Cestovní pojištění přes internet?!

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Vencaj » čtv pro 12, 2013 19:34

Dobrý večer,

Koncem ledna odjíždím do alp na lyže. Potřebuji poradit ohledně pojištění.
Máte někdo zkušenosti?
Děkuji za odpovědi.
Vencaj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 12, 2013 19:25

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Wood » čtv pro 12, 2013 20:28

Já sice nelyžuji ale když jedu do hor tak se pojišťuji u Uniqi a dávám si limit 5 mil., ty by sis měl ještě zaškrtnout zimní sporty.
Cesta do přírody není pro nás útěkem ale návratem.
Wood
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: ned srp 7, 2011 18:07
Bydliště: Haná

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod axi12 » pát pro 13, 2013 10:15

Chci se jen zeptat, které pojištění na měsíční pobyt v Guatemale/Belize/Mexiku je dobré? Žádný extrméní sport, jen cestování. Pokud by se něco stalo, tak by byl asi nejdražší transport zpět, že? Klasické rozšířené na celý svět od Zdravotní pojištovny ministerstva vnitra by mělo stačit, ne?

Dík
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Lipon » pát pro 13, 2013 15:05

zkus www.pojisteni.com
po zadani blizsich informaci (casove rozmezi, zeme, sporty apod.) vyjede velka srovnavaci tabulka vsemoznych pojistoven, i ruznych programu teze pojistovny, s pojistnym krytim apod. plus odkazy primo na pojistovny (hodi kvuli precteni podminek vyluk z pojisteni)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Vencaj » stř pro 18, 2013 20:55

Wood píše:Já sice nelyžuji ale když jedu do hor tak se pojišťuji u Uniqi a dávám si limit 5 mil., ty by sis měl ještě zaškrtnout zimní sporty.



Zdravím,
Děkuji za radu.
Ještě to promyslím a podívám se na internetu. Až si zařídím pojištění dám vědět, kde jsem pochodil.
Vencaj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 12, 2013 19:25

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Vencaj » ned pro 29, 2013 10:52

Dobrý den,
pojištění už jsem zařídil. Vše jsem udělal přes internet. Pojistil jsem se u české pojišťovny.
Při výběru mě hodně pomohli tyto stránky: [urlwww.srovnejto.cz/cestovni-pojisteni-srovnani/][/url]
Je to tam všechno pěkně srovnané. Doporučuji
Vencaj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 12, 2013 19:25

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod martinnakole » čtv bře 27, 2014 23:01

Čau, netušíte někdo, co znamená pro pojišťovnu "turistika v běžném nenáročném terénu" v kontrastu s "vysokohorská turistika a treking po značených cestách"? Podle čeho se to posuzuje? (kromě nadmořský výšky, která je tam taky uvedná, ale ta mě netrápí)
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod scinkk » čtv bře 27, 2014 23:08

A neni snazsi se pojsitit u pojistovny, ktera toto neresi a ma v podminkach jen treba tu nadmorskou vysku? To je teoreticky dotaz, ani bych se nedivil, kdyby nejaky nejednoznacny formulace mely vsechny nase pojistovny :) Pojistuji se u Generali a nejak si nepamatuji ze by tam neco takoveho meli :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod martinnakole » čtv bře 27, 2014 23:28

Generali píše:vysokohorská turistika (turistika s nutností pomůcek či chůze po náročném terénu (ledovec, firnová pole); nad 3 000 m vždy)

No ne že by to bylo úplně jednoznačný, ale aspoň už tam nemaj nikde ten jejich běžnej nenáročnej terén. Bůhví co tim mysleli. A jsou o pár korun levnější než Kooperativa, takže díky za tip, asi beru tohle :P
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod scinkk » čtv bře 27, 2014 23:42

Jo tohle mi prijde jako dobra formulace - nutnost pomucek je jendoznacnejsi nez potreba pomucek
narocny teren maji v podstate vyjmenovan bez nejaky "a podobne"
system online pojisteni maji jednoduchy, rychly a prehledny (pokud za posledni mesice neco nemenili :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod martinnakole » čtv bře 27, 2014 23:50

No stejně by mě zajímalo, jak by se řešil případ typu zledovatělá cesta na Sněžku (je to v ČR, takže jen jako příklad). Hodně pod 3000 m, určitě nenáročnej terén a žádná vysokohorská turistika, ale už vidim, jak se tam v zimě sklouznu až do Obřího dolu, přizabiju se a oni mi pak řeknou, sorry, seš blbej, měl sis vzít nesmeky, to jsou pomůcky, nic ti nezaplatíme.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod apuka » pát bře 28, 2014 9:17

Jenom si dejte pozor na formulace typu "turistika s nutností pomůcek". Pokud to je oznaceni na vyluku z pojistreni, tak to znamena, ze do toho nepatri zadna cesta, kde je 10cm reteze nebo lana nebo i jenom jeden jediny zelezny stup, o rebricich ani nemluve. Stejne tak je vylouceno pojisteni, kdyz pouzijes macky, sneznice nebo i jenom nesmeky (i na te zledovatele Snezce).
A kdyby se jim moc nechtelo platit, a nemaji to specifikovane tak taky nezapomente, ze pomucka je cepin (i kdyz jej pouzijes pouze misto hole), jsou i trekove hole, dokonce napr. i plastenka.. Zase na druhe strane, "nutnost" znamena, ze kdyz tam jdes bez pomucek (napr. bez macek, cepina a jisteni po ledopadu nahoru) a se Ti neco stane, bo je to bez toho TEZKO schudne (ale urcite se za jistych okolnosti existuje nekdo, kdo to sleze, tj. neni NUTNOST), tak by platit meli :lol: :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod scinkk » pát bře 28, 2014 9:45

martinnakole: no neni to neprustrelny, ale pro ne je dulezite nejak odlisit tu rizikovejsi variantu turistiky a to zimni Krkonose klidne byt muzou, proto tam je toto a ne jen ta nadmorska vyska. Takze v teto variante je to dost otazka, ale dle jijecih formualce bys to pdole me spis vyhral, ac by uz mozna mela byt pravda, ze uz to ej ta rizikovejsi varanta (to jest se stejnou mirou rizika jako v lete v alpach and 3000 po chodnicku)

apuka: jo tak to beru, zajistene cesty tam automaticky spadaji a ma to logiku - to jest ta nutna pomucka uz tam je, netreba ji brat.
Prijde mi, ze v te formulaci je to tak, ze slovo -pomucka- nahrava pojistovne, nastesti slovo -nutnost- nahrava klientovi - otazka kdo da nakonec gol :) a pak je otazka co treba kdyz ty nesmeky pouzijes ani ne tak kvuli bezpecnosti ale aby se ti lepe stoupalo aniz by ten teren byl jakkoliv narocnejsi a vsichni to bezne chodi bez nesmeku :)
Problem je asi v tom, ze nikde neni specifikovano, kdy uz je nutnost pouziti macek, cepinu, nesmeku apod. takze by to asi muselo posuzovat nejaky "odborny posudek" ci co :)

Pokud by si s tim chtel nekdo dat praci, docela zajimave by bylo, sem nahazet jednotlive definice pojistoven, jak odlisuji tu rizikovejsi turistiku a kdo to ma nejlepe specifikovane :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Lipon » pát bře 28, 2014 9:46

jelikoz si to kazda pojistovna stanovuje rozdilne, tak obecny reci ti oc nepomuzou, budes si halt muset stahnout obchodni podminky dane pojistovny a precist si je
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod mike » pát bře 28, 2014 16:28

Nebo jeste lip, pouzit pojistovnu, ktera zadne podobne omezeni nema. AV na rok neni zas tak drahy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Hafi » pát bře 28, 2014 17:27

AV není až tak řešení, krytí léčebných výloh je tam bídný, a tedy bys měl být pojištěn ještě nějak normálně...a tam už nastupují výše zmíněné výluky. Nebo si to vykládám blbě?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod scinkk » pát bře 28, 2014 18:05

Tak, tusim ze se to tu diskutovalo a k AV jeste kupuji klasicke cestovni pojisteni, mysleno samozrejme pri ceste do zahranici.
U AV se mi mimojine jeste libi dobra cena za pripojisteni trvale invalidity.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Hafi » pát bře 28, 2014 20:08

a nebude ti náhodou dost k ničemu, když se ti něco stane v rámci nějaké výjimky?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Chris22 » pon kvě 12, 2014 18:45

Ahoj,

nechci se ptát na pojištění přes internet - možná mi ho doporučíte, ALE.

Mám kamarádku slovenku. A chtěl jsem se zeptat, zda nevíte, jestli nevíte o nějaké dobré/levné pojišťovně na Slovensku. Chce jít na půl roku do ciziny (Evropa, Maroko). Tak kdyby tady byl někdo, kdo má zkušenosti, byl bych moc rád za každou radu.

A teď já - jsem pojištěncem ČPZP a 1/2 roční pojištění mě příjde na 2700 kč cca. Myslíte, že je to v pohodě ? Mě to přijde nějak málo.
Za nocí nejtmavší na slunce pamatuj.

Svoboda a jednoduchá krása jsou příliš krásné na to, abych si je nechal ujít.
Uživatelský avatar
Chris22
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát led 31, 2014 20:30
Bydliště: Království lesních hvozdů

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod apuka » úte kvě 13, 2014 8:49

Neporadim, ale bacha na jednu vec: pokud si udelas "cestovni pojisteni" jako turista (i kdyz na pul roku nebo celorocni), u vetsiny pojistoven (nebo mozna u vsech) mas podminku max delky jednoho pobytu na 30 dnu, potom musis (alespon na chvili) opustit cilovou zemi (a napr. prejit do jine nebo se ihned vratit zpatky, co muze byt v pripade zemi s vizem problem). V Evrope se to tezko kontroluje, ale radeji na to davejte pozor. V pripade, ze chces "stale" pojisteni na delsi dobu, vetsinou se to posuzuje jako "pracovni pobyt" a byva to drazsi.
Jeste k Evrope,hlavne EU - tam Ti (vetsinou) staci rel. male pojistne castky za osetreni, atd., pokud jsi ochotny se spolehat na statni nemocnice a doktory se svoji zdravotni kartou (ale v tom pripade stejne musis v CR/SR platit za tu dobu zdravotni pojisteni). Pokud nechces platit pojisteni za dobu sve nepritomnosti v CR/SR, tak si musis zaridit uplne jine pojisteni - a to za 2700 mit urcite nebudes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Chris22 » úte kvě 13, 2014 9:06

Ptal jsem se na to ve své ZP.

" Chci jít do ciziny na výlet - bez práce. Tipuji tak 5 měsíců na cestě. Co by jste mi doporučila ? "

A zrovna tam byla ženská (zástup), která mi doporučila, ať si prodloužím výlet v cizině alespoň na půl roku (bez jakéhokoliv návratu do čech dřív než za 183 dní) abych nemusel zbytečně platit pojištění zdravotní tady v ČR.
Takže pokud si zaplatím dlouhodobé pojištění (min. 6 měsíců) sepíši smlouvu, obdržím doklad o zaplacení dlouhodobého cestovního pojištění a tím pádem ztrácím povinnost platit povinné zdravotní pojištění na těch 6 měsíců.
Pro EU a státy ve smlouvě zmíněné (Maroko, Tunis, Egypt,...) to stojí na půl roku 2700 kč.
Takže nemusím každý měsíc platit těch 1040 kč za povinné, ale zaplatím jednorázově 2700 kč za cestovní.
Ale pokud se vrátím třeba za 5 měsíců měl bych si zajít na pojišťovnu pro průkaz pojištěnce. A kvůli porušení smlouvy (místo 6 měsíců - dlouhodobý pobyt jsem se vrátil za 5 měsíců, tak musím doplatit i povinné zdr. za těch 5 měsíců).
Ale ta paní mi řekla, že je téměř nedohledatelné, zda už jsem v čr. Takže ikdyž se vrátím z ciziny po 5-ti měsících a budu doma. A pro průkaz pojištěnce si zajdu až za měsíc (abych byl jakože pryč těch 6 měsíců) tak se nic nestane.
Jen si nesmím nic udělat, jinak zase - nedodržení smlouvy a doplatím těch 5 měsíců.
Zítra tam jdu, tak se zeptám co a jak a uvidíme.
________________________________________________________________

Četl jsem diskuse na toto téma a je to tak.
Bohužel na SVK je to jiné. Tam si člověk musí platit stále 60 € za povinné zdr. poj. a ještě k tomu cestovní.
Takže cestovatelé to tam mají docela nahovínko :(
To je ta "svobodná" EU. Proč se nezajímá třeba i o tohle ? Aby člověk nemusel po EU platit jiné pojištění než to své.
Chápete - jeden "superstát" jedno pojištění.
Za nocí nejtmavší na slunce pamatuj.

Svoboda a jednoduchá krása jsou příliš krásné na to, abych si je nechal ujít.
Uživatelský avatar
Chris22
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát led 31, 2014 20:30
Bydliště: Království lesních hvozdů

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod progym » úte kvě 13, 2014 10:34

Chris22 píše:A teď já - jsem pojištěncem ČPZP a 1/2 roční pojištění mě příjde na 2700 kč cca. Myslíte, že je to v pohodě ? Mě to přijde nějak málo.


Částka platby pojistky nemá žádnou vypovídací hodnotu co ti pojistka vlastně poskytuje nebo co má krýt...... [-X
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod apuka » úte kvě 13, 2014 14:07

V te VZP se radeji zeptej, hlavne jestli je to na "opakovany" pobyt nebo na "nepretrzity", v cemz je obrovsky rozdil. Zeptej se i na to, jestli to fakt muzes pouzit toto pojisteni na tak dlouhy pobyt namisto "normalniho" mistniho pojisteni? A zeptej se, jestli pro preruseni pojisteni u nas nepotrebuji od Tebe potvrzeni o zdravotnim pojisteni v cilove zemi (To neni to same jako cestovni pojisteni)!
A bacha na par veci: jakmile udelas cokoliv pro nekoho jineho (i napr. vypomoc na zahradce za tasku jablek), je to brane jako pracovni cesta a Tebou uvedene pojisteni se na to nevztahuje. Stejne tak Ti nemusi uhradit kontrolni vysetreni (tj. mas chripku, OK, vysetreni a leky se proplati, ale kontrolu na to same uz mozna budes muset zaplatit sam). Az si zlomis nohu, osetreni a sadru Ti zaplati, ale veskera rehabilitace a ne bezprostredne nutna nasledna pece + mnoho pomucek jde z Tve kapsy. Atd. atd.
Navyse bacha aj na to, ze je sice platny volny pohyb lidi v EU, ale ve vetsine statu se musis pri delsim pobytu jako 3 mesice hlasit na pobyt! A s velkou pravdepodobnosti budou od Tebe pozadovat doklad, ze jsi ucastnikem zdravotniho pojisteni - bud doma nebo ve state pobytu. A kdyz se vratis do CR, tak od Tebe budou taky zadat potvzeni, ze jsi tam pojisteny byl. A cestovni pojisteni se na toto nemusi vztahovat!!!
Na kazdy pripad bych se zeptal ustne, troska se zorientoval a potom bych poslal zadost o odpoved na sve otazky i pisemne nebo mailem na VZP, abys to mel podchycene, co Ti odpovedeli.
Jinak pokud dobre vim, tak v tomto smeru se slovensky system pojisteni a jeho podminky se moc nelisi od ceskeho. Takze nejspise pritelkyni to rekli spravne (ze se muze po 6-ti mesicnim a delsim pobytu se odhlasit, ale musi mit zdravotni pojisteni jinde) a ve VZP to rekli blbe Tobe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod apuka » stř kvě 14, 2014 12:15

Tento odkaz jsem dal v jinem vlaknu v sekci Typy, ale je to odpoved VZP na otazku dlouhodobeho nevydelecneho pobytu v cizine. A skutecne jsou podminky vice-mene stejne jako na Sovensku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod jansimecek » úte pro 29, 2015 16:13

Zdravím vás, chceme jet s manželkou na Nový rok do Paříže, chtěl jsem se vás zeptat kde se vyplatí sjednat si ----- tady byl (trapný) pokus o reklamu---- ? Na internetu jsem našel nejlevněji xxxxpojišťovnu poradí mi někdo prosím?
Díky moc.
Honza
jansimecek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 20, 2015 14:33

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod booze » úte pro 29, 2015 17:09

Docela dobre ted vychazi ISIL. :twisted:
sry mam pocit spamu
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Lipon » úte pro 29, 2015 18:26

Vetsinou srovnam sazby a typy pojisteni na pojisteni.com a rovnou odtamtud uzaviram
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

cestovni pracovni pojisteni na rok

Příspěvekod rebi » pát led 15, 2016 15:31

Ahoj,

chystam se na Zeland,vyjde-li to,tak na cely rok a zjistuji informace,ktere pojisteni vybrat...
Vicemene vsichni doporucuji Allianz,AXA nebo CP...u CP je vyhoda,ze ma vyssi plneni na zuby,ale co jsem slysel,tak dostavat z nich penize je docela pruda...Allianz je draha,AXA nevim....
Sumasumarum to vychazi na cca 13 000,- na ten rok s tim,ze je to pracovni pojisteni...

Vim,ze tady par lidi na ten rok na Zelandu byli pripadne vyuzili rocni pojisteni,tak se chci zeptat,jake pojisteni jste zvolili a jake mate zkusenosti s plnenim??
Udajne v pripade nejakeho problemu je mozne kontaktovat asistencni sluzbu a oni vam primo reknou ke kteremu doktorovi jit, ze nemusite pak hradit u lekare nic a doktor si to primo vyridi s pojistovnou...

Diky moc za kazdej nazor.

rebi
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod mike » pát led 15, 2016 17:06

Pojisteni ti neporadim, ale kdyz zminujes zuby, tak bych si je nechal poradne prohlednout (rentgen!) a spravit pred odjezdem a pak se skoro nemusis bat, ze by s nima byly behem roku problemy. Kdyz to neudelas a problem bude, tak stejne skoncis na nejake pohotovosti, kde to jednak bude drahe a jednak o zub(y) nejspis prijdes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod brhel » pát led 15, 2016 18:41

Ještě si zjisti, zda se dá pojištění po roce prodloužit, aniž by ses musel vracet do Čech.
Třeba Generali tě levně po jistí na rok, ale po roce to nejde prodloužit. A když si to po tom roce znovu sjednáš sám třeba přes web a něco se ti stane, tak Generali neproplati.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování