Cestovní pojištění přes internet?!

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod zonn » pon pro 12, 2016 21:29

Horska na Slovensku rozlisuje technicky a zdravotni zasah. Zdravotni je hrazen ze zdrav. pojisteni, technicky nauctujou a na to je vhodne pripojisteni.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Prenos » pon pro 12, 2016 22:27

@davvee: no to potvrzuje co jsem psal s tou známou, stačilo naše domácí pojištění. Ostatně dohledal jsem, že opravdu naše pojištění je v rámci eu, ale doporučuje se stejně pripojistit.
Jenže spolehat se mi na to nechce, obvzlášť když by šlo o nějakou složitější záchranu.
Zatím mám to celoroční pojištění, ale na skialpy a podobně už asi stejně pro klid duše zaridim Alpenverein, alespoň budou levnější chaty a winterraumy.
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Hafi » pon pro 12, 2016 23:11

btw, ad "zdravotní pojištění"

Pokud v zahraničí (myšleno EU) využijete české zdravotní pojištění, tak jste ošetřeni (standardem i cenou) stejně jako místní. Tj. když místní platí spoluúčast, platíte ji též a ta může být celkem vysoká, či některé zákroky (stomatologie vč. akutní apod.) jsou zcela mimo systém tamního zdravotního pojištění.
Text výše platí jen pokud na místě zaplatíte nejvýš tu spoluúčast. Následně to dle lokálních zvyklostí je proplaceno lékaři. V Česku je to pro cizince tak, že si nějakým způsobem vybere některou z českých zdravotních pojišťoven, ta to proplatí, následně to přes nějaké mezinárodní clearingové centrum vyúčtuje pojišťovně (fondu, atp. dle lokálních úprav) daného člověka. Obdobně to funguje i v jiných zemích.
disclaimer: následující info mám sice důvěryhodného zdroje, za pravdivost ale neručím, mohl jsem nějakou souvislost nepochopit, ale raději varuju
Pokud z nějakých důvodů - např. doktor nemá smlouvu s žádnou místní pojišťovnou (prý relativně běžné i u praktiků, chirurgů apod. v menších vesnicích, kam můžete zajít s chřipkou nebo relativně banálním zraněním), nebude se mu chtít to papírování řešit, atp. - budete souhlasit s tím, že na místě zaplatíte a česká zdravotní pojišťovna vám to následně zaplatí. Tak ano, zaplatí, ale ohodnotí ošetření dle českých cen (a předpokládám, že tam je strop skutečně uhrazená částka, tj. ani v případě ošetření v Bulharsku na tom nejde vydělat).

A ještě opravím - aspoň jsem přesvědčen:
apuka píše:A to pojisteni smeruje trochu k tomu - na spoluucast (jako mistni) by Ti to vetsinou stacit melo a to i na delsi dobu, alespon v beznych EUnie destinacich. Ale tech 70 EUR spoluucast platit budes :wink:.

Vzhledem ke kontextu vyčerpání limitu na léčebné výlohy je nepravděpodobné, že se bavíte o ambulantním ošetření, tedy 70€ by platit neměl.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Prenos » úte pro 13, 2016 6:22

@Hafi: Jo presne tak jsme to pochopil jak pises na zacatku textu. Me z toho vyplyva, ze neni az tak nutne byt pojisten, ale je tam riziko ze neco doplatis.
Akorat se mi nechce verit ze mistni doplaceji tisice Eur treba za zlomenou nohu...
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Příspěvekod zonn » úte pro 13, 2016 7:22

A chapes taky, ze kdyz te bude horska hledat, at uz zdraveho, nebo mrtveho, je to technicky zasah? AV + celorocni ke karte je rozumna kombinace ;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Prenos » úte pro 13, 2016 7:32

@zonn: jo to chapu, myslel jsem to obecne treba pro lidi co jedou na vylet do mnichova vlakem :)
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod apuka » úte pro 13, 2016 9:43

Jo, Hafi to pise spravne.

Nejvetsim problemem je prave, kdyz se dostanes k osetreni k nekomu, kde nebude platit Tvoje EU karta - a ze to je na Zapade docela caste. I v pripade zlomene nohy, pokud se nechas osetrit v nejake soukrome nemocnici. Mistni mohou mit pojisteni, ktere to zaplati, ale Ty mas pojisteni jen pro verejna/statni zarizeni. Takze Te ta zlomena noha s komplikaci muze i pekne zruinovat.
Ve státech EU a EHP má občan ČR s průkazem EHIC stejné podmínky pro čerpání zdravotní péče jako místní občan v rámci povinného zdravotního pojištění. V praxi to znamená, že se může nechat ošetřit ve zdravotnických zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Za poskytnutou péči ale také bude hradit stejnou spoluúčast, jako místní.

V případě, že vám péči poskytne zdravotnické zařízení, které není napojeno na veřejný systém, můžete po návratu domů požádat o úhradu svou zdravotní pojišťovnu. Ta vám refunduje zaplacenou částku, ovšem jen do výše českých cen a jen pokud šlo o péči, která je v ČR z veřejného zdravotního pojištění hrazená.

Jinak nevim proc, nejak jsem asi zapomel odeslat svuj prispevek, kde jsem upozornoval na to, na co si stezuje TooMooX. U slovenksych pojisteni zasahu HZS jsou dva druhy pojisteni - ten zakladni, co plati pouze na znackovanych chodnicich, mimo (napr. sezonni) uzavery, jen beznou turistiku a je (bylo) za tech nejakych 0,5EUR/den. Potom je, myslim, s nazvem SPORT, ktere je drazsi (bylo to za 1EUR/den) a to uz zahrnuje i sportovni cinnosti, napr. horolezectvi i mimo znacene chodniky. Obe se daji koupit i jako rocni, cenu ale nevim.

Ja jsem se naposled do Svycarska pojistil u AXA pojistovny, ale protoze internet je na nektere veci skvely, tak ne jejich strankach, ale pres tyto stranky s 60% slevou :-). 17 dnu pojisteni vcetne rizikovych sportu pro 3 osoby za nejakych 1187 kacek, to mi prijde uz hodne slusna cena. Da se udelat i rocni, v nejlevnejsi variante (jenom lecebne vylohy) za 1580Kc.

Jinak AV ma jednu obrovskou vyhodu, ktereu si malokdo uvedomi, kym to nepotrebuje - mas docela luxusni pojisteni odpovednosti, ktere dokonce plati i kdyz neco udelas autem a jsi za to odpovedny, teda pokud jdes zrovna nekam na akci, na dovolenou, atd. A staci malickost - nekomu nechtic shodis na hlavu kamen na znacene stezce a opn Te zazaluje za ujmu, mas zaplatit jeho leceni, i odvoz vrtulnikem, atd. Abych napr. o zpusobenych urazech na lyzich radeji nic nerikal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod zonn » úte pro 13, 2016 10:07

@prenos: aha, ja myslel, ze se bavime o horach ;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod davvee » úte pro 13, 2016 10:26

TooMooX píše:Zasah HZS by mu měli fakturovat pokud neměl na toto nějakou pojistku.
Nebylo to nahodou na Martinovce ?


Ano bylo to na Martince někde v oblasti Zadního Gerlachu.
A jak tedy píšete byl to zásah bez účasti HZS,takže proto stačilo pouze naše pojíštění.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod mike » úte pro 13, 2016 18:26

Cerstva zkusenost z Italie. Po vysetreni prinesla sestra ucet asi na 300 Euro. Zeptal jsem se, jestli jsou verejna nebo privatni nemocnice, rekla, ze verejna, a tak jsem vytahnul EU karticku. Odesla s ni se nekam poradit a pak se vratila s tim, ze vyreseno a platit nic nemusim.

Predtim jsem mluvil po telefonu s AV pojistovnou (telefon, co je na AV karticce) a ti mi sami od sebe nabizeli, ze kdyby to byla privatni nemocnice, tak jim mam na telefon dat doktora a oni s nim platbu vyresi. Navrhl jsem, ze to kdyz tak zaplatim sam a pak jim poslu ucet a s tim taky (lehce prekvapene) souhlasili.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod Hafi » úte pro 13, 2016 19:11

mike píše:Cerstva zkusenost z Italie. Po vysetreni prinesla sestra ucet asi na 300 Euro.
to nějak souvisí s tvým novým avatarem?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod mike » úte pro 13, 2016 19:14

Jj, dali mi CDcko se snimky z rentgenu a ultrazvuku. No a tak peknou fotku jsem jeste nemel :twisted: Na avataru bohuzel tak nevynikne, je moc maly...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cestovní pojištění přes internet?!

Příspěvekod TooMooX » úte pro 13, 2016 20:56

davvee píše:Ano bylo to na Martince někde v oblasti Zadního Gerlachu.

:-.. Tak to vim kdo volal vrtulnik. Jsme pak hledali zpravu na hzs.sk a ta byla jen na webu RescueOnline.
Jen zajimave ze toto resili obyc zachranari a ne horskaci....
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Předchozí

Zpět na Pokec o cestování