Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po světě

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po světě

Příspěvekod amigo » pát lis 20, 2009 14:23

Ostuda až za polární kruh

zrovna v případě severských zemí je to na :vom: :vom: :vom:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Ostuda až za polární kruh aneb chování českých turistů...

Příspěvekod jonza » pát lis 20, 2009 14:34

ach jo :cry:
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Ostuda až za polární kruh aneb chování českých turistů...

Příspěvekod pripluv » pát lis 20, 2009 15:33

potkal jsem tam jeden ceskej vysokoskolskej zajezd a bylo to fakt drsny. karosu vypustili do lesa a nechali atakovat tri nejblizsi sruby, ridic (a vedouci cele akce) se zabydlel v dennim srubu kousek za saariselkou. hnus!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Ostuda až za polární kruh aneb chování českých turistů...

Příspěvekod uplne jinej martin » pát lis 20, 2009 16:29

Jo mám pocit, že už to tu proběhlo, každopádně článek je starej dva roky... My, teda spíš typoň z Helek zas našli v přístřešku v ukk v krabici na "food leftovers" nacpanej německej bordel... A našinec by si nekoupil "ready to eat meal" ve vakouovým pytlíku... Byla toho igelitka.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Ostuda až za polární kruh aneb chování českých turistů...

Příspěvekod kcvalin » čtv lis 26, 2009 17:18

Prasata se najdou vsude, nejen mezi Cechama... ovsem pripada mi, ze mezi nama je jich nejak vic. Jedinou negativni zkusenost z cestovani po Finsku mam, kdyz jsem si postavil stan na 'Uimaranta' (pristup k vode, nebo plaz, nebo tak neco - mimochodem jediny finsky slovo co znam) a kolem jedenacy tam prijeli mistni pubertaci chlastat - to jim vydrzelo tak do jedne-kdy na ne nekdo zavolal policajty. Policajti mi prisli zatukat na stan, ptali se jestli k nim patrim atd. Nakonec je asi vsechny odvezli domu a byl klid.
kcvalin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:31

Re: Ostuda až za polární kruh aneb chování českých turistů...

Příspěvekod masteredu » pát pro 4, 2009 9:44

Je to fakt skoda, ze na zaklade skusenosti s nejakou skupinou primitivov sa potom robi obraz celeho naroda.. ale je to tak aj s niektorymi slovakmi napriklad v londyne, hlavne nasimi romskymi spoluobcanmi..
masteredu
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon srp 31, 2009 12:20

Čecháčkové aneb názory na Čechy v zahraničí

Příspěvekod šíp » pon bře 7, 2011 0:00

Vyjevím sem své srdíčko. Narazila jsem na nabídku cestovky inzerující tento zájezd. O co jde? V Laponsku, tj. v severním Finsku, jsou v národních parcích různé druhy srubů /už se to tady na OF probíralo/. Tahle CK má tu drzost, že si vezme peníze za zájezd a pak do srubů, které jsou zdarma, ubytuje své klienty. Porušuje tím hned několik základních pravidel, z nichž 2 jsou do očí bijící:
1. sruby jsou určeny menší skupiny, ideální počet je do 3. Při vyšším počtu se doporučuje zaplatit si pronajímatelný srub.
2. ve srubech nesmí CK ubytovávat své klienty, je to určeno pro neziskové trekaře. Pro ubytování klientů se doporučuje zaplatit si pronajímatelný srub.
Ptám se Vás hlavně na možnost s tím něco udělat. Co Asociace CK? Dík.

Edit: našla jsem odpovídající vlákno. šipka
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Čecháčkové aneb názory na Čechy v zahraničí

Příspěvekod Indy » pon bře 7, 2011 0:14

slusne se prolestit potravnim retezcem az po sefika cestovky, a rict mu tady toto:

to co delate neni spravne, a bud to udelate jinak, nebo mam v umyslu:

- tohle publikovat v mediich v CZ

- podat trestni oznameni pro podvod (na klientech v CZ) pokud jasne nepisi ze ubytovani je zdarma a neni v cene zajezdu.

- poslat link na cestovku ve Finsku, tam ale nevim komu. obecna policie nebude uplna trefa, nicmene asi nebude taky uplne od veci..
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Čecháčkové aneb názory na Čechy v zahraničí

Příspěvekod michail » pon bře 7, 2011 8:21

Dobre si prečítajte aký je popis zájazdu:
....UBYTOVÁNÍ: Ubytování zdarma ve srubech, k jejichž vybavení patří stůl, lavice, palandy, plynový vařič, kamna a zásoba dříví. STRAVOVÁNÍ: Každý se stravuje z vlastních zásob. CENA ZÁJEZDU: Zahrnuje dopravu, trajekty, průvodce a mapky. Nezahrnuje případné poplatky za ubytování v placených srubech, pokud se na trase vyskytnou. ....

Myslím že týmto to má "cestovka" vyriešené. Za cenu zájazdu poskytuje dopravu a realizáciu, sprievodcovské služby atď. ale ubytovanie je v podstate" individuálne" a zdarma na mieste. Takže pre správcov zrubov sa takáto skupina tvári ako sprievodca z cestovky spolu s regulérnymi turistami ako sú všetci ostatný.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Čecháčkové aneb názory na Čechy v zahraničí

Příspěvekod šíp » pon bře 7, 2011 8:57

Bacha, cestovka si to takto vyřešila tady před svými klienty - nebude za ubytování ve srubech vybírat.
Já ale mluvím o finské stránce věci a o pravidlech ve Finsku. Sruby patří správě finských lesů Metsähallitus a oni nechtějí, aby si tam jezdily cestovky a ubytovávali tam svoje klienty. Tyto sruby slouží jen pro individuální scestovale, ať už jednotlivce, nebo ve skupinách. Ale ne pro CK!
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Čecháčkové aneb názory na Čechy v zahraničí

Příspěvekod jonza » pon bře 7, 2011 9:53

chapu to takhle: pokud je srub volny, bydli zadara, pokud neni, plati. Ano neni to uplne koser, ale docela to jde. Pokud zaberou chatu zdarma a prijdou normalni turisti, vyklidi se do placene, problem v tom nevidim.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Čecháčkové aneb názory na Čechy v zahraničí

Příspěvekod sobb » pon bře 7, 2011 10:01

placené chaty nebo části chat jsou zamčené, klíč se na správě vyzvedává dopředu
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Čecháčkové aneb názory na Čechy v zahraničí

Příspěvekod šíp » pon bře 7, 2011 10:01

Ale vyklidí se kam? Do stanu? V povinném vybavení mají jen běžky, spacák, karimatku. O stanu tam není řeč.
Pronajímatelné sruby jsou uzamčené a klíč se vyzvedává DOPŘEDU za poplatek podle počtu člověkonocí. Klíč je univerzální a funguje ke všem srubům.
Finům tento způsob chování českých CK velmi vadí, vím to, jelikož tam máme kamarády.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Ostuda až za polární kruh aneb chování českých turistů...

Příspěvekod jonza » pon bře 7, 2011 10:46

aha, tak to beru zpet, to o tech klicich jsem netusil. V tom pripade klice urcite nemaji a spolehaji na to, ze jim to projde a neni to fer. Nevim co bych delal, kdybychom dorazili do chaty, plne cestovkou a nemeli si kam lehnout. Uz vidim tu jejich aroganci. Ach jooo...
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Ostuda až za polární kruh aneb chování českých turistů...

Příspěvekod kakos » sob bře 12, 2011 9:26

cechy a slovaky potkavam v zahranici rad, pac pri mem "brilantnim" :oops: zvladani englictiny je aspon s kym pokecat :mrgreen:
ale totok me trochu trapi(a nasere gdybych mel spat v chlifku :evil: )
cituji: .....Výstup z jihu přes chatu Defreggerhaus (2962m) na vrchol. Zpět na chatu , přespání v chlívku vedle nákladní lanovky. Chata a okolí chaty bylo obsazeno 27.členným slovenským zájezdem........
fotos

pokud to patri do jineho vlakna, nebranim se presunuti
ehm teda krome "..gramatiky.." (zeleni us vedi) :wink: :twisted: :axe:
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Ostuda až za polární kruh aneb chování českých turistů...

Příspěvekod pavels. » sob bře 26, 2011 21:14

Tohle se před čase dlouze diskutovalo i na Severských Listech
http://www.severskelisty.cz/cesty/cest0093.htm#diskuse
Těžko říct, co proti tomu jde dělat. Jako přímá cesta se mi ale spíš než oznámení na policii jeví oznámení na Metsahallitus, který je vlastníkem neoprávněně používaných autiotup a jehož návštěvní řád tyhle cestovky porušují.
pavels.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 29, 2010 21:34

Re: Ostuda až za polární kruh aneb chování českých turistů...

Příspěvekod šíp » sob bře 26, 2011 21:19

Podle mého o tom pracovníci Metsahallitus vědí, jen nemají možnost s tím něco udělat, jedině obcházet sruby a kontrolovat užívání.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Ostuda až za polární kruh aneb chování českých turistů..

Příspěvekod HonzaMalý » čtv črc 7, 2011 11:35

Existuje něco podobného i u nás? Myšlenko otevřené sruby pro bezplatnou noc...
Uživatelský avatar
HonzaMalý
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 4, 2011 12:13

Re: Ostuda až za polární kruh aneb chování českých turistů..

Příspěvekod zbuddy » čtv črc 7, 2011 11:41

Šumava, už se to tu řešilo, hledej.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Ostuda až za polární kruh aneb chování českých turistů..

Příspěvekod alkoholik » pát črc 29, 2011 20:10

Ano existuje a nejen na Šumavě. Kempy trempských osad sruby, přístřešky, převisy s ohništěm a nanoseným dřevem......existujou na mnoha místech u nás, většinou dál od turistických cest a někdy i na hůře přístupných místech.
Pokuď takový místo objevíte a rozhodnete se tam pobejt, chovejte se jako trempové, neupozurnujte na sebe hlukem zbytečně velkým ohněm kouřem, nezanechávejte odpadky ani zdánlivě užitečné věci, nanoste dřevo uhaste a ukliďte ohniště.
Mnoho většina těchto kempů je "nelegální" a jsou trpěny lesní správou, hajnym, stráží ochrany přírody...... jenom díky pořádku.
Na většině těchto míst to funguje ještě lépe než ve Finsku a i když se sejde veselejší společnost po odchodu nepoznáte až na čerstvou smrkovou větvičku v uklizenym ohništi že tam někdo byl.
Konkrétní místa zde samozřejmě nepopíšu a o to prosím i ostatní, aby informace o kempech dávali jenom lidem který znaj a vědi že se tam nebudou chovat jako prasata s paviánama.
Naposledy upravil alkoholik dne sob črc 30, 2011 16:28, celkově upraveno 1
alkoholik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát črc 29, 2011 19:22

Re: Ostuda až za polární kruh aneb chování českých turistů..

Příspěvekod Borek » sob črc 30, 2011 15:56

Alkoholik: Súhlas, len opatrne s tými hosťami.
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

České stopy v Alpách aneb ostuda kam se podíváš...

Příspěvekod jirka14 » čtv črc 18, 2013 20:43

České stopy v Alpách aneb ostuda kam se podíváš...

Věřím, že některé založením tohohle témata naštvu, ale už mě to prostě přestává bavit! :evil: Chování českých turistů v Alpách se mi dlouhodobě nelíbí a čas od času se prostě objeví věc, kdy si řeknu tak a dost! Zakládám tohle téma z jednoduchého a prostého důvodu - aby se zde občas objevila fotka, která reprezentuje, za jaké jsme v Alpách prasata a třeba si tohle téma někdy prohlédne někdo, kdo tohle dělá a při troše štěstí s tím přestane! ](*,)

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Naposledy upravil vonkreuz dne čtv črc 18, 2013 21:44, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno, zvýrazněn nový příspěvek.
Uživatelský avatar
jirka14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned dub 7, 2013 13:24
Bydliště: České Budějovice, Beskydy

Re: České stopy v Alpách aneb ostuda kam se podíváš...

Příspěvekod jirka14 » čtv črc 18, 2013 20:45

Ta ostudná fotka, kterou jsem přiložil byla pořízena 16.7.2013 v jeskyni Schutzhöhle, oblíbeném nocovišti českých turistů, pod vrcholem Grosser Priel (2515 m.n.m.) v pohoří Totes Gebirge. :evil:
Uživatelský avatar
jirka14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned dub 7, 2013 13:24
Bydliště: České Budějovice, Beskydy

Re: České stopy v Alpách aneb ostuda kam se podíváš...

Příspěvekod mike » čtv črc 18, 2013 21:18

Hmm, mam takovy pocit, ze uz tu podobne vlakno nekde je... vzpomene si nekdo?

Tohle nemusi byt vzdycky umysl. Taky jsem jednou v Alpach ztratil flasku. Sjizdel jsem snehovy svah a zapomnel vyndat flasky z bocnich kapes batohu. Uvedomil jsem si to, az kdyz mne zacaly predjizdet. Jednu jsem jeste chytil, ale druha odjela nekam do tmy... Taky jsem obcas honil sacek nebo obal od neceho, co mi necekane sebral vitr. Muze se stat kazdemu. Resim to tak, ze odpadky, na ktere narazim, proste sbiram. Naprosta vetsina z nich nevypada cesky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České stopy v Alpách aneb ostuda kam se podíváš...

Příspěvekod ketrin » čtv črc 18, 2013 21:22

To mi připomíná, jak jsem předloni na Viozu ve výšce už asi 3500, tj.skoro nahoře, našla vaničku od české Nutelly a naštvalo mě to víc, než by situaci odpovídalo - asi už jsem byla trochu odkysličená :D
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: České stopy v Alpách aneb ostuda kam se podíváš...

Příspěvekod jirka14 » čtv črc 18, 2013 21:51

mike píše:Taky jsem obcas honil sacek nebo obal od neceho, co mi necekane sebral vitr. Muze se stat kazdemu...


Miku děláš si ze mě srandu? Uvnitř jeskyně, kde stanují každé léto desítky českých turistů, zapíchnutá flaška od Magnésky? Chápu, že občas může někde něco "vypadnout", ale tohle nikomu zcela jistě nevypadlo... =;
Uživatelský avatar
jirka14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned dub 7, 2013 13:24
Bydliště: České Budějovice, Beskydy

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod mike » čtv črc 18, 2013 21:58

Vsak nerikam, ze to byl tenhle pripad. Obcas se hovado najde. Ja jen ze to tak nemusi byt pokazde. Taky ber v uvahu, kolik lidi tam jezdi a jak dlouho takova flaska vydrzi (ale zas je pravda, ze ji kdokoliv mohl uklidit).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod fps » pát črc 19, 2013 7:28

mě to taky strašně vadí když vidím v přírodě poházené odpadky, ale neviděl bych to tak že to je jenom náš problém, já vydám poházené odpadky v přírodě ve všech zemích co jsem kdy byl, připadá mi že se to v posledních letech o dost zhoršilo, před šesti týdny v Nízkých Taurech jsem v jeden den po cestě nacházel samé plechovky od Red Bull, a před čtrnácti dny na polské straně Kralického Sněžníku, vše skoro samé obaly od polských potravin, hlavně PET láhve
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod apuka » sob črc 20, 2013 12:03

Mne taky hodne s..e chovani nekterych "turistu" v Alpach, Tatrach i jinde. V Alpach bych taky nerekl, ze co se tyce zanechanych odpadku, jsme Cesi/Slovaci nejak "nad prumerem". Vynikame spise v jinych smerech...
Ale na nekterych mistech v Alpach taky nedelaji nic proto, aby se odpadky neobjevovaly.
Priklad - Zillertal, kolem Schlegeissspeicher (Zamsgrund?). Je to vyslovene vyletni oblast, kam jezdi hodne lidi na kratsi-delsi prochazky, i s detmi. Plus turiste na kopce a na Berliner Hohenweg. Je tam hodne prostoru, jedno "hütte" skoro u vody, nekolik bufetu, restauraci, dve zastavky busu, velke parkoviste (cesta nahoru je placena). Ale nikde kolem neni ani jeden odpadkovy kos - co si prineses, mas si vzit sebou. To je zatim celkem dobra vize (i kdyz se tam jezdi autami, i mensimi nakladaky, takze zadny problem odnest smeti, kdyz uz tam chteji dostat co nejvetsi mnozstvi lidi, kteri by se tam meli najit, napit,...). Ale kdyz jsme sli Berliner Hohenweg, tak se tam clovek dostane 4. den. Mezitim 3 hutte, kde samozrejme svoje odpadky nenechame (ani neni kde). Takze si je stradame, na hutte se prikupuje neco k snedku (tycinky, cokolada), flase s pitim - proste dalsi odpadky. Ctvrty den je toho uz docela dost, clovek by se toho rad zbavil. Vi ze jde na Zamsgrund, tak se tesi, ze tam vsechno vyhodi - jenomze hle, za dva roky kose, ktere tam byly, zmizely... Takze tahat dale, protoze potaji zajit do uzavreneho dvora Dominikushutte a tam vyhodit do jejich kontejneru mi prijde ponekud nedustojne. Dalsi den, dalsi hutte, ... a tak dale, az 8. den jsme se dostaneli k prvnimu odpadkovemu kosi mimo hutte. A to jenom proto, ze jsem cast na Edelhutte jsem kvuli pocasi nemohli absolvovat a sli jsem to udolim. Za tu dobu se mnozstvi odpadku docela zvetsi a clovek prestava chapat, proc jich musis nosit dvakrat tolik, jako by bylo nutne - na Zamsgrundu kose nutne zrusit nemuseli...
A tato oblast neni vubec jedina, kterou znam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod petrbw » stř črc 24, 2013 14:41

Jirka14: jedna flaška z česka neznamená, že česi jsou hovada.Všímáš si toho protože jsi čech.Nepořádek tam, kde nemá být znamená, že občas se najde mezi lidmi někdo, kdo by zasloužil...Je jedno jestli je to někdo od nás nebo od sousedů.Když najdu po cestě nějaký takový odpad a je to v mých silách, seberu ho a odnesu dolů.Problém to nevyřeší ale pokud je slušných lidí více než těch hovad(a já věřím že ano), bude na horách jakž takž pořádek.Není to řešení, vím, ale ti co to tam vyhazují se tam většinou už nevrací aby kontrolovali jestli to po nich někdo uklidil.A my budeme mít přírodu takovou, jakou ji chceme mít a za jakou tam nahoru chodíme.Řešit kdo to má dělat, a že já ne, a oni jo a kdo to vyhodil je prase je zbytečné...Alespoň na úrovni diskuzních fór.Možná je to jen dobré k tomu, abychom si uvědomili ve větším počtu že když každý něco sebereme, bude tam čistěji.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Další

Zpět na Pokec o cestování