České a slovenské hory - zápisník z cest

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 28, 2020 5:04

skutrjohny píše: a od te doby, co tam pod samotnou Polanou zdanlive bezduvodne nahanel medved nejakeho zaslouzileho fotografa, tak i trochu nejisty.


Jojo, o tom jsem minulý rok četl. Dávám odkaz. V novinách se většinou psalo, že ho napadla na turistické stezce, ale údajně byl mimo turistické značené stezky a pohyboval se tam někde na loukách,když na něj zaútočila. Sám fotograf to popisoval, že na louce fotografoval hmyz, když se před ním najednou objevila medvědice.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/medvedice-napadla-a-zranila-znameho-slovenskeho-fotografa-40292469

Jinak teda pěkné fotografie i popis. Díky za ukázku.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 28, 2020 6:56

skutrjohny
super :) ted pojedu trochu severnejc od tvy trasy, nikdy sem tam nebyla, tak se celkem tesim
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 28, 2020 7:02

ps rolnicku na medvedy doporucujes i na znacly na MF?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod skutrjohny » úte črc 28, 2020 7:49

Dromedaro píše:Jojo, o tom jsem minulý rok četl. Dávám odkaz. V novinách se většinou psalo, že ho napadla na turistické stezce, ale údajně byl mimo turistické značené stezky

dik za pripomenuti. uz tehdy jsem si lamal hlavu nad tim, kde se mu to vlastne stalo. nejde mi nejak dohromady nedaleka administrativni budova v obci Kyslinky a turisticky chodnik - Rudna magistrala. to se asi hodne probehl :)

Mawenzi píše:rolnicku.. i na znacly na MF?

co jsou to za zkratky?;) znacky a Mala Fatra? na krivanske na frekventovanych usecich bych nehrkal, ale na lucanske jo.
na Slovensko si rolnicku bravam vzdy. mam ji na snurce u kapsy bederaku a kdyz ji nechci pouzit, zastrcim ji dovnitr. ja mam teda takovou malou a nejsem si jisty jeji ucinnosti:)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 28, 2020 8:29

myslela sem.turisticke znacky.

kamarad chce lucanskpu malou fatru (aspon konecne vim, ktera to je).

hodne premyslim, ze si vemu jen kompakt, at nezdrzuju focenim, to prevyseni tam letos na me bude asi docela masakr a snad to zvladnu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod skutrjohny » úte črc 28, 2020 9:50

Lucanska Fatra je dobra. Nikdo tam neni a ten hreben neni zase tak narocny. Sever je holnaty, jih skalnaty, stred lesnaty a jako bonus je tam Hnilicka Kycera a louky kolem vrcholu Skalky. Jestli teda jdete ve skupine, tak tu rolnicku ani nepotrebujes. Kolektiv udela vzdy vetsi hluk nez nejaka rolnicka.
Jinak, co jsem tam tak v zime chodil, nejvetsi frekvenci medvedu jsem zaznamenal prave v sedle pod Hnilickou Kycerou. Z toho mista jde citit, ze tam lidi hodne nocuji a navic sedlo asi hojne vyuzivaji medvedi jako tranzitni. I v zime tam vedly medvedi stopy krizem krazem. Ale to jen tak pro info. Kdyby jste tam prespali a jidlo nekam zavesili, asi se nic nestane.
Naposledy upravil skutrjohny dne úte črc 28, 2020 10:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 28, 2020 10:09

diky za info. SK moc neznam, natazenej sval se uz docela hoji, ale ty kopce mi teda porad davahi zabrat, ale kilometrove to mame hodne na leharo. budu navic zkouset lanshan, tak su zvedava.

ps: chtela sem.se jeste zeptat ze mas dvoje nepromok fusakle a hadrik k varici? jako na umyti esusu?
(taky nosim dvoje nepromoky, at je muzu v necasu stridat)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod skutrjohny » úte črc 28, 2020 10:50

ten hadrik, to je jen takovy odstrihly kousek z houby na nadobi, tak aby na jedne strane zustala ta hruba cast. a ano, umyvam tim hrnek od varice.
kdyz vim, ze ma dlouhodobe prset, bravam si 2 nepromokave ponozky. oni dlouho schnou, tak je to lepsi. vetsinou ale chodim tak, ze pri pochodu v desti (pokud mi vylozene neni zima) mam obyc ponozky a ty nepromoky si nechavam az na vecer, na postavani.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod apuka » úte črc 28, 2020 11:11

Mawenzi píše: ty kopce mi teda porad davahi zabrat, ale kilometrove to mame hodne na leharo
Nezapomen, v horach se nepocitaji kilometry ale cas... Kdybys chtela napr. projit hlavni hreben Lucanske Fatry od Strecna po Fackovske sedlo, mas to nejakych 42,5 km a pocita se 15:30 hod - pro "ceskeho kilometroveho turistu" nepochopitelnych cca 2,7 km/hod... Ale mnoho z nich to bude mit mozna i za 20 hod - bo prevyseni, bo teren. Je to skoro 2900m nahoru a 2500m dolu.
Cimz taky trocha rozporuju
skutrjohny píše:ten hreben neni zase tak narocny
z hlediska kolena mawenzi. Co ja znam, tak neni to opravdu nijak narocne, ale pro bolave koleno musis pripocitat nejake oddechy a mozna i pomalejsi sestupy, mozna i vystupy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 28, 2020 11:46

skutrjohny
jj, proto taky vozivam dvoje, podle predpovedi, nebo jedny pro jistotu, prijde mi to jako lepsi komfort nez ty jedny, kdyz moc prsi.

apuka
to mi je samozrejme jasne, ze to nebude na 5kmh, ale mame to patek - nedele, takze celkem dost cisteho casu, pripadne sejdeme dolu drive.

jedna vec je koleno, hole + orteza je OK, druha vec je jeste plne nedohojeny natazeny hruskovy sval, ktery porad zlobi, takze mame i varianty, ze to nepujde.

trochu zvazuju to rozhodnuti nebrat velkej fotak, ale jen kompaktik, ale zase si rikam, ze se nwbudu tak zdrzovat focenim, ze to je vyhoda + vyzkousim ten exos, jak bude sedet.

ja skutrjohnyho poznamku o narocnosti chapu tak, ze je to "chodak", ano, prevyseni je velke, ale necekaji zadne pasti
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod skutrjohny » úte črc 28, 2020 11:56

kdyz jsem sel vylozene hrebenovku, vzdy jsem zacinal z Fackovskeho sedla, takze me necekal zas tak dlouhy uvodni stoupak (z opacneho smeru bude to celkove prevyseni asi vetsi). no a pak uz mi na tom hrebenu neprislo nic tak znicujici. jako jo, Hnilicka Kycera je z tohoto smeru slusna stena, ale kratka a zbytek uz byly jen takove k telu setrne kopecky.
chapu ale Mawenzi, ze ma nejake zdravotni problemy a bude to vnimat jinak a musi si k tomu pripocist i klesani.
Naposledy upravil skutrjohny dne úte črc 28, 2020 12:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod apuka » úte črc 28, 2020 12:09

No, pasti.... Ve smeru jak jsem spominal ja si vem holinky na cestu z Klaku :wink: .... Predpokladam, ze po poslednich destich tam jeste mesice bude marast - blato po kolena, od dobre lepkaveho az po pekne kluzke tekutejsi... (Klak je krasny kopec, ale kvuli tomuto me to tam od jara do podzimu, tj. od oblevy do mrznuti moc nelaka.) Tam jsou idealni pomuckou ty detske boby s brzdama - a primo dole svahem mezi stromami.
Proste pasti nejvice podobneho razu, i na hrebeni bude blata asi dost.

A v pripade "uniku", tj. zestupu z hrebene pocitej s tim, ze to skoro vsude je kolem 800 - 1000m do udoli. Nekde cesta mirnejsi a delsi, nekde misty strmejsi. Ale mas pravdu v tom, ze sejit se da skoro na kazdem kroku. Zrovna dojit na Fackovske sedlo muze mit pro Tebe velkou vyhodu, ze musis slezt jen do 800 m, zbylych 400-500 (resp. jeste vice na vlak) se muzes odvest busem. Jen se dat do stavu, aby Te do busu pustili je nekdy po tom blativem sestupu obtiznejsi :-). Z tohoto hlediska je to rozumnejsi jit odtud, ale kvuli zaverecnemu sestupu pto Tebe je lepsi takto. Nebo skoncit na Martinskych holich, odkud taky jezdi bus do Martina/Vrutek. Jen potom prijdes o kousek hrebene.

Ted vazne - je to hezky kus sveta a myslim si taky, ze za tri dny byste to mohly dat i s opatrnosti vzhledem k Tvemu kolenu a svalu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 28, 2020 12:17

apuka
diky, v merku to ma kamos, jdeme z fackovskeho sedla, nejak to dopadne. sestupy pro.me.taky nejsou takovej problem, jen su proste pomalejsi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod apuka » úte črc 28, 2020 12:23

Tak se omlouvam, nejak jsem si blbe pamatoval, ze chces s kamoskou, proto tam bylo to "mohly dat"...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 28, 2020 12:37

asi neoplyvam kamoskama.s alespon moji fyzickou :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 3, 2020 9:07

Takze Lucanska mala fatra
- z fackovskeho sedla do martina (do strecna uz to kamos zna, tak to chtel jit takto, byla to jeho trasa)
https://mapy.cz/s/dazopeheru

(ps: pro apuku, pisou 15:10h, sli sme to 16h i s pauzama, pocitam soucet za ty 3 dny) a to su fakt pomala, vetsinou nas lidi predbihali, takze zas takova traga to nebyla, jak jsi avizoval)

GL
https://www.geargrams.com/list?id=58658

Vyrazeli sme v patek po obede z fackovskeho sedla, kde se da poridit obed (jedina bezlepkova vec je 150g ostiepok asi za 7ecek, coz sem si nechala ujit), kamarad se tam ale najedl dobre.

Nahoru na Klak jsme potkavali hromady lidi, vetsina jich sla proti nam dolu. Na samotnem klaku uz vzhledem k casu (asi 16h) to bylo celkem v pohode, dve skupinky po dvou. Pak jsme potkali tesne pod klakem jeste par natezko, a jinak az na vricanske sedlo uz sme nepotkali nikoho. Voda tam byla, takze v pohode, ale vecerni slunko uz tam nesviti a ranni jeste taky ne.

rano nas obehlo par lidi jeste nez sme vyrazili, az do sedla pod hnilickou kycerou ani noha, v sedle zase v pohode voda a jeden par a pak az na Hornu luku zas ani noha, akorat nas obehla jedna rychlonoha slecna. Horna luka ale prelidnena, parta rozjarena asi 6stanu, hotel partyzan plne obsazen rozvetvenou rodinkou se rvoucim ditetem, ale vody dost ve studance. Kdyz jsme hledali misto na spani, dorazila jeste dalsi parta asi 3 lidi, jeko na fleky nic moc, ale nasli sme nakonec i celkem rovnej a peknej.

pak v nedeli cestou do Martina uz zase dalnice.

Takze za me to vlastne vyslo dobre, protoze hromady lidi byli jen na zacatku a konci, kde se da dobre dojet autem a celou sobotu to bylo super. Jo stoupani docela makacka, na klesani do martina sem si vzala radsi ortezu, pozdravila jsem rodne mesto svoji babicky a u nadrazi aspon byla otevrena cukrarna s milou obsluhou a vybornou zmrzlinou.

na Skalce hromady a hromady sladouckych jahudek, na Horne luce tuny obsypaneho boruvci.
Přílohy
of_0329.JPG
horna luka
of_0243.JPG
skalky, vzadu videt klak
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod apuka » pon srp 3, 2020 9:15

A jak vypadala ted cesta na Klak z F. s., co se tyce blata? Jsem tam par let nebyl, ale neverim, ze by blato "odteklo".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 3, 2020 9:27

Apuka
nejaky blato tam bylo, ale projit se to dalo. Ted nejakou dobu nijak nadmerne neprselo, takze zas neprostupna bazina ne.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod skutrjohny » pon srp 3, 2020 10:27

ja teda nevim, co ma Apuka porad s tim blatem. ja Klak sel po teto trase tak 7x ve snehu, za mokra, za sucha a nikdy jsem tam s nicim podobnym nebojoval. jako jo, obcas to nekde podklouzne, ale ze bych se tam nekdy boril v bahne.. o tom nic nevim.

Mawenzi
hezka vaha vybaveni. kdyz si clovek odecte jidlo, vodu a co jsi mela na sobe, tak super.
jaky dojem si mela z toho tarpu? ja jsem po prvnich pouzitich dost nadaval na kondenzaci a to mam SMD Deschutes Plus, ktery ma tu vstupni stranu hodne pootevrenou.

a konecne jsem si mohl omrknout trasu a vybaveni nekoho jineho :-D
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod skutrjohny » pon srp 3, 2020 10:31

a skoda, jestli nohy drzely, mohli jste to dojit az do Strecna. ja vim, kamos to uz mel projite, ale porad lepsi jit projitou trasu nez slapat nezazivnou asfaltkou uz jen dolu do cile ;)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 3, 2020 10:46

skutrjohny
dojmy pozitivni, rychle se stavi, jednoduse, snadno se i upravi, ale kondenzace des. Jenze kondenzace je des ve vsem, co neni acko... bohuzel... mela sem jen tropiko bez vnitrniho stanu, takze mi rano obcas padla kapka na ksicht, cemu by vnitrni stan snad zabranil... ale taky silene fucelo, takze sem sice mohla otevrit stranu jednu a nechat to vyfoukat, ale ten vitr tak pleskal, ze bych u toho nezamhourila oka

tohle me nahlodalo si deschutes taky poridit na podobny akce

tak treba priste az do strecna, ten sestup byl fakt hroznej, ale meli sme i koupeny listky a strecno by v tom udelalo trochu gulas (prakticky nulovej internet, na sms signal byl, ale na net se mi nepodarilo pripojit poradne ani jednou). Jinak pa+so fakt paradicka.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod apuka » pon srp 3, 2020 12:12

skutrjohny píše:nevim, co ma Apuka porad s tim blatem. ja Klak sel po teto trase tak 7x ...a nikdy jsem tam s nicim podobnym nebojoval. jako jo, obcas to nekde podklouzne, ale ze bych se tam nekdy boril v bahne.. o tom nic nevim
Ja jsem tam byl parkrat, jaro - (vcasne) leto - podzim, vzdy alespon mesic od poslednich destu a vzdy na cca tretine trasy (casove) vypadaly ty "nejsussi a nejmene blative" casti cca podobne jako na fotce na tomto linku (primy link mi nebere na zobrazeni jako obrazek). Dal jsem cizi fotku, bo se mi nechce zapinat druhe PC a hledat, kdy jsem tam byl - a stejne asi moc fotek z te casti nebude, protoze tam ma clovek uplne jine problemy (zustat stat) nez vybirat fotak z ruksaku a fotit.

Jsme tam meli navleky az pod kolena a vsichni jsem parkrat zaborili az nejaky ten centimetrik od horniho okraje. Cestou dole tam byla holcina, tak kolem 10-ti, co k auto "dosla" bosky, protoze ji nejdriv blato "sezralo" gumaky a potom i ponozky :-).
No a ten usek se obejit lesem (napr. primo dolu misto serpentinek) moc neda, protoze tam je stejne blato, jen pod listami rostlin, takze jej ani neni moc videt.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod slash1111 » pon srp 3, 2020 17:17

Tiez som bol na Klaku iba 9x, ale teda popisane "hnede peklo na 1/3 trasy" som si nevsimol.
Spominany blatovy usek byval tu: https://en.mapy.cz/s/jupejozecu , ma cca 400m a hlbka blata bola tak do 15cm...

Podla trasy od Mawenzi oni vsak isli (a tak sa to aj kedysi obchadzalo), priamo cez Revan https://en.mapy.cz/s/hupakukano
a aj podla tejto mapy je uz zlta trasa presunuta tadial
https://www.freemap.sk/?map=16/48.96537 ... 7&layers=T
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 3, 2020 17:53

slash1111
mas pravdu, trasa je prelozena vedle. Ja si prelozky nevsimla, a sla jsem jeste puvodni starou blatotrasou, na ktere jsem potkavala dost lidi v proti smeru. Nicmene i tak se to dalo celkem cistou botou, jen hlidat, kam slapu. Jen sem do mapy naklikla start a cil, a protoze to obeslo skalky, tak sem doklikla skalky. Zrejme ale uz vypocitana trasa pocita s prelozkou, ackoli znacka je jeste nakreslena puvodne.

nahore u usti na louku sem cekala na kamarada a on vybehl necekane z louky s tim, ze on sel po nove trase uz, takze spis tam lidi jeste chodi ze zvyku.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Etheric » čtv srp 6, 2020 6:02

@Mawe: hezky, a kolik bylo klíšťat?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod apuka » čtv srp 6, 2020 7:15

V tech vyskach predpokladam, ze zadne. Max. po ceste jak schazeli do Martina ale to bylo podle popisu asi po asfaltove ceste.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 6, 2020 8:07

Etheric
ani jedno, ackoli asi to nesouvisi mozna s vyskou, cca 2016 sem byla v raxu na zacatku kvetna a nekde v 1500 prvni kliste toho roku... takze ty vysky uz proste tak bezpecny nejsou.

ale na me klistata moc nelezou ani tak a clovek tam nechodi vysokou travou. spis nizky kere, boruvci. to pro klistata asi ani neni uplne typicky, maji radsi asi travy.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Etheric » čtv srp 6, 2020 8:58

Mawenzi píše:ale na me klistata moc nelezou

Vůbec ne... Dotkne se skály a na ruce jich má pět velkejch :lol:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 6, 2020 9:01

etheric
no ale tak to bylo nejaky klisteci hnizdo, vetsinou jich nemam ani 5 za rok :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 7, 2020 11:49

nrjake tipy, co videt v novohradkach, bivaky nebo tak? trasu mam, davat ji ted nechci, ale muzu pak vase tipy zkonzultovat s mapou a na odbocku nevondrobnou zmenu trasy by prostor byl..

diky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování

cron