Jak se vybavit na 14denní výšlap?

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod mike » úte srp 4, 2020 16:16

GreyMouse píše:A je třeba uznat, že některé restrikce vznikají proto, že jsou mezi náma i idioti - viz třeba tenhle rok starý případ.

Jj, tohle je ukazkove. Vcetne jejich dementnich vymluv, ze je to fotomontaz a ze je chtel nekdo poskodit (tim, ze si to zverejnili na svem Instagramu :roll:).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49419
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 4, 2020 16:21

Bylo tam i na okraji lesa nějaké větší jezírko/jezero, průzračně čisté. Možná i s písčitým dnem.Pár let nazpět dávali ve zprávách, že se tam turisté k večeru koupou, což je zakázané, tak tam na ně dělali ochránci zátah a byli nekompromisní.Nějaká holka tam byla očividně nešťastná,když ji dávali pokutu a říkala, že sbírá v lese odpadky,které najde na vycházkách. Moc jí to nepomohlo.

Já proti ochráncům nic nemám, ale tohle už bylo za hranou,aby nás tam pronásledoval a pokřikoval, když jsme nic neudělali a měl jen nějaké své domněnky. Ale dobrý, já to neřeším, ať si užije svých pět minut slávy.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod GreyMouse » úte srp 4, 2020 21:40

mike píše:Jj, tohle je ukazkove. Vcetne jejich dementnich vymluv, ze je to fotomontaz a ze je chtel nekdo poskodit (tim, ze si to zverejnili na svem Instagramu :roll:).

Rafinovaný hacker, který je navíc chtěl zesměšnit tím, že neumějí ani napsat "Příhrazské skály" :twisted:


Dromedaro píše:Bylo tam i na okraji lesa nějaké větší jezírko/jezero, průzračně čisté.

Hm, tak to mi nic neříká. Jediné průzračné jezírko na okraji skal, které se mi vybavuje, je to v Adršpachu, v Českém ráji jen spousta rybníků :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod mike » úte srp 4, 2020 22:56

GreyMouse píše:Rafinovaný hacker, který je navíc chtěl zesměšnit tím, že neumějí ani napsat "Příhrazské skály"

Jo, takovi mili a inteligentni lide a jak ted vypadaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49419
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 5, 2020 6:04

GreyMouse píše:Jediné průzračné jezírko na okraji skal, které se mi vybavuje, je to v Adršpachu, v Českém ráji jen spousta rybníků :-k

Tímto se omlouvám řediteli CHKO Český ráj. Já sem to totálně popletl a spletl jsem to s Adršpachem. V tom Českém ráji jsme tehdy také byli,ale to s tím strážným se stalo v Adršpachu. Byl to delší alkočundr, kdy jsme putovali pěšky ,vlaky a busy krajem. Byl jsem většinou času přiožralý, takže to mám teď takhle domotané ta místa a události. Pardon. :oops:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 5, 2020 6:48

dromedaro
to me mozna ani neprekvapuje, protoze opilci + NPR. A urcite spousta podobnejch lidi tam pak dela bordel.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » stř srp 5, 2020 7:04

Jasně, ten odkaz byl jen orientační.
Takže pokud jde o spaní vracím se k původnímu malý stan versus tarp mezi nimiž budu volit.

A jinak to vypadá, že je to jako vždy - o lidech a štěstí. :-)
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 5, 2020 9:14

To, že někdo pije, ještě neznamená, že dělá bordel, přestože to tak většina lidí má. Rozhodně jsme nedělali takový bordel jako ty hromady uječených střízlivých barevných pseudoturistů, kteří kvůli selfíčku na instagram vytesají do skály nápis. A že nás někdo vidí se škopkem, ještě neznamená, že nás tam může šikanovat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod dudy » stř srp 5, 2020 10:00

Tvl, banda lidí vožralejch tak, že ani neví kde jsou a pletou si Ádr s Črájem a cítí křivdu, že si na ně zelený mužík posvítil...

Příteli, před třiceti lety by na vás hajnej pustil psa a jeli byste z toho lesa jako namydlenej blesk.
A právem.

Co takhle se dožadovat svých práv a spustit kampaň proti ochranářské brutalitě?
Tourist Lives Matter!!!
Je suis Alex Supertramp!!!
Že by třeba pak stáhli z distribuce Přátele zeleného údolí, když budou v televizi dávat Nedej se!, tak outdooristi budou poklekávat a Hnutí Duha by bylo zařazeno mezi teroristy...

Jinak v Ádru na jezírku naháněli odjakživa a za komančů tam dělali nájezdy i s esenbákama.
To samý spaní ve skalách.
Chrápávalo se na Ozvěně, ale když přišli ochranáři, tak se deset fousatejch horolezců zvedlo a vyklidili bojiště bez boje.

Dalším aspektem je, že já když třeba přijdu, chci si odpočinout a přístřešek okupuje banda lidí z lahváčema, tak jsem taky nasranej...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod dudy » stř srp 5, 2020 10:16

Dromedaro píše:To, že někdo pije, ještě neznamená, že dělá bordel, přestože to tak většina lidí má. A že nás někdo vidí se škopkem, ještě neznamená, že nás tam může šikanovat.


A ten ochranář má to, že jste banda ožungrů gantlemanů, poznat jak?
Má dělat nějaký test?
Že vám dá pivo a nožík jestli nezačnete vyřezávat monogram do stromu?
Pro něj jste banda lidí s lahváčema v lese...

Já v těhle situacích volím variantu: Hele klid, sereme na to, sme vožralý, tak dem...

A že už jsem pár piv vypil a něco "spanilých jízd" mám za sebou.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 5, 2020 11:35

presne, to ze je nekde banda ozralcu co nedela bordel kdyz 90% ozralcu bordel dela, tak se nedivim, ze predpoklada. Sice tim treba dromedara urazil, ale pristup pokorne uznam, ze nejsu v pravu je urcite moudrejsi, nez se vztekat, ze predpojatost a predpoklady v teto chvili jsou mylne.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 5, 2020 12:58

dudy píše:Tvl, banda lidí vožralejch tak, že ani neví kde jsou a pletou si Ádr s Črájem a cítí křivdu, že si na ně zelený mužík posvítil...

To překrucuješ. Nikde nepíšu, že jsme byli zlití, že bysme nevěděli,kde jsme a dělali bordel. To jsem si spletl po těch letech.Žádnou křivdu necítím, jen to jde slušně říct normálně a normálně se při tom i chovat.

dudy píše:Příteli, před třiceti lety by na vás hajnej pustil psa a jeli byste z toho lesa jako namydlenej blesk.
A právem.

A před osmdesáti lety by nás tam Němci odstřelili. A taky právem. Podle toho německého.

dudy píše:Co takhle se dožadovat svých práv a spustit kampaň proti ochranářské brutalitě?
Tourist Lives Matter!!!
Je suis Alex Supertramp!!!
Že by třeba pak stáhli z distribuce Přátele zeleného údolí, když budou v televizi dávat Nedej se!, tak outdooristi budou poklekávat a Hnutí Duha by bylo zařazeno mezi teroristy...

Nevím, proč do toho taháš toto. Někteří lidi by neměli tolik sledovat zprávy. To je taky demence. Něco člověk řekne a druhý začne používat něco, co vykřikují dementi někde za oceánem. Tím nemyslím teď jen tebe, ale celkově v běžné konverzaci těm lidem z neustálého sledování zpráv hrabe, protože tam začnou míchat rádoby společenská témata, která se ve skutečnosti řeší jen v televizi.

dudy píše:.
Chrápávalo se na Ozvěně, ale když přišli ochranáři, tak se deset fousatejch horolezců zvedlo a vyklidili bojiště bez boje.Dalším aspektem je, že já když třeba přijdu, chci si odpočinout a přístřešek okupuje banda lidí z lahváčema, tak jsem taky nasranej...

A kdo říká, že jsme se s ním hádali a měli nějakou konfrontaci? Jsme si jen mysleli svoje, ať se vyblbne. Jaký okupování altánku? Od toho snad ty altánky jsou. Že si tam člověk sedne,odpočine, dá si svačinu a je snad úplně jedno, jestli u toho vypije půl litra vody nebo lahváče. Jsme tam nebyly půl dne. To samý bych já mohl říct, že mě štve, když tam lidi žerou nebo si tam přijdou odpočinout, protože si tam chci posedět v klidu a vypít lahváče. A bude to mít stejnou logiku. Ať si tam sedí kdo chce, když mě neotravuje, tak mi nevadí.

Já nechápu tu logiku, že někomu vadí lidi s lahváčema, ale že je les narvanej turistama k prasknutí nad kapacitu lesa, kteří řvou a zahazují cokoliv podél cest, to mu přijde normální. Já si i vajgly schovávám do krabičky a vysypu v civilizaci do koše.

Ale dobrý, protože tohle mi tady píše člověk, který se chtěl prát se slovenskýma strážcema přírody, protože na něj pokřikovali a cítil se tím dotčen. Jak jde ale o druhý, tak je každý zásadový a pokorný.
Naposledy upravil Dromedaro dne stř srp 5, 2020 15:45, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod apuka » stř srp 5, 2020 13:41

@Dromedaro: Ted jsi se trochu dostal sam do te situace, co vycitas dudymu - prekrucujes veci, co napsal :wink:.

Zase vem, nejdrive jsi napsal cca "nahanel a sledoval nas strazce i kdyz jsme nic nedelali" a skoncilo to s tim, ze to byl alkotrek a ze jste byli dost naliti a jeste v NPR. Tj. docela typicka situace, kdy by mel byt strazce prirody ve strehu - at se Ti to libi nebo ne -, protoze je velka pravdepoodbnost, ze tam muze dojit k vecem, ke kterym by dochazet nemelo.

A o tom spani to dudy psal proto (alespon jsem to ja tak pochopil), aby ukazal, ze se tam tam predtim sice spalo, ale vsichni vedeli dobre, ze delaji neco, co se nesmi a proto se nehadali a beze slov se sebrali (a asi byli radi, ze nedostali pokutu nebo jeste neco vice).

NTB,
Dromedaro píše:před šedesáti lety by nás tam Němci odstřelili. A taky právem. Podle toho německého.
Co by tam meli delat Nemci se sbranemi v roce 1960??? Neco jsem v dejinach nepostrehl??? :-k
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 5, 2020 15:46

apuka píše:Co by tam meli delat Nemci se sbranemi v roce 1960??? Neco jsem v dejinach nepostrehl??? :-k

Překlep, opravil jsem to.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » pát srp 7, 2020 7:42

Při prolízání různých videí a textů začal uvažovat také o možnosti hamaky. Taky možná kompromis mezi stanem a pouhým spacákem. Jaké máte zkušenosti?
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 7, 2020 7:49

hamaka je super, ale VZDYCKY potrebujes stromy, takze tomu musis uzpusobovat misto, kde budes spat. Muzes spat samozrejme i na mistech, kde hamaka postavit nejde, ale tam bacha na to, ze strisky nad hamaky casto byvaji hodne minimalisticke a muze se ti stat, ze takovy acko nad hamakou je luxusni pristresek proti desti, ale na zemi najednou bude nedostatecny, kratky, neprevleces se anebo ti bude dovnitr prset.

sou lidi, co na hamaky nedaj dopustit. do hamaky stejne potrebujes karimatku, takze v pohode muzes kombinovat spani v ni a na zemi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » pát srp 7, 2020 10:52

Jen pokud máš neklidnej spánek a furt se otáčíš, hamaka nebude to pravý.. Pro lidi co se v noci točí jak vrtule zcela nepoužitelné :(
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod GreyMouse » pát srp 7, 2020 11:55

Hamaku jsem zkusila doma na zahradě a zjistila, že pro mě to fakt není. A to bych řekla že se v noci netočím jak vrtule. Při teplotách kolem 10° mi ve spacáku, ve kterým jinak spím na zemi i kolem nuly, byla zima. Řekla jsem si, že to bude absencí karimatky a vložila mezi hamaku a spacák alumatku. Výsledek stejný - zima. Tak to asi bude tím, že i alumatka mě spolu s hamakou "obejme" a stlačí peří ve spacáku :-k. Místo alumatky jsem použila samonafukovačku... a výsledek opět zima ](*,). I na té samonafukovačce mám v hamace problém jednou za čas změnit polohu, líp zalézt do spacáku... A když se několik hodin nehýbu, protože to jde v té hamace blbě, je mi zima. Takže hamaky mají spoustu spokojených uživatelů, ale moje tělo s ní asi není kompatibilní. Tedy v noci, chvilkové poležení ve dne je fajn.

Takže pokud o hamace uvažuješ, bylo by dobrý, kdybys měl možnost si ji od někoho vypůjčit a zkusit se v ní vyspat. Za kompromis mezi stanem a pouhým spacákem bych považovala spíš "celtu" zavěšenou mezi stromy nebo napnutou na trekových holích nebo jiných tyčkách.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » pát srp 7, 2020 12:13

GreyMouse píše:bylo by dobrý, kdybys měl možnost si ji od někoho vypůjčit a zkusit se v ní vyspat. Za kompromis mezi stanem a pouhým spacákem bych považovala spíš "celtu" zavěšenou mezi stromy nebo napnutou na trekových holích nebo jiných tyčkách.


Jo, to by bylo nejlepší, taky mě to napadlo, že tohle by asi bylo nejlepší vyzkoušet , jenže kolem sebe nikoho takového nemám. :(
A ano, jako další v seznamu kompromisů mám tarp nebo celtu.
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod apuka » pát srp 7, 2020 14:14

Tak si zajdi do decathlonu. kup za par stovek hamaku, nekde na zahrade/u domu(/doma) vyzkousej a pokud nezmoknes bez problemu vratis.

Ne ze bych loboval za hamaky z dekace, vubec nic o nich nevim krome toho, ze dnes jsem kolem nich prochazel a vsiml jsem si, ze je tam maji :-), ale vim, ze u nich neni zadny problem s vracenim, navic do 90 dnu. A na to, abys zjistil, ze je Ti hamaka uplne naprd nepotrebujes nejakou super perfektni (a superdrahou), proste zakladni nesoulad zjistis. Pokud se Ti to bude alespon trochu pozdavat, taky muzes vratit a hledat lepsi variantu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » pát srp 7, 2020 14:36

Že mě to nenapadlo. :oops: koupím zkusím. Mají tam nějakou za 250,- tak uvidím.
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod mike » pát srp 7, 2020 16:33

GreyMouse píše:Takže hamaky mají spoustu spokojených uživatelů, ale moje tělo s ní asi není kompatibilní. Tedy v noci, chvilkové poležení ve dne je fajn.

Jak se ti v tom vlastne spalo, kdyz nepocitam tu zimu? Ja bych se nejvic bal o zada, potrebuju spat natazeny na rovnem a tohle mi prijde, ze bych se rano uz nenarovnal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49419
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Bruca » pát srp 7, 2020 17:21

Hamaky z Dekace jsou strašně krátké. Bude se ti v tom blbě spát.
Jestli jsi někde od Zlína, tak ti případně můžu půjčit hamaku od Ticket to the moon - má skoro 3 metry na dálku a spí se v tom dobře.
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 7, 2020 17:48

apuka píše:... Tak si zajdi do decathlonu. kup za par stovek hamaku.... na to, abys zjistil, ze je Ti hamaka uplne naprd nepotrebujes nejakou super perfektni (a superdrahou), proste zakladni nesoulad zjistis. Pokud se Ti to bude alespon trochu pozdavat, taky muzes vratit a hledat lepsi variantu.


Nejsem si tím úplně jistý, ale myslím, že zrovna v nějakém zdejším vláknu o hamakách kdosi upozorňoval na to, že spousta lidí si kvůli vyzkoušení koupí levnou hamaku z Decathlonu, která se ale nedá s opravdovou/kvalitní hamakou srovnat a pak si na základě té nekvalitní hamaky udělá celkový obrázek na hamaky jako takové. A to většinou negativní , protože ty z Decathlonu se nedají považovat za hamaky,ale spíš jakási závěsná lehátka na zahradu pro chvilkové poležení a podle toho to taky tak vypadá, že to spaní v tom stojí za prd.

Mě ty hamaky také zaujaly, když jsem o nich slyšel v tom rozhovoru, ale spíš se o ně jen zajímám. Tady u nás v tom problém asi není, ale je tam to omezení těch stromů v dostatečné vzdálenosti, což úplně ne vždy spím někde,kde jsou stromy a na horách už vůbec ne. Leda to podle toho plánovat,ale to se mi také úplně nechce. Ale tady u nás bych se toho asi nebál.

Ta možnost vrácení 90 dnů platí pouze při zákaznické registraci, kterou můžeš udělat i u nich v obchodě na počkání. Že tam zadáš do automatu své údaje a hned ti vyjede zákaznická kartička. Doporučuji nejdřív provést registraci a poté zakoupit. V jednom obchodě mi řekli, že jsem nejdřív zakoupil a pak se registroval, proto se na tento zakoupený výrobek zákaznické výhody nevztahují.
Jinak ano, v tomto je Decathlon dobrý, že poskytuje takové možnosti a nedělá problém při vracení nebo reklamaci. Oni se na to kolikrát ani nepodívali, hodili to za sebe a vrátili mi bez řečí peníze. Stejně jako jiný obří eshop pochopili,že tam pak lidi raději nakoupí než jinde, když vědí že pak nemají problém to vrátit nebo reklamovat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod apuka » pát srp 7, 2020 19:52

Jak jsem hned psal - o tech hamakach vubec nic nevim, jen ze se to tam levne prodava. Myslel jsem spise, ze nekdo muze vyzkouset ten zpusob spani - napriklad jak psal mike, ze potrebuje mit rovnou plochu a ze nevi, jestli by ho hned nebolala zada. V tom decathlonacka muze taky poslouzit, protoze ten zpusob je stejny a sebelepsi hamakou toto moc nevylepsis - podle mne, ale nikdy jsem to nezkousel.

Jinak nemas pravdu, 90 dnu na vraceni mas i bez registrace. To je kdyz mas jejich zakaznickou kartu, nemusis mit uctenku, jinak ano:
Obchodni podminky píše:8.2 Kupující má právo odstoupit od Smlouvy i bez udání důvodu, a to ve lhůtě 90 dnů ode dne převzetí Zboží (dodávky poslední části Zboží).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 7, 2020 20:13

Myslel jsem, že registrace a zákaznická karta je to samé. Vím, že tam v té prodejně měli nápisy ve stylu - 90dní na vrácení zboží se zákaznickou kartou. Nebo tak nějak.

Bruca tu píše, že z Decathlonu jsou hodně krátké, to asi nějaký komfort nebo způsob spaní ovlivní, jestli je tam nějaký větší rozdíl oproti klasickým profi. Řeším to i kvůli sobě. Kdyby tam rozdíl nebyl, tak za 250Kč to vyzkouším také, ale jestli je to o něčem jiném,tak to nemá smysl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Bruca » pát srp 7, 2020 21:02

Když máš hamaku krátkou, tak tě obejme a tlačí kolem ramen. S delší si můžeš lehnout uhlopricne, je to podstatně lepší.
Ja teda spím v hamace na brichu, a to mám po zlomenině obratle :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod apuka » pát srp 7, 2020 21:37

Dromedaro píše:Myslel jsem, že registrace a zákaznická karta je to samé.
Promin, blbe jsem to napsal, neco z te vety asi vypadlo. Samozrejme ze je to to same. Ale vratit muzes i bez registrace/zak. karty. Ja jsem chtel napsat, ze kdyz mas zak. kartu, tak nemusis mit uctenku
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Dromedaro » sob srp 8, 2020 11:43

Bruca píše:Když máš hamaku krátkou, tak tě obejme a tlačí kolem ramen. S delší si můžeš lehnout uhlopricne, je to podstatně lepší.


Díval jsem se na to a ta za 250Kč má 250cm. Myslím, že se doporučuje tak 320cm.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » sob srp 8, 2020 13:37

https://www.youtube.com/watch?v=GBUoLMGcWNo

tohle jsem našel, tak nevím - Recenze: Hamaka Quechua z Decathlonu :-k

@Bruca: Zlín je sice od mého rodného města co by kamenem dohodil :) , ale osud mě od něj zavál hodně daleko. :(
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování