat v Bruselu schválit. Tím chválím Slovensko :D
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Možná levné chatky v pohraničí?

Příspěvekod Vilík » stř zář 19, 2007 15:07

Rujir píše:
Vilík píše:Ropik je trosku jina liga... Prece jen je to stale vojensky objekt...


Ked pren armada nema vyuzitie, tak je to asi taky vojensky objekt, ako latrina u nasej babicky (pre ktoru uz tiez nie je vyuzitie, odkedy ma zumpu :mrgreen: ).


To je jejich problem...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Možná levné chatky v pohraničí?

Příspěvekod Rujir » stř zář 19, 2007 16:09

Vilík píše:To je jejich problem...


Zalezi od uhlu pohladu. Ak pre dany objekt armada nema vyuzitie, ale ty by si ho mal, co ti je zial na draka, kedze armada ti ho neposkytne, tak sa da povedat, ze to je viac menej skor tvoj problem, nez problem armady, kedze tu to ani v najmensom netrapi a preto to ako problem nepocituje (uff, to bolo veta!).
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Možná levné chatky v pohraničí?

Příspěvekod george1 » čtv zář 20, 2007 8:07

Rujir píše:
Vilík píše:To je jejich problem...


Zalezi od uhlu pohladu. Ak pre dany objekt armada nema vyuzitie, ale ty by si ho mal, co ti je zial na draka, kedze armada ti ho neposkytne, tak sa da povedat, ze to je viac menej skor tvoj problem, nez problem armady, kedze tu to ani v najmensom netrapi a preto to ako problem nepocituje (uff, to bolo veta!).


To teda fakt byla super věta. Nepracuješ ve státní správě ? - takhle mi vždycky odpoví, když se na něco ptám. :D A pak mám hlavu v pejru, když přemýšlím jestli je to pozitivní nebo negativní.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Možná levné chatky v pohraničí?

Příspěvekod tuso » čtv zář 20, 2007 8:27

Rujir píše:
Vilík píše:To je jejich problem...


Zalezi od uhlu pohladu. Ak pre dany objekt armada nema vyuzitie, ale ty by si ho mal, co ti je zial na draka, kedze armada ti ho neposkytne, tak sa da povedat, ze to je viac menej skor tvoj problem, nez problem armady, kedze tu to ani v najmensom netrapi a preto to ako problem nepocituje (uff, to bolo veta!).


A niečo také má učiť naše deti..... #-o
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava


Zpět na Tipy

cron