Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v letadle

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje, a baterie v let

Příspěvekod wawrik » pon srp 11, 2014 7:39

vK má pravdu. Aj lacné a zastaralé röntgeny rozpoznajú aj plynovú bombu schovanú v kovovom hrnci (osobná skúsenosť :-)), tie lepšie aj typ tekutiny vo fľaši.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje, a baterie v let

Příspěvekod actionboy » stř srp 20, 2014 16:54

Celou dobu jsem měl napaměti, že si líh do vařiče vezmu s sebou. Tohle je docela podpásovka. Má někdo zkušeností s tím tekutým lihem v odbaveném zavazadle? (2litry)
actionboy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát črc 8, 2011 14:31

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje, a baterie v let

Příspěvekod maky79 » stř srp 20, 2014 17:17

Ja jsem letos v březnu převažel 2L lihu a v pohodě bez problemu. Bylo to u Norwegianu.
maky79
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob lis 8, 2008 16:57

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje, a baterie v let

Příspěvekod actionboy » stř srp 20, 2014 17:25

A včem jsi to měl? petka?
actionboy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát črc 8, 2011 14:31

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje, a baterie v let

Příspěvekod JenikCestovatel » stř říj 8, 2014 12:02

najlepšie je najskôr brať len prázdne nádoby (na plyn aj benzín) a všetko zohnať až na mieste asi.. benzínky nie sú až také zriedkavé :)
JenikCestovatel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř črc 2, 2014 12:26

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje, a baterie v let

Příspěvekod vonkreuz » stř říj 8, 2014 12:19

Prázdné nádoby na plyn? Jako třeba Meva bombu, že si ji necháš naplnit na místě? :-k :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje, a baterie v let

Příspěvekod mike » stř říj 8, 2014 15:19

@JenikCestovatel: s prazdnou bombickou od plynu si akorat vyslouzis vyvolavani na letisti a vybalovani zavazadla. To uz tady nekdo popisoval. Na rentgenu bude vypadat stejne jako plna. Kdyz uz pomijim to, co bys s ni v cili asi tak delal. Benzin je jina vec, to je snad jedina vyhoda benzinovych varicu, ze se da doplnit skoro kdekoliv. Ale i tak musi byt prazdne nadoby v zavazadle otevrene a mam pocit, ze i s tim tu mel nekdo problemy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje, a baterie v let

Příspěvekod JenikCestovatel » úte říj 14, 2014 15:01

môžem ti s istotou povedať, že týžeň sme na treku spokojne do hlavy tlačili cestoviny :) prepravný poriadok naspamäť neovládam, ale nič sme vybaľovať nemuseli a ani sme nemali problém, ani tam ani späť. asi to dosť závisí od šťastia, inak neviem :D
JenikCestovatel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř črc 2, 2014 12:26

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje, a baterie v let

Příspěvekod mike » úte říj 14, 2014 15:27

He? Jak to souvisi s testovinama?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje, a baterie v let

Příspěvekod sobb » úte říj 21, 2014 14:56

mike píše:s prazdnou bombickou od plynu si akorat vyslouzis vyvolavani na letisti a vybalovani zavazadla. To uz tady nekdo popisoval.
:mrgreen:
Ani skoroúplněprázdná ani prázdná mi nikdy neprošly. Teda prázdná jednou jo, když viděl, že je fakt prázdná, tak mě to nechal dát zpátky, ale stejně ji vybrali při přestupu :twisted:

Ale posledně mi při letu z GB prošly sirky. Mají je tam v seznamu zakázaných věcí, což jsem netušila a řekl mi to chlapík až při přebírání batohu při odbavení. Jsem je raděj přiznala, že někde v báglu jsou, ale nemohla jsem je zaboha najít. Byl nad věcí, zeptal se, jak jsou velký a jestli safety - ujistila jsem ho že byly maličký a úplně bezpečňoučký, zavolal někam dozadu na rentgen, že v následujícím batohu budou sirky, že je to ok :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje, a baterie v let

Příspěvekod mike » úte říj 21, 2014 15:33

Proste bomby do letadla nebrat 8)

Co jsou to safety sirky? Hmm, vubec by mne nenapadlo, ze byt v zavazadle nemuzou... Bezne vozim plynovy zapalovac, neni taky zakazany?

Jednou dojedu na zapometlivost. Posledne jsem si nechal zabalit batoh do folie a az tesne pres odbavenim jsem si vzpomnel, ze mam v kapse nuz. Horko tezko jsem uvolnoval zip u kapsy, abych ho tam dostal... Jak jsem omylem privezl ze San Francisca s dvema prestupy manikuru v prirucnim zavazadle jsem myslim uz psal ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje, a baterie v let

Příspěvekod sobb » úte říj 21, 2014 15:54

Plný zajisté ne, ale s prázdnýma byla občas i sranda :mrgreen:

"There are two main types of matches: safety matches, which can be struck only against a specially prepared surface, and strike-anywhere matches, for which any suitably frictional surface can be used. "
Zapalovač zakázaný je, už o tom byla v jiném vlákně diskuze. Já mám tu smůlu, že mi je už několikrát vybrali. Tak jsem přešla na sirky a o ty jsem v Británii málem přišla taky :lol: Jestli jsou sirky zakázané ještě jinde, to nevím a raděj ani nebudu studovat. :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje, a baterie v let

Příspěvekod mike » úte říj 21, 2014 16:10

Myslis sranda pri pohledu na vysypany batoh a odletavajici letadlo? ;-)

Hmm, a jak se ty sirky poznaji? Zapalovac se mnou uz letel hodnekrat, nektere veci je asi lepsi nevedet ;-) Mozna to bude tim, ze ho vozim zabaleny v pytliku s varicem a kovovou lzickou a ten davam do titanoveho esusu. Docela by mne zajimalo, co je videt na rentgenu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje, a baterie v let

Příspěvekod sobb » úte říj 21, 2014 16:19

To jsme zkoušeli v případech, kdy byla spousta času. Sranda při debatě s personálem, brali to s humorem.

Jak je poznají netuším, asi má člověk u rentgenu na tyhle věci vycvičené oko.
Jak to vypadá se můžeš zkusit zeptat, ale asi o ten zapalovač pak přijdeš :twisted:
Nevím jak zapalovač,ale bombička byla v ešusu vidět krásně (ostatně i o tom jsme diskutovali v tom druhém vláknu s krásným názvem, které pak sledovala CIA a podobné pochybné organizace :mrgreen: )
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje, a baterie v let

Příspěvekod vonkreuz » úte říj 21, 2014 16:53

Myslíš bomba v letadle? :twisted:
Což mi připomnělo guláš. :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje, a baterie v let

Příspěvekod sobb » úte říj 21, 2014 17:02

jojo, přesně to :D
a koukám, že na strejdovi Gůglovi jsme s tím stále na prvních pozicích, jen ta oprava názvu to krapátek pokazila :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje, a baterie v let

Příspěvekod mike » úte říj 21, 2014 17:02

@vK: jj, klasika :mrgreen: Sakra, doufam, ze mi sem nenabehnou v 6 rano, to uz obvykle spim ;-)

@sobb: tak to se asi nebudu ptat ;-) Ze je bombicka videt chapu a cekal bych to, ale zapalovac je z umele hmoty, plynu je tam trocha a navic je v kovovem esusu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje, a baterie v let

Příspěvekod vonkreuz » úte říj 21, 2014 21:10

Je to už 7 a více let co jsem dělal na letišti a dostával se celkem pravidelně k RTG, ale už tenkrát ten systém (nový RTG v nové hale v Brně) uměl vyhodnocovat podle hustoty a přibližného tvaru zda je to potenciální nebezpečí. Něco jako databáze, kterou to stále projíždí a porovnává s právě prozařovanými předměty. Plus funkce čas od času hodit obsluze imaginární tvar pistole, bomby a tím prověřit jejich ostražitost. A paměť na posledních x*1000 snímku...
Vidím to jako dnes, když doběhl jeden z obsluhy s tím, že ten červenej kufr je plnej umělých kok*tu. :mrgreen:
A večer, když tam nebylo vedení, tak obsluha RTG ukecávala holky brigádnice ze střední dopravní školy, aby projeli RTG a koukali se jim na kostry. :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Vybavení vs. letiště

Příspěvekod DrKrabowski » pon črc 24, 2017 22:15

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jak to děláte s vybavením, když letíte třeba na týden do Ruska (nebo kamkoli jinam) do lesů nebo do hor. Co např. s noži popř. sekerkou, vařičem, pitím... To jim na letišti nevadí? :shock: Nebo to vše pořizujete až tam? A jako další věc, když po týdnu vylezu z lesů nebo slezu z hor, tak si nejsem úplně tak jistej, jestli by mě v takovém stavu pustili do letadla - zvlášť když mám v plánu vézt jen jednu krosnu, takže na nějaký věci na převlečení by nebylo místo.
Nějaké rady, tipy nebo zkušenosti?

Rady typu "Tak vez dva batohy." apod. si prosím nechte pro sebe.
Děkuju.
DrKrabowski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 24, 2017 16:53
Bydliště: 34201 Sušice, Příkopy 2

Re: Vybavení vs. letiště

Příspěvekod pickard » pon črc 24, 2017 22:39

No tak v batohu, kterej se checkuje dolů, může být skoro všecko. To nikoho nezajímá, protože se k tomu za letu nedostaneš, takže s tím těžko spácháš teroristickej útok.

Smrad a hnus - inu, slušnost velí se někde umejt :) Klidně na letišti na hajzlu. Když je to blbý, koupím si někde v turistickým krámě nějaký triško za USD 5
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje, a baterie v let

Příspěvekod mike » pon črc 24, 2017 22:49

Slouceno, nezakladej prosim duplicitni temata, nejdriv hledej (jestli vi nekdo o lepsim tematu, muzu to presunout jeste jednou).

Jak pise pickard, to co pises, se obvykle neresi. Bezne vozim v batohu cepin, macky, varic a nekdy i plne (aby se nepromackly) PETky s vodou , kdyz mam vahovou rezervu. Nesmi se akorat plynove kartuse a nekdy muze byt problem s dalsimi vecmi zminovanymi v tomhle vlakne.

A ano, je dobre chovat se jako slusny civilizovany clovek a neobtezovat spolucestujici smradem s spinou. Pred odletem se tedy obvykle nekde ubytuju, umyju a kdyz je potreba, tak ocistim (preperu) kalhoty a boty. Na cestu si vezmu merino tricko (smrdi min, nez jine), ve kterem jsem priletel a ktere jsem v prubehu akce pouzival jen na spani nebo pod hlavu. Taky neni spatne mit schovane jedny ciste ponozky, u bezpecnostni kontroly na letisti si mozna budes muset sundat boty (pohorky urcite) a nechces, aby to vyhodnotili jako utok ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod vonkreuz » pon črc 24, 2017 22:59

Vadí jim zakázané/vyloučené předměty, jejichž seznam je na stránce přepravce.
Hygiena jak píše Pickard a triko+tenké kalhoty v igelitu na dně batohu nebo levný nákup před odletem. Jestli myslíš moc špinavý a propocený batoh - mohlo by se stát, že tě odešlou nechat si zabalit do filie.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod mike » pon črc 24, 2017 23:04

Tu folii bych doporucil tak jako tak, vim, zes psal, ze to nakladaci nemaji moc radi, ale ja mam radej svuj batoh, nez nakladace ;-) Na batohu je spousta popruhu a snurek, co se nekde muzou zachytit a urvat, prezky, ktere se muzou rozbit, batoh se neda zamknout... nechavam si batoh zabalit vzdycky, kufr ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod vonkreuz » pon črc 24, 2017 23:22

Je tam více faktorů - typ letadla (volný nákladní prostor s plněním na ploše letiště nebo kontejnery plněné v třídírně zavazadel), typ zavazadla, obsah (běžné nebo křehké věci). Pak jsou takové ironie jako že Airbusy A320 od ČSA mají konfiguraci na kontejnery (vany s cca 5cm hranou), ale bagáž se vozí na volno, takže se musí házet a více se poškozuje. B737 mají rovnou hladkou podlahu super na házení s dojezdem jak při curlingu :mrgreen: , ale jsou krásné výjimky s posuvným čelem a podlahou pro postupnou nakládku a vykládku.

Mi ta fyzická práce chybí. Za 15-20 minut vyházet a naházet plny Ryanair. *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod mike » pon říj 23, 2017 17:16

Co delate s (polo)prazdnyma kartusema, kdyz se vracite zpatky letadlem? Parkrat jsem ji nechal na poslednim bivaku, kdyz tam bylo jeste rozumne plynu a jinak v outdoorovem obchode, kde jsem ji puvodne koupil. Ted ale nebylo k dispozici ani jedno, a tak jsem ji nechal na recepci v hotelu. Holka byla velmi ochotna, ale ptala se, co s tim. Nevedel jsem, co na to rict. Do obchodu je to celkem daleko, outdooru asi neholduje... vzala ji, ale tipuju, ze skoncila v popelnici. Idealni by asi bylo kartusi bezpecne zneskodnit a hodit do popelnice. Jenze to neni na treku tak jednoduche. Nejaky napad?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod Dank » pon říj 23, 2017 18:00

Když jsme byli v Norsku, tak jsme poloprázdnou kartuši nechali v nejbližším infocentru co jsme měli po cestě. Jednu jsme takto dostali při příjezdu, když jsme sháněli plnou .
Dank
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pát črc 17, 2009 18:30
Bydliště: Bruntál

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod mike » pon říj 23, 2017 18:29

Jo, to neni spatne reseni, ale nemusi byt k dispozici. Vlastne ani netusim, jestli v Pordenone neco takoveho je a kde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod apuka » úte říj 24, 2017 7:53

mike píše:Idealni by asi bylo kartusi bezpecne zneskodnit a hodit do popelnice. Jenze to neni na treku tak jednoduche. Nejaky napad?
Tak si ji na posledni snidani (nebo jineho jidla) nech naprazdno plne vyhoret a potom to uz muzes dat bezpecne do popelnice (nebo do sberu kovovych obalu). Tam uz zustane jenom minimalni zbytek, ktery skodu nenadela.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod mike » úte říj 24, 2017 16:54

Tohle delam doma, kdyz je kartuse skoro prazdna. Starym varicem spalim zbytek a pak ji jeste prorazim hrebikem. Tady v ni byla jeste tak ctvrtina, mozna i tretina plynu. To by mohlo trvat klidne i pul hodiny a dost nerad bych spalil horak Jetboilu...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plynové kartuše, palivové lahve, spreje a baterie v leta

Příspěvekod dudy » úte říj 24, 2017 17:26

Taks jí měl jenom fláknout hřebikem , ni?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování