Z Gerlachu zmizli reťaze

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Z Gerlachu zmizli reťaze

Příspěvekod Rujir » sob zář 11, 2004 18:26

Co vravite na to to:
"Z najvyššieho vrcholu Vysokých Tatier Gerlachovského štítu (2655 m) záhadne zmizli zabezpečovacie reťaze. Nikto nevie kde a prečo. Predseda Spolku tatranských horských vodcov Pavol Rajtár dodal, že pred dvoma dňami boli reťaze na mieste. "Schádzal som z Gerlachu a všetko bolo v poriadku. V stredu tam bol kolega a zistil, že zmizli reťaze z Batizovskej próby, z traverzu i z Velickej próby." Povedal, že reťaze boli vymenené asi pred dvoma rokmi. Na rozdiel od predchádzajúcich mali terajšie menšie oká.

Chýbajúce zabezpečovacie pomôcky skomplikujú prácu horským vodcom. "My si poradíme. Zredukujeme počet turistov. Budeme viesť maximálne štvorčlenné skupiny," dodal Rajtár." SME, 9.9.2004
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

...

Příspěvekod Gen » stř led 26, 2005 16:12

Tak když si necháte auto pod Terchovou, tak za dva dny z něj najdete jenom karosérii(když máte štěstí..:), na východě se ztrácejí psi, v noci v Tatrách okrádají turisty o boty...čemu se divit.Jsme prostě vynalézavý....
Pak se divíme, že v Německu mají za hranicema cedulku, na který stojí:Prosím, nekraďte!...
Gen
 

Příspěvekod NAE » sob dub 30, 2005 20:31

Tak to nevím, v Terchovej mi nikdo nic neukrad a je to tam báječný. (Hm, moje rodina odtud tak trochu pochází :D ) Na východním Slovensku jsem byl a nikdo mi nic neukradl a to jsme chodili mezi cikánskými ghety...a cikáni byli milí. Fantastičtí lidé.

A předpokládám, že řetězy z Gerlachu ukradl asi nějaký profesionál, kterých je všude dost...u nás se zase stává, že někdo ukradne třeba kolenice. Nebo les. Respektive dřevo. Stromy. A tak.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Z Gerlachu zmizli reťaze

Příspěvekod Jura » úte úno 14, 2006 22:00

To je docela jednoduché.
Když jsme před 25 roky jezdili 5 x ročně do Tater, byla orientace perfektní podle všudypřítomných mužíků.
Pak přišla doba nadvlády Horské služby a ochranářů, kteří téměř všechny mužíky rozbili, aby prý lidé nechodili mimo značené stezky. Když člověk po vylezení cesty v mlze při sestupu bloudil, neměl se čeho chytit a někdy šlo o život. Přišli i strážci, co kontrolovali horolezecké průkazy a vylepené známky při výstupu na horolezecké túry, čuměli do batohů, jestli máme přilby a lana a začalo se platit vstupné do dolin.
Od té doby do Tater nejezdíme ! No a teď začali pamětníci tímto postižení pomalu umírat a začali si s tehdejšími "majiteli" Tater vyřizovat účty.
Tak dopadnou všichni, co si chtějí přírodu přisvojovat.
Jura
 


Zpět na Pokec o cestování