Jak se vybavit na 14denní výšlap?

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 19, 2020 16:46

apuka píše:No, moje posledni navstevy na Kralicaku a na hl. hrebenu Jeseniku spise presvedcili, ze na toto uz prislo moc lidi, hlavne z nejmladsi generace.

A není to kvůli současné situaci s cestováním a koronaviru?

Jinak já jsem si původně myslel (nevěděl), že bivak je pojem pro nouzové přenocování,ale když jsem viděl, že to tu "každý" používá i pro běžné přespání v lese, tak jsem to tak také začal používat, protože jsem nabyl dojmu, že to je pravý význam toho slova.

V Krkonoších teď otevřeli nové útulny a ve videu je ti správci prezentuji jako útočiště před nepřízní počasí, což asi plánované přespání není, i když to tam má lavice pro to přespání atd. No, ale že by některé útulny splývaly s krajinou, jak byly podle slov mladých progresivních studentů navrhovány, to se mi zrovna nezdá. Třeba ta všelijakých pravoúhlých tvarů plechem obouchaná útulna, která má symbolizovat kámen, už musí z dálky prasknout do očí jak ten plech "svítí". Ale já modernímu umění nerozumím, tak to možná jen nechápu.

https://ct24.ceskatelevize.cz/kultura/3143228-unikatni-skryse-pro-turisty-v-krkonosich-se-objevuji-nove-utulny
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod apuka » ned črc 19, 2020 17:32

Hlavne bude mit obrovskou radost ten, kdo bude vevnitr, kdyz prijde poradny slejvak, jak to bude bouchat do toho plechu... Abych o krupobiti ani nemluvil.

Ale jinak to je presne ten zpusob, co jsem napsal, ten nemecky "notbivak", nouzovy pristresek. Myslim ted hlavne ten plechovy"kamen".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod mike » ned črc 19, 2020 19:38

apuka píše:@dudy: Kdybys takto chtel vyhrozovat strazci NP na SK ted, tak by sis to mel dobre rozmyslet, protoze je uz chranen zakonem jako "uredni osoba" ci co, proste byvaly "verejny cinitel" a mohl bys z toho mit docela dobry prusvih.

Kdyby se takhle choval strazce NP ted, tak z toho bude mit pekny prusvih on.

@dudy: takovych nacku jsem na Slovensku v te dobe taky par potkal a moc nechapal. Jeste, ze jsme se rozdelili, jinak by to bylo cim dal horsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod mike » ned črc 19, 2020 19:57

apuka píše:Tak proto, ze neco nekdo pojmenoval modnim slovem "bivak" jeste to skutecny bivak neni.

Ty jsi ten posledni, kdo by se mel pokouset o nejake jazykove rozbory. Na tom slove neni nic moderniho. Spal jsem na desitkach bivaku a nektere z nich jsou starsi, nez ja, vetsina byla zalozena pred desitkami let. Ty uz jsou vetsinou renovovane, ale videl jsem fotky tech puvodnich. Bivaky jsou treba na techto fotkach z Grand Paradisa. Oba funguji jako zakladny pro vystup na okolni vrcholy, protoze z udoli je tam sakra daleko a navic to neni snadne, PD-, skaly obcas za II. K druhemu ani neni znacena cesta, k prvnimu jen zacatek. V Rakousku treba Philipp Reuter Biwak (tak je to na nem napsane), ktery stoji na miste stare chaty, kterou kdysi smetla lavina. Slouzi jako zakladna k vystupu na Rotspitze a Daberspitze, jelikoz tam je dobre vyrazit brzo rano a usetri se tim dve hodiny z chaty. Bivak patri pod Clarahutte, tam se za prespani na nem plati a standardni postup je, ze se clovek cestou nahoru stavi na chate, zaplati a jde spat na bivak. Zadne nouzove prespani.

Atd, atd. Proste sis to zase vymyslel na zaklade sveho spatneho chapani slova bivak. Notbivak je neco jineho, tech neni tak moc a ty jsou opravdu urceny pro pripad nouze a prave v nich nekdy zadne vybaveni neni. Jen plechova bouda.

apuka píše:Jak sam pises, jsou pristresi, neco jako "samoobsluzne /vetsinou i samo-placene/ chaty", ktere slouzi na planovane prespani, - takovych je uz i v Alpach habadej. Konec-koncu do teto kategorie patri i Winterraumy chat.

Jenze prave tomuhle v Alpach rikaji bivaky.

apuka píše:Ale "bivak" to je to druhe, co spominas - prakticky jedna mistnost, nekdy bez vybaveni nekdy s par lavicemi, na kterych se da i spat, bez prislusenstvi, jen jako strecha nad hlavou a steny kolem, co Te v pripade nouze ochrani pred neprizni pocasi

A tomuhle notbiwak. Je jich podstatne min, nez tech prvnich. Navic bych to ani nechapal podle vybaveni, ale podle nazvu. Nouzove bivaky jsou oznacene jako notbiwak, vsechno ostatni jsou normalni bivaky a nektere muzou vypadat uplne stejne. Ze je to jedna mistnost a plechova bouda je v podstate standard.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod dudy » pon črc 20, 2020 7:20

mike píše:...takovych nacku jsem na Slovensku v te dobe taky par potkal a moc nechapal. Jeste, ze jsme se rozdelili, jinak by to bylo cim dal horsi.


Jj, zažil jsem to i v tomhle tisíciletí.
Sem přijel po měsíci, kdy jsem coural stopem po Polsku, autobusem ze Zakopaneho do Popradu a protože jsem měl jenom Zloté a České koruny, chtěl jsem si na nádraží vyměnit, abych si mohl dát halušky a zaplatit si sprchu.
Ve směnárně jsem se ale dozvěděl, že:
"Zloté nemeníme.
České tiež nie.
Našu Slovenskou korunu iba za Eurá, Doláre a iné tvrdé meny."
Takže mi nezbylo i když jsem chtěl sednout na rychlík do Prahy, než jet stopem do Čech a tady teprve sednout na vlak za koruny české.
Zloté mi bez problémů vyměnili v první minisměnárničce v Olomouci...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod apuka » pon črc 20, 2020 11:34

dudy píše:do Popradu a protože jsem měl jenom Zloté a České koruny, chtěl jsem si na nádraží vyměnit
Tak to sis teda vybral to spravne misto, bez ohledu na "historicke obdobi" :-).

Poprad a hlavne tamejsi nadrazi, to byl, je a jeste asi dlouho bude svet sam o sobe. Tam se snazit neco vybavit (i jen koupit jizdenku trochu slozitejsi nez do Lomnice nebo Svitu) je zbytecna snaha. Bylo to tak, kdyz jsem mel nejakych 16, na vysce, v devadesatkach i v poslednich letech.
mike píše:takovych nacku jsem na Slovensku v te dobe taky par potkal a moc nechapa
Ehm..., proc usuzujes z toho, co dudy napsal, ze to byl nacek? Predpokladam, ze vic, co to slovo znamena... Ja (s mirnou znalosti tehdejsich realii) v tom nic nevidim, co by jen vzdalene naplnilo vyznam toho slova.

Pro ty, co si to nepamatuji:
1) Ceskoslovensko se rozdelilo k 1.1.1993, do 8.2.93 se pouzivaly ceskoslovenske koruny v CR i SK, od toho dne uz jen slovenskym kolkem okolkovane CS koruny (krome minci), postupne se nahradily novymi SK korunami. Tj. v case jak dudy psal, uz ceske koruny na SK neplatily.
2) Jistou (kratkou) dobu po vzniku Slovenske republiky podle navstevneho poriadku TANAPu bylo horolezeni povolene (a tehdy taky chuze mimo turisticke znacky) pouze horolezcum registrovanym v slovenskem horolezeckem svazu JAMES. Platilo predtim a zmenilo se pozdeji, ze platnost se rozsirila i na CHS. Ale v tom r. 93 pravdepodobne toto platilo pouze pro JAMES. Pravdepodobne tehdy CHS vypadlo omylem - ale platilo to tak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 20, 2020 11:42

apuka píše:Ehm..., proc usuzujes z toho, co dudy napsal, ze to byl nacek? Predpokladam, ze vic, co to slovo znamena... Ja (s mirnou znalosti tehdejsich realii) v tom nic nevidim, co by jen vzdalene naplnilo vyznam toho slova.


Souhlasím. Tohle označení už se užívá i tam, kde postrádá svůj význam. Stejně jako slovo nenávist.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod apuka » pon črc 20, 2020 12:08

OT
mike píše:Ty jsi ten posledni, kdo by se mel pokouset o nejake jazykove rozbory. Na tom slove neni nic moderniho.
Ja bych rad ten jazykovy rozbor prenechal Tobe, ale obavam se, ze by ses na to vykaslal. Mozna by ses jeste dostal k francouzstine, ale nevim jestli bys sel dal k holandstine a puvodni nemcine.
Ale mas pravdu, neni to nic moderniho - vetsina jazyku to prevzala z francouzskeho "bivouac, bivac", to je vojensky termin z 18. stoleti, znamenalo to cca "polni tabor". Francouzi si to prizpusobili z holandskeho "bijwacht", ktere zase je prevzate z dolnonemeckeho "biwake, bi-wachte", cemuz odpovida v soucasne nemcine "bewachte" - cca hlidka, hlidat, chranit. Puvodni vyznam totiz byl neco jako "ochrana/pristresek pro (bdelou) hlidku".

V soucasne nemcine slovo Biwak (zpetne prevzate s francouzstiny :wink:) ma stale vyznam (polni) tabor nebo "nocleh pod sirym nebem" a "biwakieren" taborit nebo nocovat pod sirym nebem. Z cehoz plyne, ze ty zarizene chaty tomu vyznamu vubec neodpovidaji.
"Notbiwak" jako slovnikove slovo vice-mene ani neexistuje, je to jenom slovo "biwak" s pouzitim predpony "not-", coz znamena nouzovy. Tj. nouzovy tabor/nocleh, resp. nouzove misto k taboreni/noclehu.

Ono je jeste i par dalsich nuanci, proc puvodni vyznam nezahrnuje to planovane prespavani, ale spise nouzove. Napr. ze tento termin byl puvodne vojensky, kde by se o tom planovani dalo mluvit. Potom si to prevzali alpiniste/horolezci - a u nich to znamenalo cca prespani nekde (napr. ve stene), protoze nemohli dal - tj. nouzove, neplanovane. Kdyz si vystup na nekolik dnu rozplanovali s nekolika prespanima, tak nerikali bivak, ale tabor... ("Museli jsme kvuli pocasi bivakovat uprostred vystupu z tabora 1 do tabora 2."

Jak jsem psal, vim, ze se hlavne v Tyrolsku vyraz pouziva na cokoli, co je pripravene na prespani, ale to jeste neznamena, ze je to ten vseobecny vyznam slova.

NTB, kdyz uz jsi dal sem ten odkaz na Philipp Reuter Biwak, vsiml sis, ze se na tom Huttentestu o nem mluvi jako o "Kleine-Philipp-Reuter-Hütte", coz odpovida presneji.
NTB2, na tom odkazu na Tvuj prispevek ("Bivakem jsem myslel nejake obydli nebo aspon pristresi, urcene k prespani, ne nejaky previs nebo ohradku") ukazujes, ze Ty si predstavujes pod slovem "bivak" prave jen nejake staveni. Ale ten puvodni vyznam "ochrana pred nepriznivym pocasim" zahrnuje prave i ty previsy, castecne i ohradky, i kdyz to spise ve smyslu "nocleh pod sirym nebem". Takze sam vidis, ze otazka vyznamu bivak neni vubec tak jednoznacny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod mike » pon črc 20, 2020 16:59

apuka píše:Ehm..., proc usuzujes z toho, co dudy napsal, ze to byl nacek? Predpokladam, ze vic, co to slovo znamena... Ja (s mirnou znalosti tehdejsich realii) v tom nic nevidim, co by jen vzdalene naplnilo vyznam toho slova.

:roll: kontext, kontext, kontext, naucis se to nekdy? Reagoval jsem na tento dudyho prispevek, kde pise:
dudy píše:Tak si dej bacha, bys nedostal místo Slovenských korun, pár českejch facek, nácku přiblblá...

Nacek v tomhle kontextu znamena priblbly nacionalista, chovajici se podobne, jako ti nemecti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod mike » pon črc 20, 2020 21:07

apuka píše:Ja bych rad ten jazykovy rozbor prenechal Tobe, ale obavam se, ze by ses na to vykaslal.

Samozrejme, protoze je to uplne zbytecne. Puvodne slo o to, ze jsi tvrdil, ze bivaky v Alpach jsou urceny jen na nouzove prespani a nemelo by se tam spat planovane, coz neni pravda a nicim jsi to nepodlozil. Na jazyk doslo jen proto, ze je mi jasne, ze jsi k tomu dosel pres nepochopeni vyznamu tohoto slova (jelikoz rozumim pocitacum, tak uz bohuzel chapu i tvuj perverzni zpusob mysleni ;-)). Jazyk se totiz vyviji a nektera slova casem dostanou jiny nebo sirsi vyznam a nektera maji dokonce vyznamu vic. Coz je tenhle pripad. Boudam na spani se v Alpach bezne rika bivak, ale taky se rika bivak kdejake ohradce z kamenu, ktera sotva chrani pred vetrem, kdyz spim nekde ve zdaraku, tak je to taky bivak atd.

apuka píše:NTB, kdyz uz jsi dal sem ten odkaz na Philipp Reuter Biwak, vsiml sis, ze se na tom Huttentestu o nem mluvi jako o "Kleine-Philipp-Reuter-Hütte", coz odpovida presneji.

To jsem presne cekal a proto jsem napsal, ze primo na ceduli, co je na zdi, je napsano Biwak. Nepomohlo... Stejne tak je to napsano na rozcestnikach, v tom odkazu mas dokonce fotku (cislo 5). Mistni tomu jinak nereknou. Navic je to velmi podobne spouste dalsich bivaku, taky jen jedna mala mistnost s par palandama.

apuka píše:NTB2, na tom odkazu na Tvuj prispevek ("Bivakem jsem myslel nejake obydli nebo aspon pristresi, urcene k prespani, ne nejaky previs nebo ohradku") ukazujes, ze Ty si predstavujes pod slovem "bivak" prave jen nejake staveni.

Zase problem s chapanim vyznamu psaneho textu a kontextu :roll: Z textu v odkazu jasne plyne, ze jsem to tak myslel v kontextu diskuse a ankety a rozhodne z toho neplyne, ze si pod slovem bivak predstavuju jen nejake staveni.

Ach jo, mne uz to fakt nebavi. Nemohli byste mu nekdo najit nejakeho kouce nebo jak se tomu dneska rika?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » úte črc 21, 2020 9:23

No, v podstatě slo puvodne jen o to nakolik je dnes problem posravit nekde stan pro jednoho prespat a jit dal. Protože z většiny diskusí, článků a videi vyplývá, že to problém je.
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 21, 2020 10:48

vetsina lidi to po cr dela vez potizi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » pát črc 24, 2020 20:12

Super. Tak budu doufat, budu patřit k té většině. :)

Když jsem tak vzpomínal jak kde pri cundrech spaval, nemel jsem asi typické oblíbené místo, ktere bych vyhledával. Kde spavate nejraději? V lese, u lesa, na louce nebo kde? zzzz
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod mike » pát črc 24, 2020 20:32

Ja na vyvysenem miste s dobrym rozhledem, tedy idealne nekde na skale :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 25, 2020 6:10

rika mike, ktery spi jen v alpach :D :D

poutnik66

ja vyhledavam rada pristresky, protoze si muzu vecer/rano v klidu sednout k jidlu. Spim kdekoli, v lese, na kraji louky. Casteji teda spis v lese. Kdyz narazim na peknej spaci pristresek, ne jen lavecku se stolem,tak to taky klidne obsadim, vyjimecne se mi stane, ze by tam jeste nekdo dosel... navic zase u pristresku byva ohniste, lidi se tam shlukujou, verim tomu, ze spani u pristresku na znacce je proste vic v pohode, nez nekam zalizat do lesa a rusit zver, ktera tolik k temto mistum smrdicim clovekem stejne nechodi... ano, sou argumenty ze kdyz zalezes, nikdo te nenajde a u pristresku ses na rane, ale zatim nikdy se mi nestalo, ze by nekdo resil, ze tam spime.

a kdyz nekdy prijde i nekdo dalsi, porad by se vlezl. treba v chribech, na boruvkovy hore...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 25, 2020 6:15

jednou teda sme nemohli najit misto tak sme spali u cesty se zavorou, celtu prehodili pres zavoru a bylo to asi jediny misto, ktery bylo pouzitelny :D nekde v beskydech.

spis jsou mista, na kterych se proste necitim dobre - jednou sme takhle spali se segrou kousek od znacky, ale fakt sem celou noc byla vzhuru, ale jen sem lezela a nejehbala se, at ji nerusim a ona rano, ze se ji blbe spalo, ze divny misto ze se furt budila ale kdyz videla jak v klidu spim, tak spala taky. slysela sem tam dost stekat lisky a proste divny misto... a jednou sme spali taky asi 200m od znacky, ale fakt hustej takovej divokej les, na znacce vubec to neslo, celou noc blby, jeleni a zvirata a rano nas vzbudil traktorista, tak me to ukolibalo ze prece jen civilizace a nez sme se napojili na znacku tak bachyne s mladejma...

takze nekdy mam spis hrozne neprijemnej pocit z toho samotnyho mista, ale ne vzdycky s tim jde neco delat (unava, koleno, nevhodnej dalsi teren), a pak proste nespim.

nevim, co to je. nikdy se mi takhle nic nestalo, ale silnej pocit ze je neco spatne se blbe vyhani
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » sob črc 25, 2020 6:54

Mawenzi píše:ja vyhledavam rada pristresky

A já se jim vyhejbám obloukem. Lidi sou zmrdi, když tě nikdo nebude chtít okrást apod tak začnou dělat ohně, chlastat,.... Já chci vklidu spát, ne si celou noc připadat jako bych ležel na rampě za diskotékou :roll:
Taky přístřešky mají v oblibě myši a mývalové.
Prostě buď je obsadit jako banda aby se tam už nikdo další nevlez, nebo se jim vyhnout. Sám bych takhle na raně nespal
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 25, 2020 7:10

stalo se mi 1x ze dosli lidi - priozrala smes trempu - a pustili si diskoteku. takze kvuli jednomu incidentu za 10 let nebudu menit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » sob črc 25, 2020 7:13

Mawe - kontrolní otázka. Nikdy nechodíš sama. Spala bys sama takhle na cestě v altánu? Já ne
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 25, 2020 8:08

jo, klidne. me by to prave uklidnovalo.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » sob črc 25, 2020 8:48

Uklidňovala by tě možnost, že tě v noci někdo navštíví s nekalým úmyslem?
V oblastech bez medvědů bych se v noci obával jen druhu homo sapiens sapiens..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod dudy » sob črc 25, 2020 9:02

Jasně, pod rouškou tmy za hlubokých nocí se krajem plíží hordy zdivočelých takzvaných přístřeškových vrahů.
Ti se specializují na loupeže, znásilnění a mordy v altánech spících turistů...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 25, 2020 9:28

Já v tomhle s Ethericem souhlasím. Ne, že bych tvrdil, že se krajem plíží hordy altánkových hrdlořezů,ale člověk nikdy neví, koho v lese potká nebo tam v noci přijde. Já osobně v nich také občas přespávám, ale pokud kolem nich jdu až v podvečer a nikdo tam není a je velký předpoklad, že už tam nikdo nepřijde. Když tam přijde parta lidí, tak ti moc ohled neberou na jednotlivce a ještě se cítí dotčeni,když ho mají brát. Lidi jsou drzí a oprsklí a taky já nemám zájem na tom spát někde v lese s někým, koho neznám. Tisíckrát tam nikdo nebezpečný nepřijde ale jednou tam může přijít magor, který využije situace. Už jsem takové lidi v lese potkal, ze kterých jsem neměl vůbec dobrý pocit a byl jsem rád, že jsem od nich pryč. A tyhle případy se stávají, že si psychopati vybírají za cíl osamělé turisty.Až budu chodit ve skupině, tak se tomu taky budu smát, ale většinou jsem sám a to je jiná situace.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » sob črc 25, 2020 9:34

Nemusí to bejt magor, bohatě stačí, když to bude nenechavec. Než se vymotáš ze spacáku, mizí v dáli s tvým batohem či jiným majetkem.
A přesně, spát v lese vedle někoho /nebo bandy/ koho neznám, za jedno bych neusnul ani na vteřinu a zadruhý si chodim do přírody od lidí odpočinout a chci mít klid
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 25, 2020 9:58

Etheric píše: Než se vymotáš ze spacáku, mizí v dáli s tvým batohem.

Tak kdyby se někdo snažil utíkat s mým batohem, se kterým jsem chodil do teď, tak bych si uvařil kávu, vykouřil vyržínku a pak si šel za ním pro ten batoh. :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 25, 2020 11:12

ja v principu necekam ze se leswm.v noci bude plizit nkdo kdo ciha na nejakej kus myho vybaveni aby ho v noci mohl ukrast.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » sob črc 25, 2020 11:16

"příležitost dělá zloděje". Nechodí krajinou s úmyslem krást, ale když se ta příležitost naskytne...
A že v noci chodí lidi, jen ne tolik jako přes den. Viz Trenckova rokle, kde jich teda v noci prošlo víc než za celej den. Nikdy nemůžeš vědět kdo to je a co se mu děje v hlavě
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 25, 2020 11:33

Etheric píše:"příležitost dělá zloděje"

To není o příležitosti, ale že tenhle člověk už to v sobě takhle má nastavené. Jsou lidi, kteří mají příležitost něco zcizit,ale neudělají to.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 25, 2020 11:46

Mawenzi píše:ja v principu necekam ze se leswm.v noci bude plizit nkdo kdo ciha na nejakej kus myho vybaveni aby ho v noci mohl ukrast.

No vidíš a třeba u nás taková skupina lidí je. Militantní pošuci, kteří se takto trénují. Ještě za světla si vyhlídnou někoho, kdo se někde utáboří a v noci se k nim připlíží a vezmou něco z jeho vybavení. Ideálně nůž, jako trofej. Berou to jako svůj trénink.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod dudy » sob črc 25, 2020 12:14

No tak jo, asi...
Asi jsem dítě štěstěny.
Ven jezdím asi pětatřicet let, mám tam naspáno tisíce nocí, spal jsem ve stovkách přístřešků, autobusových zastávek, nádražích a nádražíčkách, ve vsi i hlubokém hvozdu, v horách i v nížinách a nikdy mě nikdo nepřepadl, neznásilnil, neokradl.
Jako jo, přepadli mě v Praze, zbili v Plzni, okradli nás na Šeremeťevu a v Brně v šalině, ale v lese nikdá...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování