Jak se vybavit na 14denní výšlap?

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 12, 2020 20:05

Jo, tak ten titanový ešus a oblečení, to jo.
No, já to myslel tak, že já bych s tím dřívkáčem stejně nesl ještě plyn a vařič, protože někde jsou holé kopce nebo prostě někde by to nebylo vhodné nebo možné jej použít. Občas si třeba uvařím něco v zapadlé autobusové čekárně nebo na kraji města, když čekám delší dobu na spoj. Ale takhle jinak na vandr, jak píše Etheric, to může být fajn. Ten dřívkáč je sympatická věc a když v některých oblastech není k dostání plyn, tak to je asi dobrá volba.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » ned črc 12, 2020 20:32

Nosit dva vařiče je volovina.
Na jednodenní výlet a blbnutí v lese dřívkáč OK, na delší výlet, třeba 14ti denní je to nepraktický. Už jen proto že s tím nemůžeš vařit ve stanu a máš všechno od sazí, ne vždy a všude je voda abys to mohl umýt.. Romantické, ale krajně nepraktické
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 12, 2020 21:19

Etheric píše:Nosit dva vařiče je volovina.

Psal jsem, že mě od něj odrazuje váha, na což Olchor odpovídá, že zase nenese plyn, což tu váhu vyrovná. No a já to myslel tak, že jenom s dřívkáčem bych nešel, že bych stejně si nesl ten plyn, takže bych váhu neušetřil, ale ještě si ji tím dřívkáčem přidal.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Tomas » ned črc 12, 2020 22:03

Asi tak. Dřívkáč nebo otevřenej oheň je pro lidi co chtěj kempovat/táborničit a počítaj s tím, že tam v podstatě jdou jen kvůli tomu. Když chceš ale chodit a jen si dát někde teplý jídlo, plyn je a bude vždy jasnej vítěz, za 3 minuty máš ohřatou vodu, něco s tím někdě zaleješ/zamícháš, sníš a valíš dál.

To jsou prostě dva zcela rozdílný přístupy. S plynem si dám klidně tři teplý jídla denně (když mám náladu) a zabere mi to minimum času.

Taky jsme dřív stavěli na různých místech kamenný pece a dělali si na tom luxusní maso, ale to nebyl nikdy žádnej trek, to bylo o tom že jdem do lesa dělat to maso. Tyhle přístupy nelze porovnávat.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 12, 2020 22:27

Tomas píše:To jsou prostě dva zcela rozdílný přístupy. S plynem si dám klidně tři teplý jídla denně (když mám náladu) a zabere mi to minimum času.

Já dřív dělal jídla také na ohni, ale dospěl jsem k tomu, jak to píšeš. Celkově si to chce ujasnit, jestli je člověk na treku nebo vandru. Teda alespoň já to tak mám a musel jsem to začít rozdělovat, protože pak jsem nic neušel,ale ani si to trampsky neužil. Jsou to dva rozdílné přístupy, jak píšeš.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Olchor » pon črc 13, 2020 6:49

Však to tak píšu - u nás nosím plyn ( večer ohník), dřívkáč do oblastí, kde se plyn těžko shání. Při dlouhém treku bez kontaktu s civilizací vychází dřívkáč váhově o dost líp - neneseš palivo. Jeden stačí pro 4 lidi. Za mnoho let používání se mi stalo jen jednou, že po ruce nebyl ani kousek dřeva.( přechod Samsarského hřebene, Gruzie) Často to dělám tak, že večer napřed uvařím na dřívkáči a na žhavých uhlících z něj rozdělám oheň. Ale samozřejmě má to svoje omezení - neuvaříš ve stanu, v čekárně, v rozpáleném borovém lese. Máš očouzený ešus. Vaření je pracnější. Vždycky je něco za něco.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod apuka » pon črc 13, 2020 9:26

mike píše:
apuka píše:S ohnem u nas je nejvetsiproblem, ze prakticky vsude (v lese -ale jako les se bere skoro vsechno nezasatvaneho) je zakaz pouzivani otevreneho ohne.

To bych rekl, ze jsou zas ty tve pravni vyklady z jineho sveta, ale ono je to fuk, realita je jinde, spis tam, co psal Olchor. Treba tady u nas vloni jak bylo extra sucho dali ceduli se zakazem primo k oblibenemu ohnisti a myslis, ze to k necemu bylo nebo ze tam nekdo daval pokuty?
Jo, rikat si to muzes, ale je to dost jasne napsane v zakone 289/95, Lesnim zakone. Tady mas, co se tyka ohnu a ohniste, i s vyjimkama.
§ 20 Zákaz některých činností v lesích

(1) V lesích je zakázáno
...
b) provádět terénní úpravy, narušovat půdní kryt, budovat chodníky, stavět oplocení a jiné objekty,
...
k) kouřit, rozdělávat nebo udržovat otevřené ohně a tábořit mimo vyhrazená místa,
l) odhazovat hořící nebo doutnající předměty,
...
(2) Rozdělávat nebo udržovat otevřené ohně je zakázáno také do vzdálenosti 50 m od okraje lesa.
(3) Zákazy uvedené v odstavcích 1 a 2 se nevztahují na činnosti, které jsou prováděny při hospodaření v lese... /l) se vztahuje na vsechny/
(4) Vlastník lesa může povolit výjimku ze zákazů uvedených v odstavci 1 písm. a) až k).

Jak vidis, uz i samotne koureni je zakazane, vcetne odhazovani jeste doutnajicich spacku.
V zakone o ochrane prirody jsou tam jeste dalsi omezeni.

Ale ze se na to kasle a neudeluji se pokuty, neni v rozporu s tim, co jsem psal ja nebo Ty. Dulezite je, ze otravovat Te kvuli tomu mohou a ze pokutu dostat muzes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod apuka » pon črc 13, 2020 9:43

Dromedaro píše:já bych s tím dřívkáčem ... někde jsou holé kopce
No prave. Ja si nedokazu predstavit, ze by nekdo na dvoutydenni VHT prechod v Alpach, kdy bude prakticky furt nad 2500m, mozno i na ledovcich bude mit jen drivkac. To by asi docela mel hlad, nebo alespon musel jist jen nevarene veci a vodu, protoze si neumim predstavit v drivkaci varit max. sucho travou, tim jedinym, co tam obcas roste.

Prave ze je neco jineho v ceskem prostredi, nizkych horach s lesy a neco jineho ve vysokych horach. Navic, samozrejme, plati, co napsal Tomas - neco jineho je jednodenni, max. vikendovy pohodovy vylet a 14 dnu prechod.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » pon črc 13, 2020 9:59

Koukám trošku se to zvrhlo v debatu o vaření v divočině.. :-) což není můj případ.. tento problém asi vyřeším plynovým vařičem, co jsem se díval, nejsou těžké ani drahé.

Přejdu proto k další konkrétní věci. Spacák. Zatím jsem si vyhlédl, s tím že pujdu v létě, tento - Vango – Planet 150 - https://www.4camping.cz/p/spacak-vango-planet-150/

Máte s ním někdo zkušenost? Nebo jak se vám tato volba jeví?
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » pon črc 13, 2020 10:53

poutnik66 píše:jak se vám tato volba jeví?

Letní spacák 1,3kg? To je opravdu hodně, udávají komfort +6, což už druhou sezónu nebude pravda..
Jestli ti jde o cenu, koupil bych radši např Warmpeace Viking 300 z druhé ruky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod apuka » pon črc 13, 2020 11:24

Kdyz uz syntetika, tak radeji Pinguin Micra, ma velice dobrou izolaci, ktera i neco vydrzi a neslehava hned, vazi min a poskladas jej na mensi kus.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » pon črc 13, 2020 11:25

Micra BHB jsem měl a s jakou radostí dal pryč... Syntetiku nebrat, Pinguin taktéž
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 13, 2020 11:32

Etheric píše:Micra BHB jsem měl a s jakou radostí dal pryč... Syntetiku nebrat, Pinguin taktéž

Pinguin Micra jsem se s radostí zbavil. Mně ten spacák nevyhovoval.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » pon črc 13, 2020 11:34

Buď jsem se v tom vařil anebo klepal kosu a musel se navlíct, komfortní noc nebyla ani jedna. Zlatý peří zzzz
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 13, 2020 12:24

Jen nevím, jestli dotyčný plánuje jen tu jednu pouť nebo v tom pak chce pokračovat. Jestli jen tu jednu pouť, tak nevím, zda má nějaký dražší (péřový) spacák smysl. A nejen ten spacák. Vrážet do toho větší peníze je asi pro ty,co to myslí vážněji. Ten péřový spacák je spíš pro lidi, co se o ten spacák i chtějí starat a berou to v potaz. Dobré syntetické spacáky jsou od Primy, péřové nevím. Mají kolem těch svých spacáku i dobrý servis. Akorát jsou teda dražší než ostatní, protože to nešijí v Číně. A taky ta váha je vyšší. Tuším, že třísezonní má něco okolo 1,3kg i s obalem.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » pon črc 13, 2020 15:40

Dromedaro píše:Jen nevím, jestli dotyčný plánuje jen tu jednu pouť nebo v tom pak chce pokračovat.


Zatím plánuju tu jednu, ale pokud přežiju :D tak doufám nebude jedna, ale první.

Etheric píše:
poutnik66 píše:...koupil bych radši např Warmpeace Viking 300 z druhé ruky


O Vikingovi jsem taky uvažoval, ale trošku mě znejistily informace o tom, že peří spatně snáší vlhko. Nevím co si před tím přestavit. Že nesmí zmoknout? Tomu se při spaní pod širákem nedá vyhnout. Taky se trochu obávám té náročnosti na údržbu. Na druhou stranu u syntetiky mě zase znejišťují informace o rychlé ztrátě účinnosti.
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » pon črc 13, 2020 15:49

poutnik66 píše:peří spatně snáší vlhko. Nevím co si před tím přestavit. Že nesmí zmoknout? Tomu se při spaní pod širákem nedá vyhnout. .

O tom je tu napsáno mraky.... Též jsem se toho bál jak čert kříže, ale ukázalo se to zbytečným. Ostatně namoklá syntetika "hřeje" stejně jako namoklý peří, rozdíl je jen v době schnutí.
Nedá vyhnout? Ale notaaak :D Je hezky? Spím na Tyveku. Začne zničehonic lejt? Přehodim tu část "pro druhou osobu" přes spacák a to všechno, než postavím přístřešek.
Předpokládám, že bude lejt, ale nemusí? Postavím přístřešek a plně ho otevřu. Když začne lejt, zavřu to a hotovo. No stress, nic se nejí tak horký, jak se uvaří..
Už jsem se x krát vzbudil pod širákem pokryt jinovatkou, v péřovým spacáku. No a? Oklepeš /oloupeš/, sbalíš a jdeš dál, případný zbytky vlhkosti vyvětráš přes den anebo v noci vysušíš za pomoci svýho tělesnýho tepla... Ten letní spacák není duchna, kterou nelze vyvětrat..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod apuka » pon črc 13, 2020 16:22

@etheric: nezaomen, ne kazdy ma Tvoje vybaveni :wink:
O tom, jak (ne)namokne perovy spacak pod sirakem opravdu nemohu rict nic. Ale moje male zkusenosti ukazuji, ze i se syntetikou da byt plne spokojeny, jak v chladnu, tak i horku - mluvim ale o obdobi rekneme pulka kvetna do prelomu zari/rijna a to v CR a o horku ne o spani v pristresku ve tri odpoledne pri +38... Ja jsem by velice spokojeny v Norsku na horach pri teplotach i mirne pod nulou i pri jinych prilezitosti tak pri cca 23 st. Ale to uz bylo davneji a rok potom, jak jsem klepal kosu v dekaci pri zamrzlem stanu nekdy na nahorne planine/mirne mokradi ve 2000++ i vyssich teplotach a konecne mi nebyla v nem zima pri nocovani pri mori u Barcelony pri cca 28-30 st. v noci :-).

Ale, ted shanim pro syna a manzelku lehke a levne spacaky pro nocovani v pokojich na rakouskych chatach, takze predpokladam pouziti jenom letos, proto nechceme za to dat moc (takze zadny Cumulus a Malachowsky, dokonce ani Viking 300). Mel jsmel doma syntetiku Hannah Scout 120 (v RP ve vyprodeji za nejakych 687 Kc, uz to maji za cca 1300), komfort 9 st. , vaha 950g a maly balicek. Takze na takove vyuziti papirove perfektni.
No, po vybaleni (v Hannahu si as libuji v stlaceni spacaku, protoze cast byla od vyroby po poskadani stlacena jako spresovane v lisu) se nejak trocha "nafoukla" izolace. Ale kdyz jsem do nej zalezl doma na posteli (24 st.), tak mi za par vterin bylo hrozne horko, zacal jsem se potit. Zato na zadech (lezel jsem na brichu) jsem uplne citil, jak odchazi teplo a zada se ochlazuji... Takze - jak syn sam rekl - nevim, jestli bych v tom pri +9 neumrzl. Cely spacak by pocitove nejaky "tvrdy", i latky. Navic ta latka byla total neprodysna.
Potom jsem si sehnal Husky perak Darvin ( 693g, 230g peri, 90/10, 700cuin, komfort +14) - a kupodivu, i kdyz je to Husky, tak v tom bylo hodne prijemne a citil jsem, ze to i drzi teplo. No a latka je prekvapive velice prijemna i na hole telo, manzelka rikala, ze oproti Vikingu (900) nebe a dudy.

A predchozi zkusenosti potvrzovaly to same - syntetika je OK, pokud jsi zdravy a trefis se do (aktualniho) komfortu, jinak bude v nem zima. Perak opravdu "hreje" a pocitove je v tom uplne jinak.
Etheric píše:namoklá syntetika "hřeje" stejně jako namoklý peří
S tim ale nemohu souhlasit, bo to neni pravda. Kdyz budes mit syntetiku a peri tak, ze v nem bude cvachtat voda, i tak bude syntetika castecne izolovat, protoze v nem vzduchove bublinky zustanou - v peri ne. Kdyz ale ze syntetiky vymackas vodu, bude izolovat blizko puvodnim hodnotam - peri bude jen studit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 13, 2020 16:51

apuka píše:@etheric: nezaomen, ne kazdy ma Tvoje vybaveni :wink:

Tak Tyvek asi není nějaké speciální a nedostupné vybavení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » pon črc 13, 2020 17:09

apuka píše:se syntetikou da byt plne spokojeny, jak v chladnu, tak i horku - mluvim ale o obdobi rekneme pulka kvetna do prelomu zari/rijna a to v CR

Kdyz budes mit syntetiku a peri tak, ze v nem bude cvachtat voda, i tak bude syntetika castecne izolovat

Tak to fakt ne, na začátku bude kosa a uprostřed hic.. Leda bys měl ty syntetiky tři, což už se radši vyplatí koupit péřák.
Jako fungovat se se syntetikou tím samozřejmě dá, ovšem jen do chvíle, než vyzkoušíš kvalitní peří :twisted:

V tomhle případě, kdy je to promoklý na žmach, je to fakt úplně jedno, protože spát v mokrým pytli je fakt bleee a to mokro se ti stejně nacucá do oblečení, budeš mokrej celej. Spát v nepropru ve spacáku jsem nezkoušel....
Naposledy upravil Etheric dne pon črc 13, 2020 17:14, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 13, 2020 17:12

No, moje první zkušenosti s peřím jsou takové, že fakt hřeje. V syntetice to je prostě takové, že člověku není zima nebo chladno.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » pon črc 13, 2020 17:17

Peří udržuje ten teplotní komfort, je v tom příjemně, poradí si s výkyvy teplot. Ale syntetika buď "hřeje" příliš moc, nebo naopak příliš málo. Prostě nemá takovej komfortní teplotní rozsah použití, jako peří "stejný" hřejivosti
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 13, 2020 17:34

Etheric píše:, je v tom příjemně,

To je ten výraz. Je v tom příjemně. V jednom obchodě se mi z toho při zkoušení ani nechtělo vylézt, prodavač odešel k jinému zákazníkovi a já tam málem usnul.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » pon črc 13, 2020 17:40

:D svůj první péřák... Zkoušel jsem ho odpoledne, doma, na karimatce. Vzbudil jsem se, už byla tma... Přetočil se na druhej bok a spal dál :D
Ráno jsem se vzbudil a věděl, že tohle už nevyměním
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » pon črc 13, 2020 18:47

Super, takže asi zkusím peří. Asi toho Vikinga. Jaký koupit pro rozměry 172/82? 180/195? normální nebo wide?
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » pon črc 13, 2020 19:02

Já mám 172cm a postavu modelky, přesto bych Vikinga bral ve verzi wide.. Chce to zkusit, širší spacák je pouze trocha váhy navíc, na izolaci to nemá vliv, ale když je spacák těsný, peří se stlačí a izolace jde do kopru
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 13, 2020 19:05

poutnik66 píše:Asi toho Vikinga. Jaký koupit pro rozměry 172/82? 180/195? normální nebo wide?

Kupoval jsem jej nedávno - Viking 300 wide. Já mám 192cm, od levého k pravému rameni cca 65cm a musel jsem koupit 195, wide. Nerozšířená verze mi byla dobrá, jen když jsem si lehl na bok. Když jsem si lehl na záda, tak mi to v ramenou bylo lehce těsné.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Bruca » pon črc 13, 2020 20:15

Kup 180 a asi normální.
Já mám 176cm a 125kg a mám teda verzi wide, ale ta už je o dost širší, a když by bylo chladněji, mohl bys mít problém jej "vyhřát" ;-)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod apuka » pon črc 13, 2020 20:18

@poutnik66: alespon vidis, ze nekdy na nektere veci se nema smysl ptat. Jeden bude mit vyhraneny nazor na jedno, druhy na neco jineho :lol: . Takze moje oblibena veta - pokud mas moznost, zajdi nekam do obchodu a zkus obe verze nebo jeste lepe si objednej domu a zkus tam. Nikdo svymi zkusenostmi nenahradi Tvoje vlastni - az vlezes do normalniho a budes se tam ztrace nebo naopak se ani nepohnes, tak Ti bude jasno.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16602
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 13, 2020 20:22

Bruca píše: Já mám 176cm a 125kg a mám teda verzi wide, ale ta už je o dost širší, a když by bylo chladněji, mohl bys mít problém jej "vyhřát" ;-)

Souhlasím, že ta wide verze je široká zase až moc. Hubeňour také nejsem a mám to širší více než bych si přál.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4391
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování