Ryanair

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Co říkáte na ryanair?

Paráda
8
26%
Dá se
23
74%
 
Celkem hlasů : 31

Re: Ryanair

Příspěvekod sobb » ned kvě 2, 2010 11:01

Hafi píše:v podoby situaci je treba blava ....
doufám, že se nechystají odejít i odtamtud :? - máš nějáký informace o dění?

ad limit 15 kilo za odbavené zavazadlo - já nevím jak vám, ale pro normální letní výlet mi to bohatě stačí ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ryanair

Příspěvekod vonkreuz » ned kvě 2, 2010 11:28

Hafi píše:a jeste opravim - ted me nenapada jiny lowcost ktery ma na odbaveny zavazadlo limit 15 kg, wizz sice mel, ale uz od toho upustil a ma uzasnych 32 kg!

Ono to má dost možná ekonomicko-provozní důvod.
1, Celková hmotnost zavazadel: B737-800 RyanAir pojme 195 lidi max.. Takže pokud by dovolili zvýšení hmotnsoti zapsané batožiny ze současných 15kg na 20kg, může vzrůst a taky že vzroste celková váha zavazadel o 975kg. A to je váha, která se projeví na spotřebě paliva, tím pádem i ceně letenky :twisted: Takže lze říci, že pokud budou zákazníci chtít zvýšit limity, ať počítají se zvýšením ceny :finga:
2, Provozní aspekty - v současnosti jsou všechna zapsaná zavazadla nakládána do společnéhého nákladového prostoru 1+2+3, tedy před křídlem. A věřte mi, že někdy je to taktak, aby se to tam všechno vešlo a zavazadla se skládají pěkně jak puzzle nebo tetris. Jediné co jde "za křídlo" jsou třebas kola, nebo jiné nadrozměrné předměty. S nárůstem hmostnosti půjde ruku v ruce i zvětšení objemu samotných zavazadel. Takže se už všechna nevejdou "před křídlo" a bude nutné je cpát i do zadu. Takže další zdržení, protože postup vykládky/nakládky bude pak vypadat asi takhle: mobilní pás dojede k letadlu, vyndá se přední nákladový prostor, mobilní pás odjede a najede k zadnímu nákl. protoru, který se také vyprázdní. Mobilní pás opět zajede k přednímu nákl. prostoru a zaplní se předek. Mobilní pás odjede od předku zase do zadu a zbytek zavazadel se nandá dozadu. Celkově to bude mít jasný vliv na zýšení doby obavení letadla. K tomu si připočtěte zvětšení objemu odbavovacích prací na zemi a máme tu zase zdražení letenek :finga:
Ano, samozřejmě, že letiště jsou vybavena více mobilními dopravními pásy, ale i když se použijí dva pásy a budou dvě skupiny pracovníků pro současné nakládání/vykládání zavazadel, stejně to povede ke zvýšení ceny letenky, protože naroste objem odbavovacích prací pro samotné letadlo.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Ryanair

Příspěvekod djx1 » ned kvě 2, 2010 13:14

No já nevím, jak to je dneska, ale ještě loni nás buzerovali za to, že těch 15kg je na obě zavazadla (zapsané, příruční). Dost jsme se tam s nima hádali, protože jsme tím pádem měli nějakých 15kg, což nevypadalo moc levně. Nakonec se na nás u přepažky smiloval, když viděl, jak házíme věci do koše abychom odlehčili. Dal na papír pět kilo....
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Ryanair

Příspěvekod sobb » ned kvě 2, 2010 13:23

je to 15 odbavené a 10 příruční ... a mám pocit, že i loni a předloni to bylo stejné nebo podobné :((
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ryanair

Příspěvekod djx1 » ned kvě 2, 2010 13:30

Nebylo. Ukazovali mi to přímo na letišti a ja pak doma koukal i do mailu a fakt to tam bylo. Ale teď jsem koukal, že už to mají 15+10. Ale jsou to asi 3 roky zpátky. A jestli to tak je, tak je to OK.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Ryanair

Příspěvekod sobb » ned kvě 2, 2010 14:04

před třema rokama jsme ještě neobjevili kouzlo low-costů a jezdili stopem :mrgreen: ... ale v roce 2008 už to bylo těch 15+10, což nám vždycky stačilo (teď lítáme jen s jedním odbaveným a taky to vychází)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ryanair

Příspěvekod Olchor » ned kvě 2, 2010 18:58

Podle mých zkušeností stačí jedno odbavené zavazadlo na 3 lidi. Nacpem tam věci, které by do kabiny asi neprošly ( nože, tyčky a kolíky od stanu, slivovice ap.) Vychází pak 15kg/os, což je tak rozumný bágl.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Ryanair

Příspěvekod Umiaki » úte kvě 4, 2010 6:11

sobb píše:je to 15 odbavené a 10 příruční ... a mám pocit, že i loni a předloni to bylo stejné nebo podobné :((

Tak tak, loni i předloni určitě 10 (cabin) + 15 (checked-in).
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Ryanair

Příspěvekod djx1 » úte kvě 4, 2010 11:26

Tak me to s tema kilama nedalo a dohledal jsem to. Spletl jsem se...nebyl to Ryanair, ale Flyglobespan.....Nejak se mi to vse uz plete:-))) A ti to meli:
"Baggage Allowance - 20kg including hand baggage." Tenkrat jsme si toho proste nevsimli (spise neprecetli), protoze tak nejak vsude meli klasicky (nizkonakladovky) 15+10 nebo 20+10. Takze jsme nakraceli s dvouma baglama po dvaceti kilech plus kazdy mel prirucni....:-)))
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Ryanair

Příspěvekod Hurvajz » úte kvě 18, 2010 8:02

Prosím, poradíte někdo, jak je to s jídlem v letadle? (v odbaveném zavazadle, ne příručním..) Letím poprvé, tak nevím. Jedem na Sardínii (s ryanairem). Kámoš říkal, že třeba do USA se nesmí vozit vůbec žádné jídlo, tak mám teď obavy, že mi můj nákup za litra někde zabaví.. :?
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Re: Ryanair

Příspěvekod rebi » úte kvě 18, 2010 8:18

to zalezi podle me na konkretni zemi....
USA ma striktni politiku stejne tak myslim Australie,kvuli pripadnymu zavezeni nejakych nemoci nebo tak..
Kazdopadne v praxi je to tak,ze dovyzt muzes cokoli a kontroluji to namatkove...
Ma zkusenost je pouze z Ameru-vyplnil jsem,ze nic nedovazim i kdyz jsem mel v baglu asi tak 20 pastik Majka..a v pohode jsem prosel...hadam,ze dyby me vzali na tu kontrolu tak bych mel co vysvetlovat,ale asi bych prosel nevim,mozna jsem optimista..tezko rict.
Sardinie myslim,zadnou striktni omezeni nema..
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Ryanair

Příspěvekod Hurvajz » úte kvě 18, 2010 10:25

Ještě jeden dotaz, dostanu se na Sardínii na občanku? Letíme Praha - Frankfurt - Alghero (Sardínie) a zpět stejnou trasou.
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Re: Ryanair

Příspěvekod Hafi » úte kvě 18, 2010 11:00

vse schengen, takze obcanka staci...teoreticky co se tyce celniku, tak nepotrebujes ani tu a ryanairu by mel stacit libovolny doklad s fotkou, tj. treba i ridicak.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ryanair

Příspěvekod sobb » úte kvě 18, 2010 11:26

pro upřesnění jaké cestovní dokumenty Ryan přijímá: (řidičák tam nikde nevidím)

TRAVEL DOCUMENTS ACCEPTED WHEN USING ONLINE CHECK-IN ARE:

A valid passport
A valid National Identity Card issued by the government of a European Economic Area (EEA) country. (Only the following EEA countries issue National Identity Cards acceptable for carriage on Ryanair flights: Austria, Belgium, Bulgaria, Finland, France, Germany, Gibraltar, Greece, Cyprus, Czech Republic, Estonia, Hungary, Italy, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Netherlands, Malta, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland)
A valid German Government issued Kinderausweis travel document
A valid Italian Certificato Di Nascita which has been endorsed as "VALIDO PER L'ESPATRIO" valid for travel. It is the passenger's personal responsibility to ensure that this document meets the requirements of immigration and other governmental authorities at the destination airport
A valid Italian AT/BT card (Italian domestic flights only)
A valid UN Refugee Convention Travel Document - (issued in accordance with Article 28(1) of the 1951 UN Convention, by a Government in place of a valid passport.)
A valid Convention Travel Document - (issued in accordance with Article 27 of the 1954 UN Convention for Stateless Persons, by a contracting state in place of a valid passport)
A valid EU Collective Passport (issued to approved EU school groups who are under 18)
A valid Collective Passport issued by an EU/EEA country
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ryanair

Příspěvekod Hurvajz » úte kvě 18, 2010 11:39

Dík moc:)
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Re: Ryanair

Příspěvekod Jedediah » čtv kvě 20, 2010 14:05

Chcem sa opytat ze aky max velky batoh si mozem zobrat na palubu ryanair...viem ze je to 55x40x20 ale mozem aj par cm preskocit?? Lebo tych 20 cm sa mi zda na batoch dost malo. To by som si mohol zobrat akurat tasku na notebook.
Ak s tym ma niekto skusenost mohpol by dat konkretnuu znacku a typ batohu aby som mal predstavu.

A cital som na nejakom blogu ze chlapik chodi tak ze si bere vacsi batoh, a pred kontrolou si s neho vyberie oblecenie a nesie ich v ruke. Niektore veci ako fotak a pod. si zabali do bundy alebo strci do rukavov. Takto je batoh mensi a prejde kontrolou. Potom opäť vsetko nabali naspäť a ide na palubu. Tam vsetci nechapu ako mohol prejst s takym baglom =D>
Uživatelský avatar
Jedediah
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte lis 10, 2009 15:45
Bydliště: Banská Štiavnica Slovensko

Re: Ryanair

Příspěvekod vonkreuz » čtv kvě 20, 2010 14:07

Protoze odkladaci prostor nad hlavou neni nafukovaci? :finga: Navic nad "exit seaty" je prostor jeste mensi - uzsi.
Kamaradka se tvari tak, ze neexistuje, ze by prekrocila povolene parametry a zatim ji to vychazi. A batoh si dava pod nohy..
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Ryanair

Příspěvekod sobb » čtv kvě 20, 2010 15:08

záleží na koho u kontrol narazíš, obecně platí, že ten batoh musíš nacpat do boxu s přesnými rozměry, který na check-in i před gate mají

oblečení na sobě a foťák na rameni beru jako samozřejmost :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ryanair

Příspěvekod Jary » čtv kvě 20, 2010 16:32

Některé low-costy (záleží na koho na přepážce narazíš) považuji foťák + bágl za dvě zavazadla (dtto notebook, kabelka, ...). Takže tady bacha, zvlášť když ten foťák bude zrcadlovka s teleobjektivem. Navlíct se do co nejvíc hadrů a drobnosti napěchovat do kapes samozřejmě lze.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Ryanair

Příspěvekod rebi » čtv kvě 20, 2010 17:19

hele to je tezky...
sam jsem byl svedkem toho,ze me envzali moji 65ku ale vzali nakyho sampona co mel kufr co vypadal desne luxusne,ale samozrejme se nahoru vubec nevesel...
To je vyhoda batohu-daj se selijak zmacknout..
Co me sere,ze se neda ani spolehnout,ze u ty samy spolecnosti te budou buzerovat nebo ne..

Ja to resim tak,ze proste jezdims e svoji 65kou a snazim se to narvat do toho jejich boxu co je pred checkinem..coz se vetsinou zadari (sranda je,ze je pak problem to z toho boxu dostat jak je to tam narvany.. :D ) mno a kdyz se nezadari, tak to resim jednodu se tak,ze mam super vestu a kalhoty kapsacedo kerejch narvu zbytek...a kdyz ani to nepomuze (ale to uz je extremni pripad),tak pak je jeste pomoc taka,ze si muzes tech par eci,typicky obleceni narvat pod triko a zapnout pasek,takze sice vypadas jako perzranej otesanek,ale mel bys mit vystarano... ;) :mrgreen:
Tohle sem absolvoval jenom jednou a desne sem si uzvial pak v letadle kdyz sem se "vybaloval" pred tim nez jsem usednul - nekteri cestujici delali jako,ze se nic nevidi,nektery me meli za nakyho bezdomovce(taky sem tak asi po mesici v africe vypadal) a ty mladsi se bavili a meli hlasky typu "great idea" :D...

A kamos mi rikal,ze nakyho manika pustili pred nim i s 80kou baglem narvanym k prasknuti jako prirucakem..

Obecne spis nez od spolecnosti se to da odhadnout prej od narodnosti - nemcouri buzerujou a jsou striktni..nebo treba od situace - kdyz je vic jak hodinovy zpozdeni,tak bagly fakt premerovat nebudou...
atd...
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Ryanair

Příspěvekod Hurvajz » úte čer 1, 2010 11:20

Jo s foťákem bacha, mám jen malý kompakt, ale i tak chlap chtěl, ať ho schovám dovnitř, prostě v ruce musí mít člověk jen nediné zavazadlo, nic navíc...Samozřejmě to bylo u Ryanairu.
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Re: Ryanair

Příspěvekod sobb » úte čer 1, 2010 18:30

Ne vždy, záleží na obsluze na letišti. Já zatím pokaždé měla foťák volně. (a v Londýně ho s velkým zájmem na security zkoumali, pak jsme dobíhali letadlo #-o :mrgreen: )
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ryanair

Příspěvekod michail » stř čer 9, 2010 21:05

Neviete ako je to so stanom ako príručnou batožinou? Tyčky a kolíky samozrejme nie, ale obal by som použil na tropiko a vnútorný stan, foťák a ostatné veci na palubu lietadla.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Ryanair

Příspěvekod sobb » stř čer 9, 2010 21:09

proti stanu není co namítnout
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ryanair

Příspěvekod svetlovdusi » stř čer 9, 2010 23:51

Když propašuješ i tyčky, můžeš si ho pak postavit v uličce a trochu se prospat :)
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Ryanair

Příspěvekod Hafi » čtv čer 10, 2010 0:33

tycky jsou v pohode docela urcite, koliky mi taky parkrat prosly, ale u tech bych se nedivil kdyby se nelibili
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ryanair

Příspěvekod RUMcajs » čtv čer 10, 2010 12:23

Co se fotovybavy v letadlech tyce tak doporucuju externi pouzdra na ruzne objektivy.
Daji se zavesit na pasek u kalhot (tedy pokud netahate pulmetrova telata).
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Ryanair

Příspěvekod vonkreuz » pon čer 21, 2010 21:32

Je mi to trapné, ale moje jazykové schopnosti jsou dosti mizerné ](*,) :oops:
Dokážete mi, prosím někdo poradit, zda lze stornovat letenku u Ryanairu, i kdyby to mělo byt za nějaký poplatek...
Měl jsem letět 7.7. z Bratislavy do Edinburgu a 14.7. nazpět, ale nastaly závažné problémy =; a tak se to pokouším zrušit [-o<
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Ryanair

Příspěvekod Vladan » úte čer 22, 2010 8:11

@vonkreuz
Mam pocit , ze u Ryanairu muzes za poplatek zmenit jmena pasazeru, nebo zmenit let na jiny termin (mozna i destinaci), ale zrusit to nejde.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Ryanair

Příspěvekod PD » úte čer 22, 2010 9:55

zrusit nejde (proste nepoletis, nic se nedeje), penize ti nevrati, jakakoliv zmena je zpoplatnena - viz jejich sazebnik - treba jmeno 100E/let
PD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: pát led 11, 2008 18:52
Bydliště: brno

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování