Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po světě

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod Dromedaro » sob říj 28, 2023 9:14

Mawenzi píše:s pristreskem to bylo tak, ze chcalo, ja dosla.k pristresku, pozdravila, jestli si muzu tady na chvili sednout a oba na me dal cumeli a pak se vratili ke svemu zajmu. takze proto debilove. .

Jo, tak to potom ano, ale taky to celou situaci staví do jiného světla, než jak jsi ji původně popsala.

Mawenzi píše:jinak to ze rikam ze strany cloveka, co nechape k cemu je ocni konktakt a jak na me pusobi, kdyz se nekdo usmeje nebo pokyve. proc to dela? co tim.chce rict? to neni prektucovaji apukovych slov, to je ukazovani situace z pohledu nekoho jineho, kdo to ma opacne nez apuka a prijde mu to nornalni a NIC za tim neni. NIC.

Někde jsem četl, že původně kdysi v dávných dobách úsměv na ciziho člověka při prvnim setkání znamenal, že nemáš nepřátelské úmysly, proto se to dělalo. Jinak jsem se ještě nesetkal s tím, že by toto někdo řešil a nevěděl co tím druhý myslí. Tak se zkus někdy někoho takového zeptat, proč dělá taková gesta. Myslím, že reakce bude příjemnější, než když se zeptáš na to, proč dělá taková gesta, člověka, který nepozdraví a odvrací od tebe zrak. Mě to třeba potěší, když mě někdo pozdraví s úsměvem a nějak za tím nic nehledám a nepřemýšlím nad tím, i když by mě samozřejmě mohlo taky napadnout spoustu věcí. Ale jde o celkovou situaci, řeč těla, okolnosti atd, takto to shrnout do pár vět na internetu nelze.

Mawenzi píše:jinak to ze rikam ze strany cloveka, co nechape k cemu je ocni konktakt

Já očním kontaktem dávám najevo, že dotyčného člověka vnímám, registruju, poslouchám,... opět záleží na situaci.
Zvláštní, že někdo neví, k čemu je oční kontakt.

Mawenzi píše:tak snas kdyz projede cyklistka s namakanyma lytkama a ty se o nich zacnes bavit, tak se bavis o lytkach a udelas si domnenku treba ze hodne jezdi na kole, ale porad to prece nic nerika o tom jestli je slusna. jen ze ma namakany lytka:D

Tak ale toto jsem dával jako příklad pro Irem, která tu parodovala Apukovo, že si všímá, co kdo má v čem zabaleno, jak zdraví a hodnotí druhé. Tak jsem napsal toto, že prostě je to normální a dělá to hodně lidí, že si všímají, prohlíží a hodnotí druhé.

Mawenzi píše: ale proc kyvat na kolemjdouci? co znamena kyvani? to znamena, ze chces nejak upozornit na sebe nebo dat signal, ze sis neceho vsiml, poznavas cloveka, ses s nekym domluvenej ze kyvnuti je gesto ke spusteni akce treba zapnuti projektru nekde na promitani, kyvnutim zdravis na vetsi vzdalebost kdyz nema smysl rvat pozdrav. pokud pozdrav reknes proc k tomu delat saskarny jeste?

Já nevím co ti na toto napsat. To je až skoro paranoidní.

Mawenzi píše:priklad: sef: ten nemluvi, nezapadne do tymu (prace byla castecne i v kooperaci), bude problem s nim spolupracovatja: bude si hledet svyho, nebude kafrat, a odvede vic prace nez kecu
proste verit temto signalum je mimo, protoze 2 lidi je vyhodnoti presne opacne.

No ale to je normální, že každý má jiný dojem, protože ten dojem a pocit je na základě toho, jak bude kompatibilní s tebou. Asi jiný pocit a dojem, než ty, bude mít narkoman z promovaného inženýra, který tráví volný čas charitou, než z člověka, o kterém se domnívá, že po večerech vaří ve sklepě pervitin.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 28, 2023 10:12

Dromedaro
jakoze je paranoidni, ze kdyz nevim, k cemu je kyvani a nevim, proc bych se mela usmivat na ciziho cloveka, tak to nedelam, tak su paranoidni? :D

a divat se do oci (to chapu ocnim konktaktem) nevidim duvod, nedelam to a kdyz to nekdo dela me, tak mi to celkem dost vadi. Staci se divat smerem na cloveka, na jeho ruce, nebo kdyz sedi treba na lavici tak se divat na tu lavici, to je proste jeho smer a je to dostatecny.

Pointa toho sdeleni je, ze je zcela normalni, kdyz se lidi nesmeji, nekyvaji a nevyhledavaji ocni konktakt s prochazejicim a nemusi to znamenat, ze te ignoruji, neregistruji nebo se s tebou nechteji bavit nebo jim vadis. Proste je to fakt ze tam ses, je fakt ze te pozdravili a co jeste sakra by clovek mel delat? proc jako pozdrav neni dostatecnej?

ja treba tim pohledem uhybam skoro vzdycky, protoze pak se ti nemuze stat, ze na tebe nekdo kouka a ty nechapes, co ti tim cucenim chces sdelit :D Proc na me kouka? co mi chce rict? chce byt jen zdvorilej? nebo mi neco sedi na hlave? leze po me pavouk? nebo ode me neco potrebuje? ale pokud neco potrebuje, proc nic nerika? mam se ho zeptat ja, jestli je vsechno v poradku?

to je podle tebe paranoia, ze ja nemam kristalovou kouli a nevim, co tim pohledem clovek chce sdelit? Takze se mu vyhnu, protoze proste muze mit milion duvodu proc to dela a ja nevim, jak reagovat a kterej duvod si vybrat, cimz pak pokud neco chce, tak musi zacit mluvit, a je to pak mnohem jednoznacnejsi, nez kdyz na tebe kouka.

Protoze pak treba nic nerekne a nic nechtel. Nebo te poprosi nevim treba o radu kde je studanka nebo jestli ta chata byla otevrena. Ale mam z jeho koukani poznat, ze ho zajima, jestli bude mit na chate oroseny pivo?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod Dromedaro » sob říj 28, 2023 10:40

Mawenzi píše:jakoze je paranoidni, ze kdyz nevim, k cemu je kyvani a nevim, proc bych se mela usmivat na ciziho cloveka, tak to nedelam, tak su paranoidni? :D

Ne, ale že tak jak jsi to napsala, tak že v tom neustále hledáš nějaký postranní úmysl nebo skrytý význam.

Já se třeba taky na někoho podívám, usměju, pozdravím, ale nic jiného zatím není, než ten pozdrav. Prostě mám třeba jen dobrou náladu.

Ale je to na internetové diskuze blbé téma. Jak jsem psal, já to hodnotím podle aktuální situace, okolností, řečí těla. Samozřejmě, že když se na mě někdo usměje a pěkně promluví, že ho hned neberu jako člověka, který to se mnou myslí dobře. Lidi se umí přetvařovat a třeba dobří manipulátoři mají vlastnost, kdy si tě umí načíst, že do tebe vidí a své chování atd přizpůsobí tomu, aby si získali tvoje sympatie a pak už je snadnější tě dostat tam, kam potřebují. Ale i toto jde poznat pomocí intuice, že ti na tom člověku tzv. něco nesedí. Třeba výraz v očích naučit nejde. To je podvědomá reakce, která nejde ovládat. Příklad. Měl jsem tu "čest" s ženskou, která třeba vyjadřovala slovy, mimikou, řečí, že ji mrzí, co se mi stalo, ale "blýskalo" (zalesklo se) ji při tom pokaždé několikrát v očích, což vyjadřuje, že z toho má ve skutečnosti radost. A později se mi i toto potvrdilo, že je to křivák ženská. Já tyto věci dost vnímám. Proto jsem psal, že záleží na celkové situaci, řečí těla, intonaci atd.

No a když se vyhýbáš pohledu na lidi, tak se o tuto neverbální (ale pravdivější), komunikaci ochuzuješ, aby jsi vnímala tyto jemné nuance. Ale když nemáš ráda pohledy do očí, což někteří tak mají, jde hodně věcí vnímat sluchem díky intonaci druhého. Já to třeba vnímám a někteří to dělají záměrně, že se na druhého při rozhovoru s cizím člověkem nedívají, ale sledují třeba stůl, aby je nerozptyloval ten vizuální kontakt a mohli plně vnímat, co je za slovy.

Ten oční kontakt jde také naučit. Většinou to nemají rádi introverti nebo lidé s malým sebevědomým, což by mi k tobě i trochu sedělo, když někdy čtu, jak tu o sobě nepěkně píšeš a podle mě se zbytečně podceňuješ a ponižuješ. Ale nevím, jestli je to u tebe jen takové, jak to lidé o sobě občas říkají, že si před druhými ze sebe dělají legraci nebo to myslíš vážně. Já tě takto přes internet vnímám jako fajn člověka a "ženskou do nepohody", jak se říká, ale už to asi začínám rozebírat moc osobně, což by se ti nemuselo líbit, tak už to nebudu dál rozebírat.

I ty pohledy do očí musí být s mírou a taky to od některých lidí nemám rád, protože mají dlouhý nepřerušovaný pohled do tvých očí a v očích při tom mají výraz dravce, který jakoby čeká na tvoji chybu. A není mi to příjemné. Já taky každému nečumím do očí nějak dlouze a tím pohledem je neprobodávám, ale prostě tak nějak normálně, přerušovaně, nevím, jak to popsat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 28, 2023 11:07

Ne, ale že tak jak jsi to napsala, tak že v tom neustále hledáš nějaký postranní úmysl nebo skrytý význam.


moment, takze lidi se usmivaji na tebe nebo pokyvuji jen tak a oni nemaji zadny umysl to delat? takze je to nejaka samovolna reakce, ktera neznamena nic? (a tedy je pak jedno, jestli se usmiva, nebo ne, protoze oboji neznamena nic :D takze apukovo ze se neusmiva - nenahodi samovolnou reakci - je vlastne jedno, jen je prijemci informace asi prijemnejsi usmev, nez nic.)

hm, myslim, ze to nepoznam ani z intonace. ocni konkrat je na stupnici prijemnosti asi hned vedle ruky polozene na rozpalenou plotynku, takze nevidim duvod, proc by to clovek dobrovolne delal :D

nedostatek sebevedomi je moje druhy ja uz od narozeni :D takze v tomhle asi mas pravdu. Jestli to tak je poznat, tak bych se nad tim mela zamyslet. V kazdym pripade druhy lidi ctu velice obtizne, vetsinou nepoznam co si mysli, ani jejich umysly, nepoznala bych ani jak si psal o zenske, ze predstira ze souciti... ale naopak ja mam taky problem treba predstirat, ze soucitim, kdyz me to treba ani nezajima :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod irem » sob říj 28, 2023 13:33

@Dromedaro Neparoduju Apuku, snazila jsem se zduraznit, jak popis jeho pozorovani casto pusobi, pokud je mozne je brat vazne.

Znam cloveka, ktery si poridil batoh s nadprirozenou schopnosti. Cokoliv, co z nej potrebuje vyndat ten batoh automaticky umisti na dno :shock: Musi pokazde vyhazet tri ctvrtiny obsahu batohu, aby se probojoval nekam, kde dokaze hledanou vec identifikovat a vytahnout. Ano, kazdy v okoli vidi, jaky system sacku a tasek pouziva k baleni a .. hm .. organizaci veci.
Vychazim ale z predpokladu, ze vetsina bezne populace si, stejne jako ja, zacarovana zavazadla neporizuje. Rano proste normalne sbalim batoh a veci do nej umistim tak, aby bylo po ruce to, co v prubehu dne nejdrive, nejcasteji a nejpravdepodobneji budu potrebovat. Pri zastavce jen shora vyndam podsedak, vetrovku, rukavice, svacinu. Kdyby nekdo chtel videt, ze mam batoh vylozeny nepromokavym pytlem a rukavice vyndavam ze sacku, kde je jeste buff, musel by stat metr ode me. A kdyby nekdo stal metr ode me a nahlizel by mi do batohu a u toho pozorne sledoval a ukladal do pameti, ze mam kalhoty DA a kazdou ponozku jinou, protoze jeden par prisel o lichou a druhy o sudou polovinu ... :-k bylo by mi to divne a velmi neprijemne.

Signaly, ze me sere, ze nejaci lide okolo jsou nevysilam, nevim, kdes na neco takoveho prisel. Naprosto slusne je pozdravim a vetsinou dam najevo, ze nemam v umyslu se s nimi zastavovat a bavit.


@apuka Svou asocialnost jako problem nevnimam a pokud to tak nevnima ani nikdo jiny, tak problem zadny neexistuje ;) idealni stav.


Cela tahle diskuze je kuriozni. Nikdy predtim me nenapadlo, ze by nekdo pri nahodnem mijeni se na ceste v horach ocekaval neco vic nez slusny pozdrav a pripadnou slusnou reakci na zadost o informaci nebo pomoc. Natoz pak, ze by vnimal ukorne nebo povazoval za neslusnost absenci usmivani se, gestikulace a navazovani ocniho kontaktu #-o

Nastesti nejsem prodavacka v Lidlu a od mechanickeho usmivani se na zastupy lidi me nikdo neplati. Popravde vetsinou vubec nevnimam, jestli me nekdo zdravi s usmevem nebo bez.
Navazovani ocniho kontaktu s cizimi lidmi mi je snad jeste neprijemnejsi nez podavani ruky a povazuju ho za jeste zbytecnejsi.
Gesta maji nejaky vyznam jako nahrada slov, kdyz pozdravim slovne, preci nemusim predvadet doplnkovou pantomimu. Jasne, kdyz na me nadsene mava nejake batole, tak mu taky zamavam. A kdyz potkavam bezce, vetsinou se nezdravime slovne, ale mavneme; je to forma pozdravu.

Tohle vnimam podobne, jako Mawenzi. Proc by melo byt nutne se zabyvat pokusy o desifrovani toho, proc na Tebe nekdo kyve, (ne)usmiva se nebo se snazi o navazani ocniho kontaktu? Proc by se clovek mel zabyvat tim, z jakeho duvodu a za jakym ucelem si ho u toho vseho nekdo na ceste jeste dukladne prohlizi? Pokud nekdo neco chce, tak to rekne. To neni paranoia ani neslusnost, ale uplne normalni chovani.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod Dromedaro » sob říj 28, 2023 19:00

Mawenzi píše:moment, takze lidi se usmivaji na tebe nebo pokyvuji jen tak a oni nemaji zadny umysl to delat? takze je to nejaka samovolna reakce, ktera neznamena nic? (a tedy je pak jedno, jestli se usmiva, nebo ne, protoze oboji neznamena nic :D takze apukovo ze se neusmiva - nenahodi samovolnou reakci - je vlastne jedno, jen je prijemci informace asi prijemnejsi usmev, nez nic.)

To přeci není samovolná reakce, která nic neznamená.
Já třeba taky někdy kromě obyčejného pozdravu i kývnu hlavou a navážu oční kontakt, protože jsem se setkával s tím, že mi lidi vyčítali, že ani nepozdravím, když někam přijdu, i když jsem pozdravil a vyšlo najevo, že jsem sice pozdravil, ale oni si toho nevšimli nebo to neslyšeli, protože jsem zdravil nedostatečně nahlas, což asi mohla být pravda, tak jsem to vzal jako zpětnou vazbu. Tak to teď dělám třeba takto.

Mawenzi píše:nedostatek sebevedomi je moje druhy ja uz od narozeni :D

To nemáš od narození. To je něco, co si člověk osvojí od dětství až po dospívání na základě životních událostí a vnějšího prostředí. Ano, asi záleží na osobnosti, že má k tomuto sklony se takto začít vnímat. Jako třeba, když jeden člověk řekne druhému, že je blbec, tak někdo to vyhodnotí jako, že je neschopný a někdo jiný zase tomu, kdo mu to řekl, rozbije pusu a nedělá z toho závěry o sobě. Nedostatek sebevědomí je něco, s čím jde pracovat a lze to změnit.

irem píše:Signaly, ze me sere, ze nejaci lide okolo jsou nevysilam, nevim, kdes na neco takoveho prisel.

Ne, to jsi nepsala, ale můžeš tak působit, alespoň já z toho měl dojem, jak jsi to tu popisovala, že to tak může působit a na mě by to tak asi působilo, kdyby ses takto v mé přítomnosti chovala, že ti vadí, že tam jsem. Slovo "sere" asi ode mě nebylo vhodné a zbytečně to vyznělo útočně.

irem píše:Nastesti nejsem prodavacka v Lidlu a od mechanickeho usmivani se na zastupy lidi me nikdo neplati. Popravde vetsinou vubec nevnimam, jestli me nekdo zdravi s usmevem nebo bez.

To mě překvapuje. Pamatuji, když jsem dělal brigádu na pokladně v Lidlu, že tam bylo pravidlo, že máš se zákazníkem navázat oční kontakt, usmát se a pozdravit :) I se to kontrolovalo a myslím, že za to hrozilo i snížení osobního ohodnocení, ale už si to nepamatuji přesně a navíc já tam dlouho nevydržel. Tak už možná vedení pochopilo, že nemají dělat ze zaměstnanců pitomce.

irem píše:Cela tahle diskuze je kuriozni.

Ano, už taky mám ten pocit, že to sklouzlo do bizáru a dovedu si představit, že když někde v přírodě půjdeme a někdo nás nepozdraví nebo se na nás nepodívá, že se nám tato diskuze automaticky vybaví. :D

Ale na začátku toho všeho bylo, alespoň u mě, že nepožadujeme, aby se na nás lidi usmáli, navázali oční kontakt, kývli hlavou a pozdravili a pak budeme spokojeni. Já měl spíš na mysli chování, jaké popsala Mawenzi s těmi ignoranty v přístřešku a pak chování, kdy fakt jdu někde v horách po kopci, někoho potkám, pozdravím jej a on neodpoví a ještě pro jistotu odvrátí hlavu. Dříve mi to vadilo, ale už mě to nějak nerozčiluje. Třeba vím, když jsme začali chodit v pubertě na čundry, že platilo, že se vandráci automaticky zdraví "Ahoj!". Já to vnímám jako slušnost, odpovědět na pozdrav. Ale jak tu zaznělo, tak třeba okolo penzionů nebo kde je hodně lidí, tak taky automaticky nezdravím každého, ale spíš taky jen odpovídám na pozdravy, protože jinak bych furt jen zdravil. To se zase bere jinak. Takhle, když někoho potkám jednou za pár hodin nebo ne moc často, tak to beru, že jsem potkal někoho, kdo "je na stejné lodi a stejné krve", tak zdravím.

Ale třeba jak tu padla řeč o lidech nasáklých chlastem, tak je skupina lidí, které se také vyhýbám pokud to jde, když je potkám. To jsou lidi, co k tomu vandrování nebo přírodě nemají nějaký vztah a většinou vůbec k ničemu a jen nakoupili v Dekáči nějaké věci a hadry a vyrazili chlastat do přírody a jen dělají bordel, nepořádek a řvou. Naposled jsem takovou skupinu mladých lidí potkal na Pálavě. Ještě jsem jim půjčoval vývrtku, protože se mě na ni ptali, aby si mohli otevřít flašky vína. Pak jsem jen viděl jak odchází směrem k nějakému stožáru za hlasitého křiku a zpěvu, který se nesl přes celý hřeben. A po nějaké chvíli bylo najednou úplné ticho a už pak žádný křik ani zpěv, tak mě napadlo, jestli ti blbci ještě nevylezli ožralí na ten stožár a nepopadali. Ale o žádné tragédii jsem se následně nedočetl, tak možná náhle dostali nějaký záchvat rozumu a zavřeli pusu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 28, 2023 19:27

dromedaro
hm, tak to maji za me asi minusovy body, protoze ja se na ne prakticky NIKDY nedivam... divam se jak jezdi zbozim treba, pak si skladam svoje a pak kdyz rikaji cenu tak se bud divam na terminal, nebo do penezenky...

s tou bizar diskuzi: to se pak zacnes automaticky usmivat, protoze si na ni vzpomenes a az pujdes kolem apuky, bude spokojenej ze krom pozdravu se i usmivas :D

a taky se clovek nekdy dozvi zajimavy veci, ktery se diskuzi o membranach nedozvi :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod Dromedaro » ned říj 29, 2023 8:12

Tak my jsme byli hodnocení za to, aby jsme se to dělali mi a nehodnotilo se, jestli jim zákazník pozdravy atd opětuje.
Já pokladní vždycky zdravím a podívám se na ně, mi to přijde jako zdvořilost k tomu člověku za pokladnou. Mi to přijde stejný jako když přijdu třeba do železářství, tak člověka za pultem taky pozdravím. Ale nelíbí se mi, co dělají někteří lidi, že třeba během placení telefonují, nepozdraví, nerozloučí, jen zaplatí a jdou. Mi to přijde jako neslušné vůči prodavačům nebo prodavačkám, jako by to byli jen roboti.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 29, 2023 14:58

dromedaro
vzdy pozdravim, to beru jako samozrejmost. vse nad je uz nadstavba, ktera se slusnosti uz nema moc co delat, a je na osobnosti kazdeho
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod Dromedaro » ned říj 29, 2023 17:10

Mawenzi píše:vse nad je uz nadstavba

Ano.
Třeba poslední dobou přemýšlím nad tím, jestli není lepší, aby člověk mluvil tak, jak mu zobák narost, jak se říká, než aby se tlačil do nějaké etické mluvy.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ostuda až za polární kruh - chování českých turistů po s

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 29, 2023 17:45

dromedaro
no muzes to zkusit, je otazka, jestli se pak da dosahnout toho co clovek cili :D jakoze kdyz dostanu plesnivej syr, tak pro vyrizeni kladne reklamace je vhodne slusne pirjit na informace s uctenkou a syrem, ze jsem si donesla domu syr a on je plesnivy a co s tim jde delat, nez rict ty kravo blba v otm vasem zasarnym obchode prodavate samy hnusy z popelnice:D

proste tohle si kazdej voli sam. A jdna zasadni pravda - pravda boli, hlavne toho, kdo ji rika. Mam s tim dost zkusenosti uz od detstvi, takze pokud nejses pripravenej na reakce okoli, asi je lepsi zustat v te sfere eticke mluvy.

coz ja moc neumim, takze klidne reknu od kamosa pritelkyne ze ta jeji pomazanka se jmenem sloni mls vypada jako sloni trus a asi to bude stejnej hnus, ale uz sem se na zaklade podobnych zkusenosti hlavne ze zpetne reakce moji kamaradky naucila, co se kdy nema rikat, nema se rikat "fuj to je ale odporny" ale "tohle mi chutove uplne nesedi" a tak. Proste je otazka, zda je tvym cilem ublizovat lidem okolo a kdy. Samozrejme nejaka zenska na informacich je ti asi jedno, ale kamaradum zas ublizovat nechces... nekdo asi nejak vi "sam" co se kdy slusi, ja to sama nevim a casto to pacha skody, a to ti pak muze byt lito. No a casto to vim moc dobre a rikat to chci.

jako kdyz se te v praci po 2 mesicinich zepta nejvyssi manager, co si o ni myslis, nikdo mi nerekl, ze nemam rikat pravdu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Předchozí

Zpět na Pokec o cestování