České a slovenské hory - zápisník z cest

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 17, 2020 17:24

Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod mike » pát črc 17, 2020 17:34

@skutrjohny: technicka poznamka. Dal sis s timhle prispevkem praci, coz je skvele, ale bylo by fajn to dotahnout. Jednolity blok textu se strasne spatne cte. Chce to pridat odstavce oddelene prazdnymi radky. V zasade malickost, ktera neda moc prace, ale na vysledek to ma podstatny vliv.

Netyka se to jen tebe, prosim o to same i ostatni. Nejen obsah, ale i forma je dulezita a kdyz se nepovede, muze obsah uplne zabit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 17, 2020 19:43

mike píše:prosim o to same i ostatni.

Už jsem to spravil.

mike píše: Nejen obsah, ale i forma je dulezita a kdyz se nepovede, muze obsah uplne zabit.

Souhlasím.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod mike » pát črc 17, 2020 20:20

:smt023 hned to vypada lip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 17, 2020 21:13

Mawenzi píše:dromedaro
ja sla.z vysnyho komarniku na smrek po hranici a pak pres polske poloniny a pak na kremenec a do nove sedlice


Jo, tak tam z toho směru po tu Balnici, tak tam jsem právě potkal minimum lidí. A to jsem do toho započítal třeba lesní dělníky v lese, které jsem v dálce viděl. Tam už to bylo dobré. Pak za tou Balnicí ,čím bliže Kremenci, tím hůře. Samozřejmě to nebylo furt. Byly to spíš vlny lidí. Třeba dvě hodiny nic a pak zase dvě hodiny lidi a furt takto dokola. Blízko těm cestám,které vedly do údolí, tam se lidi kumulovali, tam to nebyly vlny,ale spíš trvalá hladina lidí. Polská verze českých turistů s paštikama a řízkama v alobalu.

U jedné z těch chat pro přespání jsem si sedl, že si dám v klidu oběd. Nikde nikdo. Paráda, říkám si. Rozdělal jsem si jídlo a zrovna v ten moment se začaly blížit zvuky davu , které sílily. Po chvíli se rozhrnulo křoví, které bránilo ve výhledu dál na cestu a na ten plácek ke mně napochodovala výprava skautů teenegarů s dospělým doprovodem. Snad 15 jich bylo. Vůbec nebrali ohledy, poházeli kolem batohy, posedali okolo mě a jedli a řvali. Do toho se přiřítili na dvou čtyřkolkách polští pohraničíci, zastavili, čtyřkolky nechali nastartované, prohlíželi si nás, u mě se pohledem zastavili, chvíli rozmýšleli, pak si to rozmysleli a šli prolézat tu chatu. Pak zase nasedli a odjeli dál.

Tam na té Balnici tam jsem spal v tom turistickém přístřešku. Teda o kus dál u kolejí, protože mě znervozňovaly ty narvané odpadkové koše a cedule o kus dál varující před medvědy. V té chatě opodál s malou putykou,tam jsem si bral od nich vodu z pumpy. Na terase tam chlastali tací čtyři chlapi, jeden vypadal jak člen Nočních vlků a jeden částečně rozuměl slovensky. Těch sem se ptal, protože jsem nějak pochopil, že jim to tam patří nebo tam nějak fungují. Ještě se tam ochomítal nějaký anglicky mluvící pár a taky španělský pár. Alespoň nějakým takovým jazykem mluvili.

O tom tvém blogu vím.Párkrát jsem jej navštívil,prohlédl a něco pročetl. Takže tam nechodí jen kamarádky z lítosti. (Tenhle syrový realismus mám rád :-) ) Je dobrý, že tady na ně máš svůj odkaz.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 17, 2020 22:20

Mawenzi píše:dromedaro ale jo pro ciziho cloveka je tam hromada.nezajimavyho balastu....jasne primo na hrebeni nic neni ale v balnici sme vyuzili ubytko a nikdo krom nas tam nebyl a jidlo bylo skvely... a je to po cervene znacce


Já jsem tam byl spokojený. Jel jsem tam kvůli té přírodě a ta se mi líbila. Nějak takto prý lesy kdysi u nás vypadaly v dřívějších pohanských dobách. A ta noční obloha byla super. I kvůli tomu jsem tam jel. Je tam jedno z nejmenších světelných znečištění. Vyplatí se při jasné obloze počkat si třeba do půlnoci a pak sledovat tu oblohu od obzoru k obzoru plnou hvězd a mléčnou dráhu. Taky je zvláštní, jak tam všechno se soumrakem utichne a je až skoro absolutní ticho. Že to není třeba jako tady, kde je v noci v lese šrumec od zvěře. O to horší ale je, když člověk ví, že tam jsou medvědi a v tom absolutním tichu najednou slyší, že v tom lese něco jde. To jsem měl vždycky ztuhlou krev v žilách. Absence něčeho turistického pro mě byla plus. Jen to větší množství turistů mi vadilo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 18, 2020 5:36

dromedaro

a kdy jsi tam byl? my fakt potkali lidi jen na pl poloninach, ale pro polaky jsou poloniny treba jak pro moravaky macocha nebo prazaky karlstejn. proste hromady skolnich vyprav na vylete, protose monstr polsko ma.par hrebenu pri hranici s sk a proto je tam ta kumulace, kdyz jedou polaci na skolni vylet... a mozna na ruskym sedle prijela.grupa motorkaru na vyhled a.za 10 minut byli pryc...

jinak fakt sme za den potkali treba 2 skupinky do 3 kusu... krom toho jednoho dne na poloninach. za me definice liduprazdno sedi. kdybychom z ferenchety pokracovali po cervene po hranici dal, verim tomu, ze zas moc lidi nepotkame.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 18, 2020 7:16

Byl jsem tam loni. No a zrovna Ruské sedlo, tak na tom vrcholu nad ním, tam bylo dost Poláků a protože se zrovna strhla bouře, tak dolů šel zástup lidí. Na tom parkovišti pod kopcem byla nějaká auta. Šel jsem na tu útulnu o kus dál, kde je studánka. Už bylo pozdější odpoledne a byly silné bouřkové přeháňky, tak jsem se tam rozhodl zůstat. Asi do hodiny přišla skupina Slováků, která se tam utábořila. Při dalším lijáku v podvečer dorazila další menší skupinka Slováků, takže jsme v útulně byli na husto přes noc. Spalo se nahoře i dole namačkáni mezi bágly. K večeru přišla skupina Poláků, která tam chtěla přespat, ale už nebylo místo, tak se tam chvíli vztekali a pak odešli. V noci pak přišli ještě nějací Češi a ti spali pod plachtou vedle chatky. Když jsem druhý den odcházel, tak parkoviště bylo plné aut a na hřebenu dál jsem také potkal pár lidi.

Co jsem pak mluvil s nějakými lidmi tam z okolí,tak prý to tam takové dříve nebylo, že tam začali jezdit lidé až v posledních době. Takže možná za to mohou i takové články na internetu, které někde vyjdou a úplně neplatí, že se tam pak lidé nezačnou sjíždět, i když to nemá nějakou turistickou infrastrukturu. Jak se to tu řešilo, když v době koroně začaly vycházet články o Českém lese, že tam je liduprázdno a krásně. A někteří tu psali, že tam není turistická infrastruktura, takže to tam dál zůstane v pohodě. S těmi Čechy a Slováky, se kterými jsem tam mluvil, tak ti stejně jako já do těch Polonin vyrazili, protože se dočetli, že tam je liduprázdno.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 18, 2020 9:44

dromedaro
infrastrukturu potrwbujes pro rodinky s detma, hotel, parkoviste, restaurace, pekny znacky a nejakej hrad.

lidi co jezdej vandry naopak infrastrukturu nepotrebujou. a kam jinam, nez na sk? polaci nemaj jiny hory, slovaci maj zas dost hor vyssich a nejsou to takovy lesji chodaky a cesi neco takovyho nemaj vubec... neomezuje te znalost jazyka ani cena takove akce.

v jakym jsi byl mesici?
ja.pvni tyden v cervnu 2016 a to bylo fakt super, prazdny, nikde nikdo, bezva dovca
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Etheric » sob črc 18, 2020 10:06

Mawenzi píše:ja.pvni tyden v cervnu 2016 a to bylo fakt super, prazdny, nikde nikdo, bezva dovca

Máš ještě uloženou trasu? Pro inspiraci na letošní podzim, až se stromy obarví
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 18, 2020 11:32

Mawenzi píše:v jakym jsi byl mesici?ja.pvni tyden v cervnu 2016 a to bylo fakt super, prazdny, nikde nikdo, bezva dovca

V tom příspěvku zmiňuji, že jsem tam byl v polovině srpna, což byl asi ten kámen úrazu. Byla to ale hurá akce. Spontánní, ne nijak moc plánovaná. Ale vzhledem, že jsem se z více zdrojů na internetu dočetl o této oblasti jak o odlehlé a bez lidí, tak takový nával jsem tam nečekal ani v sezonně. Protože to, že někde nejsou lidi nebo jen málo v květnu v červnu, to je celkem normální, že to člověk moc nemá potřebu vyzdvihovat a prezentovat jako odlehlou oblast bez lidí. Protože v takovém případě je i u nás takových odlehlých oblastí mraky... Ale tak je to pro mě také nějaké ponaučení. Jen chci dodat, že tím tu oblast nějak neshazuji a ta příroda tam stojí za to.

Edit:
Etheric Jestli jsem to pochopil dobře, tak ten odkaz výše od Mawenzi je trasa, kterou šla.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Etheric » sob črc 18, 2020 11:45

Tak to jsem úplně přehlíd, pardon.
Na letošní podzim mám velký plány, jelikož bude času zcela neomezeně, rád bych si udělal třeba dvoutýdenní výlet po hranicích, klidně i delší, záleží od počasí. A tady na těch hranicích jsem nebyl ještě. Asi tam budou naši oblíbení medvědi co?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 18, 2020 11:56

Etheric píše:Asi tam budou naši oblíbení medvědi co?

11.jpg
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Etheric » sob črc 18, 2020 12:05

Nu což, budu opatrnej, večeřet budu cestou, žrádlo na noc pověsim a budu doufat, že žádnýho nepotkám
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 18, 2020 12:07

Etheric píše:Na letošní podzim mám velký plány, jelikož bude času zcela neomezeně, rád bych si udělal třeba dvoutýdenní výlet po hranicích, klidně i delší, záleží od počasí.

Já myslím, že na něco takového mimo sezonu je tahle oblast ideální. Já jsem uvažoval o té trase původně tak, že bych šel z Dukly na Kremenec a pak po té červené z Kremence pokračoval dál na Ukrajinu. Ale, co jsem se dočetl na webu, tak to je hloupý nápad, protože Ukrajina není v EU, takže když tam někde v lese překročíte hranice a zastaví vás nějaká kontrola a nemáte razítko v pasu, tak máte problém, že vás odvezou na policejní stanici do Užgorodu. Co se děje dál, nevím. Taky se pak nemůže člověk kvůli té absenci razítka vrátit legálně zpět přes hraniční přechod. Nakonec jsem se toulal jen na té slovensko-polské straně.

Edit: Nejsem znalec, ale myslím, že na podzim jsou medvědi o dost aktivnější ve shánění potravin před zimou, než obvykle.

Také nevím, jestli nevadí, že to tu takhle řešíme, protože jestli to původně nebylo plánované jen na příspěvky o trasách bez větší diskuze.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Etheric » sob črc 18, 2020 12:15

Otázka je, jak se dostat na výchozí bod trasy tak, abych nemusel autobusem... Nesnáším autobusy.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod malejjarda » sob črc 18, 2020 14:34

Co jsem hledal, dá se do Skčína vlakem a pak je to asi 50km. To už dojít pěšky :t:t nebo se nechat odvést taxikem. :lol:
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Etheric » sob črc 18, 2020 14:51

Krása, kdo se přidá? Druhá půlka října až začátek listopadu, můžu kdykoliv, časově se přizpůsobím ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod apuka » sob črc 18, 2020 19:40

Etheric píše:jak se dostat na výchozí bod trasy tak, abych nemusel autobusem
Vzhledem k Tvym dennim trasam bych rekl, ze bys nemusel byt troskar a dat to od Stakcina az po Medzilaborcu (nebo az do Plavce, resp. muzes az do Circe). Tam jezdi vlaky (ehm, nekdy to byly takove ponekud prehystoricke :-), necim, jake jezdi ted). Jen pocitej s tim, ze obcas je spojeni slozitejsi, hlavne smer Plavec (existuje, ale IDOS s tim ma problemy). Do Medzilaborcu je to OK, do Bratislavy se dostanes a potom muzes nocnim vlakem az do Humenneho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Etheric » ned črc 19, 2020 7:34

Musím to vymyslet tak, abych cestou spal venku. Co na tom, že se cesta protáhne. Klidně půjdu i některý úseky pěšky, to není problém, bez ohledu na vzdálenost.
Noční vlaky bývají často noční můra, navíc v něčem co se hýbe a dělá kravál fakt neusnu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod apuka » ned črc 19, 2020 16:35

No tak si najdes spojeni pres den. Jen je to opravdu dlouha cesta pres cele to Slovensko...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod apuka » pon črc 20, 2020 9:21

Jen cast toho jsou hory, bohuzel je drtiva cast jen pro predplatitele, ale pokud nekoho zajimaji ne moc zname a pritom svym zpusobem zajimava mista na SLovesnku, kouknete se na tento clanek.
Pro nekoho to muze byt inspiraci - napadl me etheric, ten by si mohl nektere mista zaradit do nejakeho sveho treku. Vsak prozkoumava i zriceniny a stare prumyslove stavby.

Pokud nedo ma zajem, mohu mu to poslat offline.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Etheric » pon črc 20, 2020 11:29

Dobře ty :smt023 v Česku už objekty na průzkum téměř došly. Dala by se určitě vymyslet trasa přes Slovensko pěšky až k těm hranicím, samozřejmě občas nějakej menší posun vlakem, ale nápad je to fajn, díky, popřemýšlím
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 20, 2020 11:39

Apuka
Taky díky. Slovensko má pěknou přírodu,ale chce to i místa, která nejsou profláklá.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod apuka » pon črc 20, 2020 13:31

Etheric píše:Dobře ty :smt023 v Česku už objekty na průzkum téměř došly. Dala by se určitě vymyslet trasa přes Slovensko pěšky až k těm hranicím, samozřejmě občas nějakej menší posun vlakem
Specialne pro Tebe by mohlo byt zajimave zacit v Sturove, cast dne po prijezdu bych se podival do Ostrihomu do Madarska (pesky pres most pres Dunaj), ta katedrala za to stoji, ale je tam jeste par mensich zajimavosti. Potom pokracovat a prejit (s Tvym tempem) pohori Burda - odtud jsou moc hezke pohledy na dunajsky oblouk. Potom mas na vyber, bud na slovenske strane podel Iplu az do Sahu nebo pres Madarsko, pres pohori Borzsony, tam je taky dost zajimavosti, napriklad lesni zeleznice (bylo to tam tim popretkane), huste lesy - uz jen kvuli prirode. Kolik tam stravis, je na Tobe, na SK se muzes vratit do Sahu. Odtamtud muzes prejit az po Stiavnicke vrchy, kde je spousta i technickych veci, po hornicke cinnosti, ale i prirodnych. Dal pokracovat na jihovychod smerem k Lucenci a Filakovu a dal soubezne podel hranice. Tam uz najdes i nektere v clanku popisovane veci ale i dalsi, ktere moc turiste nevyhledavaji. Jen se vyhni vojenske oblasti Lest. Proste dojedes, az kam chces, v "nejhorsim" az na ukrajinske hranice a tam muzes pokracovat az na Duklu :-D.
Pokud bys vice chtel peknou prirodu, tak ze Stiavnickych vrchu muzes smerem na Polanu a dal - ale na Polane si vem na seznameni s mistnima misto borovicky/slivovice spise flasku medu (pro medvedy) :wink:.

Ty oblasti jsou takove trochu zvlastni, maji svoje kouzlo, ale ne kazdy ho pochopi. Bohuzel puvodni remesla/zivot se dost zmenily.

Pokud mas moc casu, tak muzes sem tam zajid i pres hranice do Madarska, v nekterych pohranicnich oblastech (napr. Aggtelek, pres hranice u jeskyne Domica) jsou pry pekne huste a hluboke lesy. Jsem tam ale nikdy nebyl, mam to jen z povidani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 20, 2020 16:37

apuka píše:Pokud mas moc casu, tak muzes sem tam zajid i pres hranice do Madarska, v nekterych pohranicnich oblastech (napr. Aggtelek, pres hranice u jeskyne Domica) jsou pry pekne huste a hluboke lesy. Jsem tam ale nikdy nebyl, mam to jen z povidani.

Nebo si do maďarských lesů zajet vlakem za čtyři stovky:
https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/regiojet-vlak-praha-brno-budapest-zeleznice-jizdenka.A200720_110001_eko-doprava_mato
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Etheric » pon črc 20, 2020 19:17

apuka píše:Pokud mas moc casu

Mám, 3 roky vkuse, tak přemýšlím, jak je využiju :ú
Chci udělat túru po Slovensku, klidně víceméně pěšky přes zajímavý místa až na ty hranice, kde chci prochodit ty bukový lesy. Se spanim venku to finančně půjde zcela bez problémů, celý 3 roky. Takže čas opravdu neřeším. Vlastně řeším co s ním, při pohledu na svůj batoh a nový možnosti mi naskakuje husí kůže :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod apuka » úte črc 21, 2020 8:16

Tak to spoj s tim, co jsem Ti navrhl uz davneji - s madarskou Modrou turou, nejstarsi dalkovou trasou v Evrope. Je to celkem nejakych 1900km. Spojis to s prozkoumanim Slovenska kolem jiznych hranic, nejlepe mozna "krizem-krazem" ve spojeni s jiznejsimy pohorimi SK (Tribec, Vtacnik, Stiavnicke vrchy, Krupinska planina, Polana, Sl. rudohorie, Slanske vrchy, Vihorlat, a nahoru k tem Bukovskym vrchum a dal. Klidne muzes ale zacit u jihomoravskych hranicich se Zahorim, Malymi a Bielymi Karpatami, Povazskym Inovcem, Strazovskymi vrchy.
Pri dukladnosti mas nejakou dobu co delat. Je tam dobrych par oblasti, kam bezne turiste nejezdi, pritom ruznych zajimavosti (prirodnych i technickych) tam je dost. Jen se hur hledaji informace.

Akurat pry v tech jihovychodnich oblastech delaji obcas straz prirody a lesni straz nekdy opravdu kreteni. Jsem cetl zkusenosti par lidi nezavislych na sobe. Ale bylo to pred par lety, tak se to mozna zlepsilo.

Kdybys chtel nejaky velice zvlastni trek, tak si naplanuj trek mezi romskymi osadami, jsou jak na jiho, vychode i strede. Jen pocitej s tim, ze to budou hoodne smutne zazitky. Na druhe strane, mnohdy jsou ty lide z jisteho hlediska uzasni a pokud k nim pristoupis rozumne, muzes zazit pro bezneho smrtelnika neskutecne zazitky - v pozitivnim smyslu. Ale potrebuje to opatrnost a cit, jsou to dost prchke a prudke povahy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 21, 2020 8:48

apuka píše: tech jihovychodnich oblastech delaji obcas straz prirody a lesni straz nekdy opravdu kreteni. Jsem cetl zkusenosti par lidi nezavislych na sobe. Ale bylo to pred par lety, tak se to mozna zlepsilo.


Největší kretény za strážce přírody jsem zažil v Českém ráji. To si fakt dovedu představit, že ti lidi nejdříve zametali ulice a najednou dostali pravomoc jako strážci přírody.

apuka píše: a pokud k nim pristoupis rozumne, muzes zazit pro bezneho smrtelnika neskutecne zazitky - v pozitivnim smyslu. Ale potrebuje to opatrnost a cit, jsou to dost prchke a prudke povahy.[/size]


Tomu říkám korektní jazyk. Aby si člověk nechal ukrást výbavu tlupou, to se kvůli tomu nemusí trmácet na Slovensko.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Etheric » úte črc 21, 2020 9:07

Dromedaro píše:Aby si člověk nechal ukrást výbavu tlupou, to se kvůli tomu nemusí trmácet na Slovensko.

Asi tak. Bez chatrčí na skládce se obejdu :)
Ale jinak je to fajn inspirace, začít na hranicích s ČR, trasu naplánovat přes zajímavý místa SR až na hranice s UA, klidně pěšky, sem tam přesun vlakem.. Akorát jsem nikdy neplánoval tak dlouho trasu, vzhledem k obsáhlosti i délce asi nebude možný to plánovat tak, že v ten či onen den ujdou tolik a spát budu tam... Se mi někde zalíbí, nebo si udělám zacházku.. Takže to vidím asi jako trasu vyznačenou místy, který chci navštívit, bez časovýho omezení. Jinak fakt nevím, jak bych to měl naplánovat. Každopádně spaní venku je podmínka, nebudou peníze na ubytka
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování