České a slovenské hory - zápisník z cest

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 2, 2022 16:41

Tomas
bohuzel co jsem zkousela vetsinu alespon apsc tel nebo ff tak to nevezmu do ruky (moc velky na moji malou ruku), kamos mi jednou pujcil FF ale nekde v miste jak se ti lamou prsty ve clancich, abys objal hranu gripu tak moje prsty tam tak koncily a to vyzaduje pak hrozne silnej stisk, aby to nevyklouzlo z ruky a vzhledem k tomu ze obcas neudrzim ani vidlicku, tak nic pro me :D

fotopusku desne chci! :D ale bez zenithu :D

asi nutne potrebuju, aby se mnou sel na vylet nekdo s mobilem, abych to mohla porovnat, protoze je jedna vec videt fotky v recenzich, ale druha by byla porovnat konkretni vylet a podobny fotky...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod apuka » stř lis 2, 2022 16:44

Mawenzi píše:takovej mobil stoji 10t a nejpozdeji za 4roky ho muzes zahodit, zatimco do fotaku das 1x treba 30 ale vydrzi i 15 let nejak v pohode, takze cena X uzitecnost dost rozdil, ale prave nekdy kdyz vidim fotky treba na fb nebo u nejakych cestovatelu z mobilu, tak si taky rikam, ze dneska nepotrebujes ani stativ a filtry, ze v mobilu kliknes na rozmazanou vodu a mas paradni fotku...

na druhou stranu ale pak vzdycky vidim ty fotky za krasny modry oblohy, kterou sou super a fotky v takovyhle mlze jaka byla a nemuzu se ubranit pocitu, ze na to by asi mobil za 10t stejne nestacil...
Myslim, zes celkem dobre pospal, jak je to s mobilem...

Kdyz jsem se pres vikend koukal, jake jsou ted mobily, docela me zarazilo, ze najednou nejaky spickovy vyskocil - foto 200 megapixelu, 4 nebo 5 fotaku, kazdy ruzny pocet pixelu s vlastnim objektivem. At je zpracovani a kvalita superspickova, co tak asi muzes ocekavat od 200 Mpix pidicipu? Na webu skvele fotky v rozliseni 800 x 600 (pokud vubec), rozliseni na 4K monitoru uz bud nekoukatelne zrnite nebo (spise) s detaily jako davneji z 3Mpix cipoveho fotaku, proste uhlazeny obraz bez sumu, zato bez detailu.
A ano za slunicka s malo kontrastni scenou skvele fotky, Tvuj potucek by sice byl pekne rozmazany, ale to by bylo asi tak vsechno, mozna bys jeste rozeznal, ze kolem nej je zeleny les a "nejaka divna skala" (nejspise zlita do jedne), ale nic vice.

Bohuzel, soucasny stav techniky vice na tech pidicipech nedokaze. No a koupit si s rozumnym cipem, napr. toto, to bys na to musel dat nekolikanasobek toho, jako za celou anabazi s Torridem...

Ale stale si osobne myslim, ze za danych podminek bys vyrazne lepsi fotku neudelala ani petkrat drazsim fotakem.

NTB, ze Ti digifotak za 30 vydrzi v pohode bez dalsich investici 15 let... Pokud jej budes nosit venku na batohu, tak nejspise ne. Taky na nich nektere veci odchazi. Minimalne budes muset vrazet penize do baterek (to neni az takovy vydej) - a hlavne doufat, ze zadna elektronicka cast neodejde, protoze po nejakych 7-8-mi letech Ti to bud nikde neopravi nebo ano, ale novy fotak vyjde levneji. Radeji ani nepisu o tom, ze mezitim pokroci technologie a najednou mozna budes mit chut si poridit neco noveho - ale nekdy taky budes rada, zes jeste stihla koupit neco normlaniho :-).
Po synovi zustal ve skrini Oly 330 na 4/3 s dvema objektivy. Uz se 10+ odtud nevytahl. Alespon ze baterky se daji vyuzivat u M10 (a u - starsich - PENu). No kdyz se podivas na to, co technicky zvladl ten fotak odfotit a co udela soucasny m4/3 v cca stejne cene, tak ani nemas chut s tim fotit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16567
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 2, 2022 16:50

o tom 200mpix mobilu sme se zrovna bavili na vandru :D

jako jo mit 1" v mobilu je hodne slusny.

@mike
tak ono asi zalezi, znam dost lidi co se jim uz po 3letech sype HW, me vetsinou vydrzi tak tech 5 let, ale pak uz to zacina byt spatny nejen baterkou, ale nejde treba updatovat android a pak uz nejdou ani zadny aplikace... takze mi prijde, ze 4-5 let je takovej stred, ale nevim, zas ten aktualni mam 4roky ted a je docela v pohode, kez by jeste treba 4 dal... ale na druhou stranu malokdy mam ve svym okoli nekoho, komu fakt vydrzi 4 roky, ale uz se to sype, restartuje, nezvoni.... takze je to sazka do loterie.

edit
@apuka
se divam, dve vyplaty za mobil, kterej sice nebude mit vetsi cip, ale bude tam mit tu hromadu softwaru, kterej si to domysli a zplaca... jen by me zajimalo, jestli takovej pristroj ma v realu zivotnost alespon tech 10let (coz by fotak zvladl, pokud se nebudeme bavit o sony rx100 prvni gerenace, kterym se rozbiji mechanismus na vyjizdeni objektivu :D )
Naposledy upravil Mawenzi dne stř lis 2, 2022 16:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod mike » stř lis 2, 2022 16:53

Mne uz taky nejde updatovat Android (mam verzi 9), ale na funkci rostlinare to nema vliv. Ono asi dost zalezi na tom, jak je mobil (vode)odolny (muj ma IP68) a jak se k nemu clovek chova. A samozrejme, jestli byl puvodne kvalitni nebo nejaky sunt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 2, 2022 17:22

mike
tusim androidy 4 (puvodne 2) nesly dal updatovat a casem proste si mel cihlu... protoze softwarovy omezeni... coz se teda muzi stalo i s iphonem, ze nesel updatovat a pak uz z nej neslo ani volat :D taky ale zas mohli trochu prijit k rozumu a dneska by zpetna kompatibilita mohla zustavat vic, ale to se zas nehodi do kramu prodejcu... nojo, moje zlata nokia z roku 2005 porad funguje skvele a presne na to, co po ni chci :D ale ja ji koupila asi za 500 az nekdy v roce 2008 v bazaru, dneska si nedovedu predstavit koupit 3 roky starej smartphone na bazaru, to bude skoro mrtvej :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod oodoow » stř lis 2, 2022 18:03

@Tomas: Ten potůček od Mawe podle mě mobilem takto nevyfotíš (pokud tedy nemáš tento :twisted:), aby to mělo rozmazanou tu vodu. Je na to potřeba nastavit delší expozici a aspoň já u svého mobilu nepřišel na to jak to udělat, aby to vypadalo takhle pěkně. :-)

Oproti tomu ta tvoje fotka je taková obyč, tam bych věřil, že to klidně může být z mobilu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Tomas » stř lis 2, 2022 19:25

Teď jsem na to koukal a já to tam normálně mám (v manuálním režimu). Lze nastavit od 1/4000s do 32s, ale nezkoušel jsem to.

Já se s tím moc nemažu, vytáhnu, cvaknu a jde se dál, vše auto. :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Etheric » stř lis 2, 2022 20:26

Můj mobil má taky manuální režim a prej fajnovej, no pro mě je na výletě otrava už jen ten mobil vytáhnout a udělat fotku na automat ... Fotím tedy do paměti. Rychlost ukládání snímků, jejich kvalita a kapacita nemá konkurenci :)
Jen bych to rád nějak zálohoval, ale to asi nepůjde, tedy zatím ne..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod oodoow » stř lis 2, 2022 21:43

Tomas píše:Teď jsem na to koukal a já to tam normálně mám (v manuálním režimu). Lze nastavit od 1/4000s do 32s, ale nezkoušel jsem to.

Jo, to tam mám taky. Jenže, když to takto nastavím, tak to šíleně zesvětlá a není tam nic vidět.
Snad jenom jednou se mi mobilem povedlo takto vyfotit potok.
Podle mě to bylo tím, že se už dost stmívalo a tím se vyrovnalo to zesvětlání. Foto tady.
Jinak když spěchám, tak nefotím ani na auto. Už se mi stalo, že jsem na 100km závodě nádhernou přírodou neudělal jedinou fotku. :twisted: To prostě fotím taky do paměti.
Ale pokud jdu s někým a loudám se, tak zkouším co mobil dovede. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 3, 2022 6:07

tak ja se flakam porad, su starej lenochod, tak mam casu dost :D

jinak bych rekla, ze ty modernejsi mobily maji v sobe i nejaky filtry a SW reseni problemu moc svetla, integrovany ND filtry nebo nejakou multiexpozici a skladacku, takze by mohli trochu predchazet problemum s moc svetlem na cipu...

ja mam jen ND64 a ten je dobrej, kdyz je zatazeno a pod mrakem, jako bylo v krkonosich. ale za jasnyho slunecnyho dne je to taky bohuzel malo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Tomas » čtv lis 3, 2022 16:48

oodoow píše:Jo, to tam mám taky. Jenže, když to takto nastavím, tak to šíleně zesvětlá a není tam nic vidět.
Snad jenom jednou se mi mobilem povedlo takto vyfotit potok.


Tak on je zásadní problém v tom, že tomu jaksi chybí objektiv. :lol:

Na klasický zrcadlovce jsi si řekl že budeš fotit potok. Kouknul na expozimetr, nastavil citlivost filmu a řekl jsi si že to budeš exponovat 4 vteřiny třeba. Vylezla ti z toho s ohledem na světelnost v daném místě clona, kterou jsi nastavil na objektiv (případně už jsi měl něco lepšího třeba s TTL). Dal jsi si cigáro, chvíli šteloval nejlepší orámování fotky a pak to přes samospoušť na stativu nechal pracovat. Buď se povedlo nebo ne. Zjistil jsi až při vyvolání.

Tady můžeš nastavit v praxi jen dvě veci, délku expozice a "citlivost" v ISO, ale to se nerovná klasickýmu foťáku a jeho optice a prostě nikdy nebude. Teoreticky ideální je nastavit co nejmenší citlivost při dlouhé expozici a variovat s délkou expozice, ale v praxi nevím jak se ten mobil bude chovat - nezkoušel jsem tyhle experimenty a to ani na digitálním kompaktu. Každopádně bez stativu je to pasé.

Já to beru tak, že za dobrých podmínek se s mobilem dá udělat dnes už slušná fotka, ale "umění" to nikdy nebude.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod oodoow » čtv lis 3, 2022 16:56

@Tomas: No však právě proto jsem psal, že nejde moc srovnávat tu tvou mobilovou fotku s tou od Mawe. Prostě takhle mobilem ten potůček nikdy nevyfotíš. Mám docela drahej mobil a nejde to, ale možná ještě nějakým dražším anebo musíme počkat až do dopočítá software.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Tomas » čtv lis 3, 2022 17:05

No tak mě s věcí typu mobil nikdy nenapadlo dělat dlouhý expozice. Na to to prostě není. :D
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Tomas » pát lis 4, 2022 0:31

Dnes mám listovací náladu a čumím na fotky:

Obrázek Obrázek

Je to focený odolným telefonem za 4 tis letos a nevidím na tom nic špatného. Připadne mi to fajn.

Bonusové body pro toho kdo pozná lokalitu :D Ale těžký to není.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 4, 2022 6:53

doufam, ze to nekdo pozna, su zvedava, kde to je a fotky sou hezky.

ale nikdo prece nerika ze mobilem nejdou udelat hezky fotky, ja osobne navic rikam uz roky, ze kazdej s mobilem za 4ku ma hezci fotky nez ja, jenze se na to muzu bud vysrat a prestat se snazit, mebo se muzu (i kdyz marne) snazit dalsich 20 let... a treba jednou z toho neco vykresu.

a zrovna domena mobilu sou hezky slunecny dny, tam aby se rozdil pohledal, ale ty mizerny svetelny podminky uz to deli od hruzo/zadne fotky z mobilu do "fotky co vypada jak z mobilu z minule dekady" z prumernyho fotaku, protoze pro beznej mobil je to v podstate pase, a pak teda to jeste muze nekdo lepsi technikou vyfotit paradne...

ale samozrejme dava smysl porovnavat fotku ze slunecnyho dne s fotkou ze zatazenyho mlznyho dne v lese.

ja chapu, ze moje fotka je nekvalitni a hnusna a nenamitam nic, mate pravdu, ale trochu nesouhlasim s tim, ze z 10 let staryho mobilu udelas stejnou (v totoznych podminkach). neudelas.

a proto sem se taky porad jeste neodhodlala k tomu si koupit mobil s lepsim fotakem (muj samsung a5 ma hooodne hroznej fotak nepouzitelnej i za toho slunecniho dne bohuzel:D protoze paradoxne se bojim vysledku v takovymhle hnusnym pocasi....

a ja mam dost casto spis hnusne:D (nechcete su to prokleti nekdo vzit?) :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Olchor » pát lis 4, 2022 10:56

Krásný vandřík po Bílých Karpatech ( so, ne, po) z Velké n. Veličkou tak všelijak většinou mimo značky po karpatských loukách, inverze v cca 500mnm, podzimní barvy, nádhera. Tak silnou tepelnou inverzi jsem už dlouho nezažil, na Velké Javořině byl vyloženě hic na kraťasy, ale jak člověk klesal, přišla k dobru i mikina. Několikrát nás stavěli pohraničníci, ptal jsem se, jestli jdem správně do Frankfurtu, ale neměli smysl pro humor.
Přílohy
kr_26.jpg
kr_23.jpg
kr_13.jpg
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Olchor » pát lis 4, 2022 10:59

Ještě foto krásné houbičky, kupodivu mobil celkem umí i makro. ( velikost houby cca 1cm)
Přílohy
kr_33.jpg
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Lipon » pát lis 4, 2022 11:05

mobil už dneska umí udělat slušnou fotku i ve špatných podmínkách, ale často je pak vidět při větším zvětšení, jak nedostatky techniky dohání výpočetním výkonem
(skládání většího počtu fotek)

typově potůčkovka, co postovala mawe je přesně případ, kdy velkej foťák, filtry a stativ nejdou jednoduše nahradit; zvlášť dlouhé časy za dne - potůčkovky, mlíko na moři apod. tam je potřeba skládat klidně dva ND na sebe, časy pak jdou klidně na minuty
nebo focení na hodně vysoké ISO - s dnešním FF jde dělat portréty u okna kůlny za šera při ISO 25600 bez znatelného šumu

Obrázek
foceno po půlnoci jen s mobilem, 1s čas, v chalupě svítily jen svíčky a petrolejky - větší zvětšení už ukáže, že šum tam pořád je a jeho odstraňování telefonem trochu rozplizlo oblohu, ale na telefonu nebo tabletu to vypadá slušně
na stejném místě jsem asi před 3 týdny fotil s FF, tak budu mít aspoň srovnání

Obrázek
mobil, i na větším monitoru na to jde koukat
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4911
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 4, 2022 12:19

lipon
co mas za mobil? ta vypada fakt dobre

Olchor
paradoxne makro myslim umi mobily fakt skvele i ty co jinak delaji fotky desny:D

a vyslo krasne pocasi do bilych karpat:) zvlst ta fotka se stromem je super
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Olchor » pát lis 4, 2022 13:28

Tak ňák jsem si myslel, že můj levný mobil za 3k bude mít jen fix fokus, ale nějaké ostření tam evidentně je.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Tomas » pát lis 4, 2022 13:42

Už toho nechte, netřeba dál Mawe trápit s našima paštikama za pár tisíc. Já to nechtěl, ale dopadlo to jak to dopadlo .. :lol: :lol: :lol:

EDIT: Ještě přihodím pár fotek zcela bez slunce z tý mojí paštiky.

Obrázek Obrázek Obrázek
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 5, 2022 6:14

Tomas
jeste napis, odkud sou ty tvoje prvni dve zeleny fotky, me to pripomina zakarpatskou rus nebo spis vic poloniny dole u hranic PL/SK/Ukrajina, ale pokud je to nekde z CR tak asi nutne potrebuju vedet odkud :D:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Tomas » sob lis 5, 2022 8:36

Je to z letošního přechodu Nízkých Tater co jsem šel. Zde.

V ČR tohle nemáš :D Poloniny/Zakarpatí by to ale klidně taky mohlo být, tam to vypadá dost podobně, akorát je to o kus celkově nižší.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Tomas » sob lis 5, 2022 8:47

Na to konto jsem kouknul ještě tady na nějáký starý fotky právě z Karpatský UA, jo, je to podobný. Zároveň jsem se zhrozil jak ty fotky vypadají, focený kompaktem někdy v roce 2008. Zlatý dnešní mobily. :lol:

Obrázek Obrázek
Obrázek

EDIT: Ještě jsem přidal třetí foto dobového horala v odpovídajícím outfitu z toho treku. Tuším 80L batoh Husky, armádní kalhoty vz. 95 a vlněný svetr po fotrovi z vojny co mu šila teta (strašne kousal a nesměl přijít do kontaktu s pokožkou). Gear jsme tehdy měli dobrý. Trekové hole Black Diamond bohužel působí na fotografii velice rušivě. Tehdá jsme se s tím nesrali. :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 5, 2022 10:03

tam sem nikdy nebyla... pro me to sou problematikcy oblasti, protoze nikdo z mych znamych tam se mnou nechce a sama tam nepojedu :D

na druhou stranu ono casto je dulezity mit aspon nejakou fotku, i kdyz jo, kdyz obcas prochazim fotky ze starych vyletu a azabrousim k roku 2008 - 2010 kdy sem si koupila svuj prvni kompakt :D tak su aspon rada, ze je mam... :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 5, 2022 10:08

tak rok 2010... to byla jina :D (sem navic zacinala s chozenim, po te, co mi bylo zakazano kolo (kde sem teda jezdila v elastakach od vietnamce, flanelce a v zime v "softshlelce" od nordblanc :D
Přílohy
of-IMG_0997.jpg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Lipon » sob lis 5, 2022 23:53

Z Ukrajiny mám ještě fotky z filmu, v digi jen sken z fotolabu, takže kvalita mizerná, ale vzpomínky jako živé doteď. Dtto Rumunsko. Část barevný film, část diáky.
Ranní poloniny pokryté jinovatkou, do toho slunce...

edit:
mawe - focený je to japkem 12 mini
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4911
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Tomas » sob lis 12, 2022 19:00

Šel jsem teď v pátek s děckem z Pomezních bud na Sněžku a pak dolů (nakonec) do Pece. Poláku postupně přibývalo a výstup na Sněžku už byl v souvislém davu lidí. :vom:

Kurva fix. Pak jsem to googlil, poláci mají 11.11. den nezávislosti a bylo to příšerný. Chtěli jsem sejít původně ze Sněžky po červený do Obřího sedla a pak dál na Špindl, ale ta cesta byla z polskýho rozkazu jen jednosměrná a pak byla obcházka po modrý jubilejní cestě. Takový kolečko. Strašně mě to nasaralo. :vom: :vom:

Vzdali jsme to a šli dolu do Pece. Tolik lidí jsem snad v životě na jednom místě neviděl. Snad nikdy mě to tak nesralo jako teď. Dlouho, dlouho tam nebudu chtít. Z český strany byla lanovka vyplá (údržba) a je teď jen o víkendech.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 13, 2022 7:08

tomas
vubec se ti nedivim, me to desny pocasi vlastne vyhovuje...

vcera sme jeli kolem kuksu... byli sme tam v lete, 30 st ve stinu, jasna modra obloha a parkovali sme.skoro pred vchodem mezi par autama, na prohlidku nas bylo snad 20 (do skupiny sevleze mozna 50 lidi)

vcera hnus mlha zima, kolem kuksu se nedalo aji vyjet z benzinky jak byl odbocovaci pruh na parkac nacpanej, protoze ty auta se na nej nevesli...

tak si rikam, ze chodit ven kdyz je hnusne a do pamatek kdyz je krasne ma fakt neco do sebe...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České a slovenské hory - zápisník z cest

Příspěvekod Tomas » ned lis 13, 2022 10:45

No to má, jenže ono je pořád docela obstojně. Už aby udeřil pořádnej zimní hnus, konečně bude zas trochu klid bez lidí.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování