Jak se vybavit na 14denní výšlap?

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod dudy » sob črc 25, 2020 12:31

Etheric píše:...Nikdy nemůžeš vědět kdo to je a co se mu děje v hlavě


No tvl...
S takovou bych seděl zalígrovanej doma ve sklepě...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » sob črc 25, 2020 13:06

Že lidi sou mrdky je věc známá, bylo to tak, je to tak a bude to tak. Stačí si dávat pozor o trochu koukat okolo sebe, zas jako není potřeba být paranoidní.
V noci když spím ale je to něco jinýho. To se dá řešit tak, že si zalezu někam, kudy v noci těžko někdo půjde anebo když už jsem nucen spát někde, kde hrozí kontakt s lidna, zalezu někam, kde na mě nikdo nemůže.
Ale každýho věc kde jak spí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 25, 2020 16:06

k tomu bych jen rekla ze jak se do lesa vola...

kdyz ma.nekdo furt strach kdo ho okrade, tak ho stopro nekdo okrade.

takze chapu, ze nekdo to.ma tak, ze si zalese nekde do hvozdu, ok, neni na tom nic divnyho, ale stejne tak si nemyslim, ze si privolavam okradeni spanim v pristresku.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » sob črc 25, 2020 16:26

Mawenzi píše: nemyslim, ze si privolavam okradeni spanim v pristresku.

To určitě nepřivoláš, ale pravděpodobnost že se to stane je mnohem vyšší oproti tomu když si zalezeš někam bokem
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 25, 2020 16:52

zase spanim v krovi mam vetsi sanci ze me postreli myslivec, tak jako nevim, to si proste nevyberes. uz sem jednou mela malem brok v noze a uprimne radsi novej batoh nez tohle...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 25, 2020 18:46

Mawenzi píše:k tomu bych jen rekla ze jak se do lesa vola...
kdyz ma.nekdo furt strach kdo ho okrade, tak ho stopro nekdo okrade.

V tomhle kontextu by toto přísloví dávalo smysl jen kdyby Etheric někoho okrádal a pak jej někdo okradl.
To je klasická New age filozofie v jedné větě aneb za svůj posraný život si můžete sami, která dělá z Vesmíru dětskou říkanku,ale hlavně se dobře prodává ztroskotancům (nemyslím tím tebe).
Jestli takto Vesmír a Život funguje, proč si tedy nepřeješ,aby se zlepšily tvé zdravotní problémy s koleny a mohla jsi chodit dlouhé treky. Nechci a doufám, že se tě tím nějak nedotknu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 25, 2020 18:57

ja tim proste myslim to, ze pokud se furt bojim, ze me nekdo okrade, nemuzu se divit, kdyz me fakt nekdo okrade, a pak mam jen posileny ze "ja sem mel pravdu", takze to chovani se stupnuje a paranoia zhorsuje protoze "ja sem to rikal".

proste tim jen chci rict, ze se samozrejme muze stat, ze me nekdo okrade, ale nevidim duvod, proc se celej vandr klepat, jestli se v noci nekdo nepriplizi se spatnyma umyslama me obrat? jakoze mam mit dopredu hruzu z pristresku, protoze urcite zrovna dneska v noci se tu bude 15km do kopce od nejblizsi vesnice ochomytat nekdo, kdo dobre zna cenu moji perove bundy ponechane opodal? jakoze... fakt?

jasne, taky se mi stalo, ze sme si rozdelali spani, v noci prisli nazrani trampo punkeri a pustili disko na celej les a jeste si z nas delali prdel. no co, kokoti. chvili sem je nechala se bavit, pak sem je pozadala, aby byli ticho a budu se dal vyhybat podobnejm mistum? protoze 1x za 10 let se mi to stane? no tak co, proste se to stalo ale fakt se ted nebudu pokazdy klepat, kdo asi prijde a jakej bude delat bordel? ja s lidma jednam slusne a predpokladam to i od ostatnich a pokud je nekdo kokot, tak to beru jako vyjimku z pravidla. nechci si myslet - jako vy- ze vsichni sou hovada a jen vyjimecne je nekdo normalni. co bych z toho asi tak mela? prijde mi to proste uhozeny. mozna, ze vsichni lzou. ale ja nelzu a tak to predpokladam i u ostatnich. jasne, nekdy se spalim. ale jindy dam sanci nekomu, kdo je onalepkovanej a nema sanci a ja se na nej proste blbe nedivam.

proste jen vy se moc zamerujete na to negativni a nevnimate nic peknyho kolem a pak si muzete jen pritakavat, jak ste meli pravdu, jak vsichni lzou a kradou a prilezitost dela zlodeje... ja tomu takhle neverim a jednam podle toho. a je zajimavy, ze mi jeste nikdo nikdy nic neukrad...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 25, 2020 20:03

Já tu netvrdím, že vše vnímám negativně a třepu se strachy, že mě někdo okrade. To je nějaké tvé vyhodnocení. Jen jsem se zastával Etherica, že mi to jeho uvažování nepřijde úplně mimo a sám to beru jako reálnou možnost. Nevnímám svět pesimisticky ani optimisticky,ale takový jaký je. Já jsem také spal v kdejaké čekárně a altánku a ještě mě nikdo neokradl ani neprobodl, ale raději spím na místech, kde je menší možnost, že tam v noci někdo přijde. S lidmi mám na svých cestách víceméně dobré zkušenosti.

Mawenzi píše: ja s lidma jednam slusne a predpokladam to i od ostatnich

Tenhle předpoklad se ti může dost vymstít. Já s nimi také jednám slušně,ale neočekávám od nich stejnou reakci. Respektive beru v potaz možnost, že se může zachovat přesně opačně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 25, 2020 20:25

ale ja ethericovi nevymlouvam, aby spal kde spi. at si spi, kde chce, je to proste jeho vec. jen sem odpovedela na otazku, zda bych v altanu spala i kdybych sla sama. Pravdepodobne by me spis altan uklidnoval jako takova lidska pritomnost spis nez nekde uprostred lesa.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » sob črc 25, 2020 21:05

Pro mě velmi zajímavá a poučná výměna názorů. Za sebe mohu dodat jen tolik, ze mam sice s lidmi víceméně dobrou zkušenost, ale také je fakt, že vždycky to zkazi nějaká sketa. A mam pocit, ze ruznych hajzliku pribyva. A často jsou to lide do kterych by to člověk neřekl.
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod mike » ned črc 26, 2020 1:07

Mawenzi píše:rika mike, ktery spi jen v alpach

Vsak v Alpach se ta vyvysena mista najdou snadneji :twisted:

Byvaly ale doby, kdy jsem chodil vicedenni tury i u nas a mel jsem to takhle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 26, 2020 5:05

mike píše:Byvaly ale doby, kdy jsem chodil vicedenni tury i u nas a mel jsem to takhle.

Já to také tak mám. Nějaké vyvýšené místo s malým pláckem a abych měl rozhled okolo sebe. Přemýšlel jsem, jestli je to ještě pozůstatek pohanských předků v nás, kdy si na těchto místech stavěli hradiště a osady kvůli bezpečí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod dudy » ned črc 26, 2020 7:04

@maw

Kdybys nebyla vdaná, tak Tě požádám o ruku.
:mrgreen:
Naprosto luxusně napsáno, jako bys to psala za mě.
Podepisují a podtrhují v plném rozsahu.
A to já lidi nesnáším a vyhýbám se jim, ale žít s tím, že mě všichni chtějí okrást, znásilnit a zabít nehodlám...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » ned črc 26, 2020 8:05

Mawenzi píše:pokud se furt bojim...

fakt se ted nebudu pokazdy klepat, kdo asi prijde a jakej bude delat bordel?

Jako zas je blbost to přehánět a být neustále ve stresu, že se stane něco zlýho. To bych nemohl spát v ruinách, že by se tam schovával nějakej psanec prchající před zákonem... Za ty stovky nocí v různejch opuštěnejch objektech mě navštívil všeho všudy jeden člověk, v deset večer se slovy "kámo sorry ale tady ta místnost je moje, vyber si jinou, ostatní jsou volný"
Plus několikrát mě navštívila Policie a nesčetněkrát pes nebo kočka, ale většinou se dá v nějaký místnosti zavřít a to je pak úplně luxusní ubytko :ú

V altánech jsem taky spával, ale tam jsem zažil dost návštěv. Lidi, co tam byli za stejným účelem jak já, hlavně když v noci lilo. Všichni byli v pohodě, nikdy se nic nestalo, ba dokonce ani nikdo z nich nechrápal, ale fakt mi neni příjemný spát takhle vedle někoho kdo tam přitáhne za tmy a vůbec ho neznám. Mám z toho dost blbej pocit.
Nejhorší to ale bylo se spaním u "oficiálních" ohnišť, tam bývají horší návštěvy, než nevinnej promoklej vandrák....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » ned črc 26, 2020 8:06

dudy píše: znásilnit

Tak to ti opravdu nehrozí :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Mawenzi » ned črc 26, 2020 8:27

dudy
zajimavy je, ze ja lidi taky vlastne nemam rada :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 26, 2020 8:52

Etheric píše:ale fakt mi neni příjemný spát takhle vedle někoho kdo tam přitáhne za tmy a vůbec ho neznám. Mám z toho dost blbej pocit.

Já taky.

Etheric píše:V altánech jsem taky spával, ale tam jsem zažil dost návštěv. Lidi, co tam byli za stejným účelem jak já, hlavně když v noci lilo. Všichni byli v pohodě, nikdy se nic nestalo,

Jsem jednou zažil, že tam v noci přitáhla parta, protože pršelo. Tak se tam nakvartýrovali, pojedli a šli spát. V noci mě pak v tom altánku vzbudil ženský křik o pomoc a chroptění,jako když někdo někomu podřezává krk. Jsem se začal leknutím drápat ze spacáku, ale pak jsem pochopil, že to jedna z těch ženských má noční můry a křičí ze spaní. A jeden z nich už tam s ní třásl,aby se probudila. Se mi ulevilo. Ale v první chvíli to byl docela šok a jak psala mawenzi, už mi hlavou běželo:"Já sem to říkal!" :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » ned črc 26, 2020 19:06

Ale z jedný návštěvy jsem měl vyloženě dobrej pocit. Za deštivýho večera se dobejval do boudy, jejíž dveře jsem zevnitř zapřel klackem a balvanem. Fakt hodně lilo, bylo už pozdě, v boudě bylo místa dost tak jsem otevřel a pustil ho dál. Tvář jak anděl, nebesky modrý oči...
Zrovna jsem klohnil na liháči večeři, dvojitou porci, že zbytek bude k snídani. Tak jsem se s ním rozdělil, on se naoplátku podělil o zásoby slivovice. Pojedli jsme, popili, celou boudu zahulili holandským tabákem /ještě jsme si dělali prdel, že pověsit ke stropu buřty, ráno budou uzený/.
Rozuměli jsme si, aji objetí jsem se dočkal :)
No od tý doby na "veřejně" přístupný nocoviště nikdo podobnej nepřišel. A to jsem cíleně spal takhle, že někoho takovýho potkám.....

Jinak s tím nočním křikem se mi též občas povede vyděsit spolunocležníky / zvěř. Občas mám ten svůj stav, kdy sebou mlátím a křičím jako malý dítě.. Takovej řev, kterej v běžným stavu napodobit nedokážu kdybysem stokrát chtěl. Pro někoho, kdo to vidí poprvý, to bude asi z kategorie hardcore. Vpodstatě za to může jen přemíra vjemů, která úplně zahltí můj mozek, což se projevuje jak jsem popsal. Ale kdo to nezná, může být fakt vyděšen, co se děje...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 26, 2020 21:07

Etheric píše:Tvář jak anděl, nebesky modrý oči...


Jsem čekal nějakou romantiku s osudovou láskou

Etheric píše: podělil o zásoby slivovice. Pojedli jsme, popili, celou boudu zahulili holandským tabákem


a on to byl potulný bohém :partyman: :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod apuka » pon črc 27, 2020 8:28

@poutnik66 (ale i jini): Myslim si, ze docela dobre shrnuti, jak to u nas je (by melo byt) s prespanim je v tomto clanecku. Urcite se najdou lidi, kteri budou polemizovat s nekteryma tvrzenima, ale pokud budes dodrzovat. co tam doporucuje autor, problemy bys nemel mit.

Zduraznuji - v CR. V zahranici jinde je to jine, hlavne vsude plati jine podminky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » pon srp 3, 2020 7:25

apuka píše:Myslim si, ze docela dobre shrnuti, jak to u nas je (by melo byt) s prespanim je v tomto članečku...


Četl jsem. Poměrně dobře rozebírá vše co je jasné jen to přespání ve stanu jednu noc odbybe tím, že je to na hraně... :-)

říkám si jestli nejsou kompromisem mezi stanováním a nocováním bivakovací stany něco jako https://www.frogtac.cz/PREZITI-A-OUTDOOR/Stany-bivaky-celty-a-hamaky/Bivakovaci-stan-BIVI-Defcon5-Oliva
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 3, 2020 8:28

podle me v cemkoli ala bivakovaci pytel nechces byt 3 destivy noci po sobe nebo treba tyden...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod apuka » pon srp 3, 2020 9:10

Tak v tom hnuse, co byl linkovany utcite ne. A ted nemyslim estetickou stranku veci ale parametry:
má membránu podobnou membráně goretexu :-k :((
Vodní sloupec: 5 000 mm
Prodyšnost: 1 000 g
](*,)
poutnik66 píše:přespání ve stanu jednu noc odbybe tím, že je to na hraně...
Ano odbyde, protoze tam se nem o co oprit jako v pripade cisteho prespani ve spacaku.
Stan totiz ma neprodysnou podlazku a prave ta podlazka je jednou z veci, ktera zpusobuje problem. Nemel by byt problem s tarpem - v puvodnim slova smyslu, tj. jen pristresku bez podlazky -, ale dokonce by mohl byt problem, kdyz pod tarpem pouzivas vetsi tyvek. Karimatka se urcite jeste toleruje.

Jsou tady lidi, kteri se chytaji za slovicka v zakonech a predpisech, ale z hlediska ochrany prirody je problemem - krome pripadneho ruseni zivocichu - prave toto. No a samozrejme pripadne pridruzene cinnosti typu taborak, vareni, ... ale to uz neni otazka spani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 3, 2020 10:13

myslela sem jakejkoli bivakovaci pytel, ze to proste je fakt na nouzovku ale ne jako plnohodnotna nahrada treba i te celty... protoze ti proste z toho vsechno navhlne a kdyz bude prset tyden, pod celtou se da existovat tyden, v bivakovacim pytli podle me ne.

ja bych to proste shrnula, ze kdyz nepodpalis les, nebudes delat ohne a nebudes mit monstr stan na kraji vesnice, ale s rozumem jak to dela kazdej, tak to bys musel mit fakt smulu a ono predstava, ze strazci poradku behaj ve 2 v noci po lesich aby mohli rozdavat pokuty (kdyz navic vandr v cr patri ke koloritu, jezdi kazdej druhej, historie tu je velka a strazi sou taky lidi) je trochu zcestna. to neznamena, ze se nemuze postestit, ale myslim, ze nema smysl to az tak hrotit
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod GreyMouse » pon srp 3, 2020 10:34

Četla jsem před nedávnem nějaký rozhovor se šéfem CHKO Český ráj. Říkal něco v tom smyslu, že pokud nejde o nějaké víc chráněné území, jednorázové přespávání lidí venku vůbec neřeší. Stíhají třeba vjezdy motorových vozidel do zákazů vjezdu. To mi přijde jako rozumný přístup. Pokud člověk přespí někde tak, že po něm zůstane akorát trochu zválená tráva (klidně i od stanu), tak to přírodě na absolutní většině území nijak neuškodí. Území s vyšší ochranou bývají maloplošná a myslím, že není problém se jim při nocování vyhnout.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod mike » pon srp 3, 2020 18:10

apuka píše:Stan totiz ma neprodysnou podlazku a prave ta podlazka je jednou z veci, ktera zpusobuje problem.

Zdaraky maji taky neprodysnou podlazku. Problem je, kdyz se tam, kde staci zdravy rozum a smysl pro primerenost (viz damy vyse), aplikuji byrokraticke postupy.

@poutnik66: tuhle prisernost fakt nekupuj :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 3, 2020 20:36

GreyMouse píše:Četla jsem před nedávnem nějaký rozhovor se šéfem CHKO Český ráj. Říkal něco v tom smyslu, že pokud nejde o nějaké víc chráněné území, jednorázové přespávání lidí venku vůbec neřeší.

Tak kecá nebo neví co dělají jeho podřízení. Zrovna v Českém ráji jsem zažil hlídače, u kterých si tak nějak představuji, že takto vypadá zakomplexovaný jedinec, který dostal pravomoce. My jsme se tam šli podívat na ty skály a pak měli v plánu jet jinam. V jednom altánku jsme si dávali svačinu. Objevil se tam nějaký strážce parku, který se na nás hned zaměřil a s vysmátým křiváckým obličejem, jaký mívají hajzlíci, říká, že doufá, že nemáme v plánu někde spát a tábořit, protože vidí na batozích karimatky. Říkáme, že ne. On prý, že takových jako my už viděl a pochytal plno a že si pohlídá i nás. A fakt. Šel nějakou dobu za námi, pak zmizel a střídavě se objevoval někde v našem okolí. Chvíli na nás i hulákal,jestli náhodou nekouříme, že cítí cigaretový kouř a že to se tady nesmí. Pak to asi vzdal, protože pak jsme ho už neviděli ani neslyšeli. Magor. Ale je to historka tak pět let stará. Třeba už to tam chodí jinak.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod GreyMouse » úte srp 4, 2020 9:51

Tak asi smůla, nikoho takovýho jsme nikdy nepotkali. Co to bylo za skály, na které jste se šli podívat?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 4, 2020 15:21

Já už si to přesně nevybavuji, byly to ty skalní města. A už mě tam nikdo nedostane. Na tyhle profláklá místa. Lidí jak na Matějské pouti.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod GreyMouse » úte srp 4, 2020 16:03

Pokud to byly Prachovské skály, tak to je jedno z těch víc chráněných území, v tomto případě Přírodní rezervace. Takže to bych na spaní opravdu nevolila a nedivila bych se, kdyby to hlídali. Jo, mraky lidí tam jsou.

A je třeba uznat, že některé restrikce vznikají proto, že jsou mezi náma i idioti - viz třeba tenhle rok starý případ. Nebo si vzpomínám, jak v Přírodní rezervaci Apolena pod Troskama bylo pod jedním z převisů vidět, že tam někdo spal či spíše spí pravidelně. Tak tam zakázali vstup. Hned vedle je tábořiště, kde si i ten ohníček může člověk rozdělat legálně, ale to holt není taková romantika jako pod převisem :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování