Cestovní pojištění přes internet?!

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Hafi » sob led 16, 2016 0:53

já kdysi měl dlouhodobý pojištění do Kanady od Kooperativy...a když jsem se tam polámal na prkně, tak platili celkem bez problémů a ochotně.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod rebi » pát úno 12, 2016 12:12

Tak nakonec jsem se rozhodl koupit s 55% slevou AXA Excelent s priplatkem na manualni praci...sumasumarum me to vyslo na 15tisic ten cely rok.
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Bobesh » čtv úno 18, 2016 20:58

u Koop mám povinný ručení auta a mám od nich roční cestovní pojištění Evropy za 600 Kč, včetně zásahu Horské služby. Na turistiku špica.
Uživatelský avatar
Bobesh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob zář 24, 2011 12:44
Bydliště: Boskovicko

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod brhel » čtv úno 18, 2016 21:09

Bobesh píše:u Koop mám povinný ručení auta a mám od nich roční cestovní pojištění Evropy za 600 Kč

Akorát pozor, platí pro výjezd do zahraničí max 45 dnů.
http://www.koop.cz/pojisteni/cestovni-p ... us-abonent
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Skorpion » pát úno 19, 2016 21:49

to je v podstate standard pre vacsinu beznych cestovnych poisteni
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Bobesh » ned úno 21, 2016 10:10

šak ano, na Evropu to je v pohodě. Uvažoval sem i o Alpenverien, ale su jen turista a to mě stačí.
Uživatelský avatar
Bobesh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob zář 24, 2011 12:44
Bydliště: Boskovicko

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod lidoser » čtv bře 10, 2016 12:35

rebi píše:Tak nakonec jsem se rozhodl koupit s 55% slevou AXA Excelent s priplatkem na manualni praci...sumasumarum me to vyslo na 15tisic ten cely rok.


To je docela dost, na to že je to ve slevě ne?
lidoser
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: čtv úno 18, 2016 11:39

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod apuka » čtv bře 10, 2016 12:45

Hele, lidoseri, mas nekoho vyrazne levnejsiho, kdo Ti pojisti rocni pracovni pobyt jeste s priplatkem za manualni praci na Novem Zelandu??? A kdo je dostatecne znamy v cilove destinaci na to, aby se dalo pojisteni bez problemu v pripade potreby vyuzit a ktery ma limity, ktere jsou dostacujici i na vaznejsi problem...
Pokud ano, sem s tim, mozna bude par lidi velice radovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod lidoser » úte bře 29, 2016 14:53

Já to jsem jen v rychlosti mrkl na <srovnavac_pojisteni>
A viděl jsem tam levnější slavii: lečebné výlohy 3 500 000,- s manuální prací a administrativní prací a rekreačními a rizikovými sporty za 9 550,- na rok

a axa asistence: výlohy 2 500 000,- administrativní a manuální práce a pouze zimní a rekreační sporty za 9 490,- na rok

JInak má slavia na rok 14 600,- a tam je limit 5 000 000.

Každopádně já jsem narážel na to, že teď to pojištění bez slevy stojí 17 666,- + - stejně to stálo i předtím, takže pokud dobře počítam tak 55% sleva by měla být kolem 7 950,- a ne 15 000,-. Výhodné to rozhodně je, jelikož tam jsou neomezené limity, nicméně by mohli přestat klamat zákazníky na 55% slevu a napsat pravdu cca 16% sleva.
Naposledy upravil mike dne úte bře 29, 2016 17:31, celkově upraveno 1
Důvod: potencialni spam link zrusen
lidoser
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: čtv úno 18, 2016 11:39

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod mike » úte bře 29, 2016 17:33

Zase srovnavac pojisteni? To uz bylo podruhe. Potreti te budeme povazovat za potvrzeneho spamera a podle toho se zaridime.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod lidoser » stř bře 30, 2016 7:27

Vysvětlíš mi v čem jsem větší spamer, než první příspěvek v tomto tématu a stovky jiných, které se přehlíží?

Kamil Knížák píše:Dobrý den, chci si uzavřít cestovní pojištění od ČP a zajímalo by mě, jestli někdo nemáte zkušenost s online uzavřením? Při uzavření pojištění online totiž nabízejí slevu 10%. Trochu se ale obávám, že to bude zbytečně složité a jednodušší by bylo zajít na pobočku...


Nebo dřív se na to kašlalo a teď se dělá, jako že se něco "dělá"?
lidoser
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: čtv úno 18, 2016 11:39

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Lipon » stř bře 30, 2016 9:44

tos miku fakt ustrelil
je to k tematu, je to zdroj uvadenych informaci
to budes muset promazat a zabanovat i me, taky jsem uvadel odkaz na srovnavac, akorat ne jako hyperlink
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod mike » stř bře 30, 2016 17:32

@Lipon: rozlisujeme. Kdo, kde, jak, za jakych okolnosti apod. Se spamem je to vecny boj, ty jasne vubec nevidite, jelikoz je likvidujeme prubezne. U tech mene jasnych nastoupi heuristika. Ty jsi dlouholety zaslouzily uzivatel, o kterem vime, kde zije a co dela a ze neco takoveho nema zapotrebi. Takze sance, ze bys spamoval, je minimalni.

Co se informaci tyce, tak jsem zvazoval, jestli to nesmazat uplne, ale nechal jsem to pro pripad, kdyby to nekomu k necemu bylo. Ten si to muze dohledat.

@lidoser: dva linky na srovnavac pojisteni v kratke dobe a dalsi okolnosti, ktere si necham pro sebe. Ruznych pojistovacich spamu uz jsme zlikvidovali spoustu, mene ci vice sofistikovane. Srovnavaci spamy se objevily v posledni dobe. Nejsou tu, protoze ty byly jasne. Kdyz si nejsme uplne jisti, jako v tvem pripade, resime to takhle. Editaci linku a varovanim. Pri dalsim pokusu to uz jasne bude.

Prvni prispevek k tematu uz by dneska asi dopadnul stejne, za 7 let se leccos zmenilo. Spameri se snazi maskovat cim dal vic, zrovna jsem zrusil spam od cestovky, ktera tvrdila, ze neni cestovka (to ale bylo jednoduche).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod apuka » čtv črc 14, 2016 9:06

Snad me mod nevyhodi jako spammera....

Pro pojisteni lecebnych vyloh u AXA je mozne ted pouzit tento link partnerske slevy Prazske Plynarenske. Je to 60% sleva, lepsi jsem nenasel :-) a ceny jsou vice nez slusne - konkretne nejmensi varianta (limit 2500000, bez urazovky, zavazadel, atd, ale s asistencnimi sluzbami - hlavne tlumoceni) pro 3 osoby na 18 dnu za 1187,-Kc vcetne rizikovych sportu).
U AXA pojisteni je vyhodne si zvolit i rizikove sporty, protoze je do toho zahrnuty alpinizmus, horolezectvi a veskere druhy lezeni, turistika nad 3500 mnm s odpovidajicim pomocnym technickym vybavenim (i mimo znacky, coz u mnoha pojistoven ani v rizikovych sportech neni!), Via Feraty az do E.
S AXA pojistovnou problem min. v Evrope mit nebudete, je to jedna z nejvetsich a mam dojem, ze ji pouzivaji i dalsi pojistovny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod grco » čtv črc 14, 2016 9:09

AXA ma tie zlavy furt, to je jak Coca Cola...

Inak ju pouzivam furt, ale ten ich koncept, ze maju skoro nonstop zlavu 50%, staci najst nejaky "kupon" mi pride divny.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod apuka » čtv črc 14, 2016 9:45

To vim,maji vacsinou 50 nebo 55%, ale toto je jeste o neco lepsi.

Nevim, proc to delaji, ale popravde receno se o to nestaram. Ale jo, mohli by to primo dat ty ceny - jen by je mozna hned zazalovala konkurence za nefer podnikani (ony taky maji nejake partnerske slevy, jen to jde hur najit a pouzit).
Kazdopadne, mne tyto ceny uz stoji zato, abych si k AV priplatil. Minimalne kvuli tlumoceni u doktora nebo v nemocnici. Kym bych s nejakym Svycarem, Nemcem, Italem, atd. rukama-nohama (resp. alespon pouzitelnym zbytkem :-)) snazil "domluvit" kde, co a jak, co mi vlastne je, pripadne, co by doktor mel vedet (vlastne ja od nej taky), tak radeji to tlumoceni. Zlomena noha je jasna, ale uz nejaka specialni sracka nebo infekce je horsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod mike » čtv črc 14, 2016 16:50

Jak to ma fungovat s tim tlumocnikem? Ze za tebou prijede do nemocnice? To ti v akutnim stavu asi moc nepomuze...

Ma domluva s italskym doktorem na urazovce byla skvela a lepsi, nez s nemalou casti ceskych doktoru. Anglicky sice neumel, ale domluvit jsme se snazili oba, a tak slo. Obcas pomohla sestra, ktera neco malo umela. Jediny zadrhel nastal u injekci, ktere jsem si mel mesic pichat do bricha. Ne ze bych nerozumel, ale nechtelo se mi tomu verit, a tak jsem myslel, ze spatne rozumim :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod apuka » pát črc 15, 2016 8:57

"pritel na telefonu", resp. preklad dokumentace a instrukci pres email/fax.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Lipon » pát črc 15, 2016 11:31

rika se tomu asistencni sluzba
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod mike » pát črc 15, 2016 16:38

Asistencni sluzbu znam a pouzil jsem. Rec ale bylo o tlumoceni u doktora nebo v nemocnici. To si pres telefon nedovedu moc predstavit. Leda jako vylozenou nouzovku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod davvee » sob pro 10, 2016 22:32

Jaké pojíštění používate na VHT a horolezectví (do III-IV) cca do 3 000m ? Roční pojíštění se mi moc nevyplatí,jelikož nejezdím až tak často a když už jedu,tak jezdím z 80% jen Slovensko. Případně vaše zkušenosti se zásahem hzs a následnym finančním uhrazením.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod TooMooX » ned pro 11, 2016 21:37

Tak na SK si vyber primo to co ma na webu HZS https://www.hzs.sk/poistenie/ Online vyjde jen okolo 0,5 Eura na den \:D/ Tam snad nedoporucuji neco co by ten jejich zasah nekrylo.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod apuka » pon pro 12, 2016 8:24

Bacha na jednu vec - nevim, jak je to ted, jeste pred nejakym rokem byly dva druhy pojisteni zasahu HZS, co se daly uzavrit napr. i na nadrazich SZSK a na mnoha mistech v Tatrach - levnejsi ale platilo pouze pri pohybu po znacenych stezkach (samozrejme s predpokladem dodrzovani Navstevneho poriadku, tj. vcetne sezonniho uzaveru chodniku) a drazsi, ktere platilo i mimo znacky a pri rizikovych sportech, napr. lezeni. Ceny byly, pokud si dobre pamatuji 0,5 a 1 EUR/den a dalo se to uzavrit i na rok za hodne slusnou cenu.

@davee: Kdyz chces jit do 3000 a delat horolezectvi do III-IV, tak Ti nektere pojistovny na zakladni cestovni pojisteni npokryjou nad 2000, resp. 2500m a prakticky zadna pojistovna nepokryje naklady pri pohybu mimo znacek a v horolezeckem terenu, ani pri pouziti horolezeckych pomucek (tj. i obycejneho lana, dokonce na muj primy dotaz bylo v jedne pojsitovne receno, ze i samotne prilby na beznem turistickem chodniku!!! :roll: ). Na to si musis vzdy udelat i pojisteni rizikovych sportu. A to je dost citelne drazsi. Na toto si davej bacha dobre si nastuduj pojistne podminky.
Jinak Ti na SLovensko oplati to drazsi rocni pojisteni, ale jinde si asi neporidis jen pjisteni zasahu, budes muset cele cest. pojisteni. Podminky se trochu meni, takze si musis nastudovat aktualni.
My jsme letos v lete do Saastalu a Otztalu vybrali Axu s pripojistenim rizikovych sportu. Ale internet je fajn, takze jsme to sjednali pres tyto partnerske stranky se 60% slevou za 1187 Kc na 18 dnu pro tri osoby, vcetne bezneho pojisteni lecebnych vyloh :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Prenos » pon pro 12, 2016 9:03

Trochu pridam moje zkusenosti:
Mam k bankovnimu uctu(karte) pojisteni na cely rok za asi 400,-/ rok. Je to od Kooperativy a je to do 2,5 mil. a vysky 5 tis. m., dokonce muzu i na ferraty do obtiznosti B!! Samozrejme je to jen jako klasicke ostatni pojisteni, cili po znacenych pesinach a lyzovani jen na sjezdovce atd. Cili na turistiku (treba i do mesta a k mori :)) a lyze to staci a je to opravdu za par korun. Co jsem tak studoval tak tuhle "sluzbu" celorocniho pojisteni ke karte uz ma skoro kazda banka. Vetsinou teda do 3,5 tis. metru, u me je to asi vyjimka.
Myslim ze je to pro nekoho kdo jezdi za hranice opravdu super a je to za par korun.

Pokud chce nekdo lezt a jezdit na skialpech a podobne, tak uz se holt musi pripojistit.

Mimochodem premyslim o Alpenverein (pohybuji se mimo sjezdovky) ale porad vaham kvuli tomu limitu 10 000 Eur na lecbu. Me to prijde strasne malo oproti tem ostatnim pojistenim (radove miliony). Prave me zarazi, jak plno lidi ma Alpenverein a jsou vysmati, ze maj pokryto vsechno. Z praxe vim, ze jeden uraz na sjezdovce je i treba 400 tis.
Zajimalo by me jak funguje to pojisteni, kde kdyz je lecba na dlouhou dobu, tak se te snazi prevezt do CR, coz stoji v pojistnych podminkach u Alpenvereinu. Tak bych se pak pres tech 10 tis. Eur treba nedostal...

Fakt me to mate ze tam je ten limit tak nizko, pritom to pojisteni ma strasne lidi. Tak porad nevim :(
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod apuka » pon pro 12, 2016 9:43

Zapominas na jednu vec, alespon v ramci EU - mas (resp. mel bys mit) Evropskou kartu pojistence (nebo jak se to jmenuje) a tudiz mas narok na stejnou lecbu a za stejnych podminek jako mistni. Samozrejme pouze ve statnich nebo smluvnich zarizenich. A to pojisteni smeruje trochu k tomu - na spoluucast (jako mistni) by Ti to vetsinou stacit melo a to i na delsi dobu, alespon v beznych EUnie destinacich. Ale tech 70 EUR spoluucast platit budes :wink:.

Toto pisu jako ten, kdo si k AV na dovolenou do Alp si stejne sjednava normalni cestovni pojisteni, ale nejvice kvuli asistencni sluzbe, se kterou se domluvim ponekud lip nez s nemeckou (i anglicky).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod wawrik » pon pro 12, 2016 9:44

Prenos: Myslím, že väčšina skúseností s AV je skôr so zásahom ako s liečbou. Takže človeka zachránia z hôr s nejakým relatívne ľahkým úrazom, ktorý nevyžaduje nákladnú liečbu - zlomenina, omrzliny... Tam je AV plne dostačujúci a všetci (vrátane mňa) si to pochvaľujú.

Ale s vážnym úrazom by to bolo horšie, tam si treba pripoistiť vyššie limity. Neviem teraz z hlavy, koľko to stojí.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Prenos » pon pro 12, 2016 9:58

@apuka: no to je taky co moc nechapu. Clovek ma EU kartu a stejne se pripojistuje. Ale uz jsem zazil ze znama si zlomila na sjezdovce v rakousku nohu a v nemocnici je zajimala jenom proste "obyc" domaci pojisteni/karticka pojistence! No tobychom se pak nemuseli pripojistovat ne ? Je v tom nejak zmatek.

wawrik: No nejlepsi asi bude nechat si to celorocni (400/rok) a k tomu holt Alpenverein a je to posichrovane. Coz je teda 2000/rok :) Tech 400 navic uz holt neni tolik.

P.S: mozna si vzpominate na ten clanek co na netu koloval, jak slecna spadla v Nepalu a byla mesic v nemocnici s uctem 1,4mil :). Nastesti to po dohadovani pak pojistovna proplatila, byla pripojistena "jednorazove" u nejake pojistovny.
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod apuka » pon pro 12, 2016 11:30

@prenos: s EU kartou je to jednoduchy - jak jsem psal, mas stejne podminky jako domaci. Ale vcetne spoluucasti, ktera muze byt v nekterych krajinach docela citelna, rozhodne vetsi nez tech 70 EUR u AV. A AV Ti kryje i tu spoluucast.
Dalsi veci je, ze nekdy mas statni nemocnici docela od ruky a soukrome ambulance a nemocnici hned vedle sebe. No a ta soukroma pri jednodussim zraneni/problemu mozna vleze do tech 10000EUR. Na slozitejsi Te zase prevezou do statni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod davvee » pon pro 12, 2016 20:14

Koukal jsem na generali a ta výjde s připojištěním riz.sportů na 80 Kč/den. Jinak kamarád od mého kolegy měl v létě pruser na Gerlachu. Vykloubil si ramenu a tak pro něho letěl vrtulník. A zachranáři se jen zeptali, zda je u nás doma pojištěn. Takže nemusel mít vůbec žádne cestovní pojíštění. Takže moc nechápu jak to teda je.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod TooMooX » pon pro 12, 2016 21:25

Zasah HZS by mu měli fakturovat pokud neměl na toto nějakou pojistku.
Nebylo to nahodou na Martinovce ?

Jinak docela hnus ty pojišťovny :vom: Schvalně jsem koukl na pojistne podminky Union SK - pojištění na zasah HZS. Tak oproti urazovým sice mnohem méně vyluk plnění. Jenže nutnost být na značeném chodníku !!! :roll: Takže pokud zabloudíte platíte hotově.... Hnus a to HZS řeší X případu ročně zablouděných.

V tomto směru mě napadá to je jen specialita ČR/SK pojištoven ? OEAV si např od Unionu, který dřív zajišťoval pojištění domluvil benevolentní pojištění alá.... Pokud není ožralej/sfetlej ať je i v zakazu platíme vše :-k
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování