Ryanair

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Co říkáte na ryanair?

Paráda
8
26%
Dá se
23
74%
 
Celkem hlasů : 31

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod Hafi » pon kvě 4, 2009 16:00

@conny: frankfurt ma vic letist. Jedno velke a zname a druhe ktere je u mesta Hahn, ktere ryanair oznacuje jako Frankfurt - Hahn a ktere lezi asi 150 km od mesta Frankfurt. Asi neco jako by (a vazne se o tom uvazovalo) se letolo na letiste Praha - Pardubice.
Ryan lita jen na Hahn. Btw Bratislavu oznacuje tusim Vienna (Bratislava).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod zbuddy » pon kvě 4, 2009 16:07

je to po silnici 126 km zde
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod conny » pon kvě 4, 2009 16:53

Hafi píše: Btw Bratislavu oznacuje tusim Vienna (Bratislava).


no ty blaho, k comu je dobre toto zemepisne zmatenie pojmov? a zahrnut pod nazov letisko leziace v uplne inom state, no nemusim zasa rozumiet uplne vsetkemu.
(niezeby som si o Bratislavskom letisku myslela, cokolvek dobre, letela som odtial viackrat a je to fakt stodola za Viednou). este moze byt rebi rad, ked ho vysadia v Marakeshi a nie niekde uprostred puste.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod Hafi » pon kvě 4, 2009 17:28

Protoze je vetsi moznost ze nekdo poleti do vidne nez do bratislavy...a chtej tim zduraznit ze to je kousek. a i tam myslim jezdi jaksi jejich bus.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod Lipon » pon kvě 4, 2009 19:41

konec off-topicu :mrgreen:

s nožem ve velkém báglu v zav. prostoru neni u Ryanairu problém (skládací, čepel asi 15cm), ani s dalším běžným vybavením (ešusy, příbor, vařič BEZ KARTUŠE, trek. hůlky)
my když jsme letěli s plnou polní s Ryanem do Dublinu, tak jsme nejtěžší povolené věci dali do přír. batůžku, pohory na nohy, nepropro bundy a mikinu na sebe (začátkem května při asi 20 stupních moc prima :ú )
velikost příručního zavazadla neměřili, třeba na rozdíl od SkyEurope, batohy jsme v součtu měli přesně na 30kg (já měl asi 20 deka přes a žena pod)
jídlo a kartuše jsme kupovali až v cíli
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod Umiaki » pon kvě 4, 2009 19:46

Na to pozor! Na neměření příručního bych nespoléhal.
Minule i z malého letišťátka - Glasgow Prestwick - "cabin bag" vážili, hrabali se v nich, měřili rozměry...
A u toho velkého nože v pohodě, pokud to neopravují místní zákony a váha do 15,4 (myslím) je v pořádku. Jinak 14/15 liber za kilo.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod sobb » pon kvě 4, 2009 19:52

Fr. - Hahn je opravdu maličkatý letiště v polích, ztratit se tam snad ani nedá
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod mike » pon kvě 4, 2009 20:14

Zato v opravdovem Frankfurtu se da ztratit celkem snadno :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod rebi » stř kvě 6, 2009 11:50

diky za reakce..
jak to resite s varicema??
jediny reseni co vim,tak jsou benzinovy varice s prazdnou "bombou" a doplnit si je pak nekde u benzinky,kde jim nebude vadit,ze si nenatankuju hnedle celej kanystr nebo autak...
ale slysel sem,ze i s tim sou trable a je potreba tu bombu hodne dukladne vycidit,aby nebyla citit po benzinu,ze se jim to moc nelibi(ani se nedivim)..
Pochybuju,ze budu litat po Marrakeshi a shante tam plynovou kartusi.. :)

a s tim prirucakem je to teda jak?zatim to vypada,ze zalezi let od letu..nebo jste leteli zrovna ted nekdo nedavno s Ryanairem??
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod Hafi » stř kvě 6, 2009 12:02

zalezi od letiste a konkretniho zamestnance co je v praci, spis uvazuj ze velikost prirucniho zavazadla kontrolujou - prinejmensim od oka, vahu ne.

ad varic: jo chce to benzinak, vymyt a zabalit dostatecne hluboko. se smradem jsem problem nikdy nemel, dokonce kamaradka jednou provezla i zbytek benzinu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod RUMcajs » stř kvě 6, 2009 12:50

Umiaki píše:Na to pozor! Na neměření příručního bych nespoléhal.
Minule i z malého letišťátka - Glasgow Prestwick - "cabin bag" vážili, hrabali se v nich, měřili rozměry...
A u toho velkého nože v pohodě, pokud to neopravují místní zákony a váha do 15,4 (myslím) je v pořádku. Jinak 14/15 liber za kilo.


Mam naprosto stejnou zkusenost. Vetsinou letam jen ROI - CR a vyjimnkou nejsou ani polaci co nesli na palubu periny v igelitaku.

Zato na letisti v UK me nekompromisne nechali platit za nadvahu zavazadla, vazili a merili prirucni...
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod Boyda_08 » stř kvě 6, 2009 13:16

rebi píše:a s tim prirucakem je to teda jak?zatim to vypada,ze zalezi let od letu..nebo jste leteli zrovna ted nekdo nedavno s Ryanairem??


Pred mesicem jsem letel s ryanair Praha/Birmingham a zpet. V praze nekontrolovali prirucnak (z hlediska velikosti a vahy) prakticky vubec! Dokonce do letadla prolezl nejakej typek s Corazonem 80L:D nemohli jsme verit vlastnim ocim... ale nazpatky z Birminghamu kontrolovali mnohem vic.
Uživatelský avatar
Boyda_08
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte črc 15, 2008 8:57

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod netma » úte kvě 19, 2009 12:02

Haha, zaklepem si, ale zatial som nemal problem, aj ked som pocul, ze sa to stava velmi casto.. No co uz, tie moderne technologie nie su moc spolahlive :D
netma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte kvě 19, 2009 11:28

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod rebi » sob kvě 23, 2009 12:22

Tak oficialne u Ryanair plati toto:
Strictly one item of cabin baggage is permitted per passenger (excluding infants) weighing up to 10kg with maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm (your handbag, briefcase, laptop, shop purchases, camera etc. must be carried in your 1 permitted piece of cabin baggage). Click here for further information

http://www.ryanair.com/site/EN/faqs.php ... eallowance


Tak jsem v pondeli a utery zvedavej..
za mesic sem pak dam report..pokud to Maroko preziju.. :)

btw: me ted jeste kamoska docela vyplasila hlaskou,ze nepronesete v prirucaku ani jidlo a pripadne ani zadny leky..coz se mi moc nezda..jaky mate s timhle zkusenosti vy?

kazdopadne vsem diky za rady,namety a postrehy..!!!!
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod Boyda_08 » sob kvě 23, 2009 16:54

rebi píše:btw: me ted jeste kamoska docela vyplasila hlaskou,ze nepronesete v prirucaku ani jidlo a pripadne ani zadny leky..coz se mi moc nezda..jaky mate s timhle zkusenosti vy?


Blbost. Ja jsem jel jen s prirucakem na par dni do Anglie, a jidlo jsem v pohode provezl. Akorat piti ne... jinak jidlo jo. Myslim ze mi akorat vyndali uz nacatej margarin... jinak cajk.
Uživatelský avatar
Boyda_08
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte črc 15, 2008 8:57

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod netma » pon kvě 25, 2009 10:38

Presne tak, jedlo a lieky prevazam pravidelne a nie je tam ziadny problem
netma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte kvě 19, 2009 11:28

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod pripluv » pon kvě 25, 2009 14:04

helejte, jak maji ty specialni pytliky na pastu a podobny veci (takovy to jak se to tam na letisti zavre a asi necha ostemplovat), to maji vsude, bo ne?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod Hafi » pon kvě 25, 2009 17:08

pripluv píše:helejte, jak maji ty specialni pytliky na pastu a podobny veci (takovy to jak se to tam na letisti zavre a asi necha ostemplovat), to maji vsude, bo ne?

asi vsude, kde pro to je vyuziti, zj tam je nejaky obchod kde si to muzes koupit.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod multimotyl » pon kvě 25, 2009 18:04

pripluv píše:helejte, jak maji ty specialni pytliky na pastu a podobny veci (takovy to jak se to tam na letisti zavre a asi necha ostemplovat), to maji vsude, bo ne?

Myslím, že to nemusí být speciální pytlík. Musí to být uzaviratelné a průhledné, toť pravidla. http://jyxo.cz/s?q=airpass&d=zb&ptype=1 ... min=&pmax= - ale neřiď se popisem u toho výrobku, někdo asi chtěl vtipkovat.
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod pripluv » pon kvě 25, 2009 20:41

aha, no ja to v mnichove myslim videl primo automaty...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Peklo s Ryanair

Příspěvekod centaury123 » pon čer 8, 2009 16:04

A davajte si pozor.. lebo ryanair uz berie peniaze aj za check in, kedze uz je povinny online checkin
centaury123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon čer 8, 2009 14:31

Re: Ryanair

Příspěvekod sobb » stř úno 17, 2010 22:15

Zdá se, že u Ryana začali důsledněji kontrolovat váhu i rozměry příručních zavazadel, jen v Londýně je to nezajímalo, jinak mi batoh teď vážili a měřili na dvou letištích, jednou dokonce i Laďovu igelitku z Hudy :lol: Jednoho chlapíka odchytli dokonce ještě u gate a myslím, že musel platit.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ryanair

Příspěvekod rebi » čtv úno 18, 2010 1:12

Mno me teda vazili skoro dycky..ale je fakt,ze ja litam dycky pres frankfurt hahn a nemcouri buzerujou,tim jsou docela znami..
No,kazdopadne frankfurt uz mam docela ocheckovanej,takze uz i vim,ktery zensky se daj ukecat a ktery ne.. :)
Stejne tak jak litat s prirucakem a zaroven mit nadvahu.. ;)
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Ryanair

Příspěvekod sobb » ned bře 28, 2010 18:13

změna u Ryanair při platbě kartou: Visa Electron nyní za poplatek €5, platba MasterCard Prepaid zdarma
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ryanair

Příspěvekod sobb » sob kvě 1, 2010 12:02

ještě dodatek k informaci výše: teď jsme kupovali letenky od Ryan a ten poplatek se platí za osobu a segment letu (i když člověk kupuje zpáteční a pro dva lidi naráz) - takže nás to stálo o 15 euro víc, než jsme čekali :?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ryanair

Příspěvekod Luke » sob kvě 1, 2010 14:50

Tak Ryanair nám v Praze skončí :-( IDnes

Jak by bylo krásný, kdyby se dohodli a z Prahy během několika let létali do necelých 40ti destinací... #-o
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

Re: Ryanair

Příspěvekod djx1 » ned kvě 2, 2010 4:00

@Luke...a víš že jsem snad i rad. Tahle společnost mě vždy vytočila, když jsem s nima letěl, a to jsem kliďas. Buzerace, předražené služby, zpoždění (někdy nemalé), malá základní hmotnost zavazadel. Uf, co já se s nima natrápil. Jo, tak možná s notebookem na pivo za klukama do Birminghemu nebo Dublinu, ale letět někam na delši vejlet s batohem...ajajajaaaj :mrgreen: ](*,)
Doufám, že jejich lety nahradí nějaká kvalitnější nízkonákladovka.

No a úplně nejvíc mě jednou dostalo, když jsem vyfasoval letadlo bez letušky. Samej steward. No kdo se má na to koukat. Nejhezčí na letadle jsou přeci letušky....
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Ryanair

Příspěvekod Olchor » ned kvě 2, 2010 9:26

Podle mě je to velká škoda,i když do Bratislavy to mám z Brna nastejno. S Ryanem jsem párkrát letěl a spokojenost. Jesti letím do Pisy za 2,5E, nečekám žádný komfort. Jen je potřeba pořádně prostudovat podmínky přepravy a respektovat to. Je neuvěřitelné, že i přes několikanásobné upozornění na váhu a rozměry palubních zavazadel se lidi snaží projít s velkým žokem a remcají, když mají problémy. Je pravda, že s nízkonákladovkami musí být člověk ve střehu a nenechat se nachytat. Ale zaplaťpámbu za ně.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Ryanair

Příspěvekod Luke » ned kvě 2, 2010 10:08

Podle mě to je sakra škoda, protože žádný LC dopravce zřejmě nebude mít v Praze tak velkou základnu (jakou plánoval Ryanair) a nebude zá pár korun/stovek létal do několika, bezmála čtyřiceti, destinací.

Zatím jsem s ním tedy letěl jen třikrát, ale opravdu už dopředu počítám s tím, že za cenu autobusové jízdenky (mnohdy mnohem nižší) nemůžu čekat žádné extra služby a už vůbec ne, že dostanu v letadle něco zdarma. Těch pár hodin to v letadle vydržím a pak peníze, které bych dal za letenku u jiného dopravce využiju na místě mnohem efektvněji :) A hmotnostní limit 15 kg má většina LC dopravců (wizz,..), a aspoň mě to nutí netahat sebou samý pí*oviny :P
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

Re: Ryanair

Příspěvekod Hafi » ned kvě 2, 2010 10:51

ryan informaci o zakladne pouzil jen jako tlak na prazsky letiste, z ekonomickyho hlediska by byla blbost kdyby jim ustoupili. v podoby situaci je treba blava a budapest, odkud ted taky odesli. hadali se na letistich ve spanelsku a dle me je otazky kdy odejdou z dalsich letist, predevsim v polsku.
nemluve o tom ze bys nasledky tech 40 destinaci ryanairu stejne zaplatil z dani...

kazdopadne az se ti prasteni protestujici uklidni a dostavi se letiste ve vodochodech tak tu je ryan zpatky.

a jeste opravim - ted me nenapada jiny lowcost ktery ma na odbaveny zavazadlo limit 15 kg, wizz sice mel, ale uz od toho upustil a ma uzasnych 32 kg!
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování