Fagaraš-nejlepší spojení

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Fagaraš-nejlepší spojení

Příspěvekod Kopejda » pon srp 3, 2009 13:00

Ahoj, plánujeme taky přechod Fagaraše tak se chci zeptat jaké je aktuální nejvýhodnější spojení k tomuto pohoří. Chceme jít ze západu na východ z Turnu Rosu. Je lepší jet vlakem nebo autobusem? A případně jaké slevy a trasu příjezdu volit.
Dále bych chtěl poprosit jestli by někdo nebyl ochoten naskenovat nějakou novější mapu Fagaraše. Na netu jsem nějaké našel ale starší.
Díky za případné reakce.
Kopejda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon úno 19, 2007 13:02

Re: Fagaraš-nejlepší spojení

Příspěvekod Kopejda » čtv srp 6, 2009 8:43

Anebo se někdo podělte jaké máte zkušenosti se stopem v Rumunsku a vlastně i v Maďarsku. Přemýšlíme tak jet zpátky.
Kopejda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon úno 19, 2007 13:02

Re: Fagaraš-nejlepší spojení

Příspěvekod Boulderman » pát srp 7, 2009 8:54

Ahoj, tam jsem jel s ca Jenda, nicméně dnes už je výhodnější vlak, protože tě za cenu jen o něco málo vyšší zaveze až skoro na místo (sibiu), pak stačí jet busem, no a vystoupit buď ve vesnici boita (je to ale delší o 5 km) a jít podél oltu do turnu rosu, nebo se zavézt taxíkem nebo stopem přímo do turnu rosu.

zpátky jsem jel stopem přes maďarsko, což byl mazec, maďaři vůbec nestaví a nakonec nás vezli z rumunskomaďarské hranice domů češi. tohle fakt nedoporučuju, v rumunsku se stopuje dobře, ale pokud nestopneš někoho, kdo jede přímo, tak si počkáš...
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Fagaraš-nejlepší spojení

Příspěvekod goro » sob srp 15, 2009 10:34

ahoj, před 14 dny jsme se vrátili - začátek jsme měli taky v turnu rosu - a jeli jsme vlakem.
jízdenka city star pro 4 lidi z kuty gr. do fagarase, zpatecni vysla cca 1500,-/osobu. + skupinovka z olomouce do kuty gr. + mezinarodni rezervace na rychlik dacia (3 euro/osob).

tam EC jan jesenius do budapešti,
R 347 Dacia do Devy,
R 812 do sibiu (mistenka 2,4 lei/os.)
osobak do podu olt, tam přestup na osobak do Turnu Rosu (listek 2,4 lei) , příjezd kolem 14:20

celkem za dopravu z olomouce do turnu rosu a zpět přes fagaras city jsme dali asi 1850,-/os.

pak projít přes vesnici, nahoru podél potoka až ke klášteru - dá se občas něco stopnout, ale ne moc často.
ještě nějaké dotazy? ;)
goro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob črc 1, 2006 5:19
Bydliště: doma (Olomouc)

Re: Fagaraš-nejlepší spojení

Příspěvekod Boulderman » pon srp 17, 2009 10:47

už žádné dotazy nejsou, jinak v průvodci rumunské hory od nakl. treking je uvedený blbý popis nástupu z turnu rosu. píšou tam cosi o nástupu na hřebínek přes louky a lesy a přitom se jde údolím! my jsme tehdy spali nad klášterem u tkaové lesácké boudy a chlastali jsme s lesákama pálenku ze skvašenýho mlíka - laktu :toimonster:
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Fagaraš-nejlepší spojení

Příspěvekod tom130 » čtv čer 21, 2012 8:26

Zdravim, nevíte kolik přibližně stojí jízdenka (místenku koupim v Praze) z Budapeště do Brasova - EN 337 Dacia? Protože ČD, chtějí za jízdenku Praha-Fagaraš 250 euro zpáteční pro 1 os. Proto si myslím, že je levnější koupit jen Praha-Budapešť zpáteční a zbytek kupovat až v daných zemích.
Zpátky chceme jet ze Sibiu, jde tam koupit jízdenka v eurech nebo musíme mít ty jejich frfníky?

Díky všem za odpovědi
tom130
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv čer 21, 2012 8:18

Re: Fagaraš-nejlepší spojení

Příspěvekod Olchor » čtv čer 21, 2012 16:30

tady: viewtopic.php?f=48&t=14020 máš pár tipů....
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Fagaraš-nejlepší spojení

Příspěvekod lenny_vej » pát čer 22, 2012 11:51

My byli loni na Fagaraši s Alpinou a pár lidí jsme vyhazovali v Sibiu (aspoň myslím) - z finančního hlediska by to mohlo být zajímavé, zkus se optat. Třeba jim zas nějaké místo v busu zbylo...
Všude to bude nádherné, takové, jaké si to uděláš. Máš strach z neznáma, ale i kříšťálovou jistotu, že domov máš všude. Zabloudit nemůžeš, všechno nosíš s sebou, kam dojdeš, tam je tvůj cíl. (M. Nevrlý, Karpatské hry)

http://syrpa.blogspot.com
https://www.instagram.com/liscigulas/
Uživatelský avatar
lenny_vej
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte čer 29, 2010 6:40
Bydliště: Praha

Re: Fagaraš-nejlepší spojení

Příspěvekod tom130 » pát čer 22, 2012 17:02

My právě chceme jít hřebenovku jako nabízí Alpina, jen bez Alpiny :). Přijde mi blbost jít ve skupině jak ve škole, kdy pomalu ani nevidíš, kde je začátek. Raději půjdeme sami a trochu na dýl, sice cesta bude delší, ale díky Olchorovi levnější.
Ale díky za pomoc :wink:
tom130
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv čer 21, 2012 8:18

Re: Fagaraš-nejlepší spojení

Příspěvekod lenny_vej » sob čer 23, 2012 7:20

Zas takový hejno to nebylo, já to taky moc nemusím...
Spíš mě to napadlo proto, že zcela zjevně to jde tak, aby jste Alpinu jen minuli v protisměru - my ty čtyři, co vyskákali ven v Sibiu pak viděli za celou dobu cca půl hoďky, protože se s náma rozhodli posvačit :-)
Všude to bude nádherné, takové, jaké si to uděláš. Máš strach z neznáma, ale i kříšťálovou jistotu, že domov máš všude. Zabloudit nemůžeš, všechno nosíš s sebou, kam dojdeš, tam je tvůj cíl. (M. Nevrlý, Karpatské hry)

http://syrpa.blogspot.com
https://www.instagram.com/liscigulas/
Uživatelský avatar
lenny_vej
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte čer 29, 2010 6:40
Bydliště: Praha

Re: Fagaraš-nejlepší spojení

Příspěvekod petrbw » ned čer 24, 2012 9:43

Tohle mi přijde více než rozumné...
1800 Kč - cena za obousměrnou dopravu jen do Aradu nebo Oredei
2200 Kč - cena za obousměrnou dopravu někam dál

http://www.cajenda.cz/doprava-rumunske-hory
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Fagaraš-nejlepší spojení

Příspěvekod george1 » pon čer 25, 2012 12:50

Olchor píše:tady: viewtopic.php?f=48&t=14020 máš pár tipů....


Není to úplně celý, resp. nepodrobný. Protože jsem zajišťoval jízdenky ještě jednomu známému, který paradoxně má kartu jen do bankomatu, tak jsem si to zopakoval. Dostal jsem ho do Brašova za 954 Kč včetně místenky s tím, že jede ráno v 07:45 (myslím) z Prahy, je v Budapešti na Keleti ve 14:30 a z Keleti jede v 16:40. V Brašově je ráno v 8:52. Je to kombinace e-ticketu ČD a Fortuna ticketu MÁV. Dopisoval jsem si nedřív s infoservisem MÁV, protože mi bylo jasné, že ten lístek z Budy se musí koupit 7 dní předem, sle .... Na dotaz, zda koupit nebo vyzvednout, mi přišlo ujištění, že koupit stačí. Já jedu až 5.7., takže to on testoval. Po zaplacení jsme dostali desetimístný kód, takže jsem si říkal, mám 2 čísla za 38 EUR a nic víc - to je dobrý. Takže přijel na Keleti, skutečně jsou tam tři "videoterminály", které mluví AJ a MJ. Zadal číslo a vyjel mu lístek i se sedadly. Ten vlak v 16:40 jede přes Oradeu a Dej a Toplitu, takže není vhodný na Sibiu, ale jiné tudy jedou a jsou taky zlevněný. Když zadáš na googlu heslo: MÁV Fortuna ticket, tak by ti měl vyjet anglický překlad celého maďarského postupu (mě se to teď nedaří). Ty jízdenky jdou koupit i zpáteční už v BUdapešti, ale to jsem nezkoušel. Když už nebudou jízdenky u ČD (ty zvýhodněné), tak máš za stejné peníze Student Agency a ještě něco (ráno v 7 a 7:45) a stíháš to, ale vyměň si v Praze aspoň 500 HUF, protože je třeba máknout z autobusu metrem na Keleti. Je na to ale asi 2 a půl hodiny, takže klídek. Jen na závěr. Z Budapešti mi poslal SMS ať letím k PC a napíšu mu ten kód - nechal ho doma. Sehnal mě v 16:20.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Fagaraš-nejlepší spojení

Příspěvekod tom130 » čtv črc 26, 2012 16:07

george1: Supr, diky vsechno slo, jak si psal. Fagaras jsme presli za 6 dni (vynechali jsme Serbrotu, necitili jsme se na ni). Pocasi bylo super v Rumunsku. Jen upozornuji, ze Strunga Dracului je zasypana, musi se obejit Strungou Doamnei. Z vlastni zkusenosti doporucuji mene jidla, v prostredku (Balea Lac) je "market", kde lze potraviny dokoupit. Koneckoncu, kazdy kilogram se poradne pronese. Prinejhorsim, lze sejit za cenu ztraty vysky do udoli do Caban na jidlo (24 lei v Cabane Negoiu za maso s bramborama) ci na pivo (8-10 lei)
tom130
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv čer 21, 2012 8:18


Zpět na Pokec o cestování