Hromadné nájezdy do přírody aneb Cestovat sám či s CK?

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jste pro ,,nájezdy,, cestovek do přírody

ano
8
24%
ne
18
55%
je mi to jedno
7
21%
 
Celkem hlasů : 33

Příspěvekod pripluv » stř pro 5, 2007 19:06

Helete, mě Korsika na 24 dní přišla na necelejch 7.000 CZK včetně kompletního jídla, plateb za dopravu a campy i nějakej suvenýr se vešel. S cestovkou to máš nepoměrně dražší. Ale ono to je i o člověku.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Blaf » stř pro 5, 2007 19:08

jak si se tam dostal??? auto?
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » stř pro 5, 2007 19:14

Bus (3590 CZK zpáteční) z Brna do Nice.
Trajekt (33 EUR) z Nice do Calvi.
Trajekt (14 EUR - omylem poloviční) z Bastie do Nice.
Po ostrově stopem.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod robi » stř pro 5, 2007 19:30

Ajjaj vidím,že jsem to fakt velmi zobecnil.
Pokusím se to trochu objasnit,snad se mi to podaří.
Jde o to,že turistika se stává módním hitem,kdo má peníze může všechno.Jsem přesvědčen,že 80% lidí jezdí na tyto zájezdy jen proto,aby se mohli v zaměstnání nebo před přáteli chlubit ,, byl jsem na tam a tam,bylo to o hubu,ale já jsem to zvlád atd.,,Do těchto nájezdů počítám i různé image výlety a firemní adrenalinové poznávačky.Je to ,,úžasné,, vidět,jak rota rádoby turistů,vyběhne za velkého halekání na kopec pomalu se tam ani nezastaví a valí za obrovského jásotu dolů,nejrychlejší je v autobuse king.
Pokud si to člověk všechno zařídí sám,tak si to patřičně cení.
Absence takovýchto cestovek by měla za následek přirozenou regulaci lidí v přírodě.A bratři na Slovači by nemuseli vydávat nesmyslná omezení do Tater(tohle je samožřejmě nadnesené).
Dalo by o tom polemizovat ještě víc,ale spěchám.

Blaf píše:jj nekd dost pekelne jak sem se dival....teda cerpam jen od Kudrny zatim a treba to Norsko ktere dava za tusim 15 se da udelat za 5-7 :roll:

Jojo cestovce jde o peníze,ne o přírodu.
:twisted:

Blaf píše:tos tak si snad outdoorista to chces mit vsechno tak lehce dosazitelne.....holt auto te odveze tam,ty odneses auto zpatky na zadech ne? :P :mrgreen: ve 4 to date :mrgreen: :ú


Já bych jim dal,auto ponesou tam i zpět. :D :D
robi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát lis 30, 2007 18:11
Bydliště: asi mám

Příspěvekod Blaf » stř pro 5, 2007 19:41

pora s tebou nesouhlasim....tohle mi sedi tak na nemecke turisty....u nas si myslim ze lidi nemaji zksuenosti, maji strach,nebo proste si netroufnou,ale ne aby mohli delat ramena :roll:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hafi » stř pro 5, 2007 19:51

robi píše:Jsem přesvědčen,že 80% lidí jezdí na tyto zájezdy jen proto,aby se mohli v zaměstnání nebo před přáteli chlubit

nevim kam jezdis, je pravda, ze ja se turisticky navstevovanym mistum vyhybam co to jde, ale takovy lidi temer nepotkavam. myslim, ze vetsina lidi tam jde kvuli prirode, popripade kamaradum, domorodcum, atd....kazdy ma neco. Jinak ze by se VHT dalo chlubit? ja to nedelam, ale kdyz uz na to nekde prijde rec, tak na me cumi jak na debila, ze se za to malem stydim. kdybych rek ze jsem byl na koncerte XY tak spolecnsky urcite stoupnu vic nez za mesic v gruzii :wink:

Ad cestovky, ano, nebyt cestovek, bude v horach mene lidi. asi by to bylo lep pro hory, me by to taky hodne potesilo, ale presto jsem rad ze cestovky jsou. duvod - prave to ze tahaj lidi do prirody, coz je prave pro ty lidi (ty konkretni, potažmo pro cely lidsky"druh") a to považuju za spravne, zdrave a rekneme i vhodne jako prevence treba pred drogami a kriminalitou. z tohoto pohledu maj cestovky z meho pohledu velmi podobny ucel jako treba rzne turisticke oiily/skaut pro deti.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hafi » stř pro 5, 2007 19:57

Blaf píše:pora s tebou nesouhlasim....tohle mi sedi tak na nemecke turisty....u nas si myslim ze lidi nemaji zksuenosti, maji strach,nebo proste si netroufnou,ale ne aby mohli delat ramena :roll:
hele mejlis se, nepodcenuj nemce (a to skopcaky nemam rad). patrej k jednem z nej turistu v horach, aspon ti, co jsem potkal. samozrejme ti co se vali na plazi v chorvatsku a chodi centrem prahy jsou "jiní". nutno dostat, že ale české rodinky v chorvatsku, tipu "účstníci zájezdu", jsou uplne stejny jako nemci. letos jsem stravil v kempu na plazi cely jeden den a desne sem se tim bavil.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod tuso » stř pro 5, 2007 20:39

A hlavně bych řekl, že na posledním srazu na MF jsme taky působili jako cestovka. Už chyběl jenom vůdce s vlaječkou. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod teoretic » stř pro 5, 2007 21:08

tuso píše:A hlavně bych řekl, že na posledním srazu na MF jsme taky působili jako cestovka. Už chyběl jenom vůdce s vlaječkou. :mrgreen:
jak jedu v březnu lyžovat do francie, tak jsem teď zjistil, že nás jede 42 :ú

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod jedik » stř pro 5, 2007 21:13

robi: a byls vůbec na nějakém takovém zájezdu, že soudíš?
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » stř pro 5, 2007 21:23

Když někam jedu, tak zpravidla ani nevím, kde to je, natož, jask to tam chodí. Někdy týden, někdy dva měsíce trvá má teoretická příprava (shánění informací, map, všeho...) nebo praktická příprava (lepení lodí, upgrade...). Kdybych se o toto ochudil, nejsem spokojenej, to k cestování prostě patří.

Někdo má cestování jako životní styl, někoho to živí, někdo jede na relax ... dyk je to jedno (pokud něco neplundruju, samozřejmě).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lenka » stř pro 5, 2007 21:27

Hafi píše:zacinal jsem jezdit s CK, ne protoze jsem se bal ale protoze 1) me rodice nepusitili samotnyho, 2) to bylo jednodusi, kdyz organizacni veci zaridila CK. pro toto jsou cestovky urcite prospesne.

Tak, tak...pod to se můžu podepsat.
Sice mi víc vyhovuje, když si můžu věci sama organizovat (nebo se na organizaci alespoň podílet), ale cestovky neodsuzuju.
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod berry » stř pro 5, 2007 22:05

Tomík píše:
berry píše:V dlouhodobém horizontu se ti to ale určitě vyplatí ...

Myslíš?
:((

NO jasně ... jsou před tebou jen samé sociální jistoty ... první dovolená v Jugoslávii, první dítě ... :mrgreen:
berry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv čer 21, 2007 6:12
Bydliště: MB

Příspěvekod mayya » stř pro 5, 2007 22:12

V rozumné míře (subjektivní je, co to je :(( ) s cestovkama OK. My takhle letos byli s Kudrnou na Retezatu - kamarádi odpadli/nechtěli a ve dvou se nám poprvé do Rumunska nechtělo.
btw Sešli se tam super lidi a plánujeme další akce, už bez CK.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod Blaf » stř pro 5, 2007 22:29

Hafi píše:
Blaf píše:pora s tebou nesouhlasim....tohle mi sedi tak na nemecke turisty....u nas si myslim ze lidi nemaji zksuenosti, maji strach,nebo proste si netroufnou,ale ne aby mohli delat ramena :roll:
hele mejlis se, nepodcenuj nemce (a to skopcaky nemam rad). patrej k jednem z nej turistu v horach, aspon ti, co jsem potkal. samozrejme ti co se vali na plazi v chorvatsku a chodi centrem prahy jsou "jiní". nutno dostat, že ale české rodinky v chorvatsku, tipu "účstníci zájezdu", jsou uplne stejny jako nemci. letos jsem stravil v kempu na plazi cely jeden den a desne sem se tim bavil.


pravda v horach sem je jeste nepotkal,ale jak rikas ti plazovi sou desni....chovaji se jak by jim vse patrilo smradum :roll:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zbuddy » stř pro 5, 2007 22:35

Blaf píše:
Hafi píše:
Blaf píše:pora s tebou nesouhlasim....tohle mi sedi tak na nemecke turisty....u nas si myslim ze lidi nemaji zksuenosti, maji strach,nebo proste si netroufnou,ale ne aby mohli delat ramena :roll:
hele mejlis se, nepodcenuj nemce (a to skopcaky nemam rad). patrej k jednem z nej turistu v horach, aspon ti, co jsem potkal. samozrejme ti co se vali na plazi v chorvatsku a chodi centrem prahy jsou "jiní". nutno dostat, že ale české rodinky v chorvatsku, tipu "účstníci zájezdu", jsou uplne stejny jako nemci. letos jsem stravil v kempu na plazi cely jeden den a desne sem se tim bavil.

pravda v horach sem je jeste nepotkal,ale jak rikas ti plazovi sou desni....chovaji se jak by jim vse patrilo smradum :roll:

A zažil jsi Rusy nebo Poláky? :twisted: :smt071 :smt070
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod tulak » stř pro 5, 2007 22:40

to je fakt, někdy se ti němci chovají už skoro stejně jako češi ........ (nebo rusové........nebo jiný národ?) většinou ani tak nejde o to kdo to je, ale že je jinde, a má pocit, že ho sousedi nevidí a tak se chová jinak než v domácím prostředí, domorodci vždycky nadávají na všechny přivandrovalce. a co se týká těch cestovek? proč je občas nevyužít když mají zmáknuté ubytování, přesuny a logistiku. záleží na cestovce ...... někdy není čas vyřizovat si veškeré potřebné věci předem. někdy se prostě udělá volno ze dne na den ..... .
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod zampion » stř pro 5, 2007 23:04

Tak s tim Norskem bych si tak jist nebyl.. Byl tam ten tvuj kamarad vubec nekdy a videl ty ceny? Ja tam pred par lety travil 14 dni, automobilem za polarni kruh, na Nordkapp (nebo jak se to pise) a zpet plus mensi zajizdka a trajekt na Lofoty kde jsme byli par dni. A levna zalezitost to rozhodne nebyla. Btw nepocitej jen penize za benzin, ale taky opotrebeni auta, pojisteni, trajekty, vetsi ceny v kempech nez plati cestovka atd atd a zjistis ze ta cestovka neni zase tak spatna, kdyz ti jeste k tomu vsechno zaridi a domluvi. Nerikam ze to je lepsi, ale alternativa je to rozhodne dobra... My to jeli uplne natvrdo, bez sehnanyho ubytovani, map atp. Kam jsme dojeli, tak jsme zkusili sehnat nocleh v nejakym kempu. Bylo to teda misty az moc akcni. Dost nam to ale usnadnil fakt, ze slunce zapadalo nejak ve dve rano a jen na chvili :) Takze casu na hledani bylo relativne vic...
zampion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 2, 2007 23:12

Příspěvekod Blaf » stř pro 5, 2007 23:15

no tak on to uz ma urcite zjistene a muzu se ho poptat jestli uz tam byl bo nvm kdy presne mel jet,ale sem si tim vicemene jisty....rikal ze krome jidla davaji 5k kazdy, max 7k...taky neznam jejich trasu vis jak takze treba nejedou az za polar!!!
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zampion » stř pro 5, 2007 23:33

On prave benzin a nafta je v Norsku tusim nejdrazsi Evrope (pokud se pletu tak me opravte, ale urcite je nekde na spici), a nam ta cena dost vyrazela dech. Nemluve o cenach cehokoliv jineho :mrgreen: I pri koupi chleba tam clovek skoro uronil slzu... Je tam opravdu hodne hodne draho, ale pokud nalozis auto jidlem z domu (pozor na limity kolik toho muzes dovest, limitovan je napr i pocet vajec atp.), a spavas nekde v prirode tak se na tu cenu mozna dostat da.
zampion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 2, 2007 23:12

Příspěvekod Blaf » stř pro 5, 2007 23:40

tak celkove benal mi rikal ze se ted skoro vyrovnal nasim cenam!!!!!
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zampion » stř pro 5, 2007 23:55

Blaf píše:tak celkove benal mi rikal ze se ted skoro vyrovnal nasim cenam!!!!!


tak jestli je to pravda tak to čumím... Když jsme tam byli my, tak benzin stál nějak k 60 našim...

EDIT: http://motozurnal.centrum.cz/motoporadn ... ml?id=4212 je to teda rok stary...
zampion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 2, 2007 23:12

Příspěvekod sobb » čtv pro 6, 2007 8:36

Blaf, zampion: ono je to relativní :wink: ,letos 40 dní v Norsku a 20 dní cesta s různými zastávkami (Švédsko, Dánsko, Německo) ... pro dva lidi nás to vyšlo míň jak pět tisíc :twisted: .... Levně se dá cestovat i v drahých zemích (jen člověk musí mít dost času a umět žít přiměřeně skromně) 8)

A k těm cestovkám: ono je to totiž všechno o lidech ... tedy o klientech, průvodcích i "filozofii" cestovky ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Lipon » čtv pro 6, 2007 9:00

podle mě cestovky svoje místo určitě maj, jak ty zádveřně orientovaný, tak ty řekněme masovky

ono to neni ani tak o cestovkach, jako o lidech, které vozí - určité cestovky se orientují na levný segment trhu do levných destinací, tak přitahujou i lidi určitého typu - např. levné deutsch cestovky do levných destinací Chorvatska vozí sociálně slabší vrstvy s poněkud jinak vyvinutým smyslem pro společenské chování - holt v Německu maj příjmy na hranici min. mzdy a v Chorvatsku jsou rázem kingové a vyrovnávaj se s tim po svém

byvše zádveřním greenhornem, taky jsem na svůj první mimočeskoslovenský "výlet" využil cestovku - jeli jsme s Adventurou na přechod Retezatu a Paringu - byl sice plný autobus, ale 3 různých zájezdů Adventury do Rumunska, takže nás ten přechod nešlo zas tak moc, takovej slušnější OF srazík;
nemaje více kamarádů, se kterými bych mohl jet, jsem moc jiných šancí neměl - internet se v té době teprve rozvíjel; poznal jsem tam pár fajn lidí, se kterými jsem se úplně náhodou potkal asi po 4 letech - a čirou náhodou se akorát vrátili z Malajsie, kam jsme měli zamířeno a tam nám půjčili Lonely Planet a mapy a doporučili destinace ...

a od té doby jezdím sám :-) (teda s cestovkou přes kamaráda akorát na jarní lyže, panč zajistí dopravu a ubytko a maj lepší ceny na permice ;-) )
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Clovis_CZ » čtv pro 6, 2007 9:12

Přípluv píše:Helete, mě Korsika na 24 dní přišla na necelejch 7.000 CZK včetně kompletního jídla, plateb za dopravu a campy i nějakej suvenýr se vešel. S cestovkou to máš nepoměrně dražší. Ale ono to je i o člověku.


Přesně, je to i o člověku. Nas Korsika vysla ve 4 lidech autem na cca. 10. tis/os., ale za 12 dni a bez zbytecneho utraceni :-) Asi se vic uskromnit neumim :mrgreen:
Uživatelský avatar
Clovis_CZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned črc 22, 2007 12:54
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Vilík » pon pro 10, 2007 22:35

No me taky driv nasi nepousteli a maji s tim problem doted... Ne kuli nebezpeci a kuli tomu, ze je nekde blato mokro a tak, ale kuli zdravi... (pripadne SZ). No a abych jel nekam, kam bych jel rad, tak cestovku potrebuju, protoze moji kamaradi se kterymka jezdim proste sami nechcou. A kdyz je cestovka, kde je na zajezdu necelych 20 lidi s tim, ze 5 znam, tak je to uplne v pohode...

A zminene firemni adrenalinove poznavacky: No tak trochu delam v zazitkovych akcich a tohleto je uplne o necem jinym nez cesta do prirody. A vim, ze neco takoveho ve meste proste udelat nermuzes... Ale ty veci tam nejsou o prirode, ale hodne o psychologii, poraci v tymu (pokud je to firma), ale i sebepoznani a tak... Zkus se podivat treba na stranky hnuti GO! nebo PSL...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Skotsko

Příspěvekod Michal82 » čtv srp 15, 2019 9:02

Masakr cena toho zájezdu :D Jde to udělat o 20 tisíc levneji


Přilípnuto z tohoto vlákna: viewtopic.php?p=515147#p515147


sobb
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Skotsko

Příspěvekod apuka » čtv srp 15, 2019 15:20

Michale, ja si sice myslim, ze je to nejspise spam na cestovku, ale stejne se zkus zamyslet, jak bys to dal "o 20000" levneji pro napr. 15 nezkusenych lidi, co nemaji sebemensi zkusenosti se shanenim letenek/jizdenek/ubytovani, o trase nic nevedi, atd. Hlavne kdyz mas nejaky predpoklad poctu lidi a musis si dlouho dopredu zarezervovat mista, nenechat to na posledni chvili, stejne tak jizdenky a ubytovani a musis pocitat s tim, ze mozna nejakou cast (v nejhorsim vsechno) musis nakonec zrusit. Takze ty nejlevnejsi moznosti to asi nebudou, na velke slevy jsi mala cestovka.
Navic musis tam mit alespon jednoho pruvodce - a podle nasich (a myslim, i EU) zakonu to nemuze byt kdokoliv, abys to mohl delat musis mit zkousky, podle toho, jaky druh pruvodcovani delas. U tohoto typu zajezdu by to mel byt alespon horsky pruvodce, spravne UIMLA (MSMT v zahranici nemusi uznat), jazykovo vybaveny. Takovy kurz stoji docela dost (i kdyz, pokud vim, jeste nedavno to HS delala za jeden vikend v Krkonosich za par penez ](*,)). A on ma za ty lidi docala dost zodpovednosti. Toho pruvodce musis z neceho zaplatit a on tam bude nejakych 10 dnu + priprava. CK ma taky nejakou rezii na zajezd a vybavovani, taky to musis zaplatit. No a taky neni spatne, kdyz z toho ma cestovka i nejaky zisk, dokonce idealne i po zdaneni...

Tak pocitej, jestli to za 8000 takto das za takovych okolnosti. Jasne, kdybych tam chtel ja nebo Ty, dame to dokopy za par supu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Skotsko

Příspěvekod Zdéňa » čtv srp 15, 2019 15:39

Já vím, že se tady nad cestovkami často ohrnuje nos. Já to chápu, ALE: ne každý má ten dar si vše naplánovat sám, zjistit a domluvit, případně zamluvit. To nemluvím o sobě, plánování je na tom to krásné... ale je i další aspekt. Ne každý chce jet sám a má ve svém okolí nějakého parťáka. Já byl s výše uvedenou cestovkou dvakrát na přechodu. A byly to vždy skvělé akce, kde jsem poznal fajn lidi (často taky sólo). Ty peníze mi za to stály. (Dobře, nebyla to ani půlka peněz jako na zájezd do Skotska).
Jen dodatek: mluvím o relativně malé skupině lidí a běžné turistice. Ne o tom, jak nezkušené lidí dostane cestovka na těžké ferraty nebo na Blanc.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Skotsko

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 15, 2019 15:54

zdena - souhlas. Pro me je to taky varianta bud podivat se sice s ompromisama, ale nekam, kam bych se bez tech kompromisu nikdy nedostala...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování