Hromadné nájezdy do přírody aneb Cestovat sám či s CK?

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jste pro ,,nájezdy,, cestovek do přírody

ano
8
24%
ne
18
55%
je mi to jedno
7
21%
 
Celkem hlasů : 33

Hromadné nájezdy do přírody aneb Cestovat sám či s CK?

Příspěvekod robi » stř pro 5, 2007 6:50

Myslíte si ,že je správné,že cestovky dělají hromadné nájezdy ,ať už do hor nebo kamkoliv do přírody.Podle mě s cestovkou jezdí,jen ti,co se bojí sami,ale ve větším kolektivu jsou strašní machři.
Naposledy upravil sobb dne pát srp 16, 2019 21:22, celkově upraveno 1
Důvod: edit 2019: pro účel sloučení poupraven název vlákna
robi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát lis 30, 2007 18:11
Bydliště: asi mám

Příspěvekod Borek » stř pro 5, 2007 8:36

Robi, to si ale naozaj velmi zjednodušil.To by tých bázlivých bolo moc a odvážných len pár. Ja si myslím, že je to vec osobného vzťahu k takýmto zájazdom a nie vec odvahy. Nie každý má auto alebo čas a chuť sa prepravovať ku trase individuálne. a tiež je mnohokrát výhodné, že schopná cestovka s bohatými skúsenosťami ti pripraví zázemie a ty nemusíš pracne sa dopátravať k informáciám o mapách, trasách, nocľahoch a pod. Naviac sa dá na takýchto "zájazdoch" zoznámiť s luďmi podobného razenia ako si ty, ktorých by si inak nestretol. Samozrejme ,že obeťou tohto štýlu je strata individuality, vlastného rozhodovania, pocitu túlačky či vandru. Ja sám som nikdy na takom spoločnom zájazde nebol, ale vôbec mi to nevadí a myslím si,že to má svoje miesto v spoločnosti ludí so vzťahom k prírode.
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Re: Hromadné nájezdy do přírody

Příspěvekod Lipon » stř pro 5, 2007 8:50

robi píše:Myslíte si ,že je správné,že cestovky dělají hromadné nájezdy ,ať už do hor nebo kamkoliv do přírody.Podle mě s cestovkou jezdí,jen ti,co se bojí sami,ale ve větším kolektivu jsou strašní machři.

no, víc generalizovat to už snad ani nejde
na tvoji otázku neexistuje odpověď

možná tě to překvapí, ale jsou i takové cestovky, co se zaměřují na zádveřní aktivity a organizujou akce pro malé skupinky lidí

a ten závěr je úplně mimo - co třeba lidi, který nikdy sami nikde nebyli a chtěj se někde trochu "otrkat", vyzkoušet si to, ale mít při tom určitou jistotu týlové podpory popř. někoho, kdo ti řekne "takhle si to uvaž; na tohle si dej bacha" apod.?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Hromadné nájezdy do přírody

Příspěvekod Prochin » stř pro 5, 2007 9:19

Lipon píše:
robi píše:Myslíte si ,že je správné,že cestovky dělají hromadné nájezdy ,ať už do hor nebo kamkoliv do přírody.Podle mě s cestovkou jezdí,jen ti,co se bojí sami,ale ve větším kolektivu jsou strašní machři.

no, víc generalizovat to už snad ani nejde
na tvoji otázku neexistuje odpověď

možná tě to překvapí, ale jsou i takové cestovky, co se zaměřují na zádveřní aktivity a organizujou akce pro malé skupinky lidí

a ten závěr je úplně mimo - co třeba lidi, který nikdy sami nikde nebyli a chtěj se někde trochu "otrkat", vyzkoušet si to, ale mít při tom určitou jistotu týlové podpory popř. někoho, kdo ti řekne "takhle si to uvaž; na tohle si dej bacha" apod.?


Tedy Lipone, mluvíš mi ze srdce! Hlavně ta pasáž s týlovou podporou... Nemám zkušenosti, proto první zájezdy ven nechám na cestovce. Prostě pro vnitřní jistotu, že mi někdo hlídá zadek. Znám pár lidí, kteří jezdí pravidelně s cestovkou, jsou spokojení, tak proč by měnili?! Raději si připlatí a mají jistotu, že se o ně někdo postará, pokud jim (v nejhorším) půjde o kejhák. :smt023
Prochin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř říj 26, 2005 20:36
Bydliště: okno s výhledem na Černou horu...

Re: Hromadné nájezdy do přírody

Příspěvekod Ježo » stř pro 5, 2007 9:26

Prochin píše:Raději si připlatí a mají jistotu, že se o ně někdo postará, pokud jim (v nejhorším) půjde o kejhák. :smt023


Na to bych ne vždy spoléhal. Vždycky bych raději měl alespoň teorii nastudovanou a byl připravený alespoň teoreticky na nějaké průserové situace. Zvlášť, pokud se jedná o nějaké Mont Blanky, Venedigery a Elbrusy.

M.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Hromadné nájezdy do přírody

Příspěvekod jedik » stř pro 5, 2007 9:55

Lipon píše:
robi píše:Myslíte si ,že je správné,že cestovky dělají hromadné nájezdy ,ať už do hor nebo kamkoliv do přírody.Podle mě s cestovkou jezdí,jen ti,co se bojí sami,ale ve větším kolektivu jsou strašní machři.

no, víc generalizovat to už snad ani nejde
na tvoji otázku neexistuje odpověď

Pod tohle se podepíšu.

A upřímně řečeno se mi protisrstí takové názory a nárokování si hor. Hory by tady měly být pro všechny, kdo se k nim a v nich chová slušně.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bobo » stř pro 5, 2007 9:58

jedina chyba cestoviek je, ze nemaju sancu preverit ucastnikov pred narocnejsim zajazdom...no a potom vyvstavaju tie situacie, ktore sa tu spominaju, ze nejaky (napriklad) uplny zaciatocnik-nadsenec, si mysli, ze ked chodi do posilovne, tak vydupat Mt.Blanc nie je problem a ze lezenie mixov na Glockneri (zvelicujem) sa da zvladnut aj v mackach o 5 cisel vacsich....inak uplne suhlasim, ze kazdy kto ma nieco nachodene po domovine a chce sa bezpecne a bez problemov kuknut von, tak DOBRA (!!!) cestovka je na prvych par vyjazdoch velmi vhodna volba... 8)
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod Cvrk » stř pro 5, 2007 10:17

No, nevím......
jednak plně souhlasím s Borkem a Liponem, ale půjdu ještě dál. Já si myslím, že tato otázka i hlasování je jen samoúčelné. Zkrátka jen abys něco napsal a zrovna se ti povedla pěkná bota.
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod bobo » stř pro 5, 2007 10:30

jasne ze prvotna otazka je uplny nonsens....nech si chodi kto chce, kam chce, s kym chce....len nech maju ludia trochu respekt a nelezu s cestovkou na Elbrus, ak neboli ani na Krivani...
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod conny » stř pro 5, 2007 10:38

Cvrk píše:No, nevím......
jednak plně souhlasím s Borkem a Liponem, ale půjdu ještě dál. Já si myslím, že tato otázka i hlasování je jen samoúčelné. Zkrátka jen abys něco napsal a zrovna se ti povedla pěkná bota.


no tak to zasa prrr. aj ked s nim nesuhlasite, pravo na nazor ma rovnako ako kazdy iny. toto je aspon k teme OF.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Cvrk » stř pro 5, 2007 10:40

conny píše: pravo na nazor ma rovnako ako kazdy iny


I já mám to právo a proto jsem to napsal, myslím, neagresivně.
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod JK » stř pro 5, 2007 10:41

Podle mě s horama jako s láskou... nejlepší je zadarmo :D

V rámci tohohle přirovnání - názor, že na "prvych par vyjazdoch je cestovka velmi vhodna volba" - zhruba podle stejných argumentů, jako je pro první sexuální zkušenosti vhodným partnerem prostitutka :) Z určitého pohledu ano. Z určitého pohledu ne.

"Raději si připlatí a mají jistotu, že se o ně někdo postará, pokud jim (v nejhorším) půjde o kejhák. " "Nemám zkušenosti, proto první zájezdy ven nechám na cestovce." Jistotu nebo iluzi bezpečí?

Jinak spíš než o odvahu jde o jiné věci - jak napsal Borek - s cestovkou "ty nemusíš pracne sa dopátravať k informáciám" - jinak řečeno nemusíš moc uvažovat, pracovat na tom, abys věděl, uměl, znal, ale nakoupíš - jako v supermarketu.

(Jasně, neplatí to globálně, jsou i jiné motivace - např. obtížnost a cena individuální dopravy, nedostatek kamarádů s kterými do hor,...)
JK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát led 5, 2007 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod berry » stř pro 5, 2007 11:17

JK píše:Podle mě s horama jako s láskou... nejlepší je zadarmo :D


No tak s tím bych si dovolil nesouhlasit 8) I láska zadarmo něco stojí :mrgreen: Holt si ty ženský musíme nějak rozmazlovat, i když to někdy hooodně bolí (myslím peněženku) :mrgreen:
Jinak souhlasím s výše uvedenými fakty: S cestovkou klidně - o nic se nestarám, vše je pro mě připraveno, taky bych se toho nebál a i vyzkoušel. Jet sám je ale zase o té volnosti a nezávislosti. Ve vztahu k akcím typu Elbrus, Mt.Blanc ap. bych si osobně nedovolil jet tam, aniž bych se nenačerpal nějaké zkušenosti. Prostě by mi to nedalo jen se spoléhat na to, že mě z toho průseru nějak dostanou ...
berry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv čer 21, 2007 6:12
Bydliště: MB

Příspěvekod Tomík » stř pro 5, 2007 11:28

berry píše:
JK píše:Podle mě s horama jako s láskou... nejlepší je zadarmo :D


No tak s tím bych si dovolil nesouhlasit 8) I láska zadarmo něco stojí :mrgreen: Holt si ty ženský musíme nějak rozmazlovat, i když to někdy hooodně bolí (myslím peněženku) ...


Jo. Dokonce přemýšlím, zdali ta "láska zadarmo" nevychází nakonec dráž, než ta "prodejná" :-)

I když jinak mám podobné názory...
Ale jak také nerad generalizuju, tak musím podotknout, že jsou opravdu cestovky a jiné cestovky :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Clovis_CZ » stř pro 5, 2007 12:54

Promin Robi, ale ten tvuj prispevek je fakt uplne mimo. Nejde prece o to jak a v jakem poctu kdo nekam prijede, ale jak se tam chova, ne?

Treba Norsko jsme jeli s cestovkou a byly to super dva tydny bez jakychkoliv problemu... Poznas tam spoustu zajimavych lidi s podobnymi zajmy a rozhodne se mi nezdalo ze by se nekdo neceho bal :mrgreen:

Potom Korsika, Svycarsko, Slovinko, Rakousko kde jsme byli po vlastni ose. Taky to ma svy ale rozhodne nejde rict tak jednoduse co je lepsi. Vyhovuje mi na tom ze si program udelam podle momentalni nalady, pocasi a casu...

Neni vsechno cernobily :lol:
Uživatelský avatar
Clovis_CZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned črc 22, 2007 12:54
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod pripluv » stř pro 5, 2007 13:15

heletese vy tam nahoře, průvodce a horskej vůdce je něco jinýho (a taky za sakra jiný peníze)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hafi » stř pro 5, 2007 13:17

zacinal jsem jezdit s CK, ne protoze jsem se bal ale protoze 1) me rodice nepusitili samotnyho, 2) to bylo jednodusi, kdyz organizacni veci zaridila CK. pro toto jsou cestovky urcite prospesne.

navic na ten zajezd jede dost lidi, kteri maji podobny zajem = moznost treba seznameni a vyrazit priste sami

a pak taky jak uz nekdo vyse zminil...v cem je horsi cestovka vuci skupine pratel? nektere cestovky jezdi v malych skupinkach, treba sesti lidi, zatimco na "me" akce nas jezdi klidne 8-10 mych kamosu...a nejsem cestovka.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod berry » stř pro 5, 2007 14:29

Hafi píše:na "me" akce nas jezdi klidne 8-10 mych kamosu...a nejsem cestovka.


no co není může být :mrgreen: Co takhle třeba Hafi Reisen :twisted: Pokud to projde, prosím, o dodržování autorských práv ... 8)
berry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv čer 21, 2007 6:12
Bydliště: MB

Příspěvekod berry » stř pro 5, 2007 14:31

Tomík píše:Jo. Dokonce přemýšlím, zdali ta "láska zadarmo" nevychází nakonec dráž, než ta "prodejná" :-)

V dlouhodobém horizontu se ti to ale určitě vyplatí ... a navíc "prodejná" láska ti málokdy udělá třeba teplou večeři, ale když o tom přemýšlím, tak vlastně ani ta "láska z lásky" to nemusí dělat tak často . Tak já teda nevím :((
berry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv čer 21, 2007 6:12
Bydliště: MB

Příspěvekod Tomík » stř pro 5, 2007 14:41

berry píše:V dlouhodobém horizontu se ti to ale určitě vyplatí ...

Myslíš?
:((
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Blaf » stř pro 5, 2007 14:54

taky nejsem proti CK....i do takoveho Rumunska....jednak se otrkas a uvidis jak to funguje jinde....a nemusis byt nejaky machr :roll:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Petras » stř pro 5, 2007 17:43

Cestovka ti může ušetřit spoustu času :P ,který si nechá samozdřejmě zaplatit :(
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Blaf » stř pro 5, 2007 17:58

jj nekd dost pekelne jak sem se dival....teda cerpam jen od Kudrny zatim a treba to Norsko ktere dava za tusim 15 se da udelat za 5-7 :roll:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Petras » stř pro 5, 2007 18:04

Blaf píše:jj nekd dost pekelne jak sem se dival....teda cerpam jen od Kudrny zatim a treba to Norsko ktere dava za tusim 15 se da udelat za 5-7 :roll:

Autem? :((
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Blaf » stř pro 5, 2007 18:23

tak tak....bavil sem se s kamosem ktery to uz zrejme absolvoval....rikal ze na 11dnu tam pojedou autem a kazdy dava 5000 na benal a kraviny ale por jistotu kazdy bere jeste 2000 jako zalohu, ze benal tam je za stejne prachy prakticky jak u nas :roll:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Ježo » stř pro 5, 2007 18:26

Tomík píše:
berry píše:V dlouhodobém horizontu se ti to ale určitě vyplatí ...

Myslíš?
:((


Tady nezbývá než zacitovat známé "jaký si to uděláš, takový to máš"...

Což mi připomělo anekdotu o mužích, kteří si rádi hrají a mají rádi nebezpečí. Logicky potom sahají po nejnebezpečnější hračce - ženě.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petras » stř pro 5, 2007 18:34

Blaf píše:tak tak....bavil sem se s kamosem ktery to uz zrejme absolvoval....rikal ze na 11dnu tam pojedou autem a kazdy dava 5000 na benal a kraviny ale por jistotu kazdy bere jeste 2000 jako zalohu, ze benal tam je za stejne prachy prakticky jak u nas :roll:

A kdo koupí to auto? :((
Proto jsou cestovky :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Blaf » stř pro 5, 2007 18:38

ntj tak auto no....divej do auta se vlezete 4 kazdy usetri 10k oproti cestovce....to mate 40k a za to uz neco sezenete :P :mrgreen:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Petras » stř pro 5, 2007 18:46

Blaf píše:ntj tak auto no....divej do auta se vlezete 4 kazdy usetri 10k oproti cestovce....to mate 40k a za to uz neco sezenete :P :mrgreen:

Tam možná ale co zpátky :(( :mrgreen:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Blaf » stř pro 5, 2007 19:04

tos tak si snad outdoorista to chces mit vsechno tak lehce dosazitelne.....holt auto te odveze tam,ty odneses auto zpatky na zadech ne? :P :mrgreen: ve 4 to date :mrgreen: :ú
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Pokec o cestování