Reunion

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Reunion

Příspěvekod Huco » pon kvě 3, 2010 14:55

Caute. boli ste niekto trekovat na Reunione? Chystam sa tento rok na dovolenku a hladam informacie co by mi pomohli s planovanim. Chceme prejst ostrov natazko so stanom tak sa zidu vsetky dostupne rady...

dik,.

dano
Huco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát čer 5, 2009 8:34

Re: Reunion

Příspěvekod amigo » úte kvě 4, 2010 7:32

něco málo o reunionu najdeš v tomto vláknu (fce hledat je kouzelná věc). myslím, že tam nikdo z OF, zatím, nebyl. ale třeba se pletu
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Reunion

Příspěvekod Lipon » úte kvě 4, 2010 8:38

jsi si jistý, že to chcete přecházet na těžko? Přece jenom je tam prádelna a hic a hřebeny dost strmé a ne všechno je schůdné

pár kamarádů tam bylo, ale objevovali to formou hvězdicovitých výletů, a autem popojížděli z jednoho ubytování do druhého
já to mám v plánu dělat úplně stejně (máme Reunion v top three destinací), jen co trochu doroste prcek, aby mohla taky jet a něco z toho měla ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Reunion

Příspěvekod Lipon » pát led 6, 2023 9:31

trochu to opráším
prcek už se trochu přerostl, letošní dovolená musí být teplá (bo loni byla studená), tak bych rád oživil téma Réunionu
chtěli bychom zkombinovat horochození a občasné plážování a šnorchlování (a samozřejmě foťákování)

nebyl jste tam někdo v posledních 10 letech? :D
jak se tam dají dělat vícedenní treky? někde jsem četl, že jsou tam i v horách různé chatky na ubytko a dá se to naplánovat od chatky k chatce, abychom nemuseli táhnout věci na nocleh, ale za boha to už nemůžu najít
představa stanování v džungli mě úplně nadšením nenaplňuje - už kvůli nám neznámým breberám a vetší zvířeně
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Reunion

Příspěvekod Lipon » ned črc 16, 2023 19:21

tak trekování od chatky k chatce jde, je to zejména ve vnitrozemí naopak vhodnější, míst na stanování tam moc není, a obvykle jsou vedle těch chatek, jinde je to je skoro nemožné - hustá vegetace, neschůdný terén

na celém ostrově jsou dobře značené trasy, na křižovatkách vždy rozcestníky s časovými údaji; časy jsou dost optimistické, spíš pro rychlochodce s lehounkým jednodenním batůžkem, my jsme přidávali tak 50%, s focením a picíma přestávkama to víc odpovídalo
přes ostrov vedou dálkové trasy GR, docela dost lidí je chodí

chatky - Gites - jsou obdobou Alpenverin chat, obvykle několik místností s palandama pro 4 a více lidí, jídlo je obvykle na chatě potřeba objednat 48h předem - zásobování ve vnitrozemí je jen helikoptérami jednou za čas - jednoduché, ale chutné místní pokrmy
do postele člověk vždycky dostane min. čisté prostěradlo, deky tam jsou, měli jsme vložky do spacáku, tenoučké, spíš kvůli hygieně, ale starali se o to, deky nesmrděly
v chatě pod vulkánem večer i topili, po západu slunce šla teplota rychle dolů

voda je tam dostupná vždycky u chat, občas cestou prameny nebo kohoutky - voda je tam rozváděná i do všech těch Gites

ty dálkové cesty a cesty ve vnitrozemí jsou vcelku náročné kvůli většímu převýšení, často cesta nahoru k sedlu prudce klesne, aby překonala menší údolí nebo koryto potoka a metry se zase nastoupávají

spousta cest je popsána v brožurce od Rother, jedno í vícedenních

šli jsme 4 denní okruh Cirque de Mafaté, původně tři krátery vedle sebe, které se částečně propadly a udělaly takový obrovský lavor, přístupný jen pěšky a helikoptérou
naše léto je jejich zima, deště výjimečné, teplota průměrně 24 na východě, 27 na západě, v horách je tak 10 ráno, pod vulkánem jsme ráno ve stínu šli rosou :-)
jedině výstup na vulkán nevyšel, několik set metrů pod vrcholem se při našem příletu otevřela kůra a vyteklo něco lávy, tak i hořejšek pro jistotu uzavřeli
viděli jsme jen z 1,5 km už chladnoucí čelo lávového toku

velké pavouky jsme viděli docela často, vždycky jen Trichonephila inaurata
často měli sítě přímo nad stezkou (2,5m vysoko) nebo těsně vedle stezky, měli jsme dopředu zjištěno, že žádný jedovatý tam nežije; časem už jsme je ani nevnímali
pavučina je dost silná - jednou jsem vlasama čísnul nějaké spodní vlákno a nepřetrhlo se, ani skoro nelepilo

s angličtinou je to tam dost bídné, nefrancouzských turistů velmi poskrovnu (potkali jsme jen dvoje němce, jedny francouzsky hovořící Švýcary a jednou potkali českou rodinu)
místní znají jen pár slov, s nějakou základní zásobou turistické franzouzštiny jsme se ale vždycky domluvili, DeepL Translate v mobilu hodně pomohl

ve srovnání s Islandem bylo chození obtížnější, ale zase jsem toho tolik nenafotil, cesty byly hodně zarostlé vegetací a výhledy byly jen místy

velká pochvala pro mapy.cz - všechny cestičky vyznačený, vč. místních třeba k vodopádům z hlavní stezky, zkratky, vodopády, prameny i kohoutky s pitnou vodou seděly


fotky doplním, až se jima prokoušu a poskládám, pár jich mám na facebooku z telefonu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...


Zpět na Pokec o cestování