Outdoor cestovka

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod pripluv » ned led 28, 2007 17:49

Jo, hodně lidí si plete průvodce s horským vůdcem ... a to jsou finančně sakra hodně vedle!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

CK Horal

Příspěvekod xcrazygirl » ned led 28, 2007 17:50

CK Horal
Doporučuji tuhle cestovku. Párkrát jsem s nima byla a vše super. Kola sice nemaj, ale pokud budeš chtít vyrazit na nějakej ten trek tak jednoznačně Horal.
P.S.ten Kackaz si myslim je lepší tím vlakem. Teda alespoň pro lidi kterým se dělá v buse špatně(např.:já :cry:)Dva, tři dny v buse bych fakt nepřežila, proto oceňuju možnost využití vlaku...
xcrazygirl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř led 17, 2007 21:53
Bydliště: Šenov u Ostravy

Příspěvekod Bedrich » ned led 28, 2007 17:54

Tak je to logickej posun, ten Broad peak normalkou, pokud tam jde kdo s tim ma zkusenosti, tak za predpokladu ze ma dobrou predpoved a sebou aklimatizovany lidi, tak si to asi dokazu predstavit, ikdyz uz je to extremne vysoky.Ale mam vlastni zkusenosti, ze sme jezdili s klukama z repre z biatlonu do svycar na hory a ikdyz mas perfektni fyzicku tak kdyz ti to nesedne nebo neco podcenis tak je ti to k prdu a predbehne te tam pupkatej deda :twisted: A k tem dvoum, no vis co kdyz meli moznost naky penize vydelat, tak by to mozna zlomilo kde koho... :lol:
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Re: CK Horal

Příspěvekod Bedrich » ned led 28, 2007 17:55

xcrazygirl píše:CK Horal
Doporučuji tuhle cestovku. Párkrát jsem s nima byla a vše super. Kola sice nemaj, ale pokud budeš chtít vyrazit na nějakej ten trek tak jednoznačně Horal.
P.S.ten Kackaz si myslim je lepší tím vlakem. Teda alespoň pro lidi kterým se dělá v buse špatně(např.:já :cry:)Dva, tři dny v buse bych fakt nepřežila, proto oceňuju možnost využití vlaku...


Nebo letadla :ú
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod pripluv » ned led 28, 2007 17:57

Bedrich píše:A k tem dvoum, no vis co kdyz meli moznost naky penize vydelat, tak by to mozna zlomilo kde koho... :lol:

Faktem je, že jestli tam lozit zadara, nebo za prachy ... no, je to o životní filozofii. Když se starám jen o sebe (případně o parťáka), mám daleko vyšší šqanci přežít, než stahovat dolů klienty, holt, život je boj.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: CK Horal

Příspěvekod pripluv » ned led 28, 2007 17:59

Bedrich píše:
xcrazygirl píše:...ten Kavkaz si myslim je lepší tím vlakem...


Nebo letadla :ú


Pouze ve vlaku člověk pozná Ruskej folklór a kolorit :supz:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Bedrich » ned led 28, 2007 18:04

Přípluv píše:
Bedrich píše:A k tem dvoum, no vis co kdyz meli moznost naky penize vydelat, tak by to mozna zlomilo kde koho... :lol:

Faktem je, že jestli tam lozit zadara, nebo za prachy ... no, je to o životní filozofii. Když se starám jen o sebe (případně o parťáka), mám daleko vyšší šqanci přežít, než stahovat dolů klienty, holt, život je boj.


No jasne, jenze kdyz mi nekdo rekne, dam ti balik penez kdyz tam vytahnes tydle sasky a ty si reknes, no a muzu jet na expedici nekam na dva mesice treba za to, tak to stoji za uvahu, dole by to nekde vydelaval rok ve fabrice...
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Rujir » ned led 28, 2007 18:12

Přípluv píše:Brod Peak nechci soudit, ale třebas co na Everestu předváděli Robert Hall či Scott Fisher, nebylo v podstatě nic jinýho, než obyčejná průvodcovská činnost pro zmlsaný zbohatlíky a to se zrovna tito dva řadili k Everestské elitě. Takže tak...


No jo, ale ved tak aj dopadli... :|
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Bedrich » ned led 28, 2007 18:15

Nojo to je vec uz jina :|
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Hafi » ned led 28, 2007 18:19

Lenka píše:Blanc a Glockner sou podle mě trochu jiná kategorie...Někteří lidi (třeba já) nemají možnost jet na hory bez cestovky (i když by třeba chtěli...jo a myslím tím vyšší hory - do Tater naštěstí můžu) a pak sou za tohle rádi. Příde mi akorát trochu škoda, že cestovky jezdí většinou jen Blanc (+Paradiso), Glockner, Elbrus, popř. Venediger, Dachstein a ne třeba na nějaký míň známý kopce. Ale je to pochopitelný - pro většinu klientu je lákavější Blanc ("byl jsem na nejvyšší hoře Evropy"...) než třeba Bishorn, Monch...
Pak dojde k tomu, že na těch profláklých kopcích je přelidněno...
Ale ten Broad Peak mi už příde trochu o hubu...

Myslim, že na hory bez cestovky muže snad každej, zvlašť myěleno do Alp. Ja treba do Alp nejezdim, pac mi nejak nevyhovujou, ale i tak bych si tam troufnul na leckterej kopec (turistickou trasou)
A jinak k Bropad peak...ve srovnani s leninem je to precijenom furt o kilák vejš. A lenin je prostě profláklej ti jakej to je choďák (ikdyž myslim, že běžnýho člověka v 7000 vyčerpá i volnej pád :ú natož chůze) Ale prostě nevim kolik tam pujde pruvodcu na kolik zakazniku, ale proste si to nejak nedokazu predstavit. Fisher a jemu podobni delali regulerni horsky vudce a meli sveho jednoho az dva klienty...ja v tom vidim docela rozdil.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hafi » ned led 28, 2007 18:24

Jan píše:
Hafi píše:...docela dobry, ale prsto ho tam nektery nemeli moc v lasce, protože jim treba nevymenil pichlou dusi,atd. Proste jim nedelal servismana. Což ale byla jejich vlastni blbost to od nej ocekavat....


Hafi, povinnosti sprievodcu nie su nikde presne definovane. Avsak pozadovat po sprievodcovi vymenu duse je v poriadku, to nevidim ako prehnanu poziadavku.

Nasa cestovka sprevadza cykloturistov v Strednej Europe (najma Americania) a praca sprievodcov je dost narocna. Male drobne opravy su uplnou samozrejmostou, k tomu precistenie a kontrola bicyklov kazdy vecer, cez den bufety a pikniky, tlmocenie, vykladanie o regione, spolocne vecere, pomoc pri nakladani a vykladanie bagaze... ale zase je pravda, ze ceny su podstatne vyssie, takze klient ocakava podstatne sirsie sluzby...

Tak nevim co mas za cestovku na mysli, ale to neni pripad kudrny a rozhodne bych od pruvodce neocekaval, ze mi bude zavazovat kaničky. Opravy sou ryze moje věc. A už je tu otázku bychjako průvodce považoval za urážku. On má zajistit dopravu, ubytování, organizaci zajezdu. Nic vic.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hafi » ned led 28, 2007 18:26

Přípluv píše:Jo, hodně lidí si plete průvodce s horským vůdcem ... a to jsou finančně sakra hodně vedle!

ani tak ne s horskym vudcem, ale se soukromým "podržtaškou", "utřiprdelí" a "zavažbotou". :?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » ned led 28, 2007 18:37

Hafi píše:Fisher a jemu podobni delali regulerni horsky vudce a meli sveho jednoho az dva klienty ... ja v tom vidim docela rozdil.

Tak to přitlač.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lenka » ned led 28, 2007 18:38

norman_64 píše:jinak nevim presne tim rozdelením co myslís,ale proste mam kolo treka a radsi nez adrenalin pri nejakem sjezdu mam rad ujetych treba 50 - 80 km za den..takze asi tak *
-----------------------------------------
OT:
@Lenka -
jo a jak se neco objeví na DISu tak se ti ozvu :wink:


Aha...trekový kolo :(( . No, my tam máme v plánu spíš freeride, lehčí downhill...ale myslim, že se tam v okolí dá jezdit i na trekovi. Kdyžtak mrkni sem...
http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=2235
Ale jak říkám, ještě nevim, co z toho bude... Kdyžtak se ozvu :wink:
OT: oki, kdyžtak napiš na icq (bývám tam většinou invisible)
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » ned led 28, 2007 18:38

Průvodce je od slova provádět. Ale protože mu jde zase o klienty a o to, aby se vraceli, je snad pochopitelný, že pomůže (ne, že bude každej večer všem lepit duše, ale že když někdo píchne a očividně si neví rady, tak poradí). Tak.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Jan » ned led 28, 2007 18:42

Hafi píše: Opravy sou ryze moje věc. A už je tu otázku bych jako průvodce považoval za urážku. On má zajistit dopravu, ubytování, organizaci zajezdu. Nic vic.


To, čo píše, zaisťuje tzv. technický sprievodca alebo delegát CK. Avšak "sprievodca cestovného ruchu" (sorry, že používam termíny z noriem EU, brrr arm4 ) má v náplni práce viac, aj pokec o krajine, potrebnú asistenciu a pod.
Ale je pravda, že všetko je to najlepšiu ujasniť si ešte predtým, ako klient kúpi zájazd a tak si definovať, či sa pod sprevádzaním myslí aj zaväzovanie šnúrok alebo len to, čo píšeš (doprava, ubytko a pod.). No a ostatné veci medzi tým nechať na osobnom záujme alebo nezáujme, sympatiách a antipatiách, ochote a neochote klientov a sprievodcu.

Aby som bol objektívny: nemám skúsenosti s outdoor cestovkami, ktoré vozia ľudí od nás von (Kudrna, Poznani, Horal a pod.), ale s domácimi, t.j. ktoré vozia ľudí sem (pre také robím cyklo- a pešieho sprievodcu). To je trochu iná situácia (najmä cenová) a tak sú aj dodávané služby iné. Ale nikde nie sme v pozícii zaväzovačov šnúriek, sprievodca musí vedieť povedať nie, musí vedieť, čo je ešte služba a čo je už služobníctvo...inak by sa zbláznil... :-) V 99% prípadoch sem prídu klienti ako cudzí ľudia a po tých 10 dňoch sa lúčime ako partneri a priatelia, píšeme si a už sa dokonca objavili aj "spätné" pozvánky na iné akcie (napríklad partia, ktorú sprevádzal kolega, ho volá na ich akciu - prejazd Tour de France, mňa klienti volajú na lyžovačku do Aspinu :(( ).
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: CK Horal

Příspěvekod xcrazygirl » ned led 28, 2007 18:48

Bedrich píše:CK Horal

Nebo letadla :ú


Ale pak ta cena je taky o pár tisíc vyšší...takže vlak to vyhraje...
xcrazygirl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř led 17, 2007 21:53
Bydliště: Šenov u Ostravy

Re: CK Horal

Příspěvekod pripluv » ned led 28, 2007 18:52

xcrazygirl píše:
Bedrich píše:Nebo letadla :ú


Ale pak ta cena je taky o pár tisíc vyšší...takže vlak to vyhraje...


Ale v porovnání s tím, že ušetřený čas strávíš v práci a vyděláš nějaký chechtáky, tak to dokážeš hodně srazit, ten rozdíl...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hafi » ned led 28, 2007 18:52

Přípluv píše:Průvodce je od slova provádět. Ale protože mu jde zase o klienty a o to, aby se vraceli, je snad pochopitelný, že pomůže (ne, že bude každej večer všem lepit duše, ale že když někdo píchne a očividně si neví rady, tak poradí). Tak.

tak to oni prý poradili, i povolili šroub, kteý byl utažen tak že to děva nemohla povolit, ale výměnu už si musela udělat sama. BTW když někam takto jedu, tak bych očekával (být průvdcem) že takový základní věci jako výměnu duše bude zákazník umět. Se složitější opravou je to trochu neco jinyho.
(=naplast si na odreny palec nalep sam, do nemocnice se spiralovite otevrenou zlomeninou lebky te odvezu)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod patentik » ned led 28, 2007 18:55

presne tak pokud nejsi student ci si nevezmes neplacene volno nebo nedas vypoved tak pocitas kazdy den dovolene - potom si clovek rozmysli jestli stravi o 3 dny dele na ceste tam/zpet anebo ty 3 dny prozije nekde na horach ... pravda ale ze i cesta muze byt zazitek
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Re: CK Horal

Příspěvekod Hafi » ned led 28, 2007 18:57

Přípluv píše:
xcrazygirl píše:
Bedrich píše:Nebo letadla :ú


Ale pak ta cena je taky o pár tisíc vyšší...takže vlak to vyhraje...


Ale v porovnání s tím, že ušetřený čas strávíš v práci a vyděláš nějaký chechtáky, tak to dokážeš hodně srazit, ten rozdíl...

to zaleží na zamestnani. jako brigadnik kterej ma cca 60/hodinu bych si na rozdil nevydelal ani kdybych byl v praci ty ctyri dny x 24 hodin :(
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » ned led 28, 2007 19:01

Jako brogadnik mas zase ten cas :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lenka » ned led 28, 2007 19:02

Hafi píše:Myslim, že na hory bez cestovky muže snad každej, zvlašť myěleno do Alp. Ja treba do Alp nejezdim, pac mi nejak nevyhovujou, ale i tak bych si tam troufnul na leckterej kopec (turistickou trasou)

No blbý je, když znáš jen jednoho člověka, kterej je ochotnej do Alp jezdit a lanový družstvo o dvou lidech není uplně ideální (navíc by mě rodiče ve dvou na ledovec nepustili). Tam kde není sníh/led problém nemám, ale to jedu raděj do Tater (je tam levněji).
Přípluv píše:Jenže Peak Lenina je absolutní choďák. Na vejšku nenatrénuješ, buď to v sobě máš, nebo nemáš, takže to může dát člověk, co byl nejvejš v Alpách, ale zase nemusí dát někdo, kdo celej život na sobě maká a má slezenou Ušbu s Donguzoranem v jednom dni.

Ok, mně jen vždycky zarazilo, že se dá jet s cestovkou na sedmitisícovku (právě kvůli té výšce).
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » ned led 28, 2007 19:04

Lenka píše:...lanový družstvo o dvou lidech není uplně ideální...

Ale lezecká dvojka je to nejsprávnější :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lenka » ned led 28, 2007 19:16

Přípluv píše:
Lenka píše:...lanový družstvo o dvou lidech není uplně ideální...

Ale lezecká dvojka je to nejsprávnější :wink: .

Akorát malej problem - ten kámoš, s kterým občas jezdím, neleze... to by bylo hodně o hubu :mrgreen:
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » ned led 28, 2007 19:39

Lenka píše:
norman_64 píše:jinak nevim presne tim rozdelením co myslís,ale proste mam kolo treka a radsi nez adrenalin pri nejakem sjezdu mam rad ujetych treba 50 - 80 km za den..takze asi tak *
-----------------------------------------
OT:
@Lenka -
jo a jak se neco objeví na DISu tak se ti ozvu :wink:


Aha...trekový kolo :(( . No, my tam máme v plánu spíš freeride, lehčí downhill...ale myslim, že se tam v okolí dá jezdit i na trekovi. Kdyžtak mrkni sem...
http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=2235
Ale jak říkám, ještě nevim, co z toho bude... Kdyžtak se ozvu :wink:
OT: oki, kdyžtak napiš na icq (bývám tam většinou invisible)
ufff....tak na tomhle bych moje kolo odrovnal - tohle jde mimo me....i kdyz to vypada dobre....a držím palec at ti to vyjde *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Lenka » ned led 28, 2007 19:47

norman_64 píše:mimo me....i kdyz to vypada dobre....a držím palec at ti to vyjde *

Pro mě je prioritní, aby mi vyšly nějaký hory po svých (třeba něco s DISem :)) - ty kola záleží na mých financích a bratrancové dovolené. Ale dobře to vypadá - to je fakt :wink: Takže tohle asi nee, že jo? (škoda, hned by byla levnější cesta :))
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod conny » ned led 28, 2007 20:18

Lenka píše:No blbý je, když znáš jen jednoho člověka, kterej je ochotnej do Alp jezdit a lanový družstvo o dvou lidech není uplně ideální (navíc by mě rodiče ve dvou na ledovec nepustili). Tam kde není sníh/led problém nemám, ale to jedu raděj do Tater (je tam levněji).


no pustit/nepustit ta nema hlavne vlastny rozum.

keby som ja chodila len tam, kam to moja mama schvali, tak sedim cele dni doma. ta ma hysak uz ked ideme v zime na Mincol. :((
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Lenka » ned led 28, 2007 20:47

conny píše:
Lenka píše:No blbý je, když znáš jen jednoho člověka, kterej je ochotnej do Alp jezdit a lanový družstvo o dvou lidech není uplně ideální (navíc by mě rodiče ve dvou na ledovec nepustili). Tam kde není sníh/led problém nemám, ale to jedu raděj do Tater (je tam levněji).


no pustit/nepustit ta nema hlavne vlastny rozum.

keby som ja chodila len tam, kam to moja mama schvali, tak sedim cele dni doma. ta ma hysak uz ked ideme v zime na Mincol. :((


Jasně no...ale dokud mě rodiče živí, tak je poslouchat musím. (tak to teda aspoň u nás funguje...) O mě má strach taky furt - teď de o míru strachu :) Strach má třeba ikdyž jedu třeba v létě do Krkonoš :mrgreen: (pokud spím venku, tak má strach ať jedu prakticky kamkoliv kdykoliv). Každopádně se svýma minimálníma zkušenostma a stejně minimálně zkušeným parťákem, bych to neriskovala ani já. Třeba ve 3,4 lidech už jo...ale ve dvou...? :((
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod conny » ned led 28, 2007 20:50

no ved vravim, ze vlastny rozum ti ma poradit, ze do coho ist a do coho nie. ja by som tam tiez vo dvoch nesla (teda ani v styroch, kym tam nebude niekto komu verim a kto ma skusenosti)
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování