Ukrajina - žádost o aktuální informace 2013

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ukrajina - žádost o aktuální informace 2013

Příspěvekod Michal Bazilišek » ned črc 13, 2008 12:48

Ahoj lidi, právě jsem se vrátil z dovolené ze Zakarpatské Ukrajiny. Byl jsem s kamarády týden v oblasti Rachivu s výlezem na hory Hoverla a Petros. Takže pokud máte nějaké dotazy, tak rád pomohu, mějte se Michal.
Naposledy upravil pavproch dne úte dub 9, 2013 16:36, celkově upraveno 2
Důvod: příslušně upraven název vlákna
Michal Bazilišek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř led 10, 2007 14:53
Bydliště: Milovice

Příspěvekod djx1 » ned črc 13, 2008 13:20

Napis o tom nejake povidani, pridej par fotek a prskni to nekam na web. A ver, ze spouste lidem udelas radost. Ja osobne podobne clanky moc rad ctu.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Hoverla

Příspěvekod Peter Gregor » ned črc 13, 2008 20:17

Na blogu mám tiež info o tejto oblasti: http://petergregor.blog.sme.sk. Teraz v tom teple tam nechoďte, tak na jeseň je to fajn.
Peter Gregor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 382
Registrován: stř led 9, 2008 19:23
Bydliště: Bratislava

Re: Ukrajina - pro zájemce o informace

Příspěvekod Howadoor » stř črc 16, 2008 11:50

Michal Bazilišek píše:Ahoj lidi, právě jsem se vrátil z dovolené ze Zakarpatské Ukrajiny. Byl jsem s kamarády týden v oblasti Rachivu s výlezem na hory Hoverla a Petros. Takže pokud máte nějaké dotazy, tak rád pomohu, mějte se Michal.


Mám dotaz! Jak s dopravou tam?
Howadoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř kvě 24, 2006 14:35

Příspěvekod Michal Bazilišek » stř črc 16, 2008 13:39

No, my jsme jeli 4 kluci jedním autem. Cesta na hranice s Ukrajinou nám trvala tam 12 hodin, nazpátek 11. Záleží na přestávkách a provozu. My jsme jeli pohodovou jízdou s malými přestávkami a hlavně v ČR mimo špičku. Tam jsme vyráželi v 10 večer a nazpět z Rachivu asi v jednu po obědě. Silnice na Ukrajině nejsou nic moc, rychlost přesunu tam dost klesá. Od hranic z Ukrajinou je Rachiv asi 250 km a jeli jsme to přes 4 hoďky.
Dívali jsme se i na vlak, ale bylo by to dlouhý a mnohem dražší. Takhle je jedna cesta autem přibližně 1.000 km.
Michal Bazilišek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř led 10, 2007 14:53
Bydliště: Milovice

Příspěvekod Gav » sob črc 19, 2008 15:56

nesouvisi to defakto s pocatecnim postem, ale hodi se to sem - jak se nejlevneji dostat na krym? :)

resp jinak - existuje nejaky "super" tarif v ramci ukrajini jak jezdit vlakem?

muzu se dostat do Odesy za 2k, ale potrebuju az do Simferopolu - a premyslim, co vyjde levneji, jestli ta Odesa a pak necim mistnim ,nebo treba jen Lvov za 1k a pak dal vlakama / busama. Pojedu sam, maximalne jeden clovek navic (kdovi), takze auto nepripada v uvahu.
Gav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned kvě 8, 2005 19:04

Příspěvekod Peter Gregor » sob črc 19, 2008 16:57

My sme na trase Rachov - Luhy išli autobusom, ktorý mal pneumatiky od traktora :D. S dopravou je to v pohode, akurát si musíš zvyknúť na menší komfort.
Peter Gregor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 382
Registrován: stř led 9, 2008 19:23
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Gav » ned črc 20, 2008 16:52

Peter Gregor píše:My sme na trase Rachov - Luhy išli autobusom, ktorý mal pneumatiky od traktora :D. S dopravou je to v pohode, akurát si musíš zvyknúť na menší komfort.

Po rumunsku bych v tom problem nevidel :) spis mi jde o cenu jako takovou - viz ten rpiklad : Jet do Kieva za 1000 a pak dal na krym za mistni, nebo do Odesy za 2000 a kousek dolu :)

proste obecne jak se tam pohybujou ceny za transport :) (stopovat se mi moc nechce....)
Gav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned kvě 8, 2005 19:04

Příspěvekod Peter Gregor » ned črc 20, 2008 17:48

Na ceny si už presne nepamätám, no viem že za asi 200 km (Užhorod - Rachov) sme platili 27 hrivien. Inak, z Bratislavy z autobusovej stanice Mlynské Nivy sa do Užhorodu môžeš dostať priamou linkou. Ceny na Ukrajine sú v pohode, ušetríš tam.
Peter Gregor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 382
Registrován: stř led 9, 2008 19:23
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Gav » ned črc 20, 2008 18:40

Dik, neco takoveho sem chtel slyset ;) jdu propocitat dovolenou a kontokorent a asi si na ten Krym za znamou sjedu :)
Gav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned kvě 8, 2005 19:04

Re: Ukrajina - pro zájemce o informace

Příspěvekod eth » ned črc 20, 2008 18:48

Howadoor píše:Mám dotaz! Jak s dopravou tam?

Informace o dopravě a spoustě jinejch věcech jsou tady - http://www.karpaty.net/ukrajina/ukrajina.htm
Stránky jsou průběžně aktualizovány, najdeš tam jak na sebe spoje navazují, atd.
Jinak s sebou vřele doporučuju na stránkách propagovaný průvodce O. Brandose a kol., je nabušený praktickýma informacema, včetně návodu jak na medvěda. :axe:
Nejnovější vydání (2007) je ale nepochopitelně tištěno na křídě, takže je neskutečně těžký. #-o Jeho předchůdce je o poznání lehčí, ale už nejspíš nepůjde koupit.
eth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř črc 16, 2008 22:31
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Peter Gregor » ned črc 20, 2008 19:28

Tak si to uži Gav.
Peter Gregor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 382
Registrován: stř led 9, 2008 19:23
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Michal Bazilišek » ned črc 20, 2008 20:07

Ceny tam jsou nízké. Já jel vlakem z Rachivu do Jasinje a stálo to 2.5 Hřivny. Sice jsou to jenom dvě zastávky, ale stejně, proti ČR :roll:
Michal Bazilišek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř led 10, 2007 14:53
Bydliště: Milovice

Příspěvekod pripluv » ned črc 20, 2008 20:25

Před třemi lety jsme jeli na plackartu z Užhorodu do Charkova za 44 hřiven...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Michal Bazilišek » ned črc 20, 2008 20:43

Ceny jsou fakt v pohodě. Pivo asi za 2.5 až 3 hřivny v normálních hospůdkách - asi do 10,- Kč, dali jsme si oběd polévka, hlavní jídlo, 2 piva a kafe a stálo to něco přes stovku.
Michal Bazilišek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř led 10, 2007 14:53
Bydliště: Milovice

Příspěvekod pripluv » pon črc 21, 2008 5:44

Ve vlaku (restaurační vůz vymašlenej jak za dob Masaryka) pivo 3-4 hřivny.
To vedět předtím, tak ani nepotřebuju lehátko :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Ukrajina - pro zájemce o informace

Příspěvekod neon » stř črc 15, 2009 20:28

Jak je to prosimvas obecne s bezpecnosti a urovni samoobsluh (potravin)?
Jedu tam sam na kole a zajimalo by me, jestli bych mel byt opatrny se spanim na divoko? Krade se tam nejak vice? Je to tam vice nebezpecne?
Jak je to s prespanim ve meste v parku ve spacaku? Budu si koledovat o vetsi problemy?
Sezenu tam bezne potraviny jako u nas?

Je i nejaky cyklo pruvodce ukrajinou?
Doporucili byste nejake mesta/mista na zapade, ktere urcite videt, kdyz pojedu na kole?
neon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: úte úno 26, 2008 7:37

Re: Ukrajina - pro zájemce o informace

Příspěvekod neon » stř črc 15, 2009 21:18

Tak zajimave mista jsem si uz vygoogloval.. i nejaky ten cyklo román.

Pak jsem tu taky cetl, ze spani v lese je v pohode a celkove jsou lidi velice mili a hodni. Nevim proc jsem se neceho obaval.

Tak pokud mi to muzete potvrdit?
A jeste jak je to s tema potravinama.. koupim tam ryzi, testoviny, fazole v konzerve, tunaka?
neon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: úte úno 26, 2008 7:37

Re: Ukrajina - pro zájemce o informace

Příspěvekod pripluv » čtv črc 16, 2009 5:09

- jidla koupis dost
- spani v lese jako vsude jinde. relativne bezpecne ale na blbce muzes natrefit vzdycky
- v parku bych to videl na problemy s bezdomovcema, opilcema, slapkama a policii
- vicemene ano
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Ukrajina - pro zájemce o informace

Příspěvekod ShAPeL » čtv črc 16, 2009 12:10

Ze Zakarpatja (okoli Irshavy) pochazi muj tata ,byl jsem tam moc krat a moc se mi to libi hlavne hory ,lesy a skaly.Jedine co tam je velke minus jsou Policajti az moc si dovolujou a neni radno se s nima dohadovaj jeste kdyz si cizinec tam,jinak sou i dobry.Krasna krajina doporucuju vsem od milovniku kol po horolezce.Jiank je to tam podobny jako tady(silnice se nepocitaji) a lidi sou tam mili.
Uživatelský avatar
ShAPeL
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob črc 11, 2009 13:57
Bydliště: Sovinky-Mladá Boleslav

Re: Ukrajina - pro zájemce o informace

Příspěvekod neon » čtv črc 16, 2009 16:27

Co to obecne znamena, moc se nedohadovat s policajtama?
Rad si stojim za svym nazorem a nerad se nechavam nekym buzerovat.. viz treba ponizujici prohlidky na hranicich.
Co mi takhle teoreticky policajti muzou zpusobit?
Muzou me nasilim zavrit, kdyz bych nespolupracoval? Maj na to pravo a nebudou mit strach tohle pravo vyuzit? Protoze prece nemuzou zavirat, pokutovat jak se jim zachce, ne?
A kdyz me zavrou, tak co by z toho vubec meli?
Kdyz nezaplatim pokuty apod.. co mi vlastne kdo muze udelat? :)
neon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: úte úno 26, 2008 7:37

Re: Ukrajina - pro zájemce o informace

Příspěvekod pripluv » čtv črc 16, 2009 17:39

me v rusku zavreli a bylo to hned :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Ukrajina - pro zájemce o informace

Příspěvekod Robur » čtv črc 16, 2009 22:11

@neon: uvědom si, že to je úplně naprosto jiná mentalita a historie, jakákoliv uniforma tam má pořád obrovskou autoritu, co řekne placatá čepice, to je slovo boží. Jediní, kdo se hádali s konduktérem ve vlaku, byli češi (čili my :roll: ), domorodci sklapli kufry.
ic difrent kalčr, sr.
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Ukrajina - pro zájemce o informace

Příspěvekod neon » čtv črc 16, 2009 22:29

Ja chapu, ze budu mit asi zbytecne problemy.. ale jen tak ciste teoreticky me zajima jak velke problemy az muzu mit za to, ze proste budu inteligentnim ustnim projevem odporovat.. kdyz me zavrou tak co z toho jako maji? Jak dlouho me tam budou drzet.. ona to muze byt i zajimava dobrodruzna zkusenose, ne? Daj mi najist, napit :) Jen teda nechapu ceho tim docili.
neon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: úte úno 26, 2008 7:37

Re: Ukrajina - pro zájemce o informace

Příspěvekod mike » čtv črc 16, 2009 22:50

Koukam, zes asi nikdy nezazil srazku s blbcem a navic s blbcem v uniforme. Gratuluju a at ti to dlouho vydrzi.

(precejen ty vojenske katedry asi k necemu byly... pry inteligentnim ustnim projevem :smt044 )
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ukrajina - pro zájemce o informace

Příspěvekod neon » pát črc 17, 2009 5:00

Asi uz zacinam tusit.. ono kdyz me tam policajt nasilne okrade a klidne i da par ran obuskem, tak se to nikdo nedozvi.. chvilku mi to trva nez si tohle predstavim.. ja se holt snazim posledni dobou myslet pozitivne :)
neon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: úte úno 26, 2008 7:37

Re: Ukrajina - pro zájemce o informace

Příspěvekod pripluv » pát črc 17, 2009 6:08

neon píše:Daj mi najist, napit :)

nedali
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Ukrajina - pro zájemce o informace

Příspěvekod pripluv » pát črc 17, 2009 6:13

nevim jak ukrajina, ale v rusku uz milice nevybira pokuty. vsechno resi soud, zpravidla hned druhy den, ale ty se tam musis dostavit a hlavne nejak dostat, je to treba i 100 km. tohle se ti stane petkrat za mesic a doma muzes konstatovat, ze jsi sice byl v rusku, ale misto treba kavkazu jsi videl vybetonovany sine v nalciku.
jestli to chces vzit takto, klidne si vyskakuj.

btw: s milici se obcas jedna zvysenym hlasem a obcas vyhraje ten, kdo zacne rvat jako prvni. ale nedopadne to vzdy. jejich argumenty "ten ridic je opilej, bud pojedeme na krev (100 km daleko) nebo to vyresime na miste, 500usd bez listecku...". ridic nepil nekolik dnu pred cestou!

A jeste na zaver, kdyz se chci na neco zeptat (zpravidla cesta), vybiram si policisty v uniforme. na zapade. v rusku a na ukrajine je obchazim a nejsem sam.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Ukrajina - pro zájemce o informace

Příspěvekod mike » pát črc 17, 2009 19:09

neon píše:Asi uz zacinam tusit.. ono kdyz me tam policajt nasilne okrade a klidne i da par ran obuskem, tak se to nikdo nedozvi.. chvilku mi to trva nez si tohle predstavim.. ja se holt snazim posledni dobou myslet pozitivne :)

Zacinas tusit spravne :twisted: Viz pripluv.

Tipuju te na studenta, ktery potkava prevazne inteligentni lidi, se kteryma se vzdycky nejak domluvi. Taky jsem byl takovy. Jenze je i jiny druh lidi a mezi unifomovanyma se vyskytuje casteji. Nemusi mit zadne racionalni duvody, aby te zbuzeroval. Staci, ze se mu chce. Nebo ze se mu nejak nelibis a sebevedoma diskuse s takovyma je zaruceny zpusob, jak nelibost vzbudit. Proto jsem zminoval tu vojenskou katedru. Ve 3 rocniku VS to byl docela sok. Clovek byl zvykly s kazdym nejak vyjit a najednou se dostal do jineho sveta. Katerdu vedlo neco jako orangutan, ktereho se bali i vsichni jeho podrizeni, kteri ovsem nebyli o moc lepsi. Stacilo vzbudit jeho pozornost a clovek byl rad, ze neskoncil s utrzenou hlavou, ale jen s podminenym vyhazovem ze skoly...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ukrajina - pro zájemce o informace

Příspěvekod MatZ » pát črc 31, 2009 16:31

A čo colníci, aké máte skúsenosti? Na Ukrajinu vyrážame ďalší utorok a tak ma zaujímajú ďalšie zážitky, zatiaľ mám také info, že to môže aj nemusí byť v pohode - resp. veľa ľudí odporúča na prechod hraníc autobus. Na druhej strane sa aj v sprievodcovi píše, že prechod hraníc vlakom je bezproblémový...
MatZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 29, 2009 13:05

Další

Zpět na Pokec o cestování