Spaní beze stanu - dotazy

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod Alvapina » sob čer 30, 2012 9:35

Ahoj všichni, ale spíš teda ahoj holky:-) Chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s tím, že jste vyrazili na tůru, čundr, zkrátka na více dnů s baťohem na zádech sami? Především teda na průběh nocí. Chci jít na několik dní a přespávat ideálně pod širákem a tak se ptám na Vaše zkušenosti a očekávám, že budou veskrze pozitivní a že mě povzbudíte:-), protože pochybnosti ohledně bezpečí a strach z těch nocí je to jediné, ale dost podstatné, co mě drží doma:-) Díky za odpovědi, Alvapina.
Alvapina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob čer 30, 2012 8:18

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod mirecek » stř črc 4, 2012 4:50

Ahoj :-)
no prvně asi k tomu bezpěčí. Je asi stotisíckrát větší šance , že se ti staně něco doma v paneláčku (požár, elektřina...). Je asi milionkrát větší šance, že se ti něco stane venku ve městě (přepadení, přejede tě auto na chodníku. spadne na tebe letadlo :-ú).

Do přírody vlastně jdeš do bezpečí, jediný faktor který tě tam ohrožuje jsi ty sám(a) takže bych byl uplně v klidu.

Jestli jsi nebyl nikdy takle venku tak doporučuji takový mírný křest ohněm. Snažím se heldat takové krytější spaní jako třeba autobusová zastávka na špindlerovce, bouda na Jizeře atd.

Takových míst je spousta kde spíš vlastně na vrandě nechčije na tebe nefouká a přitom jsi venku v přírodě.

Hodně zdaru!
Hory přijmou každého, pustí jen ty připravené!

m.
Uživatelský avatar
mirecek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob čer 9, 2012 7:22
Bydliště: Liberecko

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod Stani » čtv črc 5, 2012 19:51

Chodím na túry väčšinou sám. Pamätám si na prvú noc, kde som neodhadol čas a musel nocovať v totálnom hustom lese. Ešte som si stihol niečo uvariť pod zub, postaviť stan a vyhodiť jedlo na strom - už bola tma. Všetko začína asi po druhej v noci. Každý šum, funenie, praskot vetiev ma prebúdzal. Stačilo sa však v stane pomrviť a "to" ušlo :) Boli to také mikrospánky. Ďalšie nocovania už bolo v pohode, človek si zvykne, uťahaný po celodennom chodení - odcvakne hneď. Zver nie je blbá ako my, riziko na minime a preto nepokúša a vyhne sa.

Vždy som sa potom bavil na tom, že človek - pán tvorstva - stačí keď si vyjde sám na noc do lesa a prdí bobky :)

Neboj, kľudne choď, sama tak zistíš ako sme sa odlúčili od prírody a tento krok ti spätne dodá energiu! Mám rád ten podvečer, sykot variča, to ticho...je to taký očistec. Horšie to je v zime, keď skoro stmieva a čušíš v stane už od 17:00.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod mike » čtv črc 5, 2012 20:48

Taky chodim vetsinou sam, spim ve zdaraku a hlucnou zver resi ucpavky do usi :) Treba na podzim to ani jinak nejde, srnci a kamzici stekaji a clovek by se vubec nevyspal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod Alvapina » stř črc 11, 2012 22:05

Tak kluci díky, povzbudili jste mě a vzhledem k tomu, že mi žádná baba neodepsala, dám na Vás :-)
Alvapina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob čer 30, 2012 8:18

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod mirecek » čtv črc 12, 2012 4:35

tak dobrou zzzz :-)
Hory přijmou každého, pustí jen ty připravené!

m.
Uživatelský avatar
mirecek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob čer 9, 2012 7:22
Bydliště: Liberecko

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod ssyissyi » ned zář 30, 2012 13:34

Teda narazila jsem na tohle téma trochu pozdě, ale třeba ten holčičí názor bude ještě někoho zajímat.

Se sólospaním v lesích mám bohaté zkušenosti, takže můžu říct, že fakt jediný, čeho se samotná holka může bát, je ten výše zmiňovaný nejnebezpečnější tvor: člověk.

Takže ze všech rad jediná: Oproti tomu, co tu někdo radil výše, naopak se vyhnout veřejným prostorám (busová zastávka - bála bych se, že mě tam vyhmátne nějaký místní vítěz pivního závodu) a raději zalézt do lesa. Ano, mezi tu zvěř, která se člověku vyhne, jak jen to půjde. Chceš-li mít jistotu, dej si jídlo dál od sebe - třeba zavěs na strom kus od ležení, jak už tu bylo. A nemazli se s pruhovanými selátky, jak psal mike (ovšem jinak má teda s čuníky dost neobvyklé zkušenosti...). Je fakt, že když jsem prvně sama v lese slyšela srnce v říji, docela mě to zaskočilo. Ale když mi po pár vteřinách došlo, co ten hnusný zvuk vydává, spokojeně jsem zaplula do spacáku a usnula. Prostě největší strach je z neznámého, takže nejlepší je se prostě seznámit. :wink:
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod Vachon » pon říj 1, 2012 7:38

Nejlepší je, když se najde takovýhle bivakovací přístřešek zzzz

bivak.jpg
bivak.jpg (120.66 KiB) Zobrazeno 27763 krát

bivak2.jpg
bivak2.jpg (121.93 KiB) Zobrazeno 27762 krát
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod terkad » pon říj 1, 2012 12:16

@Vachon: Jasně, nebo třeba takový :wink: :
Obrázek

P.S. sorry za OT, nějak to na mě přišlo :oops:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod fps » pon říj 1, 2012 12:36

Vachon píše:Nejlepší je, když se najde takovýhle bivakovací přístřešek

když vás je víc, tak ano, ale když jsem sám, tak tady bych raději nespal, raději bych spal co nejdále od jakýchkoliv známek lidské přítomnosti
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod Vachon » pon říj 1, 2012 13:06

Neboj, on je trochu z ruky (ve Švédsku).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod fps » pon říj 1, 2012 19:06

z ruky může být, ale když výš o něm ty, tak o něm ví plno jiných lidí, takže riziko tu prostě je
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod Vachon » pon říj 1, 2012 19:16

Hele, a ty nechceš bivakovat a mít na každé straně švédku?
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod Chmeld4 » úte říj 2, 2012 7:32

@Vachon : Well played sir ....
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod budo » sob kvě 4, 2013 22:02

Ten uvodni prispevek - prijde mi to desne roztomily a zaroven jsem si uvedomil, ze si ke sve skode absolutne nejsem schopen vybavit prvni takovou svoji noc a prvni takove zazitky. No asi to je uz davno.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod Quido » stř pro 10, 2014 11:06

ja si to pamatuju, prestoze to bylo taky davno: bylo mi 11, plnil jsem tri orli pera (bobriky) a jednim z nich byla samotka, tzn. 24 hodin sam v prirode a nesmel mne spatrit zadny clovek - tehdy jen pionýrky, zeleny kalhoty, voskovana bavlnena bunda, tele a celta - cili na noc vyhrabany horbecek a zabaleny do celty, prikryty chvojim; pochopitelne jsem spal sotva 2 hodky... a od te doby se mi to zalíbilo
:roll: :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod ripper6 » pon kvě 18, 2015 2:06

To bych uplne nerekl ze jsou zde bezpecny mista. V CR jsou mista, ktery v lesich vypadaj bezpecne ale je tam silna negativni energie. To si tak clovek lehne, radi tam krysa, tak rika no jo krysa ta dela bordel.
Potom uvidi stin neco jako netopyra, rekne co by tady delal netopyr? Nema snad bejt v jeskyni?
Usina dal a potom na neho slitne neco velikyho, co ma kridla a zacne ho to vysavat az nemuze dejchat a nemuze se zaroven hejbat :D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod JohnyFK » pon kvě 18, 2015 7:44

Zkus před spaním tolik nehulit :wink:
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod mike » pon kvě 18, 2015 14:53

A pred psanim taky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod booze » pon kvě 18, 2015 19:07

ripper6 :lol: paradni zážitek, kde to bylo? :lol: krysy u nás ve volně přírodě?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod Simi » pon kvě 18, 2015 21:28

Mě by spíš zajímalo, co to měl za matroš....? :mrgreen: :weedman:
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 19, 2015 3:47

booze píše:ripper6 :lol: paradni zážitek, kde to bylo? :lol: krysy u nás ve volně přírodě?


Bylo to zde, reknu i presne jak. Kdyz tam prijdes mel bys mit divnej pocit a porad koukat smerem k tej horni stene skaly. Proste porad me to tam nutilo koukat. Poprve ok, protoze jsme tam byl s pritelkyni, navic jsem tam pustil ambientni music a lezelo se dole jako pod vohnistem nez na mirnem kopecku.
Znova se tam slo o rok pozdeji s partou. Oni lezeli dole u toho vohniste a ja s kamosem lehnul prave na ten kopecek, kde jsem proste nechtel. Je to jako vec, kdyz citis ze neco neni ok a presto to udelas.
Je to ten bod, kde se da jeste lezet ale zaroven je to mirnej kopecek u vohniste.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Braniborsk ... skyn%C4%9B
a muzu te ujistit ze tam nikdo nic nehulil. Sem tam takovy mista v CR jsou, jen asi zalezi kdy tam clovek je a zda tam neco pousti ci je tam potichu. Kdyz tam jses potichu tak je to lepsi, takze nedelat tam nic a normal jen lezet.
Krysa tam byla, protoze pritelkyne pak miho kamose mela az dole u vohniste dobre nakousanej chleba!!!
Mno a vhledem jak rychle to dupalo a chodilo, prislo me hodne divny ze je ta krysa tak rychla a co dela u me? Kamos totiz lezel vic u steny tej skaly a ja vedle. Zadny jidlo jsem nemel, takzej jsem fakt nechapal ze to dupe i kolem me.
Kazdopadne to delalo dobrej bordel a pak to najednou dalo klid nez se stalo tam to. To uz sbalil veci i kamos v noci a slo se spat dolu pod kopec. Videli jsme to voba, jen on nevidel to pred tim, toho jako netopejra. Na neho pak ta vec zautocila. Deje se to v polospanku, kdy pokud na takovym miste usnes tak ta vec na to ceka. Ja byl vzhuru, proto mam vysvetleni ze me tohle primo minulo. Me to ale stacilo jinde, kde jsem zazil svoje a pritom to jsou krasny mista CR a rad na ne jezdim :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 19, 2015 3:57

Simi píše:Mě by spíš zajímalo, co to měl za matroš....? :mrgreen: :weedman:


s matrosem bych ti to nepral zazit to me ver :D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod budo » úte kvě 19, 2015 6:53

ripper6: když nechám stranou kvalitu tveho psaneho textu a fakt, ze z toho clovek kolikrat lusti, cos tim vlastne chtel rict, tak musim konstatovat, ze ta stiha, kterou nam tu popisujes, by mela byt varovanim spis pro tebe, nez pro nas. Doporucuju zamerit se na striktne STRIZLIVOU zivotospravu a nejaky sport :lol:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Příspěvekod zonn » úte kvě 19, 2015 9:48

Tak nejak :-D
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re:

Příspěvekod RedneckBear » čtv črc 19, 2018 10:56

poldík píše:Nož kupovat za litr tu bivakovací plachtu od Condora to fakt radši autoplachu 2x3 metry za stovku nejakým hobby marketu, a je to ůplně to stejný, jedinej rozdíl je v tom že ta autoplachta bude třeba modrá, zelená atd a né černá. :wink:


Ze se tak zeptam - jak resite vytrhavani kovovych ok u tech autoplachet? Do rohu muzu treba dat oblazek a obtocit to provazem ... nebo to resite jinak? A co vypinani po provaze, tam po vyskubnuti oka vubec nevim, jak to resit ...
RedneckBear
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř čer 28, 2017 17:12

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod booze » čtv črc 19, 2018 12:40

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Spaní beze stanu - dotazy

Příspěvekod Kikuna » sob črc 21, 2018 19:44

Ja najradšej miluje spať pod holým nebom! zzzz :D
Kikuna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob črc 21, 2018 19:40

Předchozí

Zpět na Pokec o cestování