Cestopisy

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod pripluv » pát lis 9, 2007 9:17

Tak, nový cestopes spatřil světlo světa...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod poldík » pát lis 9, 2007 9:26

Přípluv píše:Tak, nový cestopes spatřil světlo světa...
Bravo pane =D> =D> Super už se těším jak ho shltnu ale až po víkendu jelikož dnes hurá na guláš sraz. :mnam:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Ježo » pát lis 9, 2007 9:27

Uáááááá..... :D
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod sobb » pát lis 9, 2007 9:29

skvělé, další čtení na dlouhé zimní večery :ú
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod chonga » pát lis 9, 2007 10:27

tento mě bude zajímat, co kdyby :(( ...někdy :wink: ...
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » pát lis 9, 2007 10:57

Přípluv píše:Tak, nový cestopes spatřil světlo světa...


zkusím si to vytisknout at mám čtivo do vlaku
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod ZbynekN » pát lis 9, 2007 11:56

Přečteno, super. :smt023
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod pripluv » ned lis 25, 2007 16:18

Kdysi jste po mně chtěli cestopis ze Suisse, dnes jsem opravil nějaký ty gramachyby a doplnil jej fotkami. Takto zkompletněn visí tam, kde visíval i starý...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod šíp » pát led 11, 2008 19:51

nevím jestli to už tady někde padlo- brouzdala jsem po netu a narazila jsem na Hafihocestopis
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Fotografie z Indie

Příspěvekod Howadoor » pát led 11, 2008 20:54

Ještě ne úplně hotové fotografie z loňské Indie: http://howadoor.umbra.cz/vize.html
Howadoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř kvě 24, 2006 14:35

Re: Fotografie z Indie

Příspěvekod šíp » pát led 11, 2008 21:03

Howadoor píše:Ještě ne úplně hotové fotografie z loňské Indie: http://howadoor.umbra.cz/vize.html


fotky moc pěkné. čím fotíš? zrcadlovkou?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Fotografie z Indie

Příspěvekod Howadoor » pát led 11, 2008 21:07

šíp píše:
Howadoor píše:Ještě ne úplně hotové fotografie z loňské Indie: http://howadoor.umbra.cz/vize.html


fotky moc pěkné. čím fotíš? zrcadlovkou?


E? E-e-e???

Teď jsi mne dostal.

Předpokládal jsem, že budete vřískat, že jsem se zbláznil. A ty "dobré"? Huh? Jak tomu mám rozumět?

Ne, kompaktem. Olympus C-7070WZ.
Howadoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř kvě 24, 2006 14:35

Re: Fotografie z Indie

Příspěvekod šíp » pát led 11, 2008 21:11

tak jednak dostala.jelikož jsem ženská. prostě ta šíp :mrgreen:
a proč bychom měli ječet,že jsi se zbláznil? fotky máš pěkné. myslím že jsi kdysi i dával pár fotek na galerie.cz
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Fotografie z Indie

Příspěvekod Rujir » pát led 11, 2008 21:12

Howadoor píše:Teď jsi mne dostal.
Předpokládal jsem, že budete vřískat, že jsem se zbláznil. A ty "dobré"? Huh? Jak tomu mám rozumět?


Skor dostala. Kedze sip je zena. :wink: Ale k fotkam - mne sa pacia tiez. Len sa neviem zbavit pocitu, ze rovnake fotky by si mozno nafotil aj kdekolvek v CR. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Fotografie z Indie

Příspěvekod lamaTor » pát led 11, 2008 21:18

Howadoor píše:Jak tomu mám rozumět?

Ne, kompaktem. Olympus C-7070WZ.


Taky se mi líbí-docela nápadité. A ta panoramata jsou také hezká, ale netuším, jak se to dá s kompaktem nafotit-u valné většiny bych se vsadil, že jsou nafocené fisheye objektivem.
Naposledy upravil lamaTor dne pát led 11, 2008 21:21, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Re: Fotografie z Indie

Příspěvekod Howadoor » pát led 11, 2008 21:20

Rujir píše:
Howadoor píše:Teď jsi mne dostal.
Předpokládal jsem, že budete vřískat, že jsem se zbláznil. A ty "dobré"? Huh? Jak tomu mám rozumět?


Skor dostala. Kedze sip je zena. :wink: Ale k fotkam - mne sa pacia tiez. Len sa neviem zbavit pocitu, ze rovnake fotky by si mozno nafotil aj kdekolvek v CR. :wink:


Aha, tak dostala.

On je to tak napůl vtip. Ne ty fotky samotné, ale ten odkaz. To jsou fotografie jaké se líbí mně, ale zatím jsem se nesetkal s mnoha lidmi, kteří by měli podobný vkus. Většina z mých fotek šílí.

Z Indie mám mraky fotografií takového toho obvyklejšího typu, samý derviš a hora a chýše a tak. Jenže si vcelku myslím, že je to dost k ničemu, že by to nikoho nezajímalo - tohle alespoň zajímá mne.

Není to hotové. Něco vyřadím, něco ještě přidám, uvidím.

Jasně, nafotil bych obdobné fotky víceméně kdekoli. To je taky jeden kus sdělení - že je to všude stejné.

lamaTor píše:Taky se mi líbí-docela nápadité. A ta panoramata jsou také hezká, ale netuším, jak se to dá s kompaktem nafotit-u valné většiny bych se vsadil, že jsou nafocené fisheye objektivem.


Do Nepálu jsem tahal stativ, panoramata odtamtud jsou o něco technicky lepší. V Indii už jsem ho neměl, ale na webu stejně žádný rozdíl vidět není. Rozdíl by byl poznat při tisku, některá z Nepálu mají až kolem 60 Mpx.

Dost jsem ta panoramata odbyl. Měl bych je probrat, nechat tak třetinu, ale nakonec jsem tam dal všecko co jsem slepil.

Jak se to fotí kompaktem? Líp než zrcadlovkou, protože kompakt je lehčí (obvykle). Jestli chceš návod, prosím, ale na webu jich najdeš spoustu.
Naposledy upravil Howadoor dne pát led 11, 2008 21:53, celkově upraveno 1
Howadoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř kvě 24, 2006 14:35

Re: Fotografie z Indie

Příspěvekod lamaTor » pát led 11, 2008 21:33

Tak to čumím a tleskám :shock: =D> . Musí to dát docela zabrat poslepovat to takhle kvalitně. Sice jsem je neviděl naživo, ale ta panoramata z webu vypadají jako jedna celistvá fotka. Tak kvalitně udělané panorama z kompaktu jsem snad ještě neviděl (i když je pravda, že je moc nesleduju-většina lidí je totiž slepuje takovým způsobem, že ty fotky radši přeskočím)..... :smt023
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Re: Fotografie z Indie

Příspěvekod Howadoor » pát led 11, 2008 21:38

lamaTor píše:Musí to dát docela zabrat poslepovat to takhle kvalitně. Sice jsem je neviděl naživo, ale ta panoramata z webu vypadají jako jedna celistvá fotka. Tak kvalitně udělané panorama z kompaktu jsem snad ještě neviděl (i když je pravda, že je moc nesleduju-většina lidí je totiž slepuje takovým způsobem, že ty fotky radši přeskočím)..... :smt023


Z kompaktu nebo z něčeho jiného, na tom vůbec nesejde. Když slepíš dohromady dvě řady po deseti fotkách, máš dohromady takové rozlišení, že v prezentaci pro web stejně všechny vady zaniknou.

Kupodivu se to lepí velmi snadno, když máš zvládnutý postup. Já používám kombinaci AutoPano (najde společné body fotografií), PT Gui + PanoTools + SmartBlend (slepí fotky na základě skriptu vygenerovaného AutoPano). Běží to takřka všechno automaticky. Nejvíc práce je pak se závěrečným oříznutím v Photoshopu, ale samotné slepení je záležitost možná deseti minut, z toho ruční práce je v tom tak třetina.
Howadoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř kvě 24, 2006 14:35

Příspěvekod lamaTor » pát led 11, 2008 21:59

Nerad upravuju fotky (jednak proto, že se mi nechce, jednak proto, že to není přirozené), takže se v těchto programech moc nevyznám, ale i tak bych nečekal, že je program schopný z toho něco takového vyrobit. Každopádně konečné webové fotky vypadají velmi dobře a to je podstatné, tudíž i přes softwarovou výpomoc chválím..... :smt023
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Wel come to you

Příspěvekod Howadoor » pon led 14, 2008 13:09

Tak dobrá, přemohl jsem se a zvolil trochu (ale jen málo) popisnější fotky: http://howadoor.umbra.cz/indie_2007.html. Kritika vítána.
Howadoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř kvě 24, 2006 14:35

Re: Wel come to you

Příspěvekod Hafi » pon led 14, 2008 13:38

Howadoor píše:Kritika vítána.

tak pulka fotek je strašných, tak strašných, že kdybych je mel ja, tak bezvahani pri prvnim zhlednuti mackam delete, pak je tam par "prumernych" a dost peknych az uplne uchvatnych. Jenze dohromady je to hodne zajimavy, hezky a celistvy. Obdivuju tvuj odhad, ze i totalne neostra, rozmazana fotka, kde na me sviti desitky chybnych pixelu, a ktera ma nulovou vypovidaci hodnotu, muze do toho vyberu zapadnout a bez ni by to bylo chudsi... :smt023
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Wel come to you

Příspěvekod Howadoor » pon led 14, 2008 13:45

Hafi píše:
Howadoor píše:Kritika vítána.

tak pulka fotek je strašných, tak strašných, že kdybych je mel ja, tak bezvahani pri prvnim zhlednuti mackam delete, pak je tam par "prumernych" a dost peknych az uplne uchvatnych. Jenze dohromady je to hodne zajimavy, hezky a celistvy. Obdivuju tvuj odhad, ze i totalne neostra, rozmazana fotka, kde na me sviti desitky chybnych pixelu, a ktera ma nulovou vypovidaci hodnotu, muze do toho vyberu zapadnout a bez ni by to bylo chudsi... :smt023


Můžeš napsat které z nich jsou ty nejstrašnější? A ty nejlepší?

Původně jsem chtěl vybrat jen asi do dvaceti fotek, ale pak se mi to nějak rozmnožilo. Vyházel bych z toho klidně dvě třetiny, kdybych věděl které.
Howadoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř kvě 24, 2006 14:35

Příspěvekod Hafi » pon led 14, 2008 13:54

ty co jsem povazoval za strasny sou ty rozmazany, neostry, s pulkou cisi hlavy atd...to jsou proste fotky ktere ja bych do vyberu nedal....jenze tam zapadly a navic desne sedej k chaosu indie. proste bych s tim nejak vyrazne nehybal.
a ty hezky....konkretne napisu vecer, ted jdu za chvili do skoly, ale urcite nektery ty pruhledy, pak si tam pamatuju, ze me desne zaujali: ten pohed zblizka na jakysi mec, do pozadi rozostreny a nejake kostky na zemi (jakoby dlazebni? nevim co to je...), velmi zvlastni je nejaka cca predposledni (takove zlute krouzky), ale taky nemam tuseni, co to bylo foceno....ale pusobi dobre. A pak je tam ta holcicka nastupujici do autobusu...na jednu stranu bych ji hodil do tech "strasnych" (precijenom hlavni bod tesne nad okrajem fotky, holka vzata pod krkem...) a a druhou stranu ten vyraz je naprosto kouzelny....
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod lamaTor » pon led 14, 2008 14:26

Jen namátkou co se mi líbí-ta holčička v tom buse je super (ani ne tak fotka jako spíš ten její výraz-souhlas s Hafim), visící řetěz z Lehu, baťovky v té skrumáži bot :smt023 , pohled na oblohu v Hemisu s tím sloupem či co to je, public conveniences v Dillí :mrgreen: , stopy na zemi v Dillí, rikša v Dillí, Buddha v Likkiru.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Wel come to you

Příspěvekod Howadoor » pon led 14, 2008 20:47

Tak dík. Asi to nechám chvilku uzrát a pak se na to podívám znovu a teprve pak povyhazuju co se mi nebude líbit. Ostatně na tom zas tak moc nesejde.

K fotkám s pohybovou neostrostí nebo nečekaně oříznutým - přinejmenším polovina není v originále zase až tak neostrá, občas jim trochu pomůžu. I ta holčička co nastupuje do autobusu je ve skutečnosti celá, je to výřez z fotky na výšku. Jenže mně se to takhle líbí víc. Už tak jsem se dost přemohl, že je občas něco ostré a není všechno černobílé se sníženým kontrastem.

Tak, teď najít čas a nějaký nápad na fotky z Nepálu.
Howadoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř kvě 24, 2006 14:35

Příspěvekod Hafi » pon led 14, 2008 21:11

takze vytecne bych hodnotil 4,11,19,23,29,33,34,39,40,50,59,73,98.
mozna bych vynechal 26,31,47,49,52,88,97, ale na druhou stranu tam nejak nevadi. Za to tyto mi tam nejak do toho vylozene nesedi: 3, 6 a 21, nejak v danym miste narusuji u strukturu.
Ale vesmes z tech co chvalim jde o fotky co jsou fotograficky dobre, nebo proste vyrazne napadite....nemam nejak tolik umelecky smysleny a treba ty fotky z toho trziste ke konci mi prijdou az moc drazdivy, mam z nich pocit, jako kdybys ses za svoje fotky stydel a tak je chces trosku schovat.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Howadoor » pon led 14, 2008 22:03

Hafi píše:takze vytecne bych hodnotil 4,11,19,23,29,33,34,39,40,50,59,73,98.
mozna bych vynechal 26,31,47,49,52,88,97, ale na druhou stranu tam nejak nevadi. Za to tyto mi tam nejak do toho vylozene nesedi: 3, 6 a 21, nejak v danym miste narusuji u strukturu.
Ale vesmes z tech co chvalim jde o fotky co jsou fotograficky dobre, nebo proste vyrazne napadite....nemam nejak tolik umelecky smysleny a treba ty fotky z toho trziste ke konci mi prijdou az moc drazdivy, mam z nich pocit, jako kdybys ses za svoje fotky stydel a tak je chces trosku schovat.


Dík moc za práci, kterou sis s tím dal. Asi opravdu vypustím ty, které se ti až tak moc nezdají, taky se mi moc nelíbí.

Styděl? Ale ne, každopádně ne za ty "podivné". Právě naopak. jestli bych se s něčím zrovna moc nechlubil, tak jsou to ta panorámata, ta jsou taková... no... radši to nerozmazávejme. Jsou tam jen proto, že jsem si s tím dal práci a nechce se mi je jen tak smazat. Ostatně, nesme svou blbost hrdě, ne? Ne, já vím, že ne.
Howadoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř kvě 24, 2006 14:35

Cestopisy

Příspěvekod milhausn » čtv led 31, 2008 21:49

Tak ja přispěji taky svoji troškou do mlýna:

Rumunsko
Litva
Lotyško
Estonsko
milhausn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř led 30, 2008 7:12

Příspěvekod pripluv » pon bře 17, 2008 6:42

Cestopis z Laponska spatřil světlo světa. Na stažení na mých stránkách.

Jakoukoliv chybu, ať pravopisnou či zeměpisnou mi nahlaste, díky.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod sobb » pon bře 17, 2008 9:46

sůpr :ú :smt023
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování