Dolomity, italské alpy

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod skutrjohny » pon čer 26, 2023 12:37

jo, ja pojedu busem a pak vlakem s prestupem na vlak, ale uz na tom tolik nezalezi, jestli budu stihat. zitra hlasi dest a moznost bourek, tak to nebudu hrotit a pojedu vlakem az do Vierschachu a z tama vylezu jen po horni stanici lanovky a tam nekde zalezu pod pristresek a preckam to tam. kdyby jim fakt to pocasi nevyslo a bylo prijatelne, budu pokracovat. v nouzi je tam jeste chata Sillianer.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod apuka » pon čer 26, 2023 13:39

Tak at se dari a hlavne at Te nedoprovazi celou dobu "pritel" s bourlivou povahou! Predpoved TI ale - az na noc z patku na sobotu - zatim docela vychazi. Teda ta na Alpenvereinu, ktera ale byva obecne nejspolehlivejsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod skutrjohny » sob črc 1, 2023 14:03

tak tu zakladni trasu, tech cca 76km, jsem zvladl za 3 dny. je pravda, ze ve ctvrtek, posledni den, jsem to natahl na 40km a ten posledni usek k autu do Kotschachu jsem uz sel po silnici a dosel tam 22:45.
jako ty vyhledy byly krasne a nektere useky vylozene suprove, ale ze 2/3 to byla bezna hrebenovka, jakou znam treba z tech Rottenmannek. ale asi jsem jen rozezrany :)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod skutrjohny » sob črc 1, 2023 14:06

jinak pocasi super. ani nekaplo.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod mike » ned črc 2, 2023 2:13

skutrjohny píše:tak tu zakladni trasu, tech cca 76km, jsem zvladl za 3 dny. je pravda, ze ve ctvrtek, posledni den, jsem to natahl na 40km a ten posledni usek k autu do Kotschachu jsem uz sel po silnici a dosel tam 22:45.

Fajn, ale proc to delas? Co jsi z toho posledniho dne mel? Muzes sem hodit zaznam trasy, at se pokochame ;-)

skutrjohny píše:jako ty vyhledy byly krasne a nektere useky vylozene suprove, ale ze 2/3 to byla bezna hrebenovka, jakou znam treba z tech Rottenmannek. ale asi jsem jen rozezrany :)

Hmm, a cos cekal? Vzdyt je to hrebenovka. Trochu jina, vic vapencovych skal. Taky jsi ty zrejme vynechal ty nejpeknejsi useky mezi Peralbou a Coglians, jak jsem ti psal.

Byl tam jeste nekde snih?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod skutrjohny » ned črc 2, 2023 11:07

co jsem z toho posledniho dne mel? pohodovy den. ja to totiz neplanoval a nijak se nehnal a az kdyz jsem v cca 18:45 prisel do sedla Valentintörl, tak jsem se rozhodl to uz ten den dojit k autu. chtel jsem v tom sedle prespat v nejake dire, ale byla plna bordelu.
a drzel jsem se trasy, tak jak jsem ji sem posilal. jen pod tu Peralbu jsem si zachazku neudelal. nejak se mi tam nechtelo lezt:)
uprimne? byl jsem uz nejaky presyceny temi vyhledy a uz jsem v tom nevidel zadny prinos. totez platilo i o to vest trasu z italske strany kolem Monte Coglians. verim, ze jsou to ty hezci useky, ale i tak jsem si vapencu uzil az az. treba tu Peralbu jsem mel pred ocima neustale:)
nicmene, kdybych to ukoncil az v sobotu, tak bych to bezproblemu a napohodu prosel i s temi, jak rikas, nejhezcimi useky a to bych se jeste posledni 2 dny flakal;)
snih tam prakticky zadny nebyl, jen pod tim sedlem Valentintörl byl souvisly usek po snehu, ale to bylo v doliku.
Přílohy
_DSF5916.jpg
_DSF5825.jpg
_DSF5936.jpg
Naposledy upravil skutrjohny dne pon črc 3, 2023 20:35, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod apuka » ned črc 2, 2023 15:55

skutrjohny píše:jinak pocasi super. ani nekaplo.
No jo. Vsechny mraky se zachytily a vsechna voda spadla tady na Zapade (Allgau a Tyrolsko) :twisted: - a uplne malo ji nebylo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod mike » pon črc 3, 2023 0:49

skutrjohny píše:jen pod tu Peralbu jsem si zachazku neudelal. nejak se mi tam nechtelo lezt

No vidis a tam je to zrovna pekne. Navic se da vylezt i na vrchol a jsou tam fakt pekne vyhledy.

Tys to v zasade probehl pod hrebenem po rakouske strane cestou nemeckych duchodcu, pricemz na tehle trase je pekne strany stridat, ta italska je obvykle hezci a narocnejsi. Njn, kazdy ma sve preference.

Obrazky nefunguji. Co kdybys sem misto tech prisernych a nefunknich linku (ani po zkopirovani) dal prilohy?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod skutrjohny » pon črc 3, 2023 8:00

na mobilu ty fotky vidim, ale ok, jak budu doma, tak to upravim.
vrchol byl ten den neustale v mraku..
a jak to myslis italskou stranou? ja sel hrebenovku + jsem si chtel pridat kousek kolem Peralby a v patek to vzit italskou stranou kolem Coglians. jine plany navic jsem nemel a hrebenovka je jasne dana. kdo ji jde, jde to stejne.

kama chces obejit tenhle usek
https://mapy.cz/s/casejabamu
pokud nechces nekde na italske strane schazet hluboko do udoli nebo lezt pres jistene useky?

kdyby mel nekdo 4-5dne na prechod a chtel se pustit do hrebenovky Karnskych bez nejakeho lezeni, tak bych mu ted zpetne doporucil start ve Versciaco s tim at jede lanovkou, protoze ten vyslap je o nicem a plny lidi a pak uz +- tuhle trasu:
https://mapy.cz/s/kudasatuco
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod mike » pon črc 3, 2023 22:32

skutrjohny píše:na mobilu ty fotky vidim, ale ok, jak budu doma, tak to upravim.

Fajn, tohle je lepsi. Tipuju, ze na mobilu jsi je videl akorat ty a nikdo jiny :twisted: Bud spatne nastavena prava nebo to smerovalo nekam na lokalni uloziste. Kazdopadne, prilohy jsou preferovane, protoze jsou funkcni a trvalejsi.

skutrjohny píše:vrchol byl ten den neustale v mraku..

Proto tam radej jezdim na podzim. Ono je to videt i na tech fotkach, prilis mnoho vody ve vzduchu.

skutrjohny píše:hrebenovka je jasne dana. kdo ji jde, jde to stejne.

Jj, hlavne nemecti duchodci, ti tam poradaji zajezdy :twisted: Mne turisticke dalnice nebavi a ty duchodce jsem potkal v protismeru a stacilo.

skutrjohny píše:kama chces obejit tenhle usek

Moje zaznamy ze dvou akci vypadaji takhle:
karnske_alpy.jpg

Jednak nejsem omezen tim, co je na mapy.cz, na slusne mape je toho vic, a jednak jsem tam byl poprve na konci rijna a na rakouske strane byl snih, led a kosa. A tak jsem sel prednostne po italske a ono to slo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod skutrjohny » úte črc 4, 2023 8:07

ano o te zelene trase s navaznosti na modrou jsem uvazoval, ale mel jsem v ten moment nejakou krizi, a jak uz jsem psal, cele to kolem Peralby jsem odpiskal.
nevim, co myslis dalnicemi, ale na celem tomhle useku jsem potkal jen 2 dvojice a samotna trasa, ktera na mape pusobi jako duhova cesta k pokladu, je jen drobna pesinka. navic mne se ten usek celkem libil. byla to pro me zmena po te hrebenovce.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod mike » stř črc 5, 2023 1:10

Dalnice je cela ta rakouska trasa od chaty k chate. Ted bylo jeste pred sezonou (byly chaty otevrene?), ale v sezone tam jezdi zajezdy nemeckych duchodcu, muzes si to najit u jejich cestovek. Maji to rozplanovane pekne den po dni, od chaty k chate. Kdyz jsem sel jednou v zari od Wolayerseehütte na zapad, tam to jinudy moc nejde, potkaval jsem je hodiny, byli roztahani na kilometry, desitky lidi. Zbavil jsem se jich po odboceni na Peralbu, jenze kdyz jsem pak sestoupil na Hochweisssteinhaus, byl jima uplne obsazeny a delali docela bordel. Puvodne jsem tam chtel spat, ale radej jsem sel az do udoli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod skutrjohny » stř črc 5, 2023 9:06

jo chaty otevrene byly, ale ja byl vzdy mimo tu bublinu. treba chatu Porzehütte jsem mijel v cca 15hod. a to se tam uz vsichni stahovali. nikdo nesel smerem do hor. jeste tak hodku a pul jsem dal na hrebenu v protismeru nekoho potkaval, ale pak jak utne, po 17hod.vsichni zmizeli.
ja nevim, je v Rakousku nejaka tradice treba v trampingu? ja jsem snad nikdy nevidel zadneho Rakusaka s tezkym baglem na zadech:)
ale v sedle Giramondopass jsem potkal italsky mlady par (holka skoro modelka) s velkymi batohy, karimatkou, spacaky.. to byla svetla chvilka:)
jinak nekde kolem toho sedla jsem mel prespat a uz to nenatahovat. tam bylo fakt pekne (prece jen se dostavila nejaka ta vycitka :-D )

jo a v useku od horni stanice lanovky Elmo nekam po horu Hornischegg to bylo jak na festaku, stovky lidi. dal uz ani jeden.
ale tak, co se da cekat. vedou tam 3 kabinove lanovky.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod Ondra212 » čtv led 4, 2024 16:35

Dobrý den,

prosím o radu, jestli máte někdo zkušenost jít Alta Viu přelom květen/červen a můžete doporučit vhodnou trasu. Jde o to, abychom cestou narazili na otevřené chaty, případně lanovky, které budeme potřebovat na transport a jestli máme očekávat překvapení ve formě sněhové nadílky na vrcholech. Budu rád za konkrétní trasy. Ideálně jsme chtěli jít Alta Viu 2.

Díkes
Ondra212
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 3, 2024 19:06

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod mike » čtv led 4, 2024 17:04

Zkusenost v tomhle obdobi nemam, ale snehu bych se docela bal. Nejvyssi bod AV2 je skoro ve 3000 a uvadi se, ze trasa se chodi od pulky cervna. Urcite bude pruchodna i driv, ale mozna to bude chtit vybavu tj. macky a cepin. Chaty si projdi jednotlive, otviracky se lisi a meni rok od roku. Zazil jsem prekvapeni v obou smerech tj. zavrena kdyz mela byt otevrena i naopak.

Za mne je na Dolomity nejlepsi podzim, to je tam prijemne a nehrozi moc bourky. Zas ale muze byt problem s vodou a ke konci rijna i s novym snehem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod Zdéňa » pát led 5, 2024 8:40

Když už je tu tohle vlákno, prosím nějaký tip na 4 denní trek v Dolomitech po chatách? První a poslední den trošku kratší kvůli přejezdu. :wink:
Nějaké nápady mám, ale zatím mě nic úplně nenadchlo.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod booze » pát led 5, 2024 10:31

https://www.komoot.com/collection/11105 ... ature-park

Nekde jsem to uz tady popisoval. Lepsi jit z Moeny nebo Predaza jezdi tam i autobus.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod oodoow » pát led 5, 2024 10:35

Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dolomity, italské alpy

Příspěvekod mike » pát led 5, 2024 16:10

@Zdéňa: AltaVia 4 a 5 a ukoncit pod Antelaem na chate Galassi. Pripadne sejit rovnou dolu do San Vito di Cadore. Chce to vzit mapu a pruvodce a naplanovat si to, aby to vyslo, jsou tam varianty. Ja jsem to sel volne bez planu, jak to vychazelo, jelikoz chaty uz byly zavrene. U AV5 je asi rozumne vynechat nejtezsi usek pres Marmarole, ja jsem to udelal a misto nej vylezl na Antelao. U AV4 zas traverz pod Sorapisem, tam jsem to vzal rovnou pres udoli (a pak vylezl na Sorapis).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Tipy