Adren tour - nikdy viac

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Adren tour - nikdy viac

Příspěvekod bobo » pon říj 15, 2007 13:18

nazdar, chcel by som tu verejne ohovorit CK Adren Tour, dufam ze to nie je proti pravidlam OF :)

taakze, zacalo to tak, ze sme chceli ist na GrossGlockner, vybrali sme si AT, ved preco nie, ze? zaplatene sme to mali snad pol roka, info o zajazde prislo len pri platbe (pol roka do zadu) , pred zajazdom ziadny mail, nic....ale to by bolo este v pohode, aj tak sme im pisali....no takze termin sa blizil, tyzden vkuse lialo, v alpach usilovne snezilo a tak sme pozorne sledovali pocasie na nete...predpoved sa akurat na vikend vylepsovala, pocasie malo byt slnecne (polojasno), cerstveho snehu vraj okolo 70cm, tak sme sa pripravili na viac snehu a spoliehali sa, ze to niekto stihne preslapat....info od cestovky ziadne, den pred zajazdom (piatok) sme sa este pytali, ci brat lano, a oni ze netreba, ze oni maju, o pocasi ziadna zmienka......
tak sme teda vstali pekne o pol druhej rano, o pol tretej vyrazili zo Ziliny dorazili sme do Blavy a cakame...po zhruba 25minutovom meskani prislo auto s rozospatym panom Abaffym (den predtym pricestoval z ineho zajazdu) a zacal nam vysvetlovat situaciu, ze ak by sme tam isli, tak by sme hore aj tak urcite (resp. citujem: na 99%) nesli, tak ze sa mame rozhodnut, ci ideme, ale vraj to nema vyznam, vraj ma na aute letne gumy, a nevie ci by sme vobec hore vysli....argumentoval hlavne tym, ze je tam vela snehu a zle pocasie a co ja viem co este, skratka ze hore by sme nesli :( ....hadat sme sa s nim nikto nehadali (dokonca ani dvaja pani, co sa trepali z Levoce moc neprotestovali), predsa je to len sef cestovky, tak sme teda suhlasili, ze nikam nejdeme, ze to nema vyznam....pytal som sa ho ci volal aspon na chatu, na co neisto zakoktal, ze hej, stavim sa o hocico, ze nevolal, ani ho to nenapadlo....pochybujem ze mal vobec v aute batoh ....no ale to je jedno...podstatne je, ze mi pride vrcholne nezodpovedne, pri dlhodobom charaktere pocasia, nechat ludi docestovat do blavy, a tam im toto povedat...snezilo tam naozaj viac dni po sebe a nevhodne podmienky pre vystup boli minimalne dva dni pred, kontakt na nas mali, stacilo zamailovat, zavolat....nakolko maju aj podmienkach jasne napisane, ze CK moze zajazd zrusit minimalne 1 den pred, prislo mi ako logicke pozadovat od nich naspat cestovne do Blavy.....nasou korespondenciou Vas otravovat nejdem, podstatne je, ze pan Abaffy tvrdi, ze sme si zajazd zrusili sami !! :(( a ze sme si to odhlasovali rano pri aute, a tym padom na uhradu cestovneho nemame narok, a ze okrem toho CK prisla zrusenim o peniaze, kedze nie vsetci (jeden) klienti prejavili zaujem o nahradny termin a bla bla...takato argumentacia mi pride naozaj riadne prekrutena a smiesna....po jeho oznameni by sa nikomu z Vas nechcelo sediet v aute 14 hodin (tam a spat) za 4000,-SK...

to, ze pri nahradnom termine (o tri tyzdne, nanestastie s nami nebol Abaffy, inak by sme si to vyrozpravali) auto malo naprd lozisko a pri 110km/h sa cele vcelku nechutne rozvibrovalo a to, ze sme hore isli 8-mi (slovom UOSMI :roll: ) na jednom prastarom lane, mi sice vadi ale to este dokazem za istych okolnosti stravit....o prachy mi nejde, ale serie ma, ze je im luto par korun na to, aby zavolali na chatu a ze nemaju chvilu casu, aby informovali ucastnikov, ze podmienky su take a take....clovek si kvoli nim berie dovolenku, zabije peknu sobotu, prejazdi kopec penazi a oni zaujmu takyto postoj :smt021 tak ja neviem....ja s nimi teda uz urcite nikam nepojdem a to iste radim aj Vam....
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod JK » pon říj 15, 2007 14:00

já nikam z žádnejma cestovkama nejezdím, a vřele doporučuju totéž
JK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát led 5, 2007 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod msml » pon říj 15, 2007 16:12

Vitaj medzi spokojnými účastníkmi zájazdov s AdrenTourom. Stačí raz a už nikdy viac :). Z vlastnej skúsenosti ti môžem vrelo odporučiť Rokošport.
Uživatelský avatar
msml
nováček
nováček
 
Příspěvky: 139
Registrován: pon led 8, 2007 23:02
Bydliště: Martin

Příspěvekod bobo » pon říj 15, 2007 18:19

njn, rokosport je momentalne jediny co pripada do uvahy....cas ked budem po alpach chodit sam este nenastal :) ....co by ste vy podnikali v takom pripade? mal som im napisat kolkovanu ziadost? ako reklamacia by to asi neuspelo, kedze nebolo co reklamovat, islo skor podla mna o porusenie ich obch. podmienok, resp. o hrubu neserioznost a nedbalost.
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod Rujir » pon říj 15, 2007 18:26

bobo píše:...mam pocit, ze jedine co mozem robit, je sirit ich zle meno :twisted:


To obcas uplne staci. Mna musi tiez Trek Sport preklinat. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod papun » pon říj 15, 2007 18:34

Tak ja byvam ve vsech smerech tolerantni vuci vsemu pokud semnou druha strana jedna slusne.

Ale toto by nerzchodil. Prijde mi to jako ... maximlani a dal bych mu to pekne vyzrat.

Jinak moje zkusenost je - CK Horal a CK Alpina a musim rici skvele cestovky. Klidne pojedu zase snima.
Naposledy upravil Vojtos dne čtv úno 16, 2012 16:28, celkově upraveno 1
Důvod: odstranění urážlivých výroků
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Lipon » úte říj 16, 2007 8:08

bobo píše:njn, rokosport je momentalne jediny co pripada do uvahy....cas ked budem po alpach chodit sam este nenastal :) ....co by ste vy podnikali v takom pripade? mal som im napisat kolkovanu ziadost? ako reklamacia by to asi neuspelo, kedze nebolo co reklamovat, islo skor podla mna o porusenie ich obch. podmienok, resp. o hrubu neserioznost a nedbalost....:

ono bude v první řadě záležet na tom, co je v obchodních podmínkách, se kterými jsi určitě musel podepsat souhlas (vasdim se, že to bylo ten odstavec tim nejmenším fontem někde úplně na konci objednávky ...), pak půjde o to, do jaké míry budou přísl. ustanovení všeob. podmínek v souladu s pr. řádem

obecně vzato byste mohli chtít náhradu cestovného do Blavy a zpět, svědků je vcelku dost (vy všichni), primárně ale bude, co vše jste podepsali a popř. jak by šlo rozporovat případné ustanovení o tom, že se v případě změny termínu bez předchozího upozornění - a hlavně, pokud by došlo na soud, obrnit se trpělivostí a počítat s určitými vícenáklady, které se v případě úspěchu vrátí
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod remda » úte říj 16, 2007 8:39

papun píše:Jinak moje zkusenost je - CK Horal a CK Alpina a musim rici skvele cestovky. Klidne pojedu zase snima.


S CK Alpina jsem byl letos v Dolomitech, a paráda!
Lidi, jídlo, hory... všechno super!!!

Nemluvě o bečce a svařáku... :mrgreen:
remda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 541
Registrován: pát čer 15, 2007 11:14
Bydliště: Valmez - Valašsko

Příspěvekod bobo » úte říj 16, 2007 8:57

Lipon píše:ono bude v první řadě záležet na tom, co je v obchodních podmínkách, se kterými jsi určitě musel podepsat souhlas


nepodpisali sme nic, objednavka bole cez net, maximalne sme zaskrtli nejake policko o suhlase s niecim :)
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod Lipon » úte říj 16, 2007 9:47

bobo píše:
Lipon píše:ono bude v první řadě záležet na tom, co je v obchodních podmínkách, se kterými jsi určitě musel podepsat souhlas


nepodpisali sme nic, objednavka bole cez net, maximalne sme zaskrtli nejake policko o suhlase s niecim :)

bingo ;-)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Jan » úte říj 16, 2007 10:21

Podmienky si na http://www.adrentour.sk/podmienky.html , relevantne su zrejme body 6., 7., 8. a 9.
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod sobb » pon říj 22, 2007 12:21

do vyhlaseni upadku CK Adren Tour? :(( :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Pepo[SVK] » ned říj 28, 2007 18:06

Mal si odkaz na tento prispevok poslat na mailovu adresu adrentouru.
Riadne by ich to stvalo kebyze si o svojej cestovke citaju taketo veci
Pepo[SVK]
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: úte zář 19, 2006 19:38
Bydliště: Brezno [SVK]

Příspěvekod Pepo[SVK] » ned říj 28, 2007 18:15

msml píše:Vitaj medzi spokojnými účastníkmi zájazdov s AdrenTourom. Stačí raz a už nikdy viac :). Z vlastnej skúsenosti ti môžem vrelo odporučiť Rokošport.


Ani Rokosport zase nie je az tak dobry ako ho vsetci vychvaluju.
Bol som s nim len raz ale sklamal ma hlavne v organizacnych veciach.

Predstav si ze ides na Gran Paradiso rozdeleny do lanovych skupiniek po 4 Boli dvaja veduci. Jedne v prvej skupinke a dalsi v poslednej.
V predu sa na ziadost veduceho dostali najslabsie skupinky, ktore oddychovali snad na kazdom 20 metri. Mozem povedat, ze organizacia zlyhala na 100%, pretoze to malo byt tak ze ti lepsi mali ist s jednym vodcom hore svojim tempom a ti slabsi mali ist zase pozadu s tym druhym. No proste to nemalo chybu.
Takze ja Rokosport vidim aj takto.
Pepo[SVK]
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: úte zář 19, 2006 19:38
Bydliště: Brezno [SVK]

Příspěvekod Astrozzy » ned říj 28, 2007 21:36

Podla mojho kuloarneho infa by to nemuselo trvat dlho.
Adren sa sam zenie do zahuby. Ale osobne skusenosti nemam.
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod Astrozzy » pon říj 29, 2007 17:14

Zdar,
podla dnesnych news sa bobo-ve info ohladom jednania Adrenu a ich "sluzieb" uz siri v outdoor kruhoch.
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod Peter Gregor » úte led 15, 2008 18:52

Adren tour? Nie! Chcem do celého sveta vykričať: Ľudia, prosím, nikdy nechoďte s nimi. Ja som bol s nimi na Gran Paradise. V priamom prenose sme mohli vidieť ako sprievodca zmätkuje na vrcholovej skalke (zainteresovaní vedia). Okrem toho, mali sme iba jeho na celé štyri dni. Šoféroval 16 hodín a o pár hodín sme mali vyraziť na trek!!!!!!!!!!!! Počul som aj pikošky od známych ako na nich zabudli a podobne. Pre Krista Boha, vyhnite sa im.
Naposledy upravil Vojtos dne čtv úno 16, 2012 16:29, celkově upraveno 1
Důvod: odstranění urážlivých výroků
Peter Gregor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 382
Registrován: stř led 9, 2008 19:23
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod pexxi » stř led 16, 2008 8:45

Nam sa stalo cestou na Schareck, ze rano o 2:00 nevedela sprievodkyna najst cestu. Po polhodinovom zmetkovani sa jej to podarilo a mohli sme vyrazit. Nikto vsak nepovedal, kedy mame byt naspet pri autobuse, vsetci sa hnali... Kamarat mal trosku problem s tempom, tak sme s nim isli pomalsie... medzitym vsak uz vsetci sprievodcovia zbehli dole, takze sme ostali na cestu po hrebeni a nadol sami (co keby si niekto zlomil nohu alebo nieco podobne???) Ked sme sa vracali, pred autobusom uz cakali nervozni ludia a sprievodcovia, vraj "kde sme tak dlho", vraj sme boli "dohodnuti" na 16:00 (blbost). Mali nase mobilne cisla, keby sa nesnazili setrit, mohli nam, v klude, zavolat (signal bol, kedze Schareck je lyziarska oblast).

Nehovoriac o tom (ako tu pisal Peto), ze vodic soferuje (sam!!!) 16 hodin, potom spravi trek (kde zmetkuje na vrchole, kde mame my samotni dost), vyspi sa 5 hodin a ide opet 16 hodin domov. Jasne porusenie zakonnika prace.

Nad Adrenom drzi ochrannu ruku jeden velky anjel strazny, ze sa im (zatial) nic nestalo.
pexxi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 11, 2008 23:16

Příspěvekod radovan01 » pát dub 4, 2008 18:12

Adren tour by veru mohol vylepsit komunikaciu so zakaznikom. Ale asi som len moc narocny.
Uživatelský avatar
radovan01
účastník
účastník
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv bře 27, 2008 23:05

Příspěvekod Peter Gregor » stř dub 9, 2008 20:14

Nie Rado, vôbec nie si náročný. Keď už si zaplatíš zájazd, očakávaš predsa jednanie na úrovni. Sami sa oberajú o kšeft.
Naposledy upravil Vojtos dne čtv úno 16, 2012 16:47, celkově upraveno 1
Důvod: odstranění urážlivých výroků
Peter Gregor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 382
Registrován: stř led 9, 2008 19:23
Bydliště: Bratislava

Re: Adren tour

Příspěvekod Katka889 » ned čer 5, 2011 17:24

K Adrentour mám tiež čo povedať, som z nich šokovaná. Bola som s nimi dva krát na zájazde, organizácia teda nič moc, ale prežili sme.

Prvý výlet prebehol ešte vcelku ok, až na to, že keď sme tam išli šofér dva krát zablúdil a keď sme už išli do kopca, tiež v tom nemali jasno ktorou trasou ísť. Ale nakoniec sme sa nejako dostali k cieľu. Čo ma ale najviac naštvalo ešte pred samotnou túrou, že ja som si zaplatila zájazd o dosť dopredu a oni neskôr vycapili na stránku, že nakoľko zdraželi pohonné hmoty, budeme v autobuse doplácať ďalšie eurá. Ani sa neobťažovali poslať to na mail. V podmienkach si zároveň dali, že nemáme právo odstúpiť od zmluvy a žiadať vrátenie peňazí. Ja som sa pýtala na to SOIky, kde mi odpísali, že síce si môžu zvýšiť cenu, ale ja mám právo od zmluvy odstúpiť a dostať peniaze naspäť. Ale nakoniec som s nimi išla, dúfala som, že už sa podobné nepríjemnosti nebudú opakovať.

Druhý zájazd - Keď sme boli v Osvienčime, rýchlo nás hnali, tak strašne sme sa ponáhľali, že sme si ani nestihli všetko pozrieť, nestihli sme ani len navštíviť obchod so suvenírmi, nieto si tam niečo kúpiť, zato sme došli nazad do Blavy o 2,5 hodiny skorej ako bolo v pláne. Keď sme došli do Osvienčimu, mali sme ešte pol hodinu času, kým sa mala uvoľniť slovenská sprievodkyňa a nakoľko bol čas obeda, išli sme so sesternicou do reštiky sa najesť. Nato došla za nami naša sprievodkyňa z CK Adren Tour a začala nám nadávať, že sme si mali niečo kúpiť v Žiline a že načo sme tam tak dlho stáli a pod. Celkom nás rozladila a aj cestou naspäť keďže sme sedeli vpredu k tomu mala blbé poznámky.

To ale nebolo to najhoršie. Ešte predtým sme sa prihlásili na ďalší zájazd cez nich, mali sme ísť na túru do Álp. Dva týždne pred mi došiel email, že zájazd sa posúva o týždeň neskôr pretože nemajú dosť ľudí a že či mi to vyhovuje, alebo chcem vrátiť peniaze. Ja som mala mať v ďalšom týždni po tom operáciu, takže jasné že som ísť nemohla, sesternica zas mala na ten víkend naplánovaný výlet do Prahy. Pozrela som sa na stránku Adren touru a mali tam napísané, že 3 miesta voľné. Tak som im napísala, že ja o týždeň pre operáciu ísť nemôžem, a že prečo to presúvajú keď majú len 3 miesta neobsadené, to predsa za 2 týždne naplnia. Nato mi pani dosť arogantným spôsobom oznámila, že kebyže majú voľné len 3 miesta, tak je predsa jasné že to nebudú presúvať, ale oni majú neobsadených 33 miest. A že o týždeň to majú obsadené a len tie 3 miesta voľné. Pozriem na ich stránku a "milá" pani to medzitým zmenila, na termín v ktorom sme mali ísť už nebolo 3 miesta voľné ale nápis "neaktuálne" a pribudol tam nový dátum o ten týždeň neskôr a tam bolo: 3 miesta voľné. Vôbec som nepochopila ich logiku, keď ten dátum o ten týždeň neskôr vôbec dovtedy neinzerovali, ako na neho mohli mať plný autobus? To by ale nebolo to najhoršie, horšie je, že hoci som im poslala číslo účtu nech mi peniaze pošlú nazad, doteraz som ich nevidela. Platila som z môjho účtu aj za sesternicu, čiže dokopy mi majú vrátiť 40 euro. Prešli dva týždne, už aj viac, skúšala som im poslať mail, bez odpovede. Po víkende im idem volať že kde to viazne, ale som z nich úplne rozčarovaná. No napíšem sem ako to dopadlo.
Naposledy upravil Vojtos dne čtv úno 16, 2012 16:26, celkově upraveno 1
Důvod: odstranění urážlivých výroků
Katka889
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 5, 2011 16:57

Re: Adren tour - nikdy viac

Příspěvekod JanS » úte říj 18, 2011 10:28

Přidávám se k "spokojeným" zákazníkem této cetovky. nikdy více =;
JanS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte říj 18, 2011 9:57
Bydliště: Brno


Zpět na Pokec o cestování